Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1322 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Klicejo hiti klic na pomoc?
05.06.2002 at 01:19:04
 
Danes ko sem sel v mesto sem v avtu poslusal tisti ta novi komad, ki ima prizvok narodnjakov. Pojma nimam kdo to poje, ravno cakam, ce bodo na MTV spet dali spot, namrec vsak dan to rolajo.  
Ok v glavnem to je tisti komad, ki vmes med pop glasbo zapecejo nek turski, arabski bosanski prizvok, skratka narodnjaski.
In potem sem mislil o genetiki s katero se zadnje dni tule na forumu raztegujemo in sem primerjal tisto pesem.  Ja normalno. Glasbeniki so umetniki, a se jih ne poslusa. Pac oni, zavedoma ali nezavedoma klicejo k vrnitvi v preteklost, saj vsa ta hitrost  s katero se svet vrti, pelje le se navzdol.  
Zacelo se je pred kakimi desetimi leti z Lambado, ki je imela sicer latinski prizvok, celo kusturica je tudi  po Ameriki taksne oz podobne  narodnjake in "ciganjake" prodajal, potem je prisel Prince Ivan pred petimi leti, ali stirimi, ki je njegov pop zabelil z orkestralno glasbo ala mozart. Skratka pesmi se bodo kot kaze v vse vecji meri rolale s harmoniko in citrami, cetudi le v dolocenih refrenih.  
Kot receno. Vse te in podobne pesmi klicejo na pomoc, klicejo v preteklost, klicejo da bi sel svet vrnil  tja odkoder je prisel. K ponovnem zblizanju cloveka do socloveka k ponovnem zblizanju cloveka do narave.  In kaj takega je mogoce narediti samo oz med drugim  skozi narodnjake, ker le ti so pristni izvir posamezne drzave.  


No ja, pa saj imamo na forumu Ireno, ki je celo na izboru za Evrovizijo kandidirala. Kje pa si zdaj pikica mala? Daj nam malo soli natresi no, al pa te bomo morali sami cez tvoj sajt iskat.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Untitled
Guest




Re: Klicejo hiti klic na pomoc?
Reply #1 - 05.06.2002 at 01:32:22
 
Ta prvi komad po katerem sprasujes je od Holly Valance- Kiss Kiss (vsaj sklepam, da govoriš o tem komadu)... Tri leta nazaj je bila na MTV hit turska verzija tega komada (Tarkan- Simarik). Pred tem pa sem ga slisal v eni srbski verziji, pa tudi v slovenski (zdi se mi, da od Helene Blagne Cheesy)... Nimam pojma od koga je v originalu ... Ampak je zelo obdelovan komad očitno Cheesy ....

Samo toliko komentarja na uvodne stavke Wink Cheesy ...

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Klicejo hiti klic na pomoc?
Reply #2 - 05.06.2002 at 01:35:49
 
Ja verjetno je res, Kiss kiss, ker sinoci, ko je bil video spot je pokazal neke ustnice, cmok in seveda Andres se je na Suzi spomnil.
Cmokca na noska
Tongue

p.s.   Ampak ves ti Untitleed guest. Tale ime ti nic ne pase.  Ker si mi ze pomagal lahko se za sebe nekaj naredis. Registriraj se. OK?  Wink

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Klicejo hiti klic na pomoc?
Reply #3 - 06.08.2002 at 16:29:53
 
No ne vem, ali se vračamo nazaj tudi v glasbi ali umetnosti...dizajnerji in muzikarji že težko pogruntajo kaj novega. ne poslušam kaj dosti komerciale, pa me take pesmi niso nikoli pritegnile, ene velike zvijače so to, saj zato jih tudi kar naprej vrte...So mi bolj všeč pesmi, ki pustijo za seboj neko sporočilo, pa besedila, ki človeka resnično pritegnejo. Recimo Siddartha...res so nekaj posebnega, nevrjetno razmišljujoča in globoka besedila imajo. Taka, da človeka privedejo k razmišljanju. Da ne bo izpadlo kot hvalnica le njim...res so dober bend, po dolgem času zopet eni na domači sceni, ki vedo kaj prava glasba je.
lp
Angel
Pls ne bit hud Andres...sto ljudi, sto različnih okusov.
Ti kar posluši uni <Kiss&kiss>...
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1