Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 19408 times)
plesnamesecu
Ex Member




Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #45 - 11.10.2007 at 09:44:42
 
Devi wrote on 11.04.2002 at 10:48:44:
Mislim, da vsi nosimo v sebi sebe in to iz vseh obdobij, ki smo jih preziveli. Nas najbolj cisti otrok je iz casa rojstva. Nosi za nas skozi zivljenje spomine, ki govorijo kako je, ko svet sele zacutis, kake so videti stvari, ko jih ni nacel se noben vzorec. In se mi zdi, da se ta otrok nikoli ne vrne kot tak, vedno ostane v preteklosti. Skozi zivljenje, ko si ze dosti prezivel, ko si prebolel in razumel dosti zalosti in nesrec in hudobij, ko znas dojeti in objeti vse te obcutke kot nekaj, kar je bilo potrebno, in jih imas kot take rad. Takrat se ti po moje povrne modrost otroskega dojemanja sveta, ker pride preko izkusenj in modrosti in ljubezni. Takrat pocasi ponotranjis svojega otroka in ta se lahko izraza skozi tebe. To se mi zdi kot nekaksno drugo rojstvo.

Ne vem, kje sem prebrala, se mi je zdelo pa strasno lepo, ko je nekdo napisal, da je najbrz najvecji dosezek cloveka, ce se pred svojo smrtjo spelje svoje rojstvo do konca.


Našla sem ta tekst, tako daleč nazaj, ampak se mi je zdel tako dragocen v svojem razumevanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #46 - 11.10.2007 at 20:10:18
 
o
hvala, plesnamesecu Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Mame, vedno najdejo to kar bi lahko naredili b
Reply #47 - 11.10.2007 at 21:48:20
 
kot piše zgoraj, mislim, da smo čisti samo ob rojstvu
(btw: pred kratkim sem gledala novorojeno punčko..
kako se mala brez sramu preteguje, zeha in tlači prste v usta.. fenomenalno!).

in mislim, da to lahko spet dosežemo šele, ko postanemo odrasli
(razen rednki srečneži). zato mi je tuje to idealiziranje otrok oz. otroštva.

zame je ta odraslost vs. otroštvo tako kot je v življenju -  
takrat, ko živimo v enih iluzijah, vzorcih itd. (otroštvo) se počutimo varne in to idealiziramo,
ko pa imamo končno možnost, da to spucamo in realiziramo sami sebe (odrasli) nas je pa strah, zato jamramo, kako je bilo včasih boljše (ampak v bistvu ni bilo, samo strah nas je).


Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4