Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4933 times)
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
12.10.2002 at 05:30:17
 
Zanima me, kolk imate v svojem privatnem, osebnem življenju iskrenih, v živo pogovorov in iskrenih prjatlov, pa kaj vam oboje sploh pomen, tut pojmovno.

Ker mam občutek, da je v glavnem dons bl manjko obeh, pa čist useen al si ž. al pa m.
(ženske pa tko velikrat pravjo, da moški tega sploh nočmo, ne rabmo al pa ne znamo. a one pa?  Wink),
pa da na splošno na konstruktivni & pozitivni komunikaciji v večini pogrnemo.   Undecided

=st bi brez obojga bl težko živu. No, bl počas bi rasu (pa ne v višino - tle je kr je).  Wink  
Zna bit oboje "zajeban", ampak če takrat ne "spizdim", al pa tadrug, sva oba spet mal zrasla.
Dostkrat ni prou nč izi, je pa smeh ta najbl iskren, "popizditis" pa vse tadrug pa tut - če.

Klinc pa čeji!
Za iskrene pogovore, za iskrene prjatle, za brezpogojno ljubezen in dajanje. Pa najprej seb in s sabo.   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #1 - 12.10.2002 at 07:22:31
 
BonSens wrote on 12.10.2002 at 05:30:17:
Zanima me, kolk imate v svojem privatnem, osebnem življenju iskrenih, v živo pogovorov in iskrenih prjatlov, pa kaj vam oboje sploh pomen, tut pojmovno.

Za iskrene pogovore, za iskrene prjatle, za brezpogojno ljubezen in dajanje. Pa najprej seb in s sabo.   Smiley


Iskren prijatelj-ica da iskren pogovor, pa posebej še brez iskrenih čestitk in sožalij! Seveda je sreča in žalost prijatelja iskrena ampak že fraza ji odvzame siceršnjo neposrednost.
Se manjka tovrstnih, pa se mi zdi, da je tale način komuniciranja prav iskren.  
Za vsako iskrenost potrebno razvit določeno napetost na obeh straneh, pa naj se izraža veselo ali pa jezno. In iskren odnos nima veliko skupnega z "lepim" odnosom, ta je bolj na daljavo. Za človeka, ki sta si blizu, pa je iskren odnos nujen, da se "pretaka" do tja in nazaj. Ker je v vseh teh napeljavah okrog nas tolk enih cevi,  pa da o ostalih mašilih ne bi.., da  najprej znotraj teče.

Če se kreše je iskren, odprt odnos do okolja, pa najprej do sebe, kar se le da. Če iskrenost zunaj sebe tudi začutimo, je enostavno. Ker samo po sebi sledi vrtanje, lahko sledi pluvanje (ne slabšalno) opilkov. Začutit, kako težko je to dejanje pri sebi in v tako rano "vrtat", da se premakne, da gre naprej, pa sprožit to v drugem. Nas spodbode kak izreden, poseben napor, dejanje.
Pomoje je v živo težje z iskrenostjo, ker nas tam bolj vzorci "šlatajo".  (Zadnjič sem gledala zanimiv film na tv Liga pesnikov, na to temo, se žal ne spomnim kje iz afrike ) Je bil udaren, zame predvsem v tem, kako se iskrenost izraža v gibih telesa, tudi zelo aktivno
(kar pa je pri nas žal bolj ali manj zanemarjeno).


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #2 - 12.10.2002 at 09:42:07
 


Jaz dajem prednost iskrenosti in kot taka, tudi želim, da mi moji prijatelji vračajo enako... Cheesy

Prijatelji...Pravo prijatelsjtvo...iskrenost....

Vse je med seboj povezano. Prijatelje si izbiramo sami ,predvsem pa tisto, kar jim bomo zaupali... Nekje mora biti meja...

Vsako prijateljstvo temelji na tem, da izhaja iz resnice in ne laži... je pa že res, da je dandanes, tega slednjega več. Zakaj?  ???

