Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7791 times)
calvin
Guest




koliko čaker
30.07.2002 at 12:40:05
 
koliko čaker imamo ljudje -- nekje piše da jih imamo sedem, drugje da osem, nekje dvanajst koliko jih je potem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: koliko čaker
Reply #1 - 30.07.2002 at 13:40:50
 
Čakre (kolesa sanskrtsko) ali energijska središča so povezovalne energijske točke v telesu in teh je dobesedno na tisoče. Spomnimo se samo, kako veliko je poznanih akupunkturnih točk.

Glavne skupine energijskih točk različne tradicije različno razdelijo in od tod tudi različno število glavnih čaker. Vzhodna tradicija najpomembnejše čakre pogrupira vertikalno ter jih našteje sedem, tiste nožne pa naprimer kar izpustijo. Nekateri k tem prištejejo tudi tiste v eteričnem telesu in izven fizičnega telesa itd.

Zahodna, kabalistična tradicija pa v takoimenovano drevo življenja umesti deset energijskih krogel, vendar se te običajno ne imenujejo čakre, ampak sefiroti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
Re: koliko čaker
Reply #2 - 31.07.2002 at 20:17:00
 
Quote:
Nekateri k tem prištejejo tudi tiste v eteričnem telesu in izven fizičnega telesa itd.



kakšna je pa funkcija teh čaker?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: koliko čaker
Reply #3 - 31.07.2002 at 21:33:19
 
delete wrote on 31.07.2002 at 20:17:00:
kakšna je pa funkcija teh čaker?


Različno?
Za kronsko čakro sem naprimer našel tale kratek opis:
"the crown chakra is purely spiritual, providing the connection to the universe beyond."
Back to top
 
 
IP Logged
 
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
Re: koliko čaker
Reply #4 - 02.08.2002 at 19:11:02
 
ja no ok to jaz tudi vem mene zanima za tiste še višje od te.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: koliko čaker
Reply #5 - 02.08.2002 at 19:27:39
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: koliko čaker
Reply #6 - 02.08.2002 at 19:49:47
 
delete wrote on 02.08.2002 at 19:11:02:
ja no ok to jaz tudi vem mene zanima za tiste še višje od te.


Pa si res prepričan, da to veš?
Sahasrara čakra se nahaja nad glavo in predstavlja kozmično zavest, enost in je kot brezčasna (najstarejša) čakra na svoj način tudi edina čakra.

Back to top
 
 
IP Logged
 
delete
1
*
Offline


Posts: 35

Gender: female
Re: koliko čaker
Reply #7 - 03.08.2002 at 19:25:48
 
gape wrote on 02.08.2002 at 19:27:39:


btw pol teh linkov ne dela
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: koliko čaker
Reply #8 - 03.08.2002 at 21:38:00
 
verjamem

to je bolj pomoč, in je že dolgo od tega ko sm to zlagu skupi ... kar je kvalitetnega je ostalo, zihr

sicer pa
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=9977...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

nekako pa ne najdem topica o čakrah
ima kdo idejo kam se je udrl?

najdu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Back to top
« Last Edit: 10.04.2003 at 23:33:13 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: koliko čaker
Reply #9 - 03.09.2002 at 06:44:35
 
Čaker je sedem in vsaka ima svojo barvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: koliko čaker
Reply #10 - 03.09.2002 at 14:49:41
 
7 čaker je samo ta najbolj glavnih... sicer pa nekje sem zasledil da "ta modri otroci" majo nevem al celo 12 takih čaker...se pravi kar za 5 čaker več...

Sam najbolj poznam energetska polja - takozvane čakre... na rokah in pa malo pod popkom Hara, Tantien al pa 2 čakra...in pa še 3 pa 4 pa 5 in 6 pa mau tut 7 in pa najslabš 1 čakro...
ne pa pozabljat da so usta tut u bistvu dober energetski kanal... ki pa v indiji ni našel mesta kot samostojna glavna čakra...ampak kot ena izmed stranskih kot so tudi čakre na podplatih in pa rokah...


