Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 24678 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Srečanje...?
23.02.2002 at 08:42:27
 
Sledeča misel me spremlja že nekaj časa in danes imam ravno čas, da jo posredujem naprej...


Nisem prebrala ravno veliko knjig povezanih z duhovnostjo... Brala pa sem Celestinsko prerokbo... Del iz te knjige, ki je povezan s pogovorom, mi enostavno ni dal miru.

Tu na forumu se o mnogih stvareh govori ogromno in je full dobro, ker poveš, kar ti pač sede in to je to... Zanima pa me, če ste oz. če to počnete tudi ob kavici ali čaju. V smislu: usesti se dol in se enostavno pogovarjati o sebi. Svojem Življenju. Preteklih dogodkih. Možnih dogodkih, ki bodo prišli. V glavnem: o sebi in svojem Življenju...?

Zadnjič sva se o približno tej temi "pisala" z nekom in mi je bilo zanimivo, da pravzaprav razmišljava na podoben, mogoče ne čisto enak način. Da to na nek način manjka...

"Skupinica", ki bi to prenesla iz besed v dejanja, bi morala biti manjša, seveda... Kajti najprej moraš osebam zaupati, si pridobiti njihovo zaupanje, šele nato se lahko začne pogovor v tej smeri...

Pa še tole bi dodala: vem, da je možno, vkolikor se prisotni odprejo in si dovolijo, da pove vsakdo tisto, kar naj bi povedal. Najsi bo to neka informacija, ki mu jo je v danem trenutku dano vedeti ali njegova/njena lastna izkušnja. Kajti s povezovanjem in ne-omejevanjem drugih se odpiramo. Vsaj kolikor sem uspela videti v praksi, gre tako...

V glavnem: eden drugemu lahko damo ogromno in še več, če smo pripravljeni priznati, da nismo popolni... Temveč smo še vedno in še kar: popolni v naši nepopolnosti... Wink

Bom vesela komentarja, kakršnegakoli odgovora,...

Suzana  Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Srečanje...?
Reply #1 - 23.02.2002 at 09:31:29
 
čist do konca nisem šteku kej hočeš povedat
Q
V glavnem: eden drugemu lahko damo ogromno in še več, če smo pripravljeni priznati, da nismo popolni... Temveč smo še vedno in še kar: popolni v naši nepopolnosti...
Q
zdej vem
to pomeni moj podpis.
vedno tipkam kot da vem
ampak
na dnu piše Lahko pa da se tudi motim.

tko da ... jest to delam ... že ... upam
svojo nepopolnost delim z drugimi, oni me opozarjajo nanjo in jaz potem valjda to porbam izboljšat izpopolnit.

bi pa tole razširu na ne samo pogovarjanje ampak na delo, ki ga delamo pa se ga ne upamo delit z drugimi dokler ni popolno, blem pa je v tem ker ne bo nikol popolno, ker mi (še) nismo popolni, ko bomo, bo tudi delo (izdelek) popolno, ampak do takrat je še dolga, zato jest pač delam in probam vedno narest 100% kolkr sm trenutno zmožen. več pač ne morem dat od sebe.

Q
"Skupinica", ki bi to prenesla iz besed v dejanja, bi morala biti manjša, seveda... Kajti najprej moraš osebam zaupati, si pridobiti njihovo zaupanje, šele nato se lahko začne pogovor v tej smeri...
Q
to mi nekako ne paše, jest pravim da kr zaupaš in je, si lažji, te to ne bremeni več, ne da bom najprej ugotavljou komu lahko zaupam in to. t.j. ne rabim glih nekega dokaza da lahko enkomu (forumovcem) zaupam al ja, zaupam in to je to. tipakm in to je to.

verjamem da smo kr precej odprti tu na forumu, tko da ... kaj točno si hotla povedat ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Srečanje...?
Reply #2 - 23.02.2002 at 09:31:59
 
zakaj si dala tak naslov threadu?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Srečanje...?
Reply #3 - 23.02.2002 at 09:45:36
 
Že ko sem pisala, se mi je zdelo, da bo nerazumljivo... Se zgodi!

