Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1814 times)
A.
Ex Member




vege pobuda
23.11.2001 at 10:53:16
 
tole so pobude vege društva

Zdravo,

danes je v časopisih vest o potrditvi naše nore krave. Seveda je avtorica Marjeta Šoštarič, ki bralce že cel teden prepričuje kako to ni nič takega in da tega ne gre sploh resno jemati. Vse je pod kontrolo, kar pa ni, je tako minimalno, da se niti Evropa ne sekira zaradi takšnih malenkost. Jejte torej meso še naprej, vse službe delajo vse kar je v njihovi moči. Letos so tako pridne, da so zapravile za ukrepe proti BSE že celih pet milijard tolarjev in res smo lahko zadovoljni.

Prejšnji teden sem vsaj v pisma bralcev poslal svoje mnenje (da živali niso pohištvo za v hlev). Seveda pogrešam, da bi v kateremkoli mediju zasledil še kakšen komentar razen svojega. Morda sem res edini, ki se ukvarja s takšnimi zadevami, ker so vsi ostali zaposleni in imajo resne opravke. Vendar se mi vse bolj dozdeva, