Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7170 times)
six
1
*
Offline


Posts: 4

Gender: male
Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
08.06.2002 at 15:57:17
 
Živjo.

Sem nov uporabnik na tem forumu in sem si prebral nekaj threadov in moram reči, da me je posebej ta o feng shui-ju precej zbodel.

Zakaj?

Preprosto zaradi nekaj nesmislov, na katere ni niče pomislil.

Pa dajmo. Kopalnica naj bi bil evil plac, od koder na veliko zaradi velike količine cevi odteka energija. Pustimo to, da ni nihče definiral termina energija, spomnimo se, katere cevi so najpogostejše v kopalnici. Tipična kopalnica ima kopalno kad, umivalnik in wc školjko, pa še kakšen radiator. Kopalna kad ima pipo in odtok, ravno tako umivalnik. WC ima kotliček in cev za odplakovanje. Radiator ima tudi dve cevi. Tako na koncu dobimo 8 cevi.

Pa gremo k nesmislom.

WC školjka naj bi bila zaprta, ker skoznjo odteče veliko energije. Kaj bomo potem naredili s kopalno kadjo, ki zavzema neprimerno večjo površino in nenazadnje je njen volumen tudi vsaj 10-15x večji. Bi bilo treba pokriti tudi kopalno kad?

Enako z umivalnikom, ki ima sicer manjši volumen, a večjo površino, s katero bi lahko srkal energijo.

Tako umivalnik kot kopalna kad sta povezana s precej debelimi cevmi v kanalizacijo. Tako kot WC školjka. Torej oba vodita v isti ponor kot WC školjka, zato sta oba zaradi svoje večje površine neprimerno "bolj nevarna", kot WC školjka.

OK, WC školjka ima debelejšo odplakovalno cev, a če sešteješ premer cevi umivalnika in kadi prideš na skoraj enak premer, kot ga ima cev WC školjke.

Naslednja stvar je glede odprtih vrat kopalnice. Na forumu sem prebral, pač te energije tečejo po stenah. Torej, kakšno vezo imajo odprta vrata kopalnice pri odtoku energije?

Pa se lotimo kuhinje.
Imamo zopet umivalnik (najpogosteje z dvema koritoma), radiator in mogoče še pomivalni stroj. Pomivalno korito (če je dvojno) ponavadi zaseda dvojno površino tistega, ki je kopalnici. Zopet je povezano s sistemom kanalizacije. Torej enak ponor. Smo spet v riti - energija po vaših domnevah odteka tudi v kuhinji!. Potemtakem bi, po vaših domnevah, bilo pametno imeti zaprta tudi vrata kuhinje in ne bi bilo pametno imeti pomivalnih strojev. Povezani so na sistem kanalizacije.

Sistem centralnega ogrevanja je lahko zelo razpreden in zapleten v velikih stanovanjskih blokih. Sestavljen je lahko iz kilometrov tankih in tudi zelo debelih cevi. Ker je radiator v vsaki sobi, imamo ravnotako velik problem z odtekanjem energije. In to v vsaki sobi posebej.

... Pol pa še tukaj fenomen "money tree"-ja. Dajte no. Mora biti podarjeno. Lahko rečem kolegu, da ga kupi in ga podari meni za rojstni dan. Bom zato kaj na boljšem z denarjem? Pa glede na to, koliko sem prebral na tem forumu o nenavezanosti na materialne dobrine, pa vseeno potrebujete "money tree"?

In na koncu je tukaj še čiščenje stanovanja s soljo in rižem. Baje je 1kg soli + 9kg riža enako kot 10kg čiste soli, v želji, da dosežemo čisto enak učinek ob tem, da je kombinacijo z rižem lažje počistiti. Če bi ta teža držala, bi potemtakem lahko uporabil 1 žličko soli in žakelj riža in bi bila taka mešanica dovolj za eno manjšo ulico... in če že vlečemo stvari v ekstreme,  bi bil dovolj zgolj en sam kristal soli. Ja saj bi bila celotna mešanica sestavljena iz "enega dela soli in nekaj delov riža". Ob tem, pa da za boljši učinek uporabimo še zvončke pa še kaj zaplešemo, pa si res ne morem misliti čisto nič drugega kot to, da je edini učinek, ki ga s tem dosežemo, če seveda v to verjamemo, placeboefekt.