Mogoče je moj pogled spet toliko drugačen, ker gledam z druge perspektive. Nisem se še sposobna toliko odpreti, da bi podala tisto, kar nosim v sebi, iz sebe. Hitrost, s katero grem sedaj, mi je ravno dovolj hitra in četudi sama sebe omejujem in sem zaradi tega dostikrat ne-razumljena, ne morem...

Ampak, ni fora v tem, kajne? Hotela sem v bistvu povedati, da bi bilo mogoče dobro, da bi se vse to, kar se dogaja na forumu, začelo dogajati tudi v realnosti. Kjer govoriš s človekom, kjer ti oseba ne predstavlja samo besede...
Vsakdo od nas se skriva pred samim seboj. Mogoče se nekateri zavedamo, zavedajo, kakorkoli že, bolj kot drugi... Toda, lahko narediš korak naprej le, če si pripravljen soočiti se in sprejeti tisto, kar nosiš v sebi. Pa ne govorim sedaj o duši oz. srčiki le-te, ki je itak popolna, temveč, če se soočiš s samim seboj kot celoto.

Izhajam iz svojega Življenja in iz tega, kako sem jaz delala na sebi (s pomočjo mnogih dušic, da ne bo pomote!) in kako se ljudje, s katerimi se enostavno usedemo dol in pogovarjamo, spreminjajo.

Pri večini ljudi je zavest tista, ki omejuje... Tista, ki ti ne dovoli, da bi v polnosti doživel in živel sebe. Tu, na forumu pa sem "spoznala" ljudi, ki imajo izredno široko zavest in zavedanje, vendar nekako ne čutim srca... Oprosti, Gape... Ne gre za kritiko ali karkoli podobnega. Niti ne gre za to, da se mi zdi, da je moja pot edina prava. Moja pot je moja in meni edina!

Toda... že s tem, ko si v bližini osebe, dobiš več, kot če prebereš vse poste taiste osebe. V bistvu gre za to, da tisto, kar čutiš ozavestiš oz. obratno.

Sem odgovorila na vprašanje?

Upam!

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Srečanje...?
Reply #4 - 23.02.2002 at 09:46:37
 
Nisem imela pojma, kakšen ime naj mu nadenem... Seveda ga lahko spremeniš ali pa odstraniš cel thread...

Želje so svete! Wink
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Srečanje...?
Reply #5 - 23.02.2002 at 10:14:04
 
Vem kaj misliš Suzy, kot neka skupinica za podporo, kot recimo anonimni alkoholiki, sam malo bolj osebno. Lih o tem sem razmišljal zadnje čase.

Točno to smo včer pri verouku počel. Sedel smo v krogu in vprašanje je blo kaj te v življenju matra, kaj si naredil iz sebe in potem vsak nekaj pove, krog resnice in s tem se čistiš, če seveda govoriš resnico. Pa še to: rekla si da bi se mogl prvo spoznat in si zaupat...da se tudi brez tega, tud popolnemu tujcu se lahko odpreš. Tko sem včer poznal tem enega človeka ostale v skupini pa samo na videz pa sem se vseeno lahko odprl.

Za to bi verjetno rabl en prostor, da ne bi lih po gostilnah hodil. (V "mojo" garsonjero bi stlačil do 10 folka.)
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Srečanje...?
Reply #6 - 23.02.2002 at 11:33:21
 
Hvala, Herby...

Popravljam oz. dopolnjujem prejšnjo izjavo: v skupini bi morali oz. naj bi bili ljudje, ki sebi zaupajo dovolj...

Sem pa full vesela zate - včerajšnji dogodek! Se mi zdi, da veliko ljudi hrepeni po nečem takem... Pa se ne zavedajo ali se nočejo zavedati ali pa jih je enostavno preveč strah obsojanja. Vse preveč ljudi prehitro in prerado obsoja druge...

