Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4988 times)
LittleStar
Ex Member




KOMPLEKSI
02.09.2002 at 16:39:47
 
Koliko se vam zdi res, da fantje iščejo, želijo le 'mamo', občutek mame v svojih partnerkah, in punce 'očeta' v partnerjih? Vem, to je kliše, ampak, če se malo poglobimo, ni velika večina zgrajena tako? Kdaj lahko rečemo, da smo ozavestili to in se samouresničili? Men se dogaja, da želijo fantje vzbuditi v meni materinsko ljubezen. Samo, men se zdi to bedasto, materinsko ljubezen bom dala otroku, al kaj? Po drugi strani pa sem zmeraj v dilemi, npr. ali ni to priložnost, da z dopuščanjem ljubezni (kakršnekoli) izboljšam morebitno izhodiščno pozicijo za morebitnega otroka? Kaj pa če sem res kaj hudega uštimala v prejšnjem življenju, da sem v tem brez mame, pa je to samo dolg karme. Kot mi je nekdo ("bralec iz zapisov duš") rekel za enega prijatelja: V enem izmed prejšnjih življenj si mu bila mama. Kako lahko je to izreči. Meni pa 100 kg breme. Zakaj mi je tako težko sprejeti tega človeka? Ali mame res brezpogojno ljubijo svoje otroke? Ali lahko nekdo brezpogojno ljubi nekoga drugega, če sebe ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KOMPLEKSI
Reply #1 - 02.09.2002 at 18:41:14
 
Quote:
Men se dogaja, da želijo fantje vzbuditi v meni materinsko ljubezen.


Izpustim področje karme in področje brezpogojne ljubezni v tem mojem odgovoru.

Po mojem mnenju, vsi moški NE iščejo mame v ženski. So pa tudi taki. Zakaj se tebi dogaja, da jih srečuješ, ne vem. Dejstvo je, da jih.
Če izhajaš iz tega, kot razumem, se sprašuješ, kaj zdej.
Praviš, da ti ne paše igrati mamice.
Po mojem je to preprosto. Ko bodo uvidli, da res ne igraš mamice, bodo odšli.
Če pa se odločiš igrati mamico, potem pa lahko pričakuješ, da ti bo prej ali slej, to odveč. Če ti ne bo odveč, boš pač to furala dalje.
No, pa recimo, da ti bo odveč. Recimo, da je del tebe tak, ki hoče ob sebi samostojno osebo, ki zna skrbeti zase in zato ne potrebuje tebe... potem boš pač izhajala iz tega.
Aja, nasloniti se kdaj na drugega, je prav normalno.

Če kdo pričakuje, da bodo drugi zadovoljevali njegove potrebe, skrbeli zanj, se ukvarjali več z njim, kot s seboj, če hoče živeti v simbiozi... to pa je po moje, že hudo nevrotično.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KOMPLEKSI
Reply #2 - 02.09.2002 at 19:24:59
 
pomoje pa sploh ni hec v LE mami ampak v TUDI mami, sploh pri nas, pr tarazvajenih  Grin
a štekaš, kr use nahmal ...

je pa prov čudn glih zdele umes bakica klicala, k ji je en model napulu vrečko s sadjem in zelenjavo, se je usedu zraven nje na klopco in pol ji je vrečko spizdu ...  Grin
sm ji hotu rečt da zakaj pa sama taca okrog, pa mi je že prej začela napletat da je tm prej u bistvu dedi sedu, pa ga je fehtala naj umakne papirček da se bo usedla zraven, pa ni hotu, se je rajši presedu ...  Grin

men je prov smešn ... tko lepe lekcije ... naučijo se pa ničesar ... ti starčki so hujši od otrok ...

pa ne me sprašvat kje je moj srček

sorry za off topic, ampak glih slučajno je bla to mama od moje mame ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: KOMPLEKSI
Reply #3 - 02.09.2002 at 20:33:34
 
Litlle.