Moje mnenje je tako, da je čaker tumač, znanja o čakrah kr nekaj... uporabnega znanja pa bore malo... saj če jih ne
čutiš
al pa
vidiš
al pa
intuitivno zavedaš...
polj zate sploh ne obstajajo v tem trenutku...
pa čeprav ti še ne vem kolk folka govori da je kle ena pa kle druga.... k to je pa že verovanje... kar pa ni namen čaker.... Grin
namen čaker je da pretakajo energijo či, prano al pa kozmično energijo po telesu v različnih vibracijah...in sicer v prvi čakri razdeli to energijo na 4x bolj fino vibracijo... to pa se potem potencira... 16, 4 na kubik pr treti - 64... in tko naprej... za sedmo čakro pa  je značilno da se pretaka zelo fino predelana kozmična energija k je razdeljena tam okoli tisočkrat...

Vprašanje ki se ponuja kar sam od sebe je - čemu služijo ta kolesa k se vrtijo z različno hitrostjo in močjo... ?
Služijo živim bitjem in sicer tako da nam širijo zavest... več čaker - več različnih pogledov, zornih kotov...in pa več kreacije se lahko pretaka preko nas...
iz ene dimenzije v multidimenzije...

najlažje si predstavljam to kot super napreden sistem nevidne roke...iz katere izhajamo... torej je to višek evolucije...ki pa se vedno dopolnjuje v neskončnost...

nevidna roka = kozmična energija...

Povdarjam pa da znanje brez prakticiranja je čisti BLABLABLA in nič druzga kot premetena mreža misli našega EGA al pa UMA... k jo bo z lepim trudom koristil da ostanete v tej lepljivi mreži  Grin...če se pustite...(ozavestite)
tko da to  kar sem napisal je treba izkusiti kakorkoli vam je pač najbolj všeč... eni so bolj avditivni, drugi bolj kinestetični eni pa vizualni

tko da priporočam vam predvsem vaje s katerim boste čutenje čakr povečali tko da se boste lahko zanesli na svoja dejstva...ne pa toliko na gradivo, ki je na voljo...

Sam priporočam da začnete z drugo čakro - malo pod popkom in ko to zares osvojite... čutite močno energijo al pa kot da mate nekaj v tem predelu telesa...vročo kepo, tresenje....pr vsakmu je mau drgač...

men se zdijo vaje čigunk al pa  mikrokozmična orbita...še najboljše vaje... ker jih poznam...seveda so dobre tut pozdrav soncu al pa kr sam taiji in vse ostale k so kjerkoli zavedene... vseen za začetek  priporočam te dve... saj z vsakodnevno vajo...k bi vam zavzelo po 10 minut dnevno... skoraj zihr bi imel en svoj dokaz da čutite povečan pretok energije nekje od enega tedna pa tja do dveh mesecev....kaj bi vam pa to pomenilo je pa milijon možnosti...

mislim da to kar sem napisal ni popolno... saj od čakr vem bore malo, pa čeprav sem prebral na tone člankov in različnih teorij o tej vedi... je pa nekaj na tem in zato to znanje še vedno izpopolnjujem...dokler nau več nbenga dvoma...
ta trenutek pa še ne vidim čakr... ne vem katera barva paše keri (je kr nekaj različnih sistem...pr katerih se razlikujejo predvsem barve 6 in 7 čakre...) ...glede barv sem poskusil že nekaj prakičnih meditacij brez haska (mogoče nisem dovolj časa vztrajal) in pa vizualiziranje mam še kr dost u rezervi...  
vseeno pa sem mnjenja da je pr čakrah najpomembneje čutiti to kozmično energijo, katero vsi živi mamo in delat od tam naprej... seveda je to samo moje skromno mnjenje in dojemanje tega zelo zelo zelo zapletenega in ob enem preprostega sistema... Tongue


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: koliko čaker
Reply #11 - 12.09.2002 at 20:46:51
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1