***Ko odprla sem oči, zagledala sem podobo svetlečo. Pokimal mi je... Vedela sem, da hodim po pravi Poti. Zavedati sem se začela svojega namena. Sedaj ga pričenjam živeti!***

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Srečanje...?
Reply #7 - 24.02.2002 at 15:58:45
 
Q
bi bilo mogoče dobro, da bi se vse to, kar se dogaja na forumu, začelo dogajati tudi v realnosti. Kjer govoriš s človekom, kjer ti oseba ne predstavlja samo besede...
Q
a si to že probala?
večinoma rate đabe, ker človek - sogovornik, ni sposoben slišati tega kar mu hočeš/moraš povedati, kar ima za slišati. on tega noče slišati.
tko da ... delamo pa vsi na tem ... vsaj jest ... ampak je treba imet mero ... k prideš do unga dela kjer moraš začet govort o reinkarnaciji ipd, se je boljš ustavt, ker to jih pa čist odbije. boljš da nehaš, predvsem zato, da pol to kar si natresu premlevajo pri sebi, čene itak pride ego vn in pošteka, da je na vrsti umiranje in je konc.

ker valjda v bifeju al pa kje kjer se pogovarjaš v realnosti, pač ni scene kot je bila na srečanju, k si uletela, v realnosti ljudje niso pripravljeni bit tiho dokler ti govoriš, niso sposobni meditacije, ego jim tumba, povej mu da ti veš, da ti boljš veš, sej je to ja tvoja izkušnja ... povej mu da to ni tko izi kt on govori.
lahko ti povem eno takih:
teb je lahko gape, k si študent, pa doma žviš, pa ti ni treba dajat 500 mark za najemnino vsak mesec ... teb je lahko govort da dnar ni pomemben v lajfu, da flet ni pomemben, da avto ni pomemben. čaki boš že vidu.
ampka on ne vidi, da gape je v dobrih odnosih s starši, da se mu nikamor ne mudi odselt, ker mu je doma full utesnjujoče, on ne vidi da je gape namesto na denarju delu tudi na tem, da uredi odnose z okolico, predvsem bližnjo ...
npr ...


Q
Pri večini ljudi je zavest tista, ki omejuje... Tista, ki ti ne dovoli, da bi v polnosti doživel in živel sebe.
Q
zavest pač ne omejuje, omejuje podzavest, ego ... večina vidim da vas meša reči in misli da 'sem jaz, jaz ki sem', ta ego, pa nisi ...

oprosti gape ... ti je oproščeno
ljubezen, brezpogojna ... je ena taka reč h kateri vsi stremimo.
ženske jo v bistvu rabite za svojo izpolnitev ... je predpogoj ... medtem ko je predpogoj moškemu meditacija. jin jang varijanta. eni so bl tko eni bl tko. ljubezen je itak doma na četrtem nivoju in jo mora itak vsak kot nalogo dat čez. slej ko prej. če pre ne, pa takrat ko prideš do tja ... ljubezen do vseh in vsega ... to je po tretjem nivoju, kjer je doma razum in ego in strah ... to je pač naloga.
v prejšnjih časih je bilo dovolj da si prišel do tretjega ali četrtega nivoja v določenem življenju. zdej je premalo, zato nam (mi) tudi ni cilj priti do tja ... do brezpogojne ljubezni ... ne danes nam je cilj več, mnogo več ... 100% nam je cilj. če si za cilj zastaviš 4 nivo, je to kul, ampak ostane ti še 3/7 dela za naslednjič.
verjamem da ne 'čutiš' ljubezni, niti nisem še tam kjer bi izžareval ljubezen 100% do vseh. bom. nč bat. zdej sm menda nekje tm kjer mam to (pod)nalogo. za zdej je še razum car, ga morm razvit, do bom laži razumel ljudstvo. ko bo 100% bo odpadu ... ego ...


Sem odgovorila na vprašanje? ........ recimo

povezava je pa povezava ... ti jo pač lažje 'občutiš' če si v bližini, taki da se aure stikajo, jest verjamem da mi ni treba bit. imam vsak dan več dokazov, da sem povezan z drugimi, da si izmenjujemo misli ... da smo na nekem nivoju stalno povezani ... tko da ...

tko kt je herby reku; resnica je pomembna, pa če jo govoriš nekomu na 1 ali 10 m al pa tuliš v mikrofon al pa če jo tipkaš na forumu. resnica je vse kar šteje.

tko kt je baba povedu 3 dni nazaj:
Človek im  tri dobre kvalitete, ampak jih ne razume pravilno.
1. Govori resnico. Resnica je Bog. Govorjenje resnice je moralna pravičnost.
2. Pravičnost je govoriti sladko na lep način; to je pot pravičnega. Resnica je zelo dragocena.
3. Ne govori neresnice, čeravno je to pogodu nekomu. Nihče naj ne izgovarja neresnic, četudi se lepo slišijo. Vsak naj bi šel na pot resnice in s sladkimi besedami izpolnil svoj življenje.

