Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1939 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Jedrska energija
15.08.2001 at 11:46:09
 
Malo sem 'backpack-al' po Evropi z vlakom, pa sem v stilu threada 'Karme drzav' poskusal cutiti drzave. Pa se je izkazalo da je Belgija (se posebej Bruselj  Tongue ) in Francija najbolj v bedu. Pa je zanimivo, da so to drzavi ki  imajo najvec jederskih elekrarn in se vecinoma s to energijo napajajo. Pa me zanima kaj Vi mislite o tem.

V knjigi Alan Asta: 'Spomini z druge strani' pravi da izkoriscanje jedrske energije povzroca bad karmo ker je to izkoriscanje mineralnega sveta in je neki podobnga kot ce bi na veliko klal zivali -> izkoriscanje zivalskega sveta.
???
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Jedrska energija
Reply #1 - 15.08.2001 at 12:42:15
 
vesolje je implozivne narave, ne pa explozivne, čeprav se je kao začelo z big bangom in to.
explozije na tako nizki ravni kot so atomske so zihr čist bed. nasplošno pa ljudje danes ustvarjamo elektriko predvsem z explozijo, kar je v nasprotju z načrtom, zato so izkoristki tudi tako majhni.

no ja karma dela svoje delo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Jedrska energija
Reply #2 - 16.08.2001 at 14:52:49
 
Jest mislim, takole:

Posploseno neko drzavo oznaciti za cool in bad niti ne gre. Seveda imajo neke skupnosti, skupna zarcenja in s tem posredno imamo prejemniki taksno cutenje, tako kot si ti opisal Francijo in Belgijo. Pa na nek nacin niti to ne more drzati za vse Francoze oz. Belgijce. V bistvu clovek vedno gradi svoj odnos, glede na nekega drugega cloveka, ce si pac srecal same jedrske tehnike, ki stremijo za tem, da se igrajo z jedrci, verjamem, da ti je bilo bad.

Kar se pa tice izkoriscanja jedrske energije, pa je pac do sem pripeljal razvoj znanosti, in bog ve do kam bo clovestvo se pririnlo, kaj je pri vsem tem bad in good carma, pa si ne upam soditi.

Tudi z klanjem zivali velja enako, odkrito povedano nisem vegetko in zaenkrat me to niti ne vlece.

Ker takoj ko sodim, to ni vec OK

Na vsak nacin, me spodbode k razmisljanju, da ce se clovek odloci da ne bo nicesar izkoriscal, lahko v trenutku umre (vsaj fizicno), ne verjamem pa da se tukaj najde kdo ki bi rekel:"Zdej pa jest ne bom vec izkoriscal zemlje"

Nacini so pa pac razlicni.




MIKE flike
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1