Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4473 times)
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: štrajk (stavka) zdravnikov
Reply #15 - 22.08.2002 at 16:42:32
 
Mislim, da bo kmalu treba urediti to, da se bo šlo vedno več na privat, da se ne bo plačevalo toliko denarja za nekaj, ostane naj socialno-tista prva pomoč, ostali denar, pa bi lahko plačevali prek zavarovalnic,ali drugih finančnih ustanov, kjer bi se denar nalagal, ali izposodil-pač v obe smeri, in bi se plačevalo zdravnika po opravljenem delu, tako bi tisti, ki niso dobri, kmalu ostali brez vsega ali pa bi se bolj potrudili. Recimo zobozdravnico imam kot privat. In kaj naj rečem? NAjraj bi jo oženu Grin, ženska obvlada svoj posel, je prijazna, dobro gleda, če me kaj boli, me bo vzela ob 2h zjutraj če je treba in tako je to.
Če bi jim zvišali plače, bi tisti ki si zaslužijo resnično prišli na svoje, vendar posledično bi tisti ki nimajo razloga da živijo, zopet dobro zaslužili. JA privatizacija je rešitev. In potem bi lahko odločal sam ali boš šel k medicincu ali vraču ali kamorkoli hočeš. Samo uvesti je to treba in to bi bilo potrebno uvesti sedaj, vsaj za mlade, ki ne potrebujemo zdravnikov trenutno, in plačujemo že leta, pa še vedno ne vemo kje je zdravstveni dom. Mislim, da za ta denar, ki sem ga poklonil do sedaj, recimo 10 let po cca 50k sit, če bi dal to zavarovalnici c tujini, še vedno ne bi mogel porabiti vsega.Prestrukturirati je treba celoto. A to ne bo šlo, dokler bomo podpirali tiste, ki so odvisni od zdravnikov in tablet. Dokler se ne bo zamenjalo mišljenje.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2