Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4907 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Čarovnikov vajenec
13.02.2002 at 17:03:06
 
pisatelj - Edvald Flisar

Sej vem da vas je že veliko prebralo to knjigo in njeno nadaljevanje... vseeno pa se oh'k najde še kdo, ki jo ni prebral...in za tiste bi rad povedal da je to vsaj zame in še za mnoge druge...  
ena izmed boljših knjig o iskanju samega sebe....sicer je že nekaj časa od branja sam kokr se spomnim mi je bla kar nekaj časa nova biblija...

čekitaut

tisti, ki pa ste jo že brali...dajte kako besedo posvetit, še tukaj
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Čarovnikov vajenec
Reply #1 - 02.03.2002 at 11:00:00
 
Evo Magla sem prebral (ne do konca) knjigo in ne vem kaj je tako kul na njej. Flisar totalno komplicira in filozofira in se vrti v krogu. Še sam je priznal da njegove knjige niso bogve kaj
Back to top
« Last Edit: 02.03.2002 at 13:06:00 by herby »  

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Čarovnikov vajenec
Reply #2 - 02.03.2002 at 15:54:33
 
tudi jaz sem prebrala pred leti Čarovnikovega vajenca in sem tudi jaz imela občutek, da Evald preveč stoji na mestu , da ne upa naprej, da se zanaša na pomoč drugih, in knjiga mi je bila zanimiva predvsem kot pripoved nekoga, njegove osebne izkušnje. Kako drugi stopajo po duhovni poti, kako se iščejo.
Lansko leto sem malček vrgla oko na nadaljevanko Potovanje predaleč istega pisatelja, zato sem kasneje v knjižnici poiskala tudi knjigo z istim naslovom. Z otroci smo padali s stolov od smeha, ko smo brali živo pripovedovanje, kako je pisatelj  imel drisko in njegove težave s čim se obrisati, pa tisto z bruhanjem v avtobusu je bilo tudi enkratno. Večina pisateljev take detajle preskoči, čeprav so čisto človeški in ki so lahko zelo obremenjujoči, nič smešni, ko se jim stvar dogaja. Če bereš novodobne pisarije, imaš itak občutek, da se več seksa kot pa papca ali pa lula ali pa kaka.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Čarovnikov vajenec
Reply #3 - 05.03.2002 at 13:24:59
 
Men je glih tista filozofija, ki nima konca in besedni zaklad, ki je kar poetičen in pa sam slog pisanja - kao osebne izkušnje + humor... nevem men je dal zaleta, odprlu nove poglede... tko da...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Čarovnikov vajenec
Reply #4 - 12.03.2002 at 15:39:58
 
jaz sem dojel vse iz knjige, sem vsem vse razlagu, sam ne me zdaj spraševat kaj k se zdej ne spomnim, vsega kaj sem takrt govoru

aja konc me je presenetu, sam sem že takrat dostikrat bil v takih filingih tako, da jih poznam in sem vedu o čem govori

knjigica za tiste čase ?? se mi zdi odlična  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
nehaleria
Guest




Re: Čarovnikov vajenec
Reply #5 - 14.03.2002 at 23:08:51
 
čudovita knjiga,dokler sam ne preideš stopnje, na kateri je bil avtor v tistih časih. predvsem govori njegovega učitelja Joganande so fantastični; se strinjam s tem, da Flisar preveč motovili, pa mu bomo tokrat odpustili,ker je dovolj močan, da premaga vsaj delček svojega ega.
tudi z moje strani...priporočljivo branje za tiste, ki se borijo v vrtincih samoiskanja in oblikovanja lastne osebnosti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Čarovnikov vajenec
Reply #6 - 14.03.2002 at 23:49:18
 
ja primaknem svoj lonček....

je bla to knjiga, ki sem jo pred 16 leti dobil v roke in se je začelo......


danes, mam dve, obe sposojeni, in naj gredo svojo pot...


Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1