Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3295 times)
A.
Ex Member




svete ženske
01.11.2002 at 13:54:39
 
naša koltura je obsedena s hitrim, s hitro pripravljeno hrano, razvijanjem fotografij v 1 uri, s takojšnim priklopom na net, z računalniki, s takojšno zadovoljitvijo, ki jo nudijo nekatere droge...

Počasnost pušča več časa za doživljanje zadovoljstva v vsakem trenutku, časa za petje pisanje pesmi, pripovedovanje zgodb...

zgodbe nam pomagajo pri oziranju nazaj osmisljanju življenja. Če smo potrti nas spodbujajo, naj si drznemo sanjati.

Žal se jesen življenja vse prevečkrat prevesi v obdobje opuščenih sanj, otopelih zaradi vsakdanje tlake v poslu. Na jesen bi se morali ponovno opredeliti, ustvariti zgodbo, ki razkriva našega duha, pregledati stare navade, udejaniti sšremembe in jasno razumeti da je jutrišni dan sedaj. Vstrajnost starih anvad nas sili k laganju, dokler nas ne zadane kap, se ločimo ali umremo

Prehod v pozno odraslost je lahko še posebej težaven za ženske. Zaradi hormonskih in družbenih razlogov je menopavza pogosto odločilna točka v ženskem življenju. Pretrese tega obdobja lahko uravnavamo samo tako, da nanje gledamo kot naosvabajujoča ustvarjalna razmišljujoča dejanja obnove. Njapomembnejši cilj tega obdobja je isjanje novih sposobnosti, ki jih omogoči osvobojenost od telesne reprodukcije in vzgoje otrok.

Sodobna kultura ne premore obreda s katerim označimo prehod ženske iz plodnega v poznejše obdobje. Pomankanje tega obreda in stereotipno označevanje starejših žensk je pahnilo v velik obup veliko teh ki doživljajo meno pavzo.

Pripovedovanje zgodb, obredi in predajanje družinske zgodovine mlajšim rodovom so pomembni deli vseh prehodov.

Vse več žensk od štiridesetega do devedesetega leta slvai starost s temi obredi in tako sprejema staranje, predvsem pa uživa v njem.

Več kot očitno je da živimo v svetu v katerem ljudje boleče občutijo praznino ki so jo pustili za seboj izginuli iniciacijski ceremoniali. Še več sodobna kultura vzdržuje svojo podobo s spretnim oglaševanjem in nepopustljivo komercializacijo. Posreduje nam podobo ljudi, kakšni naj bi bili. Takšen kulturni stereo tip vse prevečkrat pomeni, da človek starejši od pedeset let ni koristen in lep. Kulturni rpedsodki so ovire na poti do resnične naloge v pozni odraslosti: Opuščanje vloge namenjene razmnoževanju in vstopanje v duhovni svet.

V številnih indijanjskih plemenih je jesen življenja obdobje največje ženske moči. Po meno pavzi se osvobodi rutine in za nekaj časa izgine da bi razmislila o vlogi čuvarke modrosti.

iz knjige Zdravilni obredi
Hovar D Silverman
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: svete ženske
Reply #1 - 02.11.2002 at 19:13:13
 
??? Kva je hotu s tem A. povedat al pa načet?  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: svete ženske
Reply #2 - 03.11.2002 at 18:57:08
 
mas prav, manjka se drugi del k ga bom objavu, tam sem mislu, da če bi deklce ustanovile kaj takega da bi bil strašno zadovljen  Grin

me je babi full naučila in to znanje je prav da prehaja iz roda v rod in da se tud punce upošteva in spoštuje.  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
hm
Guest




Re: svete ženske
Reply #3 - 05.11.2002 at 12:30:49
 
Quote:

Žal se jesen življenja vse prevečkrat prevesi v obdobje opuščenih sanj, otopelih zaradi vsakdanje tlake v poslu. Na jesen bi se morali ponovno opredeliti, ustvariti zgodbo, ki razkriva našega duha, pregledati stare navade, udejaniti sšremembe in jasno razumeti da je jutrišni dan sedaj. Vstrajnost starih anvad nas sili k laganju, dokler nas ne zadane kap, se ločimo ali umremo



Ojej, kaj sem jaz že v jeseni življenja? Hmm..men se pa zdi, da sem zdaj po štiridesetem letu šele začela živeti. Še nikoli se nisem tako dobro počutila. Joj, pa sem res prestara za vse te otročarije, ki jih počnem! Uff....ha ha....
Ne ne, niti pod razno ne razmišljam o starosti in jeseni življenja. Vsa žarim od sreče, saj šele zdaj živim polno življenje. Opuščene sanje? Nak, ni govora - šele zdaj je čas za sanje. Na začetku sem nečesa lepega, čudovitega. Punce (čez štirideset), življenje se je komaj začelo!  Cheesy Torej po zimskem spanju je nastopila topla in prijetna pomlad. Sončni žarki grejejo telo in dušo.  In če je notranje gretje močno, se to tudi na zunaj pozna.

Ljubim svoja leta, rada sem v "jeseni" življenja!

Vsem želim ogromno sonca tudi v deževnih dneh!

Helena

P.s.: Pa tudi za zaljubljenost je zdaj pravi čas!  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: svete ženske
Reply #4 - 11.11.2002 at 09:15:33
 
Quote:
...je prav da se tud punce upošteva in spoštuje.  Kiss

...če že glih ne gre drgač, al kva, al pa če maš dober dan? Roll Eyes Vsekakor in brezpogojno pa moške, anede, pa soposvečene... Ej, pa kam sem jest to uletu... ???  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
A
Guest




Re: svete ženske
Reply #5 - 12.11.2002 at 08:44:29
 
ej no mislu sem da je dabset da se punce bl upošteva, poglej 80% položajev zasedajo moški tud med župani, veš bonsens punce naj bi dale svojih 50%  pa ne vem zakaj ne...

najboljš da njih vprašava

Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: svete ženske
Reply #6 - 13.11.2002 at 12:22:34
 
Quote:
Ojej, kaj sem jaz že v jeseni življenja? Hmm..men se pa zdi, da sem zdaj po štiridesetem letu šele začela živeti. Še nikoli se nisem tako dobro počutila. Joj, pa sem res prestara za vse te otročarije, ki jih počnem! Uff....ha ha....
Ne ne, niti pod razno ne razmišljam o starosti in jeseni življenja. Vsa žarim od sreče, saj šele zdaj živim polno življenje. Opuščene sanje? Nak, ni govora - šele zdaj je čas za sanje. Na začetku sem nečesa lepega, čudovitega. Punce (čez štirideset), življenje se je komaj začelo!  Cheesy Torej po zimskem spanju je nastopila topla in prijetna pomlad. Sončni žarki grejejo telo in dušo.  In če je notranje gretje močno, se to tudi na zunaj pozna.

Ljubim svoja leta, rada sem v "jeseni" življenja!

Vsem želim ogromno sonca tudi v deževnih dneh!

Helena

P.s.: Pa tudi za zaljubljenost je zdaj pravi čas!  Wink




Debest Helena, tud jaz čutim podobno, pa se šele približujem štiridesetim. Torej, če me tko čutimo in tko delujemo, smo že vse nardile za to, kar je predlagal Aleš.

Aleš, v naši družbi so res taki stereotipi o ženskah, kot jih omenjaš ti, ampak bodi siguren, da jih bomo me zrušle. Helena jih že, veliko drugih jih že, ene jih pa še bomo. Jupi!

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1