Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5058 times)
romansvn
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Vzvezdi piše vse
02.03.2002 at 10:49:26
 
Pozdravljeni!
Sem iskalec odgovorov na filozofska vprašanja o življenju. Standardne razlage življenskih resnic mi ne zadostujejo zato iščem odgovore v različni literaturi. Tako sem naletel na e-Knjigo Vzvezdi piše vse, avtorja Ivana Mohoriča, ki je raziskovalec legend. Njegova knjiga je sicer prostozidarski priročnik, vendar mi kljub temu ponuja delno zadovoljive odgovore na moja vprašanja. Če vas stvar zanima, si jo oglejte in mi pošljite komentarje. Knjigo dobite samo v elektronski različici na www.ivanmohoric.net, saj je v tiskani pošla.

Lp, Roman
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vzvezdi piše vse
Reply #1 - 02.03.2002 at 12:41:57
 
pozdravljen nazaj

prisrčna hvala az link na mohoričevo stran ... sm ga isku dolgo k brata.

sicer pa na to da bomo prečital in ti odgovoril boš še kra čaku ... tko da ... napiš povzetek, al pa bistvo, pa se bomo mal pomenl ... grem na sajt od mohoriča
tnx again

evo linka direkt na knjigo
http://www.ivanmohoric.net/skripte/ecasopist.cgi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Roman
Guest




Re: Vzvezdi piše vse
Reply #2 - 04.03.2002 at 14:18:52
 
Hvala za dopolnjeni link. Povzetek bom napisal še ta teden, saj me čas preganja pri drugih stvareh.

Lp, Roman
Back to top
 
 
IP Logged
 
romansvn
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Vzvezdi piše vse
Reply #3 - 23.03.2002 at 10:13:30
 
Knjiga je prostozidarski priročnik, ki je nekakšna podlaga za nadaljnje raziskovanje in odkrivanje resnic. Avtor nam s pomočjo enostavnih matematičnih zakonitosti poenostavi pogled na svet in odkrije bistvo, ki je zamegljeno v labirintu "racionalnih resnic". To je knjiga, ki širi obzorja in ponuja malo drugačen pogled na svet. Vsekakor priporočljivo branje za vsakogar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vzvezdi piše vse
Reply #4 - 23.03.2002 at 11:58:30
 
ja
priporočljivo branje ... obstaja celo zastonj uvod v knjigo ... mene pa vseeno zanima nekakšna vsebina ... recenzija ... povzetek ... bi šlo roman?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
romansvn
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Vzvezdi piše vse
Reply #5 - 27.03.2002 at 16:28:54
 
Obljubljena recenzija:

Ko začne pripovedovati, se človeku zazdi, da je ves svet ena sama legenda. Iz njega vrejo zgodbe o piramidah, citati iz Svetega pisma, zgodbe o kralju Arturju - Sedanjost se pomeša s preteklostjo, ta s prihodnostjo in ob njegovem pripovedovanju dobiš občutek, da te je posrkal vrtinec stoletij, ki te kot časovni stroj premetava sem in tja. Ivan, ki pravi, da so se vse pravljice nekoč zares zgodile, bere stare legende in razlaga zgodovino med vrsticami. In recimo določi mesto, kjer naj bi nekoč stala Atlantida. Razkriva davne skrivnosti, ki naj bi bile še pred kratkim dostopne samo posvečenim v tajnih prostozidarskih združenjih. Da prostozidarji z obvladovanjem skritih znanj vladajo svetu, pa že dolgo čivkajo vrabci na strehi. Ivan odkriva prostozidarske nauke v velikih literarnih delih, v arhitekturni zasnovi cerkev, pa tudi v filmih. Ko so se mu pred očmi začele izrisovati logične povezave med legendami, pravljicami in zgodovinskimi dogodki, je prebedel marsikatero noč in tudi nočna mora je bila njegova pogosta spremljevalka. Toda ko so posamezni deli začeli sestavljati vedno bolj razpoznaven mozaik, je začel izginjati tudi strah, hkrati pa se je večala strast za odkrivanjem kulise neznanega. Ivan rad obišče tudi mednarodna srečanja, na katerih predavajo strokovnjaki s tega področja, kot so Erik von Däniken, ki je v sedemdesetih letih prvi zamajal temelje uradne zgodovine s tezo, da so že v davni preteklosti ta planet obiskovale nezemeljske civilizacije, in Robert Bauval, ki je ugotovil, da so tri piramide v Gizi postavljene v enakem položaju kot zvezde v pasu ozvezdja Orion. Ob prebiranju lvanovih knjig bralca prevevajo različni občutki. Ko stopiš z varnih tal uradne zgodovine v področje neznanega, si najprej osupel, nato pa se tvoje presenečenje veča ob množici logičnih povezav, ki so prikazane računsko (Ivanovo poimenovanje), astronomsko, kemično, fizikalno, geološko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1