Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 21787 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Kundalini meditacija - OSHO
23.02.2002 at 08:18:42
 
notranja energija...V telesu obstaja izvor energije - kundalini. Ta energija izhaja iz presredka in se premika v smeri proti glavi...najprej trtica, potem kiržni predel, nato hrbet, vrat in na koncu še glava... Medtem ko se premika enerija po telesu navzgor, se telo odziva po svoje...lahko je to občutek orgazma, lahko je to huda bolečina na določenem mestu. V vsakem primeru čutiš energijo - in takrat se zgodi... Brez omejitev, brez želja, brez upora, brez bremz...
Večkrat sem prebral, da ko se ti prebuja kundalini energija, da čutiš eno bolečino in če maš srečo, je ta bolečina znosna. Nisem pa vedel, da tudi če te boli - je takrat to pač najbolj primerno in takrat ti ni teško zvišati praga bolečine na še višjo raven tako kot pravi OSHO, ki trdi da je prag bolečine izmišljen in da u bistvu lahko "pretrpiš" kakršno koli stopnjo bolečine... Pač boli te...ker pa tega ne primerjaš s stanjem ne-bolečine na istem mestu telesa, se bolečina spremeni v čutenje energije - močne energije, ki se potem še malo dvigne...dokler si pač dovoliš, se prepustiš...in če si dovoliš vse, lahko celo izgine...
Men je včeraj prvič uspelo čutiti tako stopnjo pretoka s pomočjo kundalini plesa  8) da se zavedam, da sem bil blizu nečemu neopisljivemu...
Prišel sem do roba in pogledal v neznano...bil sem brez misli, bil sem zavesten in bil sem radosten... za nekaj trenutkov (nevem koliko časa je to trajalo) sem bil eno...ne v smislu eno z vesoljem ampak bolj v smislu eno s časom...bil sem v trenutku in ta trenutek je trajal neopisljivo dolgo... in muzika je bla v meni ravno tako kot izven mene...če je bla mirna sem bil tudi sam umirjen...če je bla divja sem bil divji - spontano, zavestno in radostno v vsakem trenutku, v vsakem delu telesa
Kaj  naj še povem...danes ko je ura tok kot je sem v službi, domov sem prišel ob cca 02:30 (iz kundalini treninga) in ustal ob 06:20...sedaj sem zbujen in pripravljen na karkoli...živ, poln energije in naspan.

Še neki lepega od OSHO-ta

Those not so finely tuned to the forces that will be released at that time, will feel great surges of energy, lasting for an indeterminate period. Some few will experience an intense fear, and many will die. Everything in physical form at this time, every soul in every kingdom, will feel something, something incredible, something that according to all the laws of physics ever known or ever to be discovered, could never happen. But there it will be before all senses, an impossible fact, like the babe in the manger, like the unmistakable feeling in your heart, an incredible vibration of Truth and Love, shimmering, scintillating, awakening every nerve, every capillary, every cell of your body.

http://www.osho.com/main.cfm?Area=Meditation&Sub1Menu=FurtherInformation&Sub2Men...

articles - by profesional    8)
           - Personal Experiences   Wink

res dobri članki

lp *S*
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #1 - 23.02.2002 at 08:52:16
 
Včeraj ko sem se peljal v LJ na kundalini...sem med potjo prvič peljal počasneje od 90 km po cesti od KR do LJ...in...nisem povozil lisice...še prej sem doživel največji strah da se mi bo nekaj naredilo...nekaj...men se zdi da sem prvič videl ločen ego od sebe... med vožnjo sem tudi videl mnogo policajev in čisto na koncu ko sem ponovno vozil počasneje kot ponavadi - če ne bi - bi se en kr zaletel vame... ??? ...kaj je blo to naklučje... aja pri teh bližnjih trčenjih sploh nisem bil prestrašen al pa vznemirjen, samo srečen ker se ni nič takega zgodilo...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #3 - 23.02.2002 at 14:36:03
 
