Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5371 times)
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Drevo...korenine DA ali NE...?
16.02.2002 at 15:15:57
 
Ideja je sledeča: jaz kot oseba sem drevo.

Dokler samo bluzim in težim naokoli, v realnosti pa na oz. v sebi ne naredim ničesar, pravzaprav premikam samo krošnjo. Premikam se po vetru. Navzven delujem kot oseba, ki ji je ne samo vse jasno, temveč tudi živi po načelih o katerih govori. Znotraj mene pa vlada praznina.
Če pa želim to spremeniti, se moram odreči varnosti. Korenine izpuliti in iti naprej. Premakniti sebe kot celoto. Seveda moram prej še sestaviti celoto. Ampak, ne bi zdajle o tem.

Vprašanje je: v kolikšni meri je smotrno imeti korenine?
Kako imeti korenine? Se presajati iz enega koščka zemlje v drugega? Ali uporabiti korenine kot noge - lahkih nog naokrog... Wink

PS: Zase vem... Zanima pa me Tvoja resnica! Wink Smiley

Da jih slučajno ne zmanjka: cmoka!

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Drevo...korenine DA ali NE...?
Reply #1 - 16.02.2002 at 15:28:04
 
drevo si itak.
ampak na drugem nivoju. ne na fizičnem. bolj na duhovnem bi človk reku.
če si na fizičnem pol si navezan.
to pa ni dobr.
na duhovnem nivoju je pa fajn.
korenine imaš zato da ti zemlja daje energijo za življnje, materialno energijo. vso slabo energijo ki jo transformiraš jo iznad zemlje preko korenin pošlješ zemlji ki jo je sposobna transformirat.
deblo si ti. ono mora biti prazno da se energija čim lažje izmenjuje. bi reku, moraš bit votel bambus. vzorci ti preprečujejo bit bambus - votel.
krošnja pa je tisti del ki je usmerjen proti kreatorju.
od tam dobivaš duhovno energijo. od tam dobivaš eter - ljubezen. ta energija omogoča materiji da sploh obstaja.
zato ni dobr niti eno od teh dveh enegij odrezat od debla. ker tako pač ne moreš več obstajat.

varnosti se moraš odreči, fizične korenine moraš populit. to je dejstvo. duhovnih pač ne ker te lahko odnese. u polje naprimer.
varnosti pač ni, nikoli nisi varen, lahko palčuješ zavarovanje pa nisi nič bolj varen, lahko vse narediš zato da bi bil čimbolj varen, pa te nakoncu ravno ta želja po varnosti pokoplje.

moja resnica.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Drevo...korenine DA ali NE...?
Reply #2 - 22.02.2002 at 08:46:18
 
Korenin v kakršnem-koli smislu ni fino imeti, ker te na nek način samo držijo, namesto da bi poletel se prepustil življenju. Simbolna primerjava z drevesom, mene mal zmede. Mogoče si hotla prikazat simboliko glede na domači jezik, domačnost, družino iz katere izhajaš. Če te prav razumem. Torej oprijemanje nekih miselnih vzorcev, oprijemanje kao "svoji" kulturi, pripadnosti.

Moj pogled je odprt proti neskončnosti, proti vsakemu bitju, proti poskušanju razumevanja, da je vse eno, vse v svojem unikatnem sestavu. Kajti ravno furanje na neke take vzorce pripadnosti, oklepanju je človeka vedno metalo v boje, vojne (v zadnjem času se veliko govori o slovenskosti, in pa imamo finega nasprotnika Heiderja).

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Drevo...korenine DA ali NE...?
Reply #3 - 22.02.2002 at 15:11:09
 
mal se umirta, korenine rabiš če si drevo, in tudi populit jih ne ker ne rasteš pol

a se sploh kaj razmišlja?

zakaj pa ne korenine na svojo pot, zakaj pa ne korenine v zavedanje in znanje, zakaj ne?

saj iz zavedanja raste zavedanje, saj iz ustvarjanja raste ustvarjanje, in plodovi so
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Drevo...korenine DA ali NE...?
Reply #4 - 22.02.2002 at 17:17:29
 
Seme nosi use odgovore...telo in korenina so samo posledica...vzrok pa je seme samo...
Seveda smo mi ljudje drugačni od bratov dreves že po sami definiciji...
Pri taijiju baje po ene desetih letih dobiš možnost, da poženeš korenine v zemljo in s tem pridobiš na moči in stabilnosti...torej povezava z zemljo je dobrodošla saj smo produkt narave in narava  kot taka je use kar potrebujemo...

Glede semena sem hotel omenit to, da misel je seme in če gojiš to seme...bo pognalo najprej korenine potem pa še krošnjo... seveda so misli lahko tut slabe (beri:plevel) te pa je dobro posekat in odstranit da se naredi mesto za dobre ...  use skupaj pa so to samo teorije sestavljenje iz besed...

