Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5257 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Od ideje v realnost...
21.07.2002 at 07:27:43
 
Mene spet nekaj muči in mi ne da spati…

Bom poskusila razložiti… Poslovni svet… Business… Se odločite, da greste speljat v realnost en projekt, ki vam že dolgo leži na vaši duši, o katerem imate polno idej, o katerem kar nekaj časa razmišljate… In si ga želite speljati tudi v realnosti…

Zdaj… Projekt je v vaši glavi. Zaenkrat. Poln je vaših idej, poln je vaših zamisli. Z drugimi besedami: v tem projektu se VI sami…

In zdaj v realnost… V realnosti pač niste samo vi, niso samo vaše ideje, ni samo vaš način razmišljanja… V realnosti je še malo morje drugih ljudi, ki razmišljajo drugače, ki zadevo vidijo drugače, ki bi projekt speljali na drugačen način… Pa to je čisto OK, to me ne muči, projekt je pač tvoj, v njem so tvoje ideje, tvoje zamisli, tvoje želje,… In tega ne želim spreminjati ali prilagajati drugim ljudem… Ta projekt ste vi in ker menite, da bi bil zanimiv tudi za druge ljudi, ga želite peljati v realnost…

Tisto, kar me muči, je tole: kako tvoj projekt približati drugim ljudem. Če poskusim biti bolj natančna… Vsak projekt normalno zahteva določena finančna sredstva, s katerimi se ga sploh lahko postavi v realnost in s katerimi se ga lahko v realnosti tudi vzdržuje… Žal je tako…  In to je tisto, kar me muči… Kako in na kakšen način zainteresirati ljudi tudi s tega vidika?

Popolnoma se strinjam s tem, da ohraniti svojo idejo in svoje zamisli. Na podlagi tega si izbereš neko ciljno skupino v realnosti (ali pa ti tega ni treba?), za katero si predstavljaš, da bi bil tvoj projekt zanimiv in interesanten. OK, do tu je vse v redu...

Finančna sredstva… Kako na nek način torej prilagoditi svoj projekt realnosti, v kateri se giblje tisoč različnih ljudi od tebe, da pa bi jih tvoj projekt kljub vsemu zanimal tudi s te plati. Da bi bili pripravljeni torej vanj tudi vlagati (članarina, oglaševanje, sponzorstvo,…)

Še enkrat poudarjam: ne gre mi za vsebinsko spreminjanje projekta. Zanima me, kako projekt približati ljudem s finančnega vidika. Jih pripraviti, da bodo vanj vlagali. Imam sicer svoje stališče, ki ga tudi zagovarjam, vaša mnenja bi želela slišati zato, da bi morda še kdo drug začel razmišljati o tem…

Nisem čisto prepričana, če sem sploh dobro razložila, kaj sploh me muči. Pa se bo, če bo stekla debata, skristaliziralo tudi to…

Ima kdo kakšne izkušnje? Ideje?
m.

Aja, da me ne bo kdo "kregal", češ, da je forum namenjem ozaveščanju in osebni rasti... Denar res ni povezan z osebno rastjo in duhovnostjo, je pa zato vsebina projekta toliko bolj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #1 - 21.07.2002 at 22:37:38
 
ja naj nam nekdo pove, postopke kako se stvari izvaja, kaj vse potrebuješ, da stvar pripelješ od ideje do realizacije.

pa optimatizacijo postopkov, pa kakšen projekt, bi blo dobr met, pa kdo naj nas povab, da nas mal nauči teh stvari, od organizacije, delovanje, stiki z javnostjo... al pa pošlje fajle če ma! Še boljš, če se kdo vid v tem, da nam mal pomaga.

Da ne bomo nek v zraku, al pa nek ustavljen na sred...

je res full dobrih projektov v nas, ki se dobivmo tle gor...

sam bi rad, da ne bomo trošl full e za brez veze, da bomo res naredil dobre stvari in tiste dobro odlično hitro in z kar največ upoštevanjem vseh teh stvari.

evo smo se pripravljen naučit... vsaj jaz...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #2 - 22.07.2002 at 10:34:32
 
A.,

V poslovnem svetu moraš, če imaš dobro idejo, najprej napisati poslovni načrt.

Poslovni načrt vsebuje najmanj opis problema, ki ga rešuješ, zakaj ga rešuješ (še ni nikogar, ki bi to počel, počnejo slabo, ni zadosti ljudi, ki bi se s tem ukvarjali), komu je projekt v končni fazi namenjen in kaj bo ta imel od njega, opis tvoje ideje, produkta storitve, predvidene rezultate projekta, tveganja, ki se lahko pri tem pojavijo, našteti vse kar je potrebno za izvedbo ideje, kot so izvajalci, potrebne finance, časovne opredelitve, pa še kaj.

