Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2519 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Alkimist
06.08.2002 at 16:19:47
 
[color=Blue][/color] Spominja me na <Malega Princa>...
Ste brali knjigo Alkimist? Zanima me vaše mnenje.

<Pastirček Jakob se odpravi v Egipt po zaklad, ki se mu je prikazal v sanjah. Po napetih dogodivščinah mu Alkimist, ki ga spozna v puščavski oazi, razodene pravo skrivnost:"Zdramiti moraš čarobnost, ki počiva v tebi." Zaklad je torej pot, po kateri hodiš in ne kraj, kamor si namenjen-edini učitelji so ljudje, ki jih na svoji poti srečuješ...>

<Morda pa je Bog ustvaril puščavo zato, da se ljudje nasmehnemo datljevim palmam>, je pomislil Alkimist.

Na koncu je Jakob drugačen od pastirčka, ki se je napotil po zaklad. In tudi mi ne bomo zgolj pomislili:
<Kako lepa zgodba!> Počutili se bomo boljše. Tako kot že šest milijonov bralcev po svetu...

Zeme je knjiga polna modrosti, vredna je časa, da jo človek prebere in vredna je razmišljanja.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
EAGLE-1
1
*
Offline

Če želiš videti, moraš
gledati s srcem.
Posts: 28

Re: Alkimist
Reply #1 - 06.08.2002 at 21:15:28
 
Angel..podobne občutke sem imel jaz ob prebiranju te fantastične mojstrovine,ki krepko presega splošni pojem ''knjige''. Ko sem prvič prebral alkimista...sem se na koncu počutil enostavno....toplo v srcu. Mali princ in Jonatan livingston sta slični knjigici, sporočilo pa je nekako isto. Življenje je lepo, zaklad skrivamo v sebi!

                Grega Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Alkimist
Reply #2 - 08.08.2002 at 18:01:08
 
[color=Blue][/color]Ja imaš prav...Mogoče jo bom prebrala še enkrat...se mi vedno to dogaja, da sprva nekaj ne dojemam tako, kot bi morala. Prekrasna zgodba.
Me veseli, da sva istega mnenja!
LP
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Alkimist
Reply #3 - 20.08.2002 at 11:54:19
 
Najlepši del v knjigi je razlaga ljubezni.
<Če ljubimo, se lahko spremenimo v katerikoli del stvarstva. Če ljubimo, nam ni treba razumeti dogodkov, kajti vse se dogaja v nas samih. Tako se lahko spremenimo v karkoli...>
Zakaj se me je ta knjiga najbolj dotaknila, pa je težko napisati. Zbrane modrosti človek pozabi, ne pozabi pa velike ljubezni in sporočila s katero je avtor napisal Alkimista.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Jane Halifax
Guest




Re: Alkimist
Reply #4 - 21.08.2002 at 18:51:39
 
Alkimist... super knjiga. Ko pa smo že pri Paulo Coelhu... Resnično priporočam v branje Priročnik bojevnika luči... Knjiga, ki me spremlja vsak dan...

lp! Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Alkimist
Reply #5 - 21.08.2002 at 18:56:48
 
Moje mnenje o knjigi: prijetno poletno branje na plaži, kjer je veliko motečih dejavnikov, zato ni potrebna koncentracija. Užitek za branje in paša za domišljijo. Tukaj se pa konča, seveda pa vsak vidi po svoje.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Alkimist
Reply #6 - 21.08.2002 at 20:03:46
 
definitivno ena boljših knjig ... jest sm jo glih zdej prebral ... me je čakala od decembra ...

men se zdi najpomembneje to: kdor živi svojo osebno legendo mu vesolje pri tem pomaga ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Alkimist
Reply #7 - 21.08.2002 at 20:14:45
 
Res dobra knjiga!!! Smiley Smiley Smiley

Priznam, zelo je težka za brat, pa vendar...

V njej najdeš veliko za svojo dušo in srce...

NA vse Moramo gledati s srcem... Smiley Smiley

Srce....
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Alkimist
Reply #8 - 22.08.2002 at 12:00:00
 
...in ljubeznijo...

...Alkimisti dokazujejo, da se vse okrog nas izboljšuje, če se izboljšujemo sami...

<Ostati večno enak, kakor pusščava, ni Ljubezen. Prav tako ni Ljubezen vihrati pa svetu, kakor to dela veter, ali opazovati od daleč, kakor delaš ti, Sonce. Ljubezen je sila, ki Dušo sveta spreminja in jo izboljšuje. Ko sem se prvič vanjo potopil, se mi je zdela popolna. Kasneje sem spoznal, da je odsev vseh bitij in da v sebi bije vojne in se predaja strastem. Dušo sveta hranimo mi sami. Zemlja, na kateri živimo, bo slabša ali boljša le toliko, kolikor bomo mi slabši ali boljši. In tu nastopi moč Ljubezni. Zakaj če ljubimo, si zmeraj želimo biti boljši, kakor smo.>

Vsi veliki misleci in mistiki so se izražali v pripodobah. Kdor je bil pripravljen razumeti je razumel.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1