Po moje pa da ti oddajas neke materinske zarke, al kaj vem, imas materinske poteze do teh tvojih  izbrancev.  
Sigurno, da se ti zdi, da spilas vlogo matere, ce pa jamras tipu da naj se malo pocese, pa da mu bos danes kalamare naredila, da mu  gres jutri novo srajco kupit. No, potem ga se vprasas kako je v sluzbi in ce pravi da je bilo dobro, da je dobil povisico, se ti pripeljes kot mama ki odlikuje svojega sina, ker je dobil petko v soli.
No pol ti tip v depresijo zarad necesa zapade, ti pa pa takoj prides pa peces strudl, pa orehovo potico in normalno bozaz ga po laskih, cetudi je depresiven zaradi sebe pa svojih napak. Recimo, da so nasteti primeri pravilni, ce ne drzijo za tebe pa sigurno za kaksno drugo.
Po moje je tko, sicer pa ne vem kako je to, ce  ti zenska  mamo spila.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: KOMPLEKSI
Reply #4 - 03.09.2002 at 08:19:27
 
Littlka, ne si dovolt, da ti bo kdo vrgu naprej pregovor - "svoji k svojim", ko mu bos pojamrala, da si spet dobila tipa, ki misli, da si njegova mamica.
Take tipsone odpikej kokr hitr se jih da.. in da se jih blazno hitr. Najbrz noces met poleg (recimo) dveh svojih otrok se tretjega, s katerim bos (recimo) porocena - in prav je tako.
Tolk od mene... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: KOMPLEKSI
Reply #5 - 10.09.2002 at 15:31:17
 
Quote:
Men se dogaja, da želijo fantje vzbuditi v meni materinsko ljubezen. Samo, men se zdi to bedasto, materinsko ljubezen bom dala otroku, al kaj?


To temo smo posredno že nekrat obdeloval, ampak se mi je pred kratkim posvetil nekaj novega. Po moje ne gre zato, da bi fant v teb hotu zbudit ta komples. Po moje se hoče le svojega očetovskega znebit, ga prek tebe do konca izžvet pa naparej it, ob teb al pa brez. To nas po moje želi večina, punce to sprejmejo pa iz tega ne delajo problemov. Znajo hitro tko zadeve spelat, da se včasih kdaj mal nemočne nardijo pa  v fantu očetovski/zaščitniški kopmkles vzudijo pa se stvar zgliha.  

Pr teb  fantje svojga komplesane morejo ižvet, ker si preveč močna, ker fantom ne dovoliš prznat da so  močnjši pa pametnjši pa sploh. Da si pač šibka in tud ti potrebna zaščite. Tega vzorca ti pr svoji mami nisi mogla videt, pa misliš, da tega mame nimajo v seb. Do otrok res ne prav pogosto, pred partnerjem pa, pa ne le,  da šibkost glumijo, ampak so partnerji včasih al pa pogosto občudovanja pa zaupanja vredni. V pomoč in oporo, skratka. To probej v fantih uvidet, smo strašno nečimrni, nam to ful paše. Uno mamo v punci videt pa bit otroc seveda tud, ampak fotra v seb pa še bolj. To ti povem tko kot otrok kot partner kot fotr v ist oseb, čeprav mam tud sam okrog teh zadev še vedno mal nerazčiščene pojme. Zato pa po moje tud pri drugih opzam, če majo okrog  tega težave.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: KOMPLEKSI
Reply #6 - 10.09.2002 at 16:56:23
 
