Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5801 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
"Kako krepiti osebnost svojega otroka"
01.11.2002 at 01:23:16
 
Robert W. Reasoner
KAKO KREPITI OSEBNOST SVOJEGA OTROKA
Vodnik za starše

Morda komu zanimiva knjiga.

Brezplačno si jo lahko snameš z:

http://www.insti-rok.si/vstop.htm
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #1 - 01.11.2002 at 09:31:12
 
Ars ti si carica    Grin

bom treba odpret nekje topic za najboljše kar dobite na netu  Wink

ars kaj pa tvoje izkušnje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #2 - 01.11.2002 at 10:51:19
 
kot vedno me je osebna rast zmotla ... ker osebnost je treba na koncu odvršt ... mogoče je edin kar je res, da brez osebnosti ne moreš pridet do tja kjer jo lahko odvržeš, zato bi mogoče ne bilo neumno, da bi otrokova osebnost bila taka in taka, za katero pa se ve da se jo rabi samo za to pa to ... sej niti ne znam povedat ... ampak tale osebnost me od skoz moti nekako ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #3 - 02.11.2002 at 10:18:24
 
Quote:
Ars ti si carica    Grin
bom treba odpret nekje topic za najboljše kar dobite na netu  Wink

A., pa ne da se da tvoj kom(pli)ent razumet tut tko, da je linkanje na spletne strani glede "žnj" topika (ali pa nove ideje/"najdbe", ko se ga začne) bolj ali pa predvsem zaželeno s strani vas, "samo-posvečenih", ostali nej pa rajš sam svoje izkušnje/blodnje/vprašanja/stiske/znanja/mnenja/komentarje prispevamo? Ej, nam se prepucavala; v vrtec sem hodila krepkih trideset let nazaj.

Quote:
ars kaj pa tvoje izkušnje?

gape wrote on 01.11.2002 at 10:51:19:
kot vedno me je osebna rast zmotla ...
sej niti ne znam povedat ... ampak tale osebnost me od skoz moti nekako ...

V svoji po(po)lni nepopolnosti sem starš svoji princesi vsak dan natančno toliko, kot znam in zmorem. In moj prispevek za njeno osebnostno rast je točno tolikšen, kolikor mam jest razpucan u glav (al pa ne), koliko energije in ljubezni mam v določenem trenutku u seb, in tolikšen, kolikor in na kakršen način pač znam jest to z njo delit. Pa prav nobena teorija pri tem nič ne pomaga/zaleže, če jo hkrati tudi ne živim/živiš oz. v življenje spravljam/spravljaš. Ne glede na to, da imam princesko najraje na svetu. In ne glede na to, da našim "tamalim" z nami, njihovimi starši in ostalimi "odraslimi", včasih ravno ni najpreprosteje žvet/shajat in v užitek. Šment, to vse je njihova osebnostna rast ... In če koga "jogurt" pri tem (z)mot, je zagotovo res, da taisti tut svojga še vedno "prebavlja".

Bom do konca sebi otrok in moji princeski starš,
ARS


PS: Tole zagotovo ni najboljše na spletu, za mano pa vsekakor je, mladeniči: http://www.whoohoo.net/operababy/operababy.swf
Back to top
« Last Edit: 02.11.2002 at 13:37:42 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #4 - 02.11.2002 at 13:39:51
 
ah ars daj no...

na forum velja za vse enako, ne spodbuja copy pasta zato smo naredil ostale projekte, smo te tudi povabl da ustvarjaš zravn,
tu prostor je nemenjen pogovorom ne linkom, to velja tudi in predvsem za posvečene...

ampak da si carica pa drži  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #5 - 02.11.2002 at 15:24:25
 
Quote:
tu prostor je nemenjen pogovorom ne linkom, to velja tudi in predvsem za posvečene...

Sem namest Portirja mal statistiko preverla. V zadnjih 30-ih postih "posvečenih" je:

* linkov = Gape - 6, A. - 7, Edi - 3, Borut - 1, Andres - 5
* copy/pastov = Gape - 1, A. - 2, Edi - 1, Borut - 7, Andres - 1

???    Undecided    Grin  


Zdej se grem pa "team building" z mojo princeso, bo bl nucal, pa svoj prag pometat.

8)
ARS

Back to top
« Last Edit: 02.11.2002 at 23:34:55 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #6 - 02.11.2002 at 23:35:16
 
Quote:
... smo te tudi povabl da ustvarjaš zravn ...

Mimogrede, povabil si me ti, osebno. Na lastno pobudo, brez kakršnekoli moje. In povabil si me na nejavnem mestu. In na istem nejavnem mestu sem ti odgovorila. In kar se dogaja na nejavnem mestu, je - vsaj zame - zgolj zadeva tistih, ki karkoli dogajata/dogajajo na nejavnem mestu; če ni drugače dogovorjeno. Sicer pa, hvala za posredno opozorilo, da se "messages" tu tudi javno ven "mečejo", če to komu (za)paše; kot kaže trenutna aktualnost drugih topikov, pa tut še kej drucga. Pa ne da se od tistih, ki jih žarek "posvečene" luči ošvrkne, pričakuje, da svoje-karkol-že v poste mal prilagojeno klofajo? Al pa da nehajo copy/paste počet, če se jim to v kontekstu zazdi? You wish!