Pa sj, splošni pogovri med prijatelji, to je še vedno IN, a iskrenost... Zna bit, da je Ni. Večini je lažje lagati, ker si mislijo, da so COOL, osebce pač.

Lahko Ti zaupam samo eno,  da moraš Ti izhajati iz tega, kdo bo Tvoj resnčni prijatelj in komu boš zaupal, sploh, pa da se boš iskreno pogovoril in On/Ona, da Ti bo iskrenost vrnil/a.

Torej bodi Prvi prijatel  Seb in potem drugim...


Življenje brez prijateljev...iskrenosti...NE HVALA!!!

Res je, da bi brez obojega zelo  težko živeli in prepričana sem, da morajo biti neka stalnica v našem življenju...

Če-ji.... ???  Vedno so in bodo...itak.... Cheesy
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #3 - 12.10.2002 at 09:52:11
 
Jaz imam pa to smolo, da zaenkrat še nisem našla iskrenih prijateljev, pa to res pogrešam. Prav, moj fant, lahko mirne duše rečem, da je tudi moj prijatelj, to imam srečo, drugače pa nimam nikogar drugega.
Vedno si izberem prijateljico, ki sem jo res imela rada, pa se je izkazala dvolična. Imela sem ene dve res dobri prijateljici, pa sta bili malo od dlje, pa nismo imeli velikokrat stika.

Mislim, da je iskreni pogovor kot kruh in zrak in nadomestilo za pogovor s prijateljem, res skrajni ampak najboljši, je dnevnik. Za iskrene pogovre sem pa vedno, ampak se večinoma znajdem v poziciji poslušalca.

Bluzim? Dobro jutro. Se moram spet navadit na tempo, da moram prej vstajat. Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #4 - 12.10.2002 at 13:04:04
 
upam da ne boš užalen če ti kr linke na to temo nabacam

Vzorec prijatelji
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102444...

Prijatelji-zamera???
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Prijateljstvo
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

drgač pa moji prjatli kr morjo bit iskreni, čene niso dolg moji prjatli ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #5 - 12.10.2002 at 13:13:01
 
Iskrenih prijateljov nekaj še je, zagotovo pa ne več toliko kot včasih.  
Posledica sprememb  družbene ureditve na svetu je  mned drugim obračanje v sebe in tu se začne podiranje prijateljstev in oddaljevanje.

Quote:
(ženske pa tko velikrat pravjo, da moški tega sploh nočmo, ne rabmo al pa ne znamo. a one pa?  ),  

Bull sheet.  Velika večina žensk prizna, da se bolje počuti v moški družbi kot pa v ženski, da imajo boljše prijatelje kot prijateljice.  Kje potem svet stoji?  Na otrocih menda.  Grin Grin Grin

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #6 - 12.10.2002 at 14:00:55
 
Zgoraj v odgovoru nisem razmejevala iskrenosti v prijateljstvu in Prijateljstvu, saj iskren odnos je enako iskren do vseh.

Je pa nujno tukaj potegnit ostro mejo, ker sta oboje, tako trajno prijateljstvo kot trajno partnerstvo posledica tako očitnega prizadevanja. Zato se zgodi, da se ljudje najdemo kot najboljši prijatelji, čeprav prvič sedemo za isto mizo skupaj, kot včeraj v Pržanu. In to je tisto skupno, zakar se "praskamo" v življenju. In to je to!! Je naj&ALL!!

No nekaj še je!

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miha
1
*
Offline

Huh!!
Posts: 15
Space
Gender: male
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #7 - 13.10.2002 at 13:26:01
 
Meni se pa zdi, da je tukaj najlepše povedala Svetlana Makarovič, ki pravi, da je človesko srce majhno, da je v njem prostora za njveč dva tri prijatelje.
V mojem primeru je podobno, dodal bi pa, da imam še veliko kolegov, ter znancev in te tri besede se močno razlikujejo med seboj!!!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #8 - 13.10.2002 at 22:14:34
 
herby wrote on 19.06.2002 at 01:16:29:
Prijatelj je nasprotno od sovražnika. Če spremljete koncept (vzorec) prijateljstva sprejmete tudi koncept sovražnika. Kako lahko razumete svetovni mir, če sprejemate, da imate sovražnika.