Da ne bom predolg. Posamezne trditve se med sabo izključujejo in dajejo vtis, da ta teorija nima neke trdne podlage, na kateri bi se dalo graditi.

Ne razumite me napak, o teh stvareh ne vem malo ali pa čisto nič, s temle postom sem le želel opozoriti ne nekaj med sabo nekompatibilnih stvari in ne začeti nekega pametovanja o tem, kako se mi zdijo vse te stvari neumne.

Zdaj me pa zanima, kako lahko argumentirano moje izjave izpodbijete.

lep dan Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #1 - 08.06.2002 at 22:28:09
 
dobr napisan....nimam pripomb... drgač pa tut nimam dovolj trdnega znanja v Feng Shui-ju...tko da ti lahko povem, sam kako jest gledam na to...

V vseh teh sistemih, kjer so želeli izmeriti vpliv energije okolice, je pač tko da ta vedno je...in po mojem resnično je nekaj na tem, da so ene energije manj dobre kot pa druge...še več povsod so energije in geometrijski liki pač spremenijo nevem recimo smer energije al pa obliko energije al pa še bolje vzorc energije...

Zdej kar mene moti je pa to, da ima voda kao slabo energijo in nevemkva...pa čeprav vemo, da nas voda čisti in nasploh ohranja pri življenju...sicer je o tem zakaju velik napisanga sam men je to usen čudn...

Moj argument je pa tak... da sigurno obstaja vpliv okolice...,ki pa je samo vpliv okolice... in ta je kakršen je... Obstaja pa tudi notranji vpliv in od tega je v največji meri odvisno naše stanje - torej gre za NAŠ vpliv...in če  velja za mačke...zakaj ne bi moglo tudi za nas... da lahko spreminjajo/mo kao negativne vibracije v poz....če to želijo/mo - in valjda da to želijo/mo...

torej poznavanje vpliva okolice je smotrno šele tedaj, ko poznamo in ko znamo  izkoriščati svoj lastni vpliv na okolico...to pa je natanko takrat, ko sami kreiramo okolico s tem pa sem želel povedat, da je vpliv okolice enak vplivu nas na okolico...saj drgač ne bi mogli obstajat v tem imaginarnem svetu

s tem pa sem ti dal eno razlago o sistemih, ki govorijo o vplivu okolice... da so sad ene ideje...se pravi sad misli in preverjanja...vendar pa to preverjanje ne more biti objektivno iz preprostega razloga...pojem energije so fiksirali v eno samo obliko, ki pa po mojem skromnem mišljenju ne more veljati za vse ljudi enako... saj tut na  sonce nismo vsi enako občutljivi, ane....pa edino kar vemo o energiji je to, da se lahko spreminja in pri tem ne izgubi svoje vrednosti... al pa neki tazga... pr FS pa nikjer nisem zasledil da bi blo za eno stvar dva različna opisa... čudn...in seveda nesmem pozabiti na prevod energije v besede - to je zelo zelo slab prevod energije... moje roke lahko to dokažejo  Wink

p.s. tisto o imaginarnem svetu pa je bla moja ideja  8)
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #2 - 09.06.2002 at 00:03:26
 
Tako, kot imamo mi energijo, tako ima svoj energijo zemlja. Poleg tega, pa seva energija z vesolja.
Energija či, al ki... kot hočeš, se tako zadržuje tudi v stavbah, naših stanovanjih. Energija kroži, se vrtinči, ko trči na predmete, ali naleti na odtoke (kot je točka izdiha v naravi, po moje, kjer energija nekako odteka) v stanovanju, in tako to energijo pospešijo, zavirajo, preusmerjajo... In uravnavanje tokov energij, je nekako naloga feng shuia. Tako, kot počne akupunkturist, ko zasaja igle v telo. Uravnava našo energijo po meridianih. In kot to pčne Marko Pogačnik, ki, kot vampir  Grin zasaja kole v zemljo, na njene akupunktrurne točke.
Zdej, jest nisem poznavalka feng shuia iz svoje prakse, ampak iz knjig, časopisov, neta in pogovorov z Tajo Alboleno, ter njenih člankov. Ona bi znala to veliko bolje opisati. Zato, ti predlagam, da jo vprašaš sam, kar te zanima... na www.mojuspeh.com
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #3 - 09.06.2002 at 06:16:38
 
čist simpl je
energija odteka ... down the drain ... če je to denar je to jeba, če zdravje še večja jeba ...