"I see", said the blind, jest bom šla pa mal počivat,

Undecided
ARS

Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #7 - 03.11.2002 at 11:03:55
 
verjamem ars da te nihče ni opozoril na to da velikih angleških (al pa drugojezičnih textov ne pejstamo v forum (mejhne še nekako)).
s takimi texti se naredi tko, da se jih prevede, objavi v recimo pozitivkah (če je le količkaj pozitiven text) in potem objaviš link na forumu na taisti text in seveda njega kratki povzetkič.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #8 - 03.11.2002 at 12:25:18
 

Če bi me vprašali,
kaj je pomembno,
so meni najbolj:

moja iskrenost,
moja poštenost;
moja odločitev zanju,
v moji tišini.

Ter variacije na
osebo, število in spol
svojilnega zaimka.


Uživajte še naprej,
ARS


PS: Brez skrivnosti, superiornosti, obsojanja, (tankočutnega) zidu tabujev ali (vsiljenih) okvirjev.
Z ljubeznijo.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #9 - 03.11.2002 at 19:04:48
 
ars povabim te na kavo si zaslužiš

drgač pa se skušamo držat tega da ne pastamo not, da bl svoje stvari pišemo, saj jaz vrajmem v vas, sej je dobr da so tudi stvari drugih, sam sej veš...  Wink

če pa pišeš tko kot sedaj neki svojih, neki vrstic pa dodaš tujih je lepo in večinoma dobr izpade...

aja povabil sem te pa res osebno, sicer sem prej vse ostale javno ...  
takrat si mela dobro idejo pa sem mislil da bi jo sherala  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #10 - 05.11.2002 at 15:40:18
 
Škoda da ste skrenil s teme, ki jo jo je načela ars. Na temo osebnosti je blo že odprtih  nekaj topikov, jest sem clo osebnost enkrat v search vtaknu in ven potegnu vse poste, v katerih je bla omenjena. Nikjer nism zasledu, da bi definiral odnos med osebnostjo pa egom, kakšna bi bla  osebnost brez ega... Zdaj ko  se ars sprašuje, kako krepit otrokovo osebnost, se jest spet sprašujem, a bi se to dal  to nardit tko, da se v njegovo osebnost hkrati ne bi za veke zacementiral  njegovgega ega.  A bi se dalo otroka 'naredit' sočutnega direktno a mora nujno it skoz eno fazo egoizma, ki ga od drugih mora  najprej razločit, da bi jih imel potem sploh lahko rad in se jim dajal nazaj kot ena kao zgrajena persona? A je kakšen hrošč v božjem programu, s katerimm bi se dal to fazo egoizma preskočit, zignorirat al pa vsaj z eno igrivostjo kot eno prehodno muho jemat? A je res nujno to prehodno 'otroško'  fazo raztegovat v starost in smrt in tak način gradit civilizacijo na ekonomski sebičnosti celotne pouplacije? A smo res le eni otroci, ki ne dovolmo odrast lastnemu otroku, na upešnosti tega početja utemeljujemo veličino lastne in njegove osebnosti?      

Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #11 - 05.11.2002 at 15:47:44
 
titud wrote on 05.11.2002 at 15:40:18:
 A bi se dalo otroka 'naredit' sočutnega direktno ...


A ni otrok nekako že direktno sočuten?
Ko sem bla 'še mlada', pa pr veterinarju jokala (tulila), ker je mela muci gliste, pa je veterinar zmajeval z glavo, kolk da je že hudo... je veterinar reku mojmu očiju: "Veste, sej otrok je nepokvarjen; pokvar ga okolica." in oči je modro kimal.

zanimiv topic sicer, si ga bom šla prebrat od začetka   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #12 - 05.11.2002 at 16:00:50
 
Grin aha, prebrala topic... ja titud: škoda, škoda  Grin  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #13 - 05.11.2002 at 16:06:11
 
Quote:
A ni otrok nekako že direktno sočuten?  


Je, seveda je, a se trudmo vsi okrog njega, da bi se postavu zase, zahteval zase to pa ono, premagal tega pa tega in ga za to veselo nagrajujemo. Če bi se trudl, da ostane sočuten, bi ga delal  'nenormalnega', bi deloval zlomljeno, ker  se ne bi znal potegnt zase... Tle je po moje še ena vmesna pot, ki jo le redki  znajo ubrat, ki v naši kuturi (še) nima vzorca in je v domeni  intuitivnih staršev, ki vzorca, uporabnega za druge, zato sploh naredit ne morejo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #14 - 05.11.2002 at 19:30:49
 
jah sej veš ... določen kos ega rabiš da sploh lahko funkcioiraš v tem ego okolju ... brez ega bi bil ... norc ... in pol spet nič od učenja ... tko da ... določen konc ega vseen res rabmo na začetku ... bi blo pa fajn da je on omejen res na naše osebne lekcije, ne pa kr počez za vse ovce isti vzorci ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2