magla:
Po ene 2eh mescih dela z NEWom sem zacel dozivljati
take feelinge kot jih ti opisujes.
Ob poslusanju glasbe in pri plesu se mi je najprej zacel dogajat, da sem vse vec dozivljal kurjo polt in prijetne chille navzgor po hrbtenici. To se je kmalu spremenilo v neizmerno ekstazo in zelo intenzivne feelinge, ki so mi govorili, kako je zivljenje lepo in kako smo vsi ljudje nekaj posebnega. Zacutil sem tist feeling enosti in boga v sebi in to tezko opisem z besedam...neki najglobjega kar sem kdaj dozivel...
Kmalu za tem pa so se kar na lepem zacele pojavljati bolecine in mocni strahovi... Ksn kolega je recimo omenil eno zadevo, v katero sem se totalno zamislu in dobil mnozico novih strahov...predvsem strahovi pred bolezni zaradi bolecin(zbadanje, pritisk, vroce-mrzlo), ki sem jih dozivljal enkrat na enem mestu, nato pa na cist drugem mestu... Imel sem tud obcutek pritiska pri tretjem ocesu in navzdol na sprednjem delu telesa...
No sedaj se soocam s temi strahovi in z vsakim odpravljenim strahom se pocutim bolj svoboden in brez omejitev in kompleksov, ki sem jih imel prej v lupini ega...
Odpravljanje blokad je tezka in vcasih lahko tudi nevarna pot...pri meni je pomojem do teh strahov prislo, ker sem hotel ignorirat ego, ga potisnit in se dvignit visje...sedaj pa vidim da je to velika napaka in da se moras ega vedno zavedati, se z njim soociti in ga premagati, kar pa vcasih lahko privede do tezkih zivljenjskih preizkusenj
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #4 - 23.02.2002 at 15:02:19
 
Ja... mene boli kot da bi me en zarezal z nožem malo nad slepičem, če skušam biti bolj sproščen kot pa sem navajen biti sproščen... med hojo je bolečina precej hujša kot pa če sedim...sam včasih mi pa rata preseči to bolečino, zaenkrat pa je še ne morem kar odčarati...

povem lahko da sem bil operiran na slepiču in verjetno je to bolečina ko sem bil pod nerkozo... zdi se mi kot da bi to bolečino imel že dolgo, da jo poznam - in sem jo potlačil...??? sedaj pa imam možnost to spremeniti pa sploh ni tko enostavno...kot sem rekel mi je bolečina zelo znana in zato čeprav je ostra se da ostati sproščen in priseben...itak mam dons še en trening in upam da bom  to lahko sprostil do konca...kar pač moram sprostit...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #5 - 23.02.2002 at 20:03:06
 
jz recimo najprej zacutm tako ostro bolecino, ki je sicer bolj blaga...kot da bi me neki uscipnl, potem pa na tistem delu dobim tak pritisk, katerga lahko s premikanjem tocke zavesti premaknem kamorkoli...recimo po nogi navzdol, al pa po hrbtenici navzgor in ga porazdelim po telesu, tako da na tistem mestu ni vec tistga pritiska. Vcasih tud ne morm tocno dolocit iz kje izvira pritisk in ga cutim na vec mestih hkrati...
NEW deluje tako, da s premikanjem tocke zavesti mentalno obdelujes dolocen del telesa, recimo stopala in dlani(bioprevodniki), pa vse sklepe(sekundarni centri)... in s tem povecas pretok energije cez telo, ker  s tem mentalnim pritiskom(si recimo predstavljas, da si z energetskim povojem povijas dolocen sklep) odpravljas blokade in ustvarjas nove energetske poti in ta pritisk pomeni, da se energija na  tistem delu upira, se prav da je tam blokada. Tako postanes bolj obcutljiv na energijo in kmalu zacnes razlocevat med razlicnimi tipi energij. Naucis se tud shranjevat to energije v haro(spodnji tan-tien).
Sele potem ko so te poti dovolj obstojne, se posvetis glavnim centrom(chakram)....to pa omogoci kundaliniju, da se dvigne nad sexualno chakro(ego) do krone.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #6 - 23.02.2002 at 23:03:59
 
klimax wrote on 23.02.2002 at 14:36:03:
Po ene 2eh mescih dela z NEWom sem zacel dozivljati
take feelinge kot jih ti opisujes.


