Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15038 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: pomoč začetniku
Reply #15 - 23.04.2002 at 14:35:01
 
Jon,
kolk časa pa jecljaš. Je tvoj začetek jecljanja zaznamoval kak dogodek, se kaj spomniš?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
jon
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: pomoč začetniku
Reply #16 - 23.04.2002 at 15:55:09
 
LittleStar, če magija ne zdravi mehanskih bolezni potem nima smisla da govorim o tem.....
Kar se tiče las je pa najbolje da se ošišam na nulo pa bo mir. Pa še indijancev se mi ne bo treba bat za svoj skalp Smiley

Kar se tiče jecljanja, pa začnem jecljat še posebej takrat če malo spim ali pa če hočem povedat kaj zanimivega in sem torej napet.
Jecljanje se je pa pojavilo nekje v 6. razredu-verjetno zaradi maminega pritiska na mene zaradi šole. Mama je bila  živčna, je živčna in bo. Komaj čakam da se preselim kam drugam. Mogoče bo to ena od rešitev mojih problemov. Pogovorit se pa tud ne da nič doma.Sestra je pa čist njena kopija. Ženske pri naši bajti so res en vrag. Ne vem al je naša bajta prekleta al kaj.

Nekaj časa sem hodil k logopedu pa je rekel da se jecljanja ne da do konca odpravit.
Kar se tiče pa odnosov z drugimi pa tudi sam izbiram besede tako da ugajam drugim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: pomoč začetniku
Reply #17 - 23.04.2002 at 16:33:44
 
Jon, ali misliš da vsi tvoji problemi tičijo v odnosu z ženskami?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: pomoč začetniku
Reply #18 - 23.04.2002 at 17:20:19
 
Quote:
Kar se tiče pa odnosov z drugimi pa tudi sam izbiram besede tako da ugajam drugim.


To je problem.
Zato si napet in tudi sam živčen,kar povzroča jecljanje in blokade v telesu.

Naj se ti jebe za to ,kar si drugi mislijo o tebi,povej tisto,kar misliš in čutiš.
Kako bodo drugi to sprejeli pa je njihov problem.

Zaščitniška mati,ti je res povzročila veliko blokad in vcepila veliko strahu.
Ampak kar je,pač je.Obsojat je brezveze,saj itak s tem obsojaš sebe in dokler boš obsojal,ne boš svoboden.
Saj z obsojanjem problema ne rešiš,ampak z odpuščanjem in sprejemanjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
jon
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: pomoč začetniku
Reply #19 - 23.04.2002 at 18:00:26
 
Ne obsojam žensk kot žensk, pač pa odnose v družini. Jaz vidim da probleme povzročajo pri nas ženske. Zmeraj mora biti po njihovem in zmeraj mislijo da imajo prav, jaz pa se bom seveda branil in ne bom tiho.
Saj si gotovo že slišal koga ki med kreganjem samo blebeta, ob tem pa možganov skoraj ne uporablja. Bolj kot dopoveduješ, bolj izkljaplja možgane in vključuje jezik in misli da ima prav. In kreg začnejo seveda ženske zaradi kakih malenkosti. Sestra celo uživa v napetosti, ker greg največ ona sproži in potem pumpa mamo da se potem še ona začne kregat. Noro!

Kar se tiče jecljanja ste nekje napisali da se da odpravit s hipnozo....  Mislim da se splača to probat.

Rešitve ne vidim v drugem kot da počakam še nekaj let da dobim diplomo v žep, potem se bom pa odselil nekam s trebuhom za kruhom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: pomoč začetniku
Reply #20 - 24.04.2002 at 08:33:45
 
q
LittleStar, če magija ne zdravi mehanskih bolezni potem nima smisla da govorim o tem.....
q

Mehanskih bolezni ??? Jaz verjamem, da je veeeeeelika večina vseh bolezni psihičnega izvora. Men se zdi edina magija ljubezen, odpuščanje, sočutje, sprejemanje.... tisočkrat povedano - lahko bi si kar eno magično kratico omislili - LOSS - (pa še pomen ima izguba npr. sebe - ega ima). Evo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
;)Re: pomoč začetniku
Reply #21 - 24.04.2002 at 10:58:40
 
gape wrote on 23.04.2002 at 13:40:49:
zadnjič sm prjatlu reku da mogoče preveč besede izbira, da mora bit bolj on sam, ne se trudit ugajat drugim in to, k jecla tud, pa tud ne skoz, samo včasih, ponavad kakdar hoče kej razložit in to.


Evo tega prijatelja ..  Smiley

Pa lepo po vrsti. Najprej nekaj o meni .. tako da bo jon vedel malo .. potem pa še malo besed

Jon .. tudi sam jecljam .. oz. se mi pri govoru zatika. Prav tako kot tebi se mi to dogaja kadar sem čustveno napet (negativno ali pozitivno). Kakor je rekel gape .. poskušam izbirat besede, da bi drugim ugajal ..
Sem pa še vedno mnenja da je način, kako kaj komu poveš pomemben ..

Težave z govorm imam vse od začetka osnovne šole (letos bom star 26). Najhuje je bilo na koncu onsovne in v gimnziji. Pa tudi prvi koraki na fakulteti so bili težki.

