Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7197 times)
fi_lo
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #15 - 10.07.2002 at 15:04:39
 
Pozdravljen bp.

Me veseli, da si tudi ti o tej stvari že kaj prebral in pri tem naletel na različne sisteme, izreke in vse ostalo, isto kot jaz v prvi fazi odkrivanja FS.
Tudi mene je najbolj motilo, da se iz posameznih člankov različnih razlagalcev, posameznih problemov ni dalo razbrati kateri sistem (oziroma šolo FS) zagovarjajo. Vendar sem ob iskanju na internetu in po udeležbi osnovnega tečaja rešil te dileme in prišel tudi do spoznanja, da vse tri šole, ki se pri nas največ uporabljajo, prepletajo svoje znanje in nudijo iskalcu dosti gradiva, učenja in znanja, da rabiš kar nekaj časa (da nebom rekel, kar let), da osvojiš vse tehnike posameznega učenja .
In ko se enkrat odločiš, katero šolo oz. sistem boš uporabljal oziroma študiral, je samo na tebi koliko se misliš poglobiti v posamezno zadevo, za kaj jo rabiš, katera je tvoja namera, kaj ti bo prinesla!(koliko truda, toliko rezultatov).
Isto velja za poglobitev v sisteme Kitajske filozofije (Tao, meditacija, zen), ni treba, da postaneš budist, da bi spoznaval principe samospoznaje, Yoge ali pa sistama FS, to nima veze z tvojimi prepričanji, ali so še druge moči, sile, energije, te delujejo a ti to verjameš ali ne.
Na vprašanje zame, kako se lotiti posameznega konkratnega problema, na kratko: iz velikega v malo (iz okolja na stavbo, iz stavbe na prostor...ali za poznavalce:kua število, ba gua mreža, pet elementov, energija chi!,  kaj bolj jasno!?
Če ne, se oproščam, v teh klepetalnicah je premalo prostora, da bi lahko razložil vsako posamezno tezo in še to čisto na kratko .
Res pa je, da je lažje pisati tako na splošno, za vse ljudi enako (v časopisih), kot horoskope, a je drugače če imaš pred seboj dotično osebo, ki ji z pomočjo njenega osebnega KUA števila, določiš osebne smeri, nagnjenost JIN ali JANG,njen Ba Gua prostora in enakomernost zastopanja elementov v prostoru.
Rad bi še samo povedal, da tisti, ki se malo bolj aktivno ukvarjamo na tem področju, ugotavljamo, da so ta znanja, ki jih podaj FS univerzalna in kompleksna in da prve zasledke FS najdemo tudi že v stari Slovenski arhitekturi, običajih, a o tej temi še kdaj drugič.

Za konec pa le ena lepa misel: če hočeš skedo napolniti, jo moraš prvo sprazniti.

Lep dopustniški pozdrav     učenec fi lo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2