Mogoče gre bolj za igro besed. Vsak moški išče svojo <Evo> in vsaka ženska svojega <Adama>. Vsi imamo v svojih glavah nek vzorec ali vzor, neko projecirano podobo, ki jo iščemo. Ko se zaljubimo je dejstvo, da se vedno zaljubimo v projecirano podobo. V nekoga, ki v bistvu sploh ni tak v resnici. Ljubimo njegove napake in slabosti, zdijo se nam očarljive, še motijo nas ne. V prvi fazi zaljubljenosti je vedno tako. S časom, ko človeka spoznamo, pa spoznamo tudi njegove slabosti. Od nas samih je odvisno ali človeka ljubimo še naprej. Nedorasli in nezreli moški mogoče res iščejo <mamo> in obratno, nezrele ženske <očeta>.
Lettle Star razumem, da srečuješ take moške, samo odkrito povedano, nobenu moškemu, ne moreš dati materinske ljubezni, ker je logično, da tako ljubezen lahko daš samo lastnemu otroku. Boš razumela, ko boš mati. Ne da se teh čustev naučiti iz knjig, ker smo različni v čustvovanju. Moška oseba, ki to pričakuje od tebe, je nezrel moški. Ne vem kako ga je vzgajala njegova mati, očitno pa na moč norobej. Poznam nekaj edincev, ki jih lastne mame v strahu pred izgubo, ki je čisto normalna, navežejo nase z nemogočimi zahtevami. Tak moški se nikoli ne otrese vpliva matere, še več, kalvarijo napačne vzgoje vleče za seboj celo življenje. Bi se morali prenekateri starši bolj zavedati, da vsi otroci nekoč zrastejo, da se morajo osvobodit varnega zavetja doma in zaživeti svoje življenje. Čeprav je za  starše to hudo spoznaje, žal, tako se pač vrti tale svet.
Zaninimivo, da sprašuješ, če vse mame brezpogojno ljubijo svoje otroke, ko pa sama veš, da jih ne. Nekateri svoje otroke pretepajo, zlorabljajo, nekateri jih imamo  pa radi, ker nas osrečujejo. Vzgajati jih, je pa že druga zgodba. Vsak otrok bi moral biti rojen zaželen in podobno kot nepopisan list papirja. Kaj storimo iz tega nepopisanega lista, pa je odvisno od nas samih. Brezpogojna ljubezen ne zahteva nobenega vračila, nobene zahvale in nobenih zaobljub. Ljubezen do partnerja ne more in ne sme biti nikoli podobna taki navezanosti, kot je ljubezen do staršev. Noben moški nima pravice zahtevati od tebe, da mu nadomeščaš mati, ali pa služkinjo. Nezrela ljubezen je to. Podobno, kot ti nimaš pravice zahtevati od moškega, da te ljubi, kot  tvoj oče.
Ah tisto o prejšnjih življenjih...ja, če verjameš. Potem sama sebi postavljaš meje. V prešnjem življenju sem bila jaz moški, alkimist, dobrotnik in zdravilec. Verjameš?
Bi si na moč želela...da je le res!
Sem srečna, da sem ženska. Vsaj kdaj sem komu tudi vir strasti in poželenja...bom še bolj odkrita. Sem srečna, da sem mati hčerki, ker vem, da bo drugačna...
Prežvečeno? Seveda je...pa saj to sama  veš prav dobro!
Mam prav?
lp
Angel  
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KOMPLEKSI
Reply #7 - 11.09.2002 at 10:12:29
 
Hvala za vaše razmišljanje. Se strinjam. Kar mene teži, je dejstvo, da zaradi tega, ker prave starševske ljubezni nisem imela ob sebi, sem sama prevzela to vlogo, predvsem v zaščitništvu 'otroka v sebi'. Tukaj potem v medosebnih odnosih nastane tak vozel. Ko bi naj spustila to držo, v kar me določeni osebe 'silijo', jim nisem pripravljena dati tega, in sebe pustiti nemočno in ranljivo. Bo pač treba počakat na osebo, s katero bom lahko spontano brez strahu spustila zaščitništvo nad seboj. Počakat, da bo ljubeznen dozorela.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: KOMPLEKSI
Reply #8 - 11.09.2002 at 10:40:19
 
/ Ali lahko nekdo brezpogojno ljubi nekoga drugega, če sebe ne?/

..po moje ne. Se tud sama o teh stvareh sprašujem (tud jaz sem brez mame živela, pa še od očeta sem se oddaljila zarad zamere).
Dokler sebe v celoti ne sprejmeš (brezpogojna ljubezen), toliko časa tud druge ne moreš, možna je le odvisnost od odnosa, ki je tako pogosta ... !
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KOMPLEKSI
Reply #9 - 11.09.2002 at 11:59:57
 
Vida!