Man has three good qualities, but he is not able to understand them properly.  
1) Speak the Truth. Truth is God. Speaking truth is moral Dharma.  
2) Dharma is speaking sweetly in a dear way; that is the Dharmic path. Truth is very dear.  
3) Don't speak untruth because it is dear to someone. One should not utter
untruth even if it sounds pleasant.  Every man should enter the path of
Truth, and with sweet words fulfil his life.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Srečanje...?
Reply #8 - 27.02.2002 at 15:23:58
 
tole kar se zgovarjata me spominja na skupnost

in tole sem najdu na netu
http://us.geocities.com/zdravduh/psihduh.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Srečanje...?
Reply #9 - 27.05.2002 at 22:59:47
 
Suzi13, a si še za srečanja.


Napiš, pa bomo oblikovali!

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Srečanje...?
Reply #10 - 28.05.2002 at 00:26:12
 
Susi13 wrote on 23.02.2002 at 09:45:36:
Izhajam iz svojega Življenja in iz tega, kako sem jaz delala na sebi (s pomočjo mnogih dušic, da ne bo pomote!) in kako se ljudje, s katerimi se enostavno usedemo dol in pogovarjamo, spreminjajo.
Tu, na forumu pa sem "spoznala" ljudi, ki imajo izredno široko zavest in zavedanje, vendar nekako ne čutim srca...


Čutiti srce, se da, ko se govori o osebni izkušnji.
Tudi sama sem opazila, da citiranje iz kjnig, teoretiziranje o pojmih, je daleč od osebnega.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Srečanje...?
Reply #11 - 28.05.2002 at 08:13:27
 
to da ni srčka ni res, sam tle na forumu včasih potekajo debate bolj po fantovsko, sam odkar so punce prevzele svoj del tematik, predvsem k je v vse skupi pršla marjana, litl star pa vida, veronika in pol še kali in zdaj še devi, valerija, pa ana, pa amstel, pa vse druge deklce s foruma

je čist drugač bl mehko, prijateljsko, ljubeče vzdušje.
saj iz srca je vedno blo iz izkušenj, odptrosti tud ampak manjka včasih toplina, lepši pristop...
tko kot punce znate  Grin

ja punce vi ste premaknile svet in ste premaknile tudi tale forum.

hvala  Kiss
Back to top
« Last Edit: 28.05.2002 at 11:03:08 by A. »  
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Srečanje...?
Reply #12 - 28.05.2002 at 09:05:05
 
gape wrote on 24.02.2002 at 15:58:45:
Q

a si to že probala?
večinoma rate đabe, ker človek - sogovornik, ni sposoben slišati tega kar mu hočeš/moraš povedati, kar ima za slišati. on tega noče slišati.



Človek, sogovornik, ki išče pomoč, od začetka noče, ne more sprejeti tistega, kar bi ti rad povedal, kar mu govoriš. On/ona si ne takrat ne želi nič drugega kot to, da pove. Pove. Da govori. Ne nasveti (pa naj bodo še tako dobri), ampak možnost, da govori, ti pa poslušaš. Brez prekinjanja, brez komentarjev... intenzivno poslušanje. In šele ko pove, ko se izpove (seveda, tisti, ki to lahko), šele nato vpraša, kaj pa ti misliš... in takrat nadaljuješ z nasveti, itd.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Srečanje...?
Reply #13 - 28.05.2002 at 21:44:25
 
Pozabila sem že, da sem odprla tale topic...

Nisem mislila ustanavljanja neke skupine za samopomoč ali kaj podobnega. Hotela sem v bistvu le izpostaviti povezovanje ljudi med seboj. Izmenjevanja izkušenj s pogovorom. Nihče ne POTREBUJE pomoči. Vsi pa si jo želimo... Pa to ni to, kar sem imela v mislih.

Evo, en utrinek iz mojega Življenja: uživam, kadar sem z ljudmi, ki so mi najbližje. Pogovor steče sam od sebe. O tekočih dogodkih. O iskanju odgovorov o sebi, stvarstvu,... Razglabljanje o čustvih, mislih.
Ti trenutki so mi posebni, ker se res lahko delim. Poslušamo se. Še pomembneje: slišimo se!

Potem, ko sem prebrala Celestinsko prerokbo, sem bila bolj pozorna na naše pogovore. Dejansko se dogaja, da se energija usmeri v dotično osebo, katera potem govori. Nimamo nekih priprav ali podobnega. Le vsakdo odigra svojo vlogo.

Nekako se mi zdi, kot da se ujamemo na neki ravni in skupno vibriramo - domnevam, da je tako zato, ker ni nekega strahu po obsojanju ali podobnem. Počasi si odstiramo tančice...

Veliko stvari se mi je dogodilo v Življenju - kot vsakomur! - in marsikatera od njih je taka, da je ne morem deliti s komerkoli. Zakaj? Ker sem utrujena od (meni osebno, prosim lepo!) omejenih vprašanj: zakaj si bila pa tako neumna, da si odšla v Indijo? - Primer pač...

Obsojanje v prvi vrsti. Ne grem se več tega. Bolje rečeno: kolikor je le možno malokrat.

Vsem skupaj in vsakomur posebej: sem, kakršna sem. Nisem popolna in zavedam se tega! Vendar sem, tako, kot mi vsi, neprecenljiv del Enosti.

Mike, pravzaprav mi izvedba ni jasna. Verjetno sem bila takrat bolj v zanosu, kot sem nocoj. Wink
Verjamem, da je izvedljivo. Vkolikor si dovolimo samo sprejemati - svojo in tujo nepopolnost...

Sicer pa: kaj ni brezpogojna ljubezen ena od stopničk?

Nočko lepo vsem skupaj in vsakomur posebej želim!  Kiss

Suzana

***Sanje uresničujem... Sanje živim... Srečna sem... Ljubim... Ljubljena sem od toliko ljudi... Mar si res lahko želim še kaj več...? Potrebujem več že ne...***
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Srečanje...?
Reply #14 - 02.06.2002 at 20:35:33
 
Moram dodati še današnji preblisk...

Mogoče se bo komu zazdelo, da situacija, katero bom opisala ne paše semle noter, a gre bolj, kot ne, za primerjavo - z neta preskok v pogovor v živo.

Najprej tole: meni osebno je vseeno, ali chatam ali si dopisujem z nekom ali pa prebiram poste nekoga. Osebo sprejmem, kakršna se mi v danem trenutku pokaže. Nič več in nič manj.

Dolgo časa (večino dosedanjega Življenja) sem bila totalno zaprta sama vase, nisem čutila neke želje po izpostavljanju pred drugimi, nisem želela govoriti o sebi,... Skrivala sem se v svojo lupino. Potem pa sem se počasi odpirala. Še vedno pa je ostal nek strah ali kaj vem kaj, pred ljudmi, ki jih nisem poznala. Pogovor z njim/njo/njimi.

Začela sem chatati. To obdobje je bilo kar dolgo in v tem času sem tudi spoznala kar nekaj ljudi. Na slepo. Premagovanje omejenosti pač.

Povezava je pa v dveh točkah:
- na ta način sem premagovala občutek manjvrednosti, nesprejemanja in podobnega; torej izpostaviti sebe takega, kakršen pač si v danem trenutku neznani osebi pri tem pa biti iskren in odkrit,
- komunikacija z ljudmi na splošno.

Meni osebno se zdi precej pomembno, da sem se sposobna pogovarjati s komerkoli in to o sebi. O svojem Življenju, o tem, kaj se mi je dogajalo,... In sprejemati kritike/pohvale, (ne)razumevanje in vse tisto, s čimer znamo biti ljudje radodarni.

Poleg tega pa je zgoraj omenjena skupina ljudi lahko precej v pomoč, da se človek sooči z okolico. Z ljudmi, ki znajo biti taki ali drugačni. Analizirati sebe in svoj odnos do nekoga, nečesa.

Upam, da sem napisala v vsem razumljivem jeziku... Wink

Cmoka na noska,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6