Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8065 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Samodisciplina
Reply #15 - 26.08.2002 at 10:51:14
 
Uh, Miska, hvala ti, tole je res dobro...me je prav navdusilo, posebej zato, ker tolko poudarja pomen notranjega glasu, intuicije. Tole je bila res prava lucka Smiley reflektorska Grin

Sem pa ze dostkrat opazila, kako ljudje vcasih funkcioniramo nekje na-pol, imamo svojo sibko tocko, cez katero se ne zmoremo in ne znamo prebit, pa ce naredimo karkoli. No, jaz jo imam. Ne morem zdaj za druge govorit. In ko stojis pred neko oviro ze tak dolgo pa si ze tolko stvari naredil, da bi sel cez njo, na sto tisoc nacinov, scasoma res malo obupas pa si mislis, cez tole ocitno ne bo slo. Ampak pustiti stvari tudi ne mores, ker je ves cas nekaj v tebi, kar te sili da se spet in spet tega lotevas, isces nove poti, poskusas na novo.
Pa se vsakic najprej malo ustavis, si ogledas teren in ga malo ocistis od navlake prejsnjih poskusov, hkrati pa ti do zdaj se ni uspelo, da bi ga glede na to, da se ze tak dolgo s tem ukvarjas, tudi vzljubil, se manj pa da bi poslusal notranji glas, intuicijo, ker tega ne maras vec, in hoces vedno nekako na silo skocit cez.
Vcasih pa je res tudi to, da moras malo dozoret, da si sposoben nekaj dokoncat.
Sem se lotila tega problema s stalisca samodiscipline, v zelji poiskat njene notranje aspekte, ki bi me drzali v pravi smeri, sem iskala eno mocno motivacijo, ki bi mi dala krila in ugotovila, da je najboljse, da postanem voda in se kar prelijem cez jez...na lep nacin, s poslusanjem sebe, nezno, ce se da.
Na ta nacin se nisem poskusila, vedno sem krenila naprej z nekimi odlocitvami...zdaj bom sla spontano, samo smer je vazna, odlocitve bodo prihajale sproti od znotraj. Mogoce bo tako bolj prav. Zdi se mi sicer malo hecen nacin, da poskusas dosec cilj tako, da pustis, da te samo odnese do njega, brez ega, strasno pomembnih odlocitev, precej nesigurna pot, po kateri lahko prides na videz prej kamorkoli drugam, samo na cilj ne Smiley No ja, saj bomo vidli. Vcasih moras stvarem res pustit, da pridejo same k tebi.
Hvala ti, Miska, za vzpodbudo Smiley
Ti bom povedala, kako mi je slo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Samodisciplina
Reply #16 - 26.08.2002 at 20:35:55
 
nedelovanje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Samodisciplina
Reply #17 - 26.08.2002 at 23:31:25
 
Devi – saj veš, da sem samo vesela, če ti bo uspelo… Pa le poročaj, ja. Bo zanimalo mene, pa še koga verjetno…



gape wrote on 26.08.2002 at 20:35:55:
nedelovanje ...

Hehe, gape… kako že gre tisto? Povedati vse s čim manj besedami… Jaz tega žal (še) ne znam… Niti ne vem, če bom kdaj tega sposobna… In sploh niti ne vem, če bi si tega želela, veš?

Hmm… Nedelovanje bi lahko jaz razumela tudi kot lenobo, prepustiti stvarem naj se pač odvijejo tako, kot se bodo odvile… Brez tega, da jaz niti s palcem ne mignem, kje da uporabim svojo glavo ali srce… Pa misliš, da je res to tudi vedno najboljša varianta?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Samodisciplina
Reply #18 - 27.08.2002 at 10:36:24
 
brezimna je preprost, ki v njej ugašajo želje.
z brezželjenostjo mir se pojavi,
svet sam se od sebe popravi.
kraljestvo prejme samo, kdor je nedelovanje dosegel.

že drugi dan mi hodijo zgornji verzi po glavi, ko vas prebiram - pa si jih preberite še vi

pa tole tuki spodaj tudi, menda od Dalajlame

Večja kot je moč sočutja, ki ga čutiš do drugih,
bolj pogumen postaneš.
Večji kot je pogum, manj si nagnjen k malodušju in izgubi upanja.
Zaradi tega je sočutje tudi vir notranje moči.
S povečano notranjo močjo je mogoče razviti trdno odločnost
in z odločnostjo imamo več možnosti za uspeh,
ne glede na to, kakšne so ovire.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Samodisciplina
Reply #19 - 27.08.2002 at 12:39:26
 
ana wrote on 27.08.2002 at 10:36:24:
preprost, mir, svet sam se od sebe popravi, nedelovanje, notranje moč razvija trdno odločnost


Hvala ti, ana.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Samodisciplina
Reply #20 - 28.02.2003 at 17:06:08
 
Po meni je samodisciplina nasprotje spontanosti.
Kaj imam raje?
To drugo.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Samodisciplina
Reply #21 - 10.03.2003 at 23:07:05
 
Preračunavanje je nasprotje spontanosti.
Samodisciplina je pa sprva nujna, s časom pa preide v navado.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Samodisciplina
Reply #22 - 06.05.2003 at 05:32:09
 

V repliko se mi je zazdela kar metafora iz včeraj prebrane knjige Davida Hutchensa, "Metkina dilema in nasploh o Lemingih":

"Če je vrtenje kolesa v najvišji prestavi tako želeno, zakaj niso vsi kolesarji v najvišji prestavi? Kako se kolesarji, ki vozijo v najvišji prestavi, razlikujejo od drugih?"


Se mi zdi, da posameznikova naravnanost, njegovo delovanje, jasnost njegovih ciljev in predanost le-tem ter osebna učinkovitost zgovorno odražajo stopnjo posameznikove samodiscipline. Se, najverjetneje, vedno začne s tistim znanim samospraševanjem "kdo sem", "kaj želim doseči, ustvariti" ... in (trenutno) prepričanostjo v lastne odgovore, predvsem pa s predanostjo le-tem ...

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2