Dejansko korenine rabimo, take prilagodljive, saj je včasih potrebno tudi posekat kako korenino tako kot vejo, zato da se ostali deli "drevesa" lahko razvijajo, rastejo, napredujejo...
Človek brez korenin je po mojem precej u oblakih - ničesar ne realizira ma pa ful visoke misli... človek s togimi koreninami je pa omejen, nepripravljen na spremembe
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Drevo...korenine DA ali NE...?
Reply #5 - 22.02.2002 at 20:38:47
 
Če želim živeti polno življenje,se moram sprejeti,kot celoto.
Ničesar ne smem zavračati.
Imamo korenine in tudi to je treba sprejeti.Če zaradi nekega prepričanja zavračamo svoje korenine,bomo zavračali sebe.
Treba je biti povezan,tako s koreninami,kot s krošnjo,saj bo le tako lahko energija tekla.
Quote:
Vprašanje je: v kolikšni meri je smotrno imeti korenine?

V tolikšni meri v kolikšni je potrebno Smiley.V tolikšni,da z mislimi ali prepričanji v sebi ne ustvarjamo neravnovesja oz. da ne postanemo nestabilni.
Quote:
Kako imeti korenine? Se presajati iz enega koščka zemlje v drugega? Ali uporabiti korenine kot noge - lahkih nog naokrog...  

Imeti jih tako,da jih imaš,pa jih nimaš Smiley.
Torej korenine imaš,vendar niso navezane na nek prostor ali čas ali misel.... Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Drevo...korenine DA ali NE...?
Reply #6 - 23.02.2002 at 08:29:15
 
Vsake oči imajo svojega malarja... Pa naj še moje oči povejo, kaj pomislijo, zagledajo,... ko odgovarjam na "vprašanje", katerega sem postavila...

Ideja kot taka je uletela, ko sem govorila s prijateljico, ki je izredno prizemljena. Po eni strani to pri njej občudujem, ker sem se jaz kar precej namučila, da sem vsaj približno, z neko tenko nitko privezana na zemljo. V bistvu učiva ena drugo... In je prav zanimivo, kako drugače dojemava iste stvari... Ena drugo učiva, ne da bi se trudili učiti se...

V glavnem: zadnjič sva se pogovarjali o Življenju kot takem. Bolje rečeno sva se pogovarjali o času - preteklost, sedanjost, prihodnost.

Preteklost so korenine. Potrebno jih je izpuliti, kajti preteklost je zato, da se učimo, ne zato, da bomo celo Življenje stali na mestu! Vse skupaj je seveda prispodoba, toda... utegne pomagati, ker je slikica... ker si lahko jasno predstavljaš, kako ti daje preteklost moč! Kaj vse si se že naučil-a! Kaj vse ti je Življenje podarilo, iz česa vse lahko črpaš modrost! Življenje nas nauči vsega, kar moramo vedeti...
Smisel naj bi bil v sledečem: če si predstavljaš, kako potegneš korenine iz zemlje, kako te preteklost ne drži več v danem trenutku, te ne zasleduje, temveč ti je opora... Pa vendar si izpulil-a korenine! To še zdaleč ne pomeni, da nisi prizemljen. Vsekakor si! Kajti zemljo (preteklost) potrebuješ. Samo ne omejuje te več! Ni več neka "ovira", temveč ti je dar! In vsak dani trenutek si drugje. Prizemljen-a, vendar ne-omejen-a...

Deblo je dani trenutek, katerega brez pomoči korenin (preteklosti) ne bi bilo. Ne bi mogel obstajati! Vsakdo ima preteklost... In vse, seveda... Zakaj deblo? Zato, ker je dani trenutek tak, kakršen je. Saj si ga ustvarimo sami, vsekakor, toda... dani trenutek si ustvariš, kakršnega si ustvariš in to je to!

Krošnja je prihodnost... V danem trenutku imaš možnih prihodnosti kar nekaj. Ni samo ena! Usoda je spremenljiva, le določene stvari (največje, najmočnejše veje) so nam določene že vnaprej. Teh ni prav veliko, če si pogledaš sliko celotnega Življenja, vendar obstajajo! Določeni ljudje, določene situacije,... Vse ostalo je pa vprašanje tega, katero od možnih prihodnosti boš
vzel-a, izbral-a,... To so tiste manjše vejice, listki na njej. Vsekakor se v danem trenutku ne morejo vse uresničiti...

To je pa moj pogled - mojih oči... Ne zanikam drugih pogledov, temveč sem vam hvaležna, kajti rada se učim!

Seveda obstaja možnost, da sem falila... Pa kaj! Wink

Cmokci,

Suzana  Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1