Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16
(Read 124370 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Astrologija
Reply #105 - 09.09.2002 at 15:28:09
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Astrologija
Reply #106 - 09.09.2002 at 17:49:43
 
Planet ima ime NUBIRU, pomen pa nekaj kot prerok (iz enega vzhodnjaškega jezika), oznanjevalec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Astrologija
Reply #107 - 09.09.2002 at 18:55:43
 
mislm da o tem planetu pišejo sumerci, pa mohorič seveda, ivan
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Astrologija
Reply #108 - 09.09.2002 at 20:16:40
 
Ne, jest sem ga najdla v eni astrološki bukvi o Plutonu ali pa prej Chironu, od ene američanke, pa ne vem z glave imena
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Astrologija
Reply #109 - 10.09.2002 at 10:07:40
 
ok...sem si ogledala "zetatalk" - nisem si še na jasnem...

Ampak mislila sem bolj kokretno...astrološko, o položajih "že znanih" oz. "trenutno nam znanih in dokazanih" planetih. Slišala sem, da je obdobje, ko so planeti razporejeni v nekakšen "mehur-ček" ali nekaj podobnega....pa sem mislila, da je mogoče tuki kdo bolj na tekočem s temi zadevami. PA to naj bi se odgajalo ta teden, drugi....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #110 - 10.09.2002 at 13:37:32
 
Glede planetov vem trenutno le, da bomo zopet čutili merkurjev vpliv na komunikacijo od 14.9. naprej, merkur bo spet retrograden.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102158...

Tu si lahko pogledate več o tem. Drugače pa je let9ošnje leto izredno zanimivo, saj baje že dolgo ni bilo toliko dogajanja na nočnem nebu.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #111 - 19.11.2002 at 02:45:05
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #112 - 29.01.2003 at 13:18:26
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #113 - 30.01.2003 at 13:43:48
 
Priznam, da sem preveč favlasta, da bi šla gedat nazaj, če ste o tem že govorili, ampak me zanima, če mi lahko kdo čim bolj laično pove, kaj pomeni, glede vpliva, ča imaš en planet v rojstni karti retrograden, drugi pa direktni.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #114 - 30.01.2003 at 15:18:59
 
Zunanje - ali generacijske - planete imamo cele generacije v istem znaku in velik del v enakem gibanju.
Tako ima recimo vsa generacija retrogradni Uran, Neptun in Pluton...
Itd.
Tako ti aspekti delujejo na globalnejsih nivojih - na generacije.
Pac pa je Merkur osebni planet in je ravno pri njem zato retrogradnost najbolj opazna.
In pravijo, da ravno retrogradni Merkur (poleg retro Saturna) daje najvec izkusenj na podrocju osebnostne rasti.

Kako deluje na konkretnem nivoju, sta dobro obdelala z Elizabeto.
Res je, da pri takem polozaju veckrat najdemo npr. jecljavce ali ljudi, ki zelo tezko artikulirajo svoje misli, po drugi strani pa imajo ravno veliki umi cesto retrogradni merkur.
Najbrz zato, ker v ta podrocja dajejo toliko vec energije in v vseh teh situacijah se kasneje toliko bolj znajdejo zaradi stevilnih izkusenj, ki si jih (tudi zaradi tega polozaja) pridobijo..

Ce ima clovek veliko planetov v retrogradnem gibanju, se posebej pa, ce gre za osebne, najverjetneje pomeni, da bo moral prehoditi daljso pot - tudi do uspeha (bo pa morda uspeh toliko slajsi).
Lahko pomeni tudi zadrzanost ali sramezljivost in pa to, da clovek nekako skriva neslutene sposobnosti - in ce gre za Merkur - predvsem na podrocju komunikacije..
Pomeni tudi (ker gre tudi za Mars), da so resnicne zelje in strasti nekako potisnjene in tudi usmerjene vase, zato se morda tudi odloca ali stopa v akcijo pocasi - predtem potrebuje razmislek - podobno kot pri Merkurju, predno stopa v komunikacijo.