školjko pokriješ, ker zanjo nimaš 'štoflca', kar pri umivalniku imaš ... zamašiš.
ustavil si odtekanje npr denarni energiji
zapiraš še vrata in si naredu maximum, kar ti feng shui lahko v tem primeru pomaga.

...

to so 100tisočLetneIzkušnje ... to je feng shui
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #4 - 09.06.2002 at 23:33:56
 
Ali lahko energija odteka tudi skozi vodo?

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #5 - 10.06.2002 at 01:24:40
 
Quote:
Ne razumite me napak, o teh stvareh ne vem malo ali pa čisto nič, s temle postom sem le želel opozoriti ne nekaj med sabo nekompatibilnih stvari in ne začeti nekega pametovanja o tem, kako se mi zdijo vse te stvari neumne.


Six!

Hvala za kritiko. Tudi sam nisem noben Feng shui expert, se pac ucim, pobiram te in one informacije.
Poglej. Mislis da je res vse v glavi oziroma v tem kar pac mislis da je dobro in to potem je??  Dam ti primer. Ameriska trgovinsko podjetje ze deseteltja po Feng shuiju  opremlja svoje trgovine in vsaki dve leti odprejo novo trgovino, podruznico.  Ampak poglej Six. Zaposleni tam ne vedo, da je vse delano po tem sistemu. Nimajo pojma. O tem so seznanjeni morda trije  v vodstvu podjetja in se kaksen arhitekt.
Torej. Delavci ne vedo nic, ampak firma pa vseeno dobro tece.

Potem si poudaril  dvojno korito v kopalnici. Ne vem, a brzkone res drzi koliko je velik odtok in ta v kuhinji ter v umivalniku v kopalnici kot tudi v banji ni velik. Vsi pa poudarjajo ravno WC. Odplak v WCju je do 100X  po moji presoji mocnjesi kot odplak v kuhinjskem koritu, saj pri Wcju gre za curek in za boga ta curek s seboj potegne tudi neko energijo.  Po moje no.

Ampak ves, po Feng shuiju dela vedno vec podjetij. Vem za novo ovalno 8 nadstropno stavbo v kateri je Vlada Japonske kupila za potrerbe ambasade cela dva nadstropja ali skoraj 800 kvadratnih metrov. Caki malo,  za potrebo ambasade.  Oni ze vedo, da bodo lahko dajali v najem.
No, ko je bila stavba nared so dali gor se folije tako da je v bistvu rjave barve, na zadnjem delu stavbe pa je vse v lesu. Sprednji v steklu in marmorju, zadnji v lesu. To je pa ze vprasanje za Matejo, ce to predstavlja samo les, ali samo zemljo, ali ogenj, pojma nimam vec.
IN seveda. S prednjim delom gleda ta stavba na vzhod. Mislim, da to predstavlja kariero.  MAteja a ze spis? Wink


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #6 - 10.06.2002 at 09:06:18
 
ene sorte feng shui je bil poznan že včasih pri nas v starih kmečkih hišah. Saj poznate bohkov kot? Vedno je bil v hiši (prostor, kjer je družina jedla, ponavadi s kmečko pečjo) nad mizo. Tam, kjer se je družina veliko zadrževala. Omilil je hišni kot oz. nabiranje (slabe) energije v kotu. Potem slike, ponavadi nabožne. Nikoli niso visele tako kot smo navajeni danes: plosko na steni. Visele so na zgornjem koncu na vrvici, ki je bila pritrjena na žebelj v zidu, na spodnji strani pa so se dotikale zidu. Tako, da so visele z zidu pod kotom.

stare pozabljene modrosti

Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #7 - 17.06.2002 at 13:50:47
 
Hi,

Jst menim, da je Feng shui cool zadeva, vsaj v svojem bistvu.