ej a bi to reč poskusl prevest - new in to
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #7 - 25.02.2002 at 14:50:22
 
ja...lahko probamo ane Smiley, sam bi se blo treba zment kako pa kaj, pa kako bi si to zadevo porazdelil k je kr velik tega...
Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
Guest




Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #8 - 24.04.2002 at 18:58:16
 
evo, dons sm odkril tale forum pa morm rečt da sm kr mal presenečen kaj se greste

upam da se zavedate da se z odpravo blokad sproščajo naši potlačeni vzorci iz teh ali prejšnjih življenj, vzorci ki jih ne poznamo in ki nas lahko zelo prizadanejo
sam to v razmislek

kar se pa dvigovanja Kundalinija tiče je moje osebno mnenje da brez izkušenega učitelja, ki je že dvignil svojo kundalini ne smemo delati čisto nič, ljudje se ne pripravljajo pol ali pa celo življenje za dvig Kundalinija

ljudje, če se vam res posreči kakšne dvig in mooladhare (korenske čakre) in če slučajno nimate prečiščenih čaker in ostalih energetskih centrov, da o umu niti ne govorim bo zelo hudo (Polje pa take stvari v najboljšem primeru)

zdej vas ne mislm strašit, sam pravim da delate zelo nevarne stvari in kokr sm razbral brez strokovnega vodstva

lahkomiselnost in nezadostno znanje pa gresta zelo hitro ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #9 - 24.04.2002 at 20:36:40
 
JustMe,

verjetno bi bili vsi na forumu veseli, če bi se lahko na kratko predstavil. Seveda, če si to želiš tudi ti.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #10 - 24.04.2002 at 21:21:10
 
Jaz osebno o tej  Kundalini pojma nimam, me bolj zanima adrenalin. Ampak če si ti s temi stvari bolj seznanjen, dobrodošel seveda. No ja, tudi če ne veš ravno toliko o teh rečeh  si tu dobrodošel.  Samo me en tvoj stavek premika gor in dol. . Odprava  blokad.  A ni celo življenje eno samo čiščenje?  Zato pa živimo valjda.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #11 - 25.04.2002 at 00:53:34
 
JustMe wrote on 24.04.2002 at 18:58:16:
evo, dons sm odkril tale forum pa morm rečt da sm kr mal presenečen kaj se greste

upam da se zavedate da se z odpravo blokad sproščajo naši potlačeni vzorci iz teh ali prejšnjih življenj, vzorci ki jih ne poznamo in ki nas lahko zelo prizadanejo
sam to v razmislek

kar se pa dvigovanja Kundalinija tiče je moje osebno mnenje da brez izkušenega učitelja, ki je že dvignil svojo kundalini ne smemo delati čisto nič, ljudje se ne pripravljajo pol ali pa celo življenje za dvig Kundalinija

ljudje, če se vam res posreči kakšne dvig in mooladhare (korenske čakre) in če slučajno nimate prečiščenih čaker in ostalih energetskih centrov, da o umu niti ne govorim bo zelo hudo (Polje pa take stvari v najboljšem primeru)

zdej vas ne mislm strašit, sam pravim da delate zelo nevarne stvari in kokr sm razbral brez strokovnega vodstva

lahkomiselnost in nezadostno znanje pa gresta zelo hitro ...