V poslovnem načrtu je potrebno vse te reči potem tudi številčno opredelit, tako da se lahko ugotovi, ali se ta reč splača počet. V društvu Sonce verjamem, da računanje, kdaj se bodo povrnila kakšna sredstva nima kakšnega posebnega smisla. Je pa po mojem mnenju vseeno dobro, da se jasno zapiše, komu je ideja namenjena, komu in kako bo koristila, kaj je potrebno za izvedbo, kako si zagotoviti vse za izvedbo, kako jo izvesti, kdo bo projekt izvajal in pametno bi bilo tudi zapisati nekaj o tem, zakaj se to sploh splača počet, oz. ali tega bolje ne počnejo že vsi ostali, ipd., itd. Vsak, ki ima neko idejo naj bi vse to zapisal in pripravil, tako, da potem društvo (skupščina ali IO društva?) lahko o tem razpravlja in se odloči.

Lahko si pripravite nek vzorček, predlogo, kako naj tak predlog ideje izgleda in kaj naj vsebuje. Lahko pri tem pomagam, pa verjetno bi imel o tem še kdo kaj za povedat.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #3 - 22.07.2002 at 10:49:10
 
q
Še enkrat poudarjam: ne gre mi za vsebinsko spreminjanje projekta. Zanima me, kako projekt približati ljudem s finančnega vidika. Jih pripraviti, da bodo vanj vlagali.
q

Moje mnenje je, da ne moreš pričakovati vlaganja ljudi s finančnega vidika (beri kakršnekoli energije) v projekt, če ga nisi pripravljen spreminjati. Kakršna koli manipulacija se ne iznese, zato je čist NAMEN bistvenega pomena. Skratka, beliver moraš bit, hkrati pa stvaren, da to začuti tudi drug. Vera v iluzijo se ne obnese, razen v smislu tega, da je POT, po kateri spoznaš sorodne duše - (beri svojo senco).




Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Od ideje v realnost...
Reply #4 - 22.07.2002 at 11:13:53
 
Quote:
Moje mnenje je, da ne moreš pričakovati vlaganja ljudi s finančnega vidika (beri kakršnekoli energije) v projekt, če ga nisi pripravljen spreminjati.

LittleStar, sama sem mnenja, da če želim zadržati vsebino projekta, je potrebno izbrati ciljno skupino ljudi, za katere meniš, da jim bo projekt zanimiv. OK – seveda je treba minimalno prilagajati tudi vsebino projekta, vendar želim, da projekt ohrani svoj prvotni namen. Svojo vizijo, če želiš.

In OK – izberem ciljno skupino ljudi, za katere bo projekt zanimiv. Pa potem?

Se pa zato toliko bolj strinjam s temle:

Quote:
Skratka, beliver moraš bit, hkrati pa stvaren, da to začuti tudi drug.

In – hvala ti za tvoje mnenje.


Quote:
Lahko si pripravite nek vzorček, predlogo, kako naj tak predlog ideje izgleda in kaj naj vsebuje. Lahko pri tem pomagam, pa verjetno bi imel o tem še kdo kaj za povedat.

bp, – mislim, da si se s temle svojim stavkom rahlo »zašil«, če ga nisi mislil resno… Koliko pa te poznam, ne izrečeš trditve kar tako… Mislim, da je vsaka pomoč kogarkoli, ki želi pomagati, zelo dobrodošla. Zato te seveda prosimo za pomoč.

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #5 - 22.07.2002 at 11:20:16
 
Po mojem si lahko izbereš ciljno skupino ljudi, ampak kot sem že rekla, pri vsakem projektu so potrebne spremembe, prilagajanje in še enkrat spremembe ter najbolj pomembno umeti uvid v dejansko stanje. Ti si lahko desetkrat izbereš ciljno skupino, vendar vmes je pot do cilja, ki je pomembnejša. Na eni točki preostane le predaja soljudem, ki jih nisi izbrala ti, ampak oni tebe.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #6 - 22.07.2002 at 14:37:08
 
Zvezdica,

Absolutno se je treba pogovarjat. Ampak, če je treba kaj naredit, se je treba po navadi kaj dogovorit. In kako preveriš, ali je kaj res dogovorjeno, ali je nekaj res od vseh, ki naj bi to usklajeno izvedli, enako razumljeno, kot da zapišeš in daš vsem zadevo prebrat in čakaš na pripombe.