Ampak, meni pa se vedno ni nihce odgovoril na vprasanje. Kako je z mentalnim delom Feng Shui-ja?

A je dovolj, da sol enostavno potreses po tleh, al jo moras tudi malce miselno "programirati" kot npr. programiramo ostale kristale itd., itd.?


Sem se pa v nedeljo preselil v moje novo stanovanje, ki je se precej neopremeljeno in se bom poskusil drzati Feng Shui-ja. Ocitno skodovati ne more. Ce pa bom poleg dusevnega in fizicnega prejel se denarno zdravje pa se toliko bolje.





Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #8 - 17.06.2002 at 15:51:30
 
s tem ko delaš itak že malce programiraš, če se zraven zavedaš tega pa še tolk bolj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Guest




Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #9 - 20.06.2002 at 22:35:59
 
Meni je precej od nadvse nerazumljivih Feng-Shui konceptov, o katerih berem v razlicnih casopisih, blizje A Pattern Language arhitekta Christopherja Alexandra, ki podaja sistem vzorcev (=jezik), od katerih naj bi vsak urejal problem oz. napetosti oz. ravnovesje energij oz. teznje ljudi, ki ta prostor uporabljajo.

Oba se ukvarjata s tem, kdaj nek prostor oz. arhitektura zares funkcionira za njene uporabnike, vendar Alexandra in njegove vzorce precej lazje prebavim, kot pa koncepte Feng Shuija, ki so mi nekako tako tuji in nerazumljivi, kot kitajscina.

Po Alexandru so njegovi vzorci, prav tako pa verjetno tudi  Feng Shui samo vrata, vrata skozi katera lahko vstopimo na to podrocje, vendar pa je potrebno za mojstrstvo potrebno vrata pustiti za seboj uporabljati svoje obcutke in samostojno odkrivati konflikte, napetosti in povezave.

Pravzaprav si tezko predstavljam Feng-Shui mojstra, ki dokaj dobro ne pozna kitajske kulture, mitologije in pa jezika. Mislim, da bi se spotaknil na eni od prvih stopnic pred pragom vrat oz. nikoli ne zmogel koraka cez diagrame, trigrame, in podobne kode in stopiti cez prag vrat.

V primeru, da gre pri Feng Shui za nekaj vec od tega, pa mora to biti povezano z neko posebno magijo oz. z globjim razumevanjem sveta. Mi lahko v tem primeru kdo od vas posvecenih na kratko predstavi Feng Shui svet.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #10 - 21.06.2002 at 02:59:48
 
Quote:
V primeru, da gre pri Feng Shui za nekaj vec od tega, pa mora to biti povezano z neko posebno magijo oz. z globjim razumevanjem sveta. Mi lahko v tem primeru kdo od vas posvecenih na kratko predstavi Feng Shui svet.


Po moje ti noben posvecen ne rabi posebej predstavljati posebej Feng Shui.  Zdaj seveda katere posvecen si mislil. Posveceni del clanov foruma, oziroma si butnil venm izraz poveceni.
Tole imas kar prav, da mora nekdo dobro razumeti in poznati kitajsko mitologijo, kulturo, preteklost. Ista stvar ti je z akupunkturo. Mi je rekel moz te vrste, ki mnogo let ni mogel dobiti licence za izvajanje tega zdravilstva.  Aja kaj mi je rekel?  No, z eno besedo je poudaril, da so ga najprej sopali iz ministrstev, iz vlade, iz zdravniske skupnosti, sedaj pa ko se je uveljavil, zelijo pri njemu studirati  splosni zdravniki. Toda on ni ucitelj, in mojster, je navaden Kitajec, solan doma na Kitajskem.  Brzkone isto velja za Feng shui.



p.s Just to rember you for a next time BP. Be registred is funny.  Free signup, memebrs viewing, free mailbox acount, free astrological prediction, free tarot information, free freemasonary calcultings free news from Sunny Positives  and of course all these things  in Slovenian language.  8)  Grin

Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Guest




Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #11 - 21.06.2002 at 14:50:23
 
Izraz posveceni sem uporabil zato, ker si sam o Feng Shui-ju ne morem ustvariti neke kolikor toliko konsistentne slike o tem pojavu, vsaj ne iz moje pticje perspektive. Posvecen je zame vsak, ki ima pregled cez sicer precej razlicne prakse in se mu vsaj priblizno sanja, kdaj naj katero uporabi (je vsaj na pragu vrat).

