Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 3669 times)
Enej
1
*
Offline

Nikoli ne obupaj
Posts: 6
Ljubljana
Gender: male
Prijateljstvo
02.09.2002 at 12:11:15
 
PRIJATELJSTVO

Zanima me, kaj mislite o trajnem prijateljstvu med moškim in žensko (povdarjam dolgoročnost). A je to sploh mogoče in če je, kakšne so po vašem razlike takšnega odnosa v primerjavi z prijateljstvom moški - moški ali ženska ženska.

Jaz osebno sem bil včasih mnenja, da je to mogoče, vendar sem vse bolj v dvomih. Po mojem je glavna ovira pri tem prijateljstvu LJUBOSUMJE, ki pripelje do ohlajanja prijateljstva.

Torej izhajam iz teze, da je takšno prijateljstvo zelo redko.

8Enej9
Back to top
 

SREČA - to je tisto, kar vsi iščemo.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prijateljstvo
Reply #1 - 02.09.2002 at 12:34:16
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prijateljstvo
Reply #2 - 02.09.2002 at 12:41:46
 
Zlo nehvaležna beseda: prijatelj. Sem mnenja, da je itak prijateljstvo precenjeno, al pa vsaj beseda zlorabljena. Glej, če si zmožen biti prijatelj samemu sebi, potem si tudi vsem ostalim. Kdo je pa tisti, ki je v tvojem življenju prijatelj, pa ne vem, če si lahko ravno sam izbiraš. Sama sem ena izmed tistih, ki imam v pretežni meri moške za prijatelje. V ženski bližini se ne počutim tako lagodno. Saj, zdaj je lahko spet najdem milijon vzrokov, zakaj je tako. Tako pač je. In ravno tu je tisti keč po mojem, ko ti praviš - dolgoročno. Tega ni, vsaj v fizični obliki. V življenju se vse spreminja, pravijo, da prijatelji ostanejo. Ja, saj ostanejo - v srcu, zmeraj isti občutek, tisti dober občutek, domač, prijeten, topel, nekdo, ki te pozna.

Mislim, da tud sex ni ovira v prijateljstvu. Bolj je ovira samo pričakovanje, ki lahko nastopi, ko narediš korak dalje. Korak predaleč lahko poruši prijateljstvo. Če ga, potem to ni bilo.

Moški, ženska, kaj pa vem... ČLOVEK je prava beseda.


Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Prijateljstvo
Reply #3 - 02.09.2002 at 13:09:47
 
Mislim, da Eneja zanima nekej drugega... kot pa raznorazno nakladanje o prijateljstvu.

Najbrz ga zanima to, ali je moski lahko z zensko samo frend in nic drugaga - torej, da tako z ene kokr z druge ni nobenih globjih custev, ki bi stremele k partnerstvu ali vsaj fuk friendshipu. Skratka nobenih romanc.

Enej, ce te to zanima, pol ti lahko recem, da imam eno dobro frendico, s katero nikoli nisem imel nic in tudi ne bom imel nic, tako jest ne, kot tudi ona ne. Najina custva so zgolj omejena na friendship in to je to. Traja pa to ze kar lepih 15 let. Kolk cajta pa se bo? Pojma nimam.... Smiley HEc pa je, da tako z moje, kot z njene strani nikol tud ni blo nobene zelje po cem vec.

Moras pa se neki vedet. Ce ne bi blo ljubosumja in fousije, bi blo za vse zadost.  Wink

PS. Nikakor mi ne gre iz glave misel, da sem na podobno vprasanje ze enkrat odgovarjal na poljubovem forumu.  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prijateljstvo
Reply #4 - 02.09.2002 at 14:53:53
 
John_Doe wrote on 02.09.2002 at 13:09:47:
Mislim, da Eneja zanima nekej drugega... kot pa raznorazno nakladanje o prijateljstvu.



John Doe, prosim popravi me, če zmotno mislim, da si namignil, da je moj reply nakladanje o prijateljstvu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Prijateljstvo
Reply #5 - 03.09.2002 at 08:12:04
 
Littlka... zacetek je ze tak.
Clovek ni glih vprasal, kaj si mislimo o besedi prijatelj in kako gledamo na to, vprasanje je postavil cist jasno - ali je mozno dolgotrajno prijateljstvo med moskim in zensko in kokr sem ga jest postekal, tko sem tud napisal, ce pac misli, da sta moski in zenska samo frenda in ni nikoli nic vec med njima.
Zdej ce sem prav sklepal, ne vem... bo Enej povedal. Smiley

Zadovoljna z odgovorom, al bo treba se bolj it v Off Topic? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prijateljstvo
Reply #6 - 03.09.2002 at 08:15:24
 
No. Nisem zadovoljna z odgovorom. Sem namreč konkretno vprašala. Pa never mind. Ni ti treba it globje, sploh, če misliš, da je to off topic.
Ajd.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Prijateljstvo
Reply #7 - 03.09.2002 at 08:22:06
 
Quote:
Ni ti treba it globje, sploh, če misliš, da je to off topic.