Tako je tule, ce nekako strnemo, najbolj vidno in opazno, da se bo tak clovek skozi vse zivljenje ucil (to je njegova karma), pridobljeno znanje se bo naucil tudi nadgraditi in ga morda posredovati drugim.

Prav tako se mora nauciti v zivljenju odlocati s svojo glavo in stopati v akcijo na konstruktivnejsi nacin.

Razpet je med novostmi in tradicijo.... V svojem raziskovanju se bo vsekakor "naslanjal" na ze preizkusene poti, na ze utemeljena dejstva.
Negova naloga pa je, da zdruzi oboje - pretekla
dognanja z novimi spoznanji in tokovi.



Da pa ne bo kdo rekel, kolk se pametno delam moram povedat, da to pravi Marsa, na Lunin.net


http://forum.lunin.net/topic.asp?TOPIC_ID=1183


nisem čist ziher, da je to čist točn ta topik, ker jih je ene par na temo retrogradnost, na tem forumu odprtih!

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #115 - 30.01.2003 at 20:39:51
 
Petra. wrote on 30.01.2003 at 15:18:59:
In pravijo, da ravno retrogradni Merkur (poleg retro Saturna) daje najvec izkusenj na podrocju osebnostne rasti.
- najverjetneje pomeni, da bo moral prehoditi daljso pot - tudi do uspeha (bo pa morda uspeh toliko slajsi).
Lahko pomeni tudi zadrzanost ali sramezljivost in pa to, da clovek nekako skriva neslutene sposobnosti - in ce gre za Merkur - predvsem na podrocju komunikacije..


Zanimivo tole.
Pri meni se retrogradnost Merkurja kaže predvsem v potrebi po kar močnih impulzih od zunaj, da začnem pripovedovati, kaj se dogaja v meni. Da se izrazim. Veliko zadev opazim, registriram, pa o njih ne govorim. Imam stalno potrebo, da nekaj meljem v glavi. Pogosto imam slabo koncentracijo in spomin. Neka mentalna zasanjanost oz. lenoba.

Kako pa vi kaj opazite retrogradnost? Vem za nekoga, ki bi imel kaj povedati o tem  Tongue.


Merkur je za koga lahko osebni planet tudi v tem smislu, da ga ima poudarjenega... recimo če ima kdo Merkur v 6 hiši (v svoji "domači" hiši), ima poudrajeno Devico ali Dvojčka... oz. ima Merkurja močnega (recimo na kaki od štirih kotnih točk).
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #116 - 01.02.2003 at 02:26:19
 
http://www.supertarot.co.uk/astro/revplanet.htm

Še mal o retrogradnosti, v povezavi s tarotom. Wink

Jst mam tudi merkur retrogradno, in tut stalno nekaj razmišljam, čeprav sem to kar dost že nakulirala v seb, sem včasih preveč mlela skos neki, imam tudi slabo koncentracijo dost, pa spomin me mal heca. Sam me pa mal rešuje Merkur v 1. hiši. Sam mam tudi zelo veliko zraka v karti, pol že zarad tega velik razmišljam, opazujem, meljem, me dostikrat odpelje kar...

A poznaš kak recept glede koncentracije, Amstel, k si še šabejba,btw?! Smiley Grin

Sam sem si pa hudo nalogo zadala, mam poleg Merkurja retrogradne še Saturn, Uran in Pluton, sploh tale Pluton zna bit strupen!  Tongue Undecided

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Astrologija
Reply #117 - 02.02.2003 at 13:58:31
 
Grin če bi vedela zqa zdravilo... bi si Merkur popravila v direktno gibanje, hehe... bom pobrskala mal, kaj bi blo lahk za spomin, koncentracijo...

A ti maš pa še Saturn retro? Uh, kak se pa to kaže?
Jest razen Saturna, imam enako tebi.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Astrologija
Reply #118 - 02.02.2003 at 15:59:31
 
mislim, da razne ravnotežne telesne vaje (ki so tud v jogi) krepijo koncentracijo. Pa kolo pa stoja na glavi krepita spomin. Na splošno asane zahtevajo en določen umski napor, zato tudi krepijo sposobnosti uma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Astrologija
Reply #119 - 03.08.2003 at 11:23:14
 
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 16