Glede na to, da so vrata v Feng shui tako pisana, pokrita z raznimi metodami, diagrami, trigrami, pisanimi slikami in včasih verjetno tudi čistim vraževerjem, me zanima vaše mnenje, mnenje vseh ki ste v to zagrizli, ali je vredno truda, ali gre predvsem za iniciacijo, ki ti da nekaj izkusenj, osnovnih znanj, samozavesti in vodil, da se lahko zacnes zanasat na svojo senzibilnost, obcutke in presojo in da znas posikat in uporabiti vse to tudi pri drugih. Ali gre za nekaj cisto drugega?

lp bp

P.S. Ali je cev s sifonom se vedno ponor energije, ali jo lahko stejem za zamaseno? Wink

P.P.S. Registiral se bom z veseljem, ce na tem forumu najdem zanimive sogovornike (za katere sploh ni nujno, da se strinjajo z mano, glavno da se v debati utrne kaksna iskrica, oz. da kdorkoli kaj novega spozna)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #12 - 21.06.2002 at 15:33:50
 
Evo ti bo en "posvečen" povedal svoje mnenje, ki je v totalnem nasprotju s temi čira-čara (Fen-Shui).

Ga ne poznam, oz. precej manj kot ti. Me niti zaenkrat preveč ne zanima, ker mam dost druzga dela. In da bi zdej sol, pa riž stresal naokrog, ga rajš dam lačnim za jest. Poleg tega, so to vzhodnjaške zadeve, ki v našem prostoru postanejo zgolj ADV (kapitalistične) zadeve, torej kako čim več denarja zaslužit.

Meni je bistvo, da je stanovanje praktično, uporabno in da ko nekaj rabim dobim v najkrajšem času v roke.

Tko, da nekih posebnih postavitev ne prakticiram, in če nimaš velik cajta za postavljat zadeve, je bolj da pozabiš sol in riž, pa s čistim srcem in dušo postaviš v stanovanje stvari tako kot tebi paše.

Tako boš užival, si ustvaru udobje ki bo tebi ustrezalo in tko bo najboljše.

Če boš to delal z ljubeznijo, ne rabiš nič drugega.

P.S. To je zgolj moje mnenje. Saj veš tisto: Čevlje sodi naj kopitar. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
fi_lo
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #13 - 04.07.2002 at 00:14:47
 