Your wish is my command. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prijateljstvo
Reply #8 - 03.09.2002 at 08:23:52
 
This was YOUR wish and my good will. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Prijateljstvo
Reply #9 - 03.09.2002 at 09:31:20
 
Pač okoli prijateljstva sem hotela podati point, da je INDIVIDUALNO oz. stvar posameznika, dveh, ali več teh -skupine. Kakšni ljudje se najdejo, zakaj, kakšen je namen prijateljstva, al ga ni, kje bodo postavili meje, ali jih ne bodo, koliko jim je vredno prijateljstvo, kako ga sploh vidijo, pojmujejo.

Morda pa imajo nekateri le preprosto radi. In so prijatelji tako ali tako. So svobodni, prebujeni, in vedo, da bodo našli prijatelja kjerkoli na svetu, ker imajo takšno držo. Ne vem zakaj bi bilo težko prijateljstvo med moškim in žensko?? Razlik ni, če jih ne delaš!!!

Back to top
 
 
IP Logged
 
Enej
1
*
Offline

Nikoli ne obupaj
Posts: 6
Ljubljana
Gender: male
Re: Prijateljstvo
Reply #10 - 03.09.2002 at 10:43:11
 
No, po mojem pa obstajajo razlike. Edini problem je ta, če jih opazimo in ko jih opazimo (a jih sploh opazimo?). Ko se razlik zaveš in jih opaziš, takrat nastanejo problemi in ravno v tem je POINT. Se pravi, ko se zaveš, da ti je prijatelj ŽENSKA. Kaj takrat?Po mojem ni človeka na tem svetu, ki se te razlike kdaj pa kdaj (v svoji notranjosti) ne bi zavedal.

Kar se pa tiče priajteljstva in neprijateljstva. Po mojem je možno, da prvo obstaja brez drugega. Kajti v naši okolici so nam določene stvari bolj pri srcu kot druge. Ene so pa čisto neopazne. Tako naprimer opazimo lep vonj rože (to je možno enačiti s prijateljstvom), opazimo tudi vonj gnojnice (to bi bilo možno enačiti z neprijateljstvom), neopazimo pa vonja zraka v sobi, v kateri smo že dalj časa.

O vonju v takšni sobi se mi je porodila izvrstna ideja. Namreč po določenem času ti je čisto vseeno kakšnega vonja je bil zrak. Na njega se preprosto navadiš in ti ne pomeni več toliko kot prej. Mogoče je s človeškimi odnosi podobno. Če so ljudje vedno skupaj, ne vonjajo več. Postane jim vseeno.

Seveda obstajajo tudi takšni vohljači, ki vedno vonjajo. Po mojem so takšni ljudje idealni prijatelji, partnerji...

Enej
Back to top
 

SREČA - to je tisto, kar vsi iščemo.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Prijateljstvo
Reply #11 - 03.09.2002 at 13:21:11
 
No, evo še mene…

Po mojem trdnem prepričanju je prijateljstvo med moškim in žensko možno. Ni pa enako tudi po mojih izkušnjah sodeč. Bom poskusila oboje malo bolj razložiti…

Torej – JE možno prijateljstvo med moškim in žensko. Vendarle le v primeru, da oba startata v tak odnos z istega stališča ali z enakimi pričakovanji ali z enakimi željami, če tako hočete. Če oba vesta in se zavedata, da je edinole prijateljstvo tisto, ki naj bi ju povezovalo in želita drug z drugim deliti samo prijateljstvo. Potem je to možno.

In če se zgodi iskrica? Hja, če se zgodi pri obeh ali če se ne zgodi pri nobenem, potem je vse OK in zadeva lepo teče naprej… Če pa se zgodi pri enem izmed njiju? Če eden izmed njiju želi pretrgati tisto tanko nitko, ki povezuje prijateljski odnos z možnim nadaljevanjem le-tega? Hmm, potem lahko nastane težava, ja. Stvar je spet odvisna od tega, koliko ti pomeni samo prijateljstvo, ki sta ga oba uspela zgraditi do tedaj, kaj si želiš v bodoče in ali je vredno tvegati dober prijateljski odnos za poskus nečesa drugega in na koncu lahko ostati brez obojega – brez prijateljstva in brez ljubezenske izkušnje ali partnerskega odnosa, iz katerega naj bi se razvila ta želja. Tanka nitka namreč loči oba odnosa, tanka nitka, ki jo je zelo lahko pretrgati… In jo je zelo težko spet vzpostaviti…