Tole sem quotal s Herbyjevega daljšga besedila, kjer je začel temo "Vzorec prijatelji" na:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=102444...
Zanimivo, a mi tole ni bliz. Jest o sovražnikih niti ne razmišljam, niti nimam filinga, da jih mam...  ??? ...če dobr pomislm, sploh ne vem, če to besedo sploh kdaj uporabm.

Men je tko nekak, kt je Miha reku, če že grem kategorizirat: neznanci, sošolci, kolegi, bežni znanci, prjatli. In "ta prave prjatle" mam sam tri, poleg moje drage - dons. In pogovarjamo se, komuniciramo u nulo, brezpogojno; ko se nam da.  Wink  In si vedno vzamemo čas za nas; glih prou.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #9 - 13.10.2002 at 22:18:10
 
tm na unem threadu je bil point v tem
če obstaja prijatelj
potem obstaja tudi ne-prijatelj
če pa ni nič od tega, potem ljudje samo so - itak - vsi prijatelji ... ne samo to ... ljubiš jih ... vse ... ljudi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #10 - 13.10.2002 at 22:27:52
 
gape wrote on 13.10.2002 at 22:18:10:
tm na unem threadu je bil point v tem
če obstaja prijatelj potem obstaja tudi ne-prijatelj
če pa ni nič od tega, potem ljudje samo so - itak - vsi prijatelji ... ne samo to ... ljubiš jih ... vse ... ljudi

Gape, men so prjatli tisti, ki so mi močno "bliz" in s katerimi sem jest preprosto in kar se le da brezpogojno jest oz. kokr znam, zmorem to že bit (oni pa tut). Močno na kratko.

In ko bom sebe u nulo sprejel, pa se mel vsak trenutek spokojno v redu s sabo in rad, bo to pomenilo, da sprejemam v nulo tudi druge. Ane? No, in takrat, se mi zdi, da ne bom uporablu nobene izmed teh besed, predvsem pa ne nalepk več, niti prjatu, niti neprjatu, niti kolega, niti znanc, niti sovražnik, niti... Ane?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #11 - 13.10.2002 at 22:46:21
 
aha
lahko takrat
lahko pa tukaj in zdaj ... samo odločt se je treba
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #12 - 13.10.2002 at 22:52:16
 
gape wrote on 12.10.2002 at 13:04:04:
drgač pa moji prjatli kr morjo bit iskreni, čene niso dolg moji prjatli ...

BonSens wrote on 13.10.2002 at 22:27:52:
In ko bom sebe u nulo sprejel, pa se mel vsak trenutek spokojno v redu s sabo in rad, bo to pomenilo, da sprejemam v nulo tudi druge. Ane? No, in takrat, se mi zdi, da ne bom uporablu nobene izmed teh besed, predvsem pa ne nalepk več, niti prjatu, niti neprjatu, niti kolega, niti znanc, niti sovražnik, niti... Ane?

gape wrote on 13.10.2002 at 22:46:21:
aha lahko takrat
lahko pa tukaj in zdaj ... samo odločt se je treba

Aja? No, Gape, pol se pa odloč...  Wink

Dokler ne bom zmogel =st tega "recepta" u lajf spravt v vsakem trenutku svojega lajfa, bom ponižno po seb brsku in samo iz sebe in svojih trenutnih "zmogljivosti" izhaju, ne pa... Pust, NoSens!
Back to top
« Last Edit: 14.10.2002 at 00:39:25 by BonSens »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #13 - 13.10.2002 at 22:57:03
 
I choose to belive ... da moje trenutno možnosti so pa take in take, ne pa take kot si jih ti zamišljaš ... verjameš vanje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Iskreni pogovori & iskreni prijatelji
Reply #14 - 13.10.2002 at 23:10:32
 
vse je itak samo pot proti nekam ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2