Ali se lahko vključim v debato, preden pride vsa stvar do tiste točke, ko bomo še samo naštevali, kje je kakšen odtok ali v kopalnici ali v stranišču, kjer bi nam odtekala energija oz. pardon denar.Po tej teoriji oziroma tvojem razumevanju (doma imamo dve kopalnici, dva stranišča, dve bani, vrata v omenjene prostore so večidel odprta..)bi bil vedno brez denarja; pa saj sem ravno prej pogledal v denarnico in ugotavljal, kam je šel ves ta "keš", v isti sapi pa sva se z frendom pogovarjala, da gremo po službi na pijačo?!.
Problem pri vsej stvari vidim drugje, da malo še jaz zakompliciram ali si že slišal za to foro:da od samih dreves ne vidiš gozda,(ali sem to sedaj prav obrnil ali pa si to ti  v tvojem razumevanju FS-ali ima trdo podlago, kdo nima trde podlage FS ali NAŠE RAZUMEVANJE FS?!.
Ejga, to bi bil štos, da bi lahko na osnovi enega članka ali pa reklame(res ne vem kje si prebral te stvari o odtekanju energije) poučil tolk milionov Kitajcev,(pa vsa njihova zgodovina), ki se ukvarjajo z FS, da so v zmoti, da njihov sistem nima trde podlage?!.a sem te malo prestrašil a ne.
Drugače pa ni tako hudo, to ti lahko povem sam, ki sem pred kratkim zakorakal na pot odkrivanja zakonitosti FS, pot razumevanja je dolga, kljub opravljenemu osnovnemu tečaju, kljub študiranju več knjig in iskanju odgovorov na internetu(na  naslovu YAHOO je pod FS 233 zadetkov- ampak spet tisto, rekama za zvončke, za kristale, za novčiče in knjige, knjige...)vem, da sem šele na začetku.
Saj se pravi: najlažje je služiti denar skozi nevednost naroda, napisati malo o odtekanju energije pa o "bad influenc", zraven pa ponuditi instant rešitev za Micko ali Lojzeta v obliki ogledala na vratih kopalnice, zvončkov na nevarnih mestih,Svarovski kristalov in že se stekajo denarci, pazi-kjer enemu priteka mara drug imeti primankljaj a niso to že stari štosi.
Drugače pa tolk napisanega a nič povedanega (mojega mislim, da ne bo pomote)a tudi sam sem v precepu, rad bi ti pomagal a teško je napisati v par besedah nekaj s čemer se eni ubadajo vse življenje, o vodi-odtekanju ali o rižu in soli, ki služita energijskemu čiščenju prostora.
Pa res nahiter:Voda je eden od simbolov-elementov FS, zraven so še Zemlja,Les,Ogenj in Kovina.Vsi simboli imajo svoj pomen, kot npr. voda v tistem pomenu, kot jo poznamo mi (morja, jezera, potok, luža stoječa voda-sekret voda)in pa prispodobe kot:čiščenje, pretočnost, bogastvo, uspeh. In ker je v kopalnici največ te "vode" je važno kako se dela z njo(da ni stoječa, da ni smrdeča-postana, da ne odteka-pipe), da čimveč kroži-ali ni zanimivo, tudi za denar pravijo, da je dobro, da kroži. Zraven je tu še bistvenega pomena energija ČI, ki kroži, se giba (a kdo bi omenjal energijo, saj jo kot tako ne moreš prodati) in pa uravnovešenje vseh simbolov.
Skupek tega opazovanega skozi oči poznavalca, ti lahko pomaga odkrivati drobne nepravilnosti, ki ti lahko podajo trenutno stanje v prostoru in s tem tvoje duševnosti in rešitve za večje blagostanje in sožitje z okoljem, kar pa pravzaprav FS poučuje(a ni lepo povedano?).
Pa kaj bi komplicirali, že moj stari ata je reko, da če voda z pipe curlja, dnar stran teče in da če n; sekret smrdi ni dobre gospodinje pri hiši, pa vas sedaj vprašam ali sploh rabimo Kitajce?.
Tisto o rižu in soljo, bi pusti za prihodnjič, pametno bi bilo še kaj zmes prebrati ali pa probati, saj veš, človek obrača, bog pa obrne.
Za boljše razumevanje tematike priporočam ogled internetnega naslova Taje Abolene (zelo priporočam)www.fengshui-si.com in pawww.fengshui-slo.com... in do zime mogoče še mojga?!, pa brez zamere.
Zakaj pa so forumi, če ne za razjasniti ali podati svoje mnjenje, upam, da nisem preveč zakompliciral a saj veš, vsi se učimo.

                                                            učenec fi lo
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Feng Shui - ima sploh trdno podlago?
Reply #14 - 04.07.2002 at 14:05:31
 
Hi fi lo,

No v FS, o katerem sem jaz bral, obstaja ogromno različnih izrekov, metod, pomagal v obliki mrež, diagramov, pa trigrami, pa ravnovesja.

Vsega ne boš nikoli uspel uporabit, nimaš zadosti časa, morda volje, pa še ob ene par protislovij boš verjetno slej, ko prej trčil, tako da se boš vračal in moral začet bolj ali manj od začetka.

Moje vprašanje zate pa je, kako se sploh lotit enega takega problem. Kaj te vodi pri tem, katero metodo, katere metode, katere kombinacije, katera vodila boš izbral?

Meni je prepad med tem kar sem prebral in nekaj primeri uporabe, nekateri od njih so mali biserčki, enostavno prevelik.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2