Ko sem napisala tole vprašanje, sem se takoj zavedela, da bi ga morala drugače obrnit:
ali lahko nekdo brezpogojno ljubi drugega, če že sebe ljubi brezpogojno. Ali s tem, ko ljubi sebe brezpogojno, ljubi tudi drugega brezpogojno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: KOMPLEKSI
Reply #10 - 11.09.2002 at 12:25:28
 
LittleStar,
tudi če stavek malo drugače obrneš, je vsebina še vedno ista ...
je pa po moje tako, da kdor sebe ljubi (sprejema) brezpogojno, se o tem več ne sprašuje ... ker to ve..!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: KOMPLEKSI
Reply #11 - 11.09.2002 at 13:13:33
 
Ja "neljuba" duša, pa sej odgovore vse poznaš.

Brezpogojna ljubezen - ljubezen brez pogojev ! - čist simpel kt pasuljčina, brez pogojev al sebe, al drugega, al kaj, BREZ POGOJEV, to je razsvetljenje, živetje v trenutku, ampak ... tja smo namenjeni, nismo še tam, še vedno postavljamo pogoje (majhen, velik, simpatičen, lep, zgovoren, duhovnež, fizik, dober avto, enostaven, ...)


Kar se pa tiče tipčkov, z iskanjem mame v tebi. Je samo to: ti sevaš nekaj, on seva nekaj. En drugemu lahko omogočita in si dopustita prepoznati ta vzorec. Ti, da navzven ne deluješ pokroviteljsko, materinsko, zaščitniško. On, da išče pravo partnerko in ne manjkajočo ljubezen iz otroštva. Nič drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KOMPLEKSI
Reply #12 - 11.09.2002 at 13:44:29
 
Roll Eyes What an ego. Ja simpl kot pasulj - tebi kao. Tudi jaz sem brala knjigo "Zavedanje". Sedaj. Če res vedel sedaj, bi me ne nazival z "neljubo dušo" ipd. okraski.

Folku se itak ne sanja, kaj je to brezpogojno ljubiti. Ajde.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: KOMPLEKSI
Reply #13 - 11.09.2002 at 14:06:04
 
Quote:
Folku se itak ne sanja, kaj je to brezpogojno ljubiti.  


Folku se to dost precizno sanja, saj ravno v tem je problem. Take sanje so  onkarj izrekljivega, zato jih  ne mormo v pojme pa predstave ujet, s katerimi bi jo mogli  drug drugmu izrazit.  Ker če bi znal to zanl skoz besede  izrazit, pol bi ljubeznen moral  pojmovno opredeljevat pa  s približiki pogojevat, kar ni več brezpogojna ljubezen. Zato bo brezogojna ljubezen zmerom narazumljena , če bo hotla kot taka bit.

Jest clo dvomim, da je brezpogojno ljubezen sploh možno  občutit kot čustvo, ker tud čustva  smo sposbni smo prek hkratnega sortiranja v ene točno določene vzorce  zaznavat, drgač so kar neki.  

In tko je brezpogjna ljubezen v mentalno mutasta in čutno zmešana, zato ni čudno, da se prek svojih  simptomov  nazven  kot ena huda bolezen kaže. Čeprav vsak zase točno ve, kakšna je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: KOMPLEKSI
Reply #14 - 11.09.2002 at 14:08:35
 
Mentalno mutasta in čutno zmešana. Grin. Pa to sem ti jaz. Saj ne, to je potem že kontemplacija in čista meditativnost. Predanost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2