Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 15854 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #15 - 11.01.2002 at 10:30:39
 
Robi wrote on 10.01.2002 at 20:25:19:
Grin Grin.

A misliš,da smo vsi iz Ljubljane ? Smiley


ne, jaz mam obcutek, da jih je vsaj pol iz Kranja. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #16 - 11.01.2002 at 10:40:07
 
Le kaj je v tem Kranju?

Andres, vprašal bi te, glede na to da si mojster za geološke karte, je Kranj kaj posebnega.

Včeri sem gledal košarko in so bili sredi vesoljne Evrope na parketu trije pobje iz Kranja, skorajda sosedi (Vodovodni stolp),  ostali pa igralci pa iz milijonskih mest.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #17 - 11.01.2002 at 13:25:37
 
V Kranju je dosti dobrih tock, a jih vseh sedaj ne bom nasteval. Nekaj jih je v mestu, nekaj izven in  celo hotel na Smarjetni je posebna tocka.   Ma ja. Dosti imas se teh tock. Ne vem pa, cemu tocno taksne tocke sluzijo in kljub vsemu ni izkljuceno, da sluzijo sportu. Ker kot vemo nakljucja ni sem si vse do danasnjih dni, ali celo do smrti zapomnil kaj je rekel kranjski zupan  ob dnevu Kranj 1. avgusta, tam nekje 1982-1988.
Med ostalim govorom je poudaril, da je Kranj daje dobre sportnike in da je mesto sporta. In poglej Mike, jaz sem si to zapomnil, ki tudi nisem sportnik in me noben sport razen rekreacijskega plavanja ne priteguje.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #18 - 11.01.2002 at 14:38:24
 
Andres wrote on 11.01.2002 at 13:25:37:
V Kranju je dosti dobrih tock, a jih vseh sedaj ne bom nasteval. Nekaj jih je v mestu, nekaj izven in  celo hotel na Smarjetni je posebna tocka.  

V eni od knjig Marka Pogačnika so energijske povezave Kranja (rojen je v Stražišču) lepo opisane. Pravi, da ima podoben vzorec kot Bled. Tudi Kranj je imel včasih otok, in to sredi Save, približno v bližini velikega semaforiziranega križišča pri spodnji Iskri. Na tem otočku je bilo staro svetišče (z močno energijsko točko), ki sedaj prav buta pod asfaltom na parkirišču tovornjakov. Ta točka je bila povezana z dvema trikotnikoma (Šmarjetna cerkev: zanjo je ob obnovi oltar zasnoval prav M. Pogačnik,   Jošt cerkev,    kapelica v Stražišču, pred leti obnovljena)   -   (kranjska cerkev zunanji krstilni kamen,    cerkev na Primskovem ,     točka pod betonom na sedajšnjem Slovenskem trgu :mogoče so pa lipo nanjo posadili).
Na Bledu je točka na otoku povezana s točko na gradu in pred cerkvijo v Ribnem.
Upam, da sem vse prav napisala.
krasen konec tedna vsem skupaj
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #19 - 11.01.2002 at 14:41:14
 
aja.
naj poudarim, da name stari del Kranja slabo deluje, čeprav imam zelo rada stara mesta
M. Pogačnik je rekel, da se Kranju pozna, da ima vitalne točke energije zabetonirane. Veliko kriminala pa mamil pa to. A mislim, da se tudi Kranj spreminja na bolje, da že počasi diha in se bo mogoče uredil v teku nekaj let.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #20 - 11.01.2002 at 14:44:48
 
Ja Ana, s Pogacnikom sva prisla do iste tocke, ko sva pred casom govorila.  To je Smarjetna gora oz. cerkev na njej. Cudno da hotel ta gori ne gre kot bi moral iti.

Glede zabetoniranih caker v Kranju tudi jaz menim, da gre  na bolje. Samo poglej. Vodnjak, ki naj bi stal na mestu kjer je cakra, so ze na novo, mislim da ze tretjic v zgodovini Kranja postavili. Kdo ve, morda bodo ob njem ponovno postavili tudi balinisce kot leta  1910.

Out of  topic.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #21 - 14.01.2002 at 09:14:50
 
a se bomo kaj zmenli? Smiley pri meni je poleg 19. zdaj zaseden tudi 26. januar...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #22 - 14.01.2002 at 11:25:03
 
Po pregledu se mi zdi najbolj verjeten datum:

Sobota, 2,februar, 2001, Celje, popoldan (cca 16h) ,


naj bi se torej dobili nekje v Celju... (ce ima kdo predlog kje, zaželjeno).