Strah .. strah .. strah česa? Da te bodo ljudje čudno gledali in si mislili da si čuden .. vsak človek je čuden po svoje .. vsi smo čudno .. kaj sploh je biti čuden .. biti drugačen .. saj smo vsi drugačni .. vsak na svoj način.

Midva sva pač na takšen način .. da je mogoče bolj opazen .. to je pa tudi vse.

Samozavest .. samozavest jo krepiš z dejanji! S tem ko ti samozavest raste .. boš tudi manj jecljav.

Nekoč sem bil pri eni logopedinji v Lj (še v osnovni šoli) in je povedala tako: jecljat boš nehal .. ko boš nehal razmišljat o tem da jecljaš! In to je res. Takrat se boš sprijaznil s tem da jecljaš .. in te ne bo zanimalo kaj pravijo drugi. In takrat boš nehal jecljat!

Povedal ti bom kako sem sam premagoval in še vedno premagujem tole mojo posebnost.
1. ne premagujem je zato, ker si drugi mislijo, da bi jo moral premagat, ampak zato, ker želim bit sam boljši. Tudi če mi je ne bo uspelo premagat .. me ne zanima, ker sem se sprijaznil s tem da sem takšen in me en drek briga kaj si drugi mislijo (glede tega da imam govorno napako, seveda) .. če me bodo hoteli poslušat me bodo .. čene pa njihov problem.
2. imaš pravico do govora .. ne si jo sam kratit, povej .. pa naj to traja 1 ali pa 10 minut ali pa 24 ur. (Seveda ne skakat v besedo in ne dopustit da bi drugi tebi skakali v besedo)
3. Samozavest. To jo krepiš tako, da si začneš postavljat dnevne (uresničljive) cilje in jih z vso energijo ki jo premoreš tudi uresničuješ. Pa tudi tako, da stvari ki so ti mučne (moreš koga poklicat po telefonu al kaj podobnega) sproti odpravljaš .. naj ti ne ležijo na duši. Ne prelagaj stvari, ker se samemu sebi smiliš, kako si bogi ker jecljaš al kaj podobnega .. naredit kar imaš namen! Boš videl .. samozavest bo rastla!
4. Preteklost. S preteklostjo se moraš čimprej sprijazniti. Spremenit ne moreš več ničesar. Objokovat določitev al kakrkoli v preteklosti .. to je samo cmizdenje. Naučiti se "moraš" uporabljat preteklost v svojo "korist". Preteklost = Izkušnje. Sedaj pa poveži stvari.

Tako .. nekaj je .. seveda če te še kaj zanima glede tega, napiši in to čimprej!

Kar se tiče odnosov v družini. Lepa beseda seže v deveto vas (al nekaj podobnega). Zberi pogum in enkrat ko je kolikor toliko umirjena situacija doma, skliči sestanek. Na sestanek povabi sestro in mamo. Povej jim kaj ti leži na duši. Povej kaj te moti. Če vidiš, da začenjajo postajati živčne .. jih ustavi in zelo mirno povej .. "pogovor bom nadaljeval, če bo ostal na človeški ravni, čene sem tukaj končal, ko se bosta pripravljeni naprej pogovarjati me pokličta!"

Ne dopusti, da ti jemljeta energijo. Kajti če ti nekdo krade energijo si utrujen in nesrečen. Če pa ti nekomu dajaš energijo si utrujen in zadovoljen!!!! (To je vsaj moje mišljenje).

Bom počasi končal .. čene se folku ne bo dalo več brat .. če bom pisal tako dolge replay-e  Grin
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
jon
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: pomoč začetniku
Reply #22 - 29.04.2002 at 10:21:31
 
roggy se ti tud ukvarjaš z magijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: pomoč začetniku
Reply #23 - 29.04.2002 at 12:47:37
 
Glej pozabil si zakaj jeclaš...in misliš da si kej slabši od ostalih...pa to še zdaleč ni res....
in zakaj jeclaš?... veš samo ti... pa se tega ne moreš spomniti.... mislim šit

Glede spomina obstaja več tehnik...sam poznam tehniko rebirthinga in mi je pomagala...maš pa malo morje energij in nevem česa vse se da naučiti sedaj...če si vzameš cajt

Po mojem pa ti bo najbolj prišla kaka knjiga o EQ-ju...saj se boš tam poglobil v SEDANJOST in ko boš obvladal sedanjost in čustva v sedanjosti...potem se  boš lahko samo še nasmejal kako si se cel ta čas sikiral in  grajal...
DELAJ ČIM VEČ VAJ za ČUSTVA...


p.s. če te pa zanima bela magija...sem mojster Reikija in mi pošlji kaj na moj mejl
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
roggy
1
*
Offline

Kar je je! Kar bo, bomo
pa vidli!
Posts: 23
Izola, Ljubljana - SI
Gender: male
Re: pomoč začetniku
Reply #24 - 29.04.2002 at 19:04:23
 
jon .. da bi jaz vedel se z magijo ne ukvarjam? Če je pa to kar polenjam kaj v povezavi z magijo .. pojma nimam  ???

To bi moral vprašat koga, ki se ukvarja z magijo  Smiley
Back to top
 

lp,&&-- igor
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2