In izkušnje, oz. moja realnost? Na žalost se je tista nitka v veliki večini primerov do sedaj še vedno pretrgala. In to se ni dogajalo pri meni, ampak pri nasprotnem polu »prijateljskega« odnosa… Zakaj se je to zgodilo, ne vem… Ne to vprašanje jaz ne vem odgovora, to bi morali povedati tisti, ki so nitko pretrgali. In potem niso zmogli moči, da bi uspeli stopiti preko tega, pogledati, kaj se skriva zadaj in ohraniti tisto, kar je bilo prej… Ne vem, morda pa se jim potem ni zdelo več vredno? Ali pa so bila pričakovanja kljub temu, da so bila jasno izražena na začetku, kasneje le drugačna? Ali pa so bila jasno izražena pričakovanja na samem začetku le kamuflaža za nekaj drugega? Hmm, res ne vem. Lahko pa dodam, da se je tisti trenutek tudi v meni nekaj pretrgalo. In je tudi v meni ostalo vprašanje in dilema, ali je možno kljub vsemu stopiti korak nazaj in ali je kljub vsemu še možno nazaj postaviti tisto, kar je bilo zgrajenega do tedaj...

So pa tesne vezi prijateljstva, ki pa jih kljub temu imam z moškimi tiste, ki mi pomagajo ohranjati vero v to, da prijateljstvo med moškim in žensko JE možno. Stppam po poti »gradnje« prijateljstva s tistim homoseksualcem, ki sem ga že omenjala na tisti temi o homoseksualcih, ampak vem, da me boste tukaj takoj »poklopili«, če vam omenim takšne vrste prijateljstvo. In stopam tudi po poti »gradnje« še nekaterih drugih takšnih prijateljstev, za katera verjamem, da so pričakovanja in želje z obeh strani enaka – da ostanemo pri prijateljstvu in da le-tega tudi razvijamo in ohranimo…

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Enej
1
*
Offline

Nikoli ne obupaj
Posts: 6
Ljubljana
Gender: male
Re: Prijateljstvo
Reply #12 - 03.09.2002 at 20:20:11
 
Vse je res, kar si napisal, vendar sem skoraj 100% prepričan, da takšno prijateljstvo (moški-ženska) ni enako prijateljsvtu moški - moški ali ženska - ženska(nobeden ni gay).

e.
Back to top
 

SREČA - to je tisto, kar vsi iščemo.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Prijateljstvo
Reply #13 - 03.09.2002 at 20:26:19
 
Enej!

A ti govoriš o trajnem partnerstvu al prijateljstvu? Razumel sem kot prijateljstvu, zato ti dam tudi tak odgovor. Ženska je lahko boljša prijateljica moškemu v to sem prepričan.  Možno je pa tudi da sta moški tip moškega in ženski tip moškega lahko dobra trajna prijatelja. To mi je sedaj v glavo padlo, saj s tem se ne ukvarjam preveč.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Prijateljstvo
Reply #14 - 04.09.2002 at 10:07:11
 
Enej wrote on 03.09.2002 at 20:20:11:
Vse je res, kar si napisal, vendar sem skoraj 100% prepričan, da takšno prijateljstvo (moški-ženska) ni enako prijateljsvtu moški - moški ali ženska - ženska(nobeden ni gay).

Hmm, Enej… Tole pa mi ni čisto jasno, tudi meni ne. In se potem sprašujem nekaj podobnega, kot se sprašuje Andres – kaj tebi sploh pomeni prijateljstvo? Kakšna je tvoja definicija prijateljstva? In o kakšem prijateljstvu govoriš tukajle?

OK, tudi po mojem mnenju obstajajo različne faze prijateljstva. Od tistega, ko se najprej »tipata«, pa potem do tega, ko se drug drugemu počasi odpirata, pa naprej, ko zaupanje raste in nekje do končne stopnje, ko stojiš pred njim nekako »bos in gol«. Ko se mu popolnoma odpreš, ko mu pokažeš vse svoje skrivnosti, vse svoje rane in vse svoje bolečine. In obratno, seveda. Da me ne boš razumel napačno – obstaja še ena stopnja naprej, po mojem mnenju vsaj. Ampak tista je pa »rezervirana« za tvojega partnerja/partnerko. Sem spada še intimnost, bi rekla. Ampak, da ostanem pri prijateljstvu… Glede na tole, kar sem napisala zgoraj, ne vidim razloga, zakaj bi prijateljstvo moški-ženska bilo drugačno od prijateljstva med istim spolom? Kaj pa potem po tvojem mnenju loči prijateljstvo od partnerstva? Še kaj drugega kot intimnost? Doživljanje intimnosti, izražanje intimnosti, sprejemanje intimnosti, pogovarjanje o intimnosti…? Kaj pa je potem tista tanka nitka, ki loči prijateljstvo od ljubezni? In zakaj potem po tvojem mnenju prijateljstvo moški-ženska ni enako prijateljstvu moški-moški ali ženska-ženska? Zato, ker različno doživljamo svet? Ker ste eni z Marsa, drugi z Venere? Ker imate eni bolj razvito levo polovico možganov, drugi bolj desno?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2