Se strinjam s tem, da je kundalini lahko zelo nevarna zadeva in da je pri tem treba bit potrpezljiv in u izi... predvsem u izi, ker hitenje pr teh stvari lahko zelo skodi, ker se mora um v tem casu prilagoditi, saj je samo UM lahko nor.
Pri ljudeh, ki se jim sprozi kundalini v ksnih nesrecah ali pa z drogam so spremembe lahko tok hitre, da um ne more sledit in takrat se zgodi polje. Sem izkusil zlo lepe feelinge, a obenem tud mal manj lepe strahove, s katerimi se soocam in jih premagujem....uspesno:) Mar ni v tem smisel...da najdes norost v sebi, se je zavedas, jo spustis ven in se precistis te navlake, ki jo nosis s seboj?
Sem mnenja, da je ta pot tezka in da jo ne mores zlahka prebrosti, pa tudi ce imas ucitelja, ker so vsi odgovori v tebi...ucitelj lahko samo pokaze vrata, skozi katera moras stopiti sam...
Back to top
 
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #12 - 25.04.2002 at 10:38:12
 
Boštjan Špolar iz Grosuplja

zdej se ene 4 leta ukvarjam z yogo, kkšnega posebnega znanja o kundalini nimam oz. še nisem izkusil prebujanje le te

ko sm bral tele poste sem dobil občutek  da delate to vse tko zlo, kako bi reku, lahkotno, zdelo se mi je kot da se ne zavedate odgovornosti, oz. da se preveč, mogoče lahkomiselno podajate v to

to je vse, sam mal sm hotu opozorit, če je kdo potreboval opozorilo seveda

ja klimax se čist strinjam s tabo, sam problem je v tem ko ti lahko nekj xy vn butne in moraš s tem funkcionirat v vsakdanjem življenju, zato je dobr če nisi glih sam, če pa ti uspeva reševat težave ki nastajajo pol pa kul
sicer pa, kokr sm prebral tvoje poste, vidm da ti je jasno kaj delaš in se zavedaš posledic, tko da kj preveč ne bom "pameti solil"

p.s. tale forum mi je pa zlo všeč

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #13 - 25.04.2002 at 11:52:20
 
kako naj rečem ... slišat si kot tisti raznorazni modeli ki so odvisni od zaslužka od prodajanja tehnik.
to vprašanje smo mi že razrešili, znanje za vse, vsaj kar se mene tiče, če se komu odpele od tega ... sorry, pejd na gape.org pa boš vidu da mi zato nismo krivi, če si ti znanje zlorabu, al pa en stavk prebral in te je odnesl.
če te začne odnašat te bomo že prizemljil, če boš le tko hotu.
če ne tud prov, ker nimaš 20 let časa da si boš dvignu kundalini, mislm ti lahko da ga maš, mi ga nimamo. mi smo samo tuki in zdej, mi nismo čez 20 let, mi se prepuščamo, mi nedelujemo, mi hodimo po srednji poti ... no ja ne bom reku da govorim za vse forumovce, za večino aktivnih pa upam da.

sm pa zadnjič, mislim da clo prvič v lajfu vidu stavek, there is no wrong way to do this.
prevajanja svetlobe namreč ... za magijo verjetno res obstaja tudi wrong way, za meditacijo, mir, ljubezen, hvaležnost, sprejemanje ... pač ne
Back to top
« Last Edit: 12.11.2005 at 12:09:35 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Kundalini meditacija - OSHO
Reply #14 - 25.04.2002 at 13:32:37
 
mh, zaenkrat še nič ne prodajam

vse kar sm hotu rečt je to, po mojem mišljenju itak, da je dvig Kundalini ta zadna stvar k jo nardiš na tvoji duhovni al pa spiritualni poti al kokr češ to poimenovati

aja pa še to, če kle razlagaš ene meditacije, al pa kaj nej folk dela, al pa komu hočeš pomagati in mu poveš kaj naj dela, nosis odgovornost svojega dejanja (v tem primeru podajanje znanja)

to je vse kar sm hotu povedat

je pa res da vsak hodi po svoji poti in ko je čas za to

Hari Om
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2