Ko imaš enkrat idejo, ko imaš enkrat odločitev, je koristno prvič vedet kaj je bilo narejeno in kaj ne, kaj mora še biti narejeno in kaj naj ne bi bilo narejeno. V Sončku verjetno z vso pravico, da se kdo tudi vmes premisli in kaj čemu prilagodi. Ampak naj to vsaj pove ostalim in ne skriva zase. In to vsem, ne samo nekomu. To pa je navadno že problem. Lahko verjameš, da se to pri tebi ne bo zgodilo, lahko to rešuješ od primera do primera, prej z manjšim kot z večjim uspehom, ali pa kot američani poskusiš pripraviti proces, postopek, preko katerega bi lahko to bilo precej pregledno.

Se lahko naprimer del foruma nameni samo tistim, ki sodelujejo pri izvedbi projektov. Zadeva se da krasno uporabiti za to, da se tam:

- predstavi ideje
- diskutira ideje
- sprejema in dokumentira odločitve
- predlaga spremembe
- diskutira spremembe
- spremlja stanje
- ugotavlja, kakšni so rezultati projektov

Glede na to, da se vseh ne bo nikdar dalo stlačit v kakšno izbo na enkrat, niti se ne bo dalo vseh spravit v telekonferenco, je to po mojem najboljši način.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #7 - 22.07.2002 at 14:56:39
 
Glede na to, da si v naslovu napisal Zvezdica, ti odgovarjam, bp. Pojma nimam, o čem konkretno govorite, govorim lahko le iz sebe. Jaz nimam ambicij realizacije nobenega drugega projekta, razen svoje samouresničitve. Zdaj, če vam samouresničitev predstavlja it ven v javnost z znanjem, s članki, projekti... ne vem, jaz te ambicije nimam pač. Moja ambicija je najt toliko miru in trdnosti v sebi, da lahko  bom sprejela vsaj enega sočloveka v življenju popolnoma, s katerim si bom ustvarila družino in tam predajala 'svoje' znanje in ljubezen ter kreativnost svojim otrokom. Ko bom tam, bom morda začutila, da 'se' razširim tudi izven. Na tem forumu sem od njegovega začetka, če ti to kaj pove, in tudi bom, dokler ne bodo 'njegovi otroci' zapustili gnezda, karkoli že to pomeni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #8 - 22.07.2002 at 15:15:33
 
Zvezdica,

Se mi pa zdi, da se ne razumeva, povsem, pa ne v smislu, da se prepirava, ampak, da govoriva o malo različnih stvareh.

Sam govorim o delu v skupini, kako vzpostaviti ustrezno dinamiko in predvsem komunikacijo, ki naj bi zagotovila, da se nekatere reči, ki bi jih radi naredili tukaj, tudi naredijo. Pa se ne spuščam v to, kaj bi radi naredili, sam tudi nimam kakšni prav velikih ambicij na tem področju, vendar, če vidim nekoga, ki se trudi splezati na kamen, na katerega pa sem jaz pred tem že uspel zlesti, mu poskušam podati roko. Pa nisem kaj dosti razmišljal pri tem, ali ga bom prikrajšal za izkušnjo.

Ampak pobje in punce so tukaj polni idej, projektov, aktivnosti, pa če bi radi kaj naredili pa naj naredijo, se lahko vsaj marskaj naučijo in spoznajo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #9 - 22.07.2002 at 15:31:19
 
Ja, sorry, očitno se ne razumeva. Vem pa, kaj hočeš povedat, in če si strokovnjak v organizaciji teamskega dela - super. Sama sem individualist in prav zato se tudi sama čutim upravičeno, da pomagam z razlago, kako je potekala/poteka moja pot... That's all.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #10 - 22.07.2002 at 15:49:50
 
Zvezdica,

Greva malo v off topic, pa vseeno. Eden od paradoksov pri delu v teamu je prav to, da za uspešno sodelovanje v teamu moraš biti individualist. Samo kot taka lahko k vsemu nekaj dodaš in ne samo ponoviš, nekaj novega, nekaj drugačnega, kar pa lahko dodatno osvetli nek problem in pripomore k reševanju in izvedbi le tega. Če bi bili vsi enaki, bi se dalo povelje, in stvar bi bila narejena, če že ne to kar bi radi, potem pa  vsaj velika škoda. Vendar je prav v integraciji različnosti tista moč, ki jo ima dober team, prav zato se uporablja teame, da rešujejo tiste težje probleme v različnih organizacijah.

Vse kar rabiš je tvoja posebnost in pa motivacija, da nekaj narediš. To da praviš, da si individualist, je lahko v tem primeru samo tvoja prednost.

Motivacija, da stopiš v svet in ponudiš komu roko, pa je seveda druga reč.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #11 - 22.07.2002 at 16:17:48
 
Samo še¸¸¸¸off topic je zmeraj tista beseda, ki me zaboli. Žal mi je, da izpadem tako osebno, da se potem večini, ki se 'zaplete' z 'mano' v pogovor zdi zadeva off topic, kar pomeni, da dejansko njegovo znanje ni povezano z dušo. To je ta razlika. Predvsem pa ni moj namen komurkoli težit, in ko bom začutila tako, se bom umaknila, kot sem se še zmeraj dosedaj.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Od ideje v realnost...
Reply #12 - 22.07.2002 at 16:51:11
 
Quote:
Samo še¸¸¸¸off topic je zmeraj tista beseda, ki me zaboli. Žal mi je, da izpadem tako osebno, da se potem večini, ki se 'zaplete' z 'mano' v pogovor zdi zadeva off topic, kar pomeni, da dejansko njegovo znanje ni povezano z dušo. To je ta razlika. Predvsem pa ni moj namen komurkoli težit, in ko bom začutila tako, se bom umaknila, kot sem se še zmeraj dosedaj.

Ježešna Zvezdica,

Sem samo razmišljal, ali bi odprl novo temo, ali bi nadaljeval na tej temi, ki jo je odprla Miška. Ker sem mislil, da je odnos med individuumom in skupino nekaj, kar je lahko vredno nove teme, hkrati pa dopolnjuje najino prejšnjo debato, sem napisal da je zunaj osnovne Miškine teme o uresničevanju idej, pa jo vendar na nek način podpira.  Mislil sem, da o tem ne bova kaj dosti razpravljala, saj se dopolnjujeva in ne zagovarjava stališč, ki bi si že od začetka nasprotovala.

Off topic ni ukaz, da se o tem ne razpravlja več, je samo oznaka, da moj prispevek ni povsem usklajen z osnovno temo. Če bi se o tem pogovarjala na dolgo in široko naprej, potem bi o tem odprla novo temo. Gre predvsem za to, kako bodo drugi lahko brali to temo in ne zate.

Edina stvar, ki zaboli mene, je, da nihče ne odgovori na kakšno moje vprašanje. Saj lahko kdo ne razume, saj lahko govoriva drug mimo drugega, pa če se nekdo potrudi in pove svoje mnenje, ga bom poskusil razumet in upoštvat. Če mi ne uspe, je to lahko tudi moj problem.

Če misliš, da nisem razumel tvojega razmišljanja in občutkov, bom zelo vesel, če mi napišeš o njih kaj več in mi jih poskušaš pojasniti. Morda v novi temi.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Od ideje v realnost...
Reply #13 - 22.07.2002 at 22:16:14
 
Samo malo osebne izkušnje...

Delala sem v reklamnem podjetju, torej, v podjetju, kjer so po telefonu predstavljali določeni izdelek morebitnim kupcem. Saj poznate to, kajne. Telefon zazvoni, dvigneš slušalko, bolj ali manj prijeten glas, ki zelo (ali pa tudi ne) verjame, kako zelo nepogrešljiv bi bil izdelek, ki ga reklamirajo v vašem gospodinjstvu.
No, malo sem opazovala ljudi, načine komuniciranja itd. teh ljudi, in prišla do naslednjih ugotovite.
- moški so komunicirali izključno z ženskami, in ženske bolj ali manj tudi - in tudi uspeh je bil pri ženskah procentualno večji
- zelo dober učinek so imeli tisti, ki so govorili počasi, razločno, z umirjenim glasom oz. (kako zanimivo), z zelo avtoritativnem glasom - brez dileme
- če se je oglasil nekdo, ki je že od vsega začetka čutil odpor do tebe, ki si to predstavljal, je bil neuspeh zagotovljen
- izdelek, ki se je predstavljal, je moral biti zelo poznan (tebi), če pa ni bil, pa si moral vsaj dajati vtis, da ti je (lagati)
- kaj povedati, je bilo točno določeno, napisano, vedno pred očmi (preizkušeno), in od tega si smel le malo odstopati
- in nikoli nisi smel pozabiti, gre za to, kdo bo koga.

Mogoče ni prav primerno za tale topic, samo toliko, ena izkušnja več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1