Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2246 times)
A.
Ex Member




kako začet kar te veseli?
09.09.2002 at 00:01:45
 
evo na eko prazniku se je pojavilo ljubko bitjece, ki je reklo, kaj delaš A. in rekel sem wwoof in ona je rekla kaj pa se tako režiš potem. Pogledal sem jo in rekel ker je  to kar delam fino delat, pol sem jo vprašal kaj ona počne pa je s solzico v očeh rekla, da dela za druge in da ma svoje ideje o tem kaj bi... itd...

pa pove, da verjetno ne bo nič iz tega...

oooo sem rekel zakaj pa? ti malo bitjece. Pa je reklo ti dobri A. ker je to neki tako velikega, da si sploh ne predstavljaš...

oooo sem rekel a res? je rekla ja res, sem rekel oooo to je pa verjetno velika stvar...? je rekla ja, res je... potem sem seveda nisem mogel več zadrževat in sem se veselo nasmehnil in ji na uho zašepetal.

veš drago mi bitjece vse to kar vidiš tu pred sabo, in vse kar piše na teh listkih, da delamo je stvar domišlije, vse je samo domišlija in vse to je bilo nekoč to kar smo si želeli, vse je bilo enkrat tako veliko, da smo mislili, da bo to samo morda nekoč daleč, morda nekoč, tako veliko ...

ampak vseš drago mi bitjece, vse to se sedaj nahaja tu pred tabo...

potem me je to ljubo bitje pogledalo tko, kot da sem iz vesolja...
a sem nadaljeval, veš ti ljubo mi bitje... vidiš vse to kar tu piše smo mi nekoč razmišljali in več ko smo razmišljali večja je zadeva postajala, potem smo se nekoč odločili da bomo počeli samo še to, točno, natančno to in ravno samo tisto kar nas veseli in začeli smo...
in bitjecu se je razlezal pa ustnicah neomajen nasmeh...

vrjetno drago mi bitjece, te zanima kako smo začeli kajne, in nejene velike oči so pričakovale odgovor, ki bo razblinil tiste ovire, ki so se pojavljale na poti do tega, da ustvari kar si želi.

ja sem rekel začeli smo točno tako kot začenjaš sedaj ti,
Z vprašanjem...
se mi zdi, da je ta odgovor malce začudil vse prisotne...

želeli smo si vedeti kako naj to začnemo, vedar smo šli potem korak naprej, želeli smo to začeti,... takrat smo poiskali ljudi, ki počnejo podobne stvari in se z njimi srečali, potem smo jim rekli, a bi lahko ustvarali skupaj, in oni so seveda bili takoj za... zakaj? ker so bili sami isti, ko so začeli.

in potem smo začeli skupaj ustvarjati.

potem sem ji rekel vendar verjetno ni nikogar, ki počne tisto kar ti želiš kajne? no vidiš tudi mi nismo imeli nikogar, ki bi se z nekaterimi stvarmi ukvarjal, zato smo jih ustvarili sami in bitjecu je nasmeh prišel na ustnice in skoraj je objela svet.

ja sami smo jih ustvarili in sedaj jih delimo z drugimi.

potem smo spisali dobre tekste o tem kaj sploh počnemo in kaj si želimo in potem smo povabili vse, ki jih te stvari zanimajo, da naj ustvarjamo skupaj.
najprej smo povedatl prijateljem in če tu ni bilo odziva, smo povedali še vsem drugim priajteljem in potem če še ni bilo odziova, smo dali na internet in potem je odziv, bil... če pa ga ne bo, potem boš dala še v tujini in potem odziv sigurno bo...

bitjecu se je srce razigralo a je poslušalo še naprej...

ampak potem smo začeli delati in naučili smo se urejati projekte in sedaj jih razvijamo in delamo točno to kar nas veseli.
pa tako velike stvari so bile to tedaj ane? veš sedaj so ravno tako velike, samo da jih sedaj ustvarjamo in delimo z vami.

in bitjece se je nasmehnilo in potem je reklo enostavno preprosto in iz srce, hvala, da si mi podal to, da se te stvari da delat.

takrat sem ji pomižiknil in se zamislil in v mislih postal hvaležen, da sem ji lahko.
vse to sem ji podal ker sem to tudi sam enkrat iskal...

tole sem dal sem zaradi vse teh, ki bodo stopali na svojo pot.

povzamem pa zaradi boljšega občutka:
1. ko veste kdaj si želite, poiščite vse, ki se s podobnim področjem ukvarjajo.
2. če jih ni, začnite delati sami
3. ko začnete delat in napišete osnovne cilje povabite ostale morda iščejo isto kot vi(drugače jih bodo povabili v amwey)
4. če se ljudje,ki jih to zanima ne javijo, naredite vse še bolje, dajte na iskalnik in javili se bodo.
5. naučite se delat projekte, če jih ne zante pojdite nekam kjer vas bodo tega naučili .
6. verejmite vase in zaupajte sebi in svojim željam.
7. ne verjemite vsemu kar vam kdo reče, poskusite pa naredit vse kar veste, da je prav.

če se vaše želje nanašajo na osebno rast, zdravo življenje ali skrb za okolje(ekologijo)
se lahko obrnete tudi name predal vam bom naše izkušnje, usmerili na ostale ljudi, oziromo začel ustvarjat z vami.

samo en pogoj je zato, in to je, da se držite izklučno sovej potke! IN DA DELATE STVARI, KI VAS VESELIJO.  Kiss

hvala
Back to top
« Last Edit: 09.09.2002 at 08:58:37 by A. »  
 
IP Logged
 
alenka07
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 65

Re: kako začet kar te veseli?
Reply #1 - 09.09.2002 at 17:25:24
 
Smiley Smiley Smiley A . pikca!!! Smiley kako lepo!!!  Smiley

...hvala Ti, da bil si TI...

...mislim, da je mnogo takih, ki ne vedo kaj in kako bi ???...

...ampak v slogi je moč... in več glav več ve ...

...mislim,  VEM, da sanje postajajo resničnost...vedno bolj in vedno hitreje...
...noro, noro, noro, ... lepo!!!... Smiley


Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss


alenka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: kako začet kar te veseli?
Reply #2 - 09.09.2002 at 23:36:25
 
Ja, če delaš tisto, v kar resnično verjameš, za kar veš, da je prav, da je tvoja pot, potem se ti vse odvija v tisto smer, da boš to tudi dosegel. Tudi če najprej ni videti tako. In tudi če gre za velike stvari.
Tole je sicer zelo splošno rečeno, ampak za tem stojijo zelo konkretne izkušnje. Včasih se vprašam, od kod mi ta sreča oziroma s čim sem si to zaslužila.

S čim, res, si človek to zasluži? Je res dovolj samo to, da slediš svoji poti? (Le da "samo" včasih sploh ni malo.)
Smiley


Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
alenka07
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 65

Re: kako začet kar te veseli?
Reply #3 - 11.09.2002 at 00:12:43
 
Smiley Smiley Smiley
...se strinjam Mateja B. (B pikca  Wink Smiley)...

...slediti sebi - se živeti, živeti svoje sanje... res ni malo...veliko zahteva...in tudi veliko da...

...je največ kar lahko naredim...

Kiss

alenka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1