- torej prijave padajo,
- dodatne ideje tudi,

bo nekaj magičnega:


Grin
kva pa če bi se kar ob

02.02.2002, 02:02

dobili, gremo v petek žurat v Celje in ob 02:02 začnemo srečanje




Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #23 - 14.01.2002 at 16:00:36
 
kolko pa kaj Celje poznate? lahko se zmenimo na gradu, ko so ravno take dobre vibracije, samo je malo komplicirano gor prit.

drugace je ena dokaj prostorna picerija/pivnica takoj poleg Spara, Diavolo, parkira se lahko pri Sparu.

bolj domacno je Pri Zamorcu, ampak to je ze bolj tezko najt.

ce bo lepo vreme pa lahko za Savinjo.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #24 - 14.01.2002 at 19:22:12
 
MIKE wrote on 11.01.2002 at 10:40:07:
Le kaj je v tem Kranju?

Andres, vprašal bi te, glede na to da si mojster za geološke karte, je Kranj kaj posebnega.

Včeri sem gledal košarko in so bili sredi vesoljne Evrope na parketu trije pobje iz Kranja, skorajda sosedi (Vodovodni stolp),  ostali pa igralci pa iz milijonskih mest.




Cudno iz Vodovodnega stolpa sem tudi jaz ampak sport pa te stvari. Dej no nehi no.  Grin
No, samo tam pri nas v Vodovodnem stolpu so tri linije, ki se skoraj stikajo. Ena pride iz kranjske kasarne, druga iz Cerkve na Rupi in tretja iz neke formule kranjskih trapezov.

A ce je Kranj kaj posebnega? Ne verjamem, samo napisal sem vec zato ker ga bolje poznam kot ostala mesta.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #25 - 14.01.2002 at 21:19:37
 
Mater vas mam jaz rad, a ste sploh opazili kaj?. Ravno preden se odpravljam od doma vam grem skenirat zemljevid, pa stran postavljat ipd. Saj sem vam že nekajkrat napisal, da tega še v Ameriki nimate.  Grin
Tako. V Celju imate dva lokala na Ipavčeva in na Gubčevi. Verjetno je podobnih lokalov še več ampak celjski zemljevid je slabo označen.  Pač ni turstičen ali regionalen.

No ja oglejte si sami na ta zemljevid, kje se boste pa dobili je normalno vaša izbira. http://www.geocities.com/mihael04/prvo_srecanje.html

Ja, še to zate Gape. Si rekel, da se lahko zmenite na Gradu. Saj imate iste vibracije spodaj pri rimskih izkopaninah oz. Herakljevem templju


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #26 - 15.01.2002 at 08:31:28
 
Da best Andres.

Grin


Zdej nam ostane še dogovor za posamezne lokacije. Iz Ljubljane, bi bilo potrebno nekako štartati ob 14.30, določiti zbirno mesto.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #27 - 15.01.2002 at 12:45:27
 
Andres wrote on 14.01.2002 at 21:19:37:
Tako. V Celju imate dva lokala na Ipavčeva in na Gubčevi. Verjetno je podobnih lokalov še več ampak celjski zemljevid je slabo označen.  Pač ni turstičen ali regionalen.

No ja oglejte si sami na ta zemljevid, kje se boste pa dobili je normalno vaša izbira. http://www.geocities.com/mihael04/prvo_srecanje.html

Ja, še to zate Gape. Si rekel, da se lahko zmenite na Gradu. Saj imate iste vibracije spodaj pri rimskih izkopaninah oz. Herakljevem templju


Andres


Sem prestudirala zemljevid. Na Gubcevi je McDonalds. Grin Sicer ne tam, kjer je oznacena gostilna, ampak preko ceste. Tista gostilna ki je oznacena pa nisem prepricana ce se obstaja.

Ipavcevo si menda odrezal? Se en spomnim, da bi bla tam kaksna gostilna.

Heraklejev tempelj je pa tud precej neoznacen ceprav je lep sprehod iz mesta gor, samo ni kaj posebnega za videt.

Lahko se pa zmenimo, da se dobimo pri izvozu z avtoceste, tam je dovolj prostora da lahko kar nekaj avtov parkira.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #28 - 15.01.2002 at 15:04:00
 
O ne Marjana. Ipavceve nisem odrezal. Ta se lepo vidi in se veže na Greogrcicevo. Na sliki je Ipavceva lepo zgoraj. Sicer pa ima dobro pozicijo tudi tista gostilna poleg gledališkega trga.
Jaz bi šel tudi zraven pa me mami banka ne pusti.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: --- Prvo srečanje v letu 2002 ----
Reply #29 - 16.01.2002 at 13:16:47
 
a prov štekam da je reč to soboto v celju okrog štirih?
a bi se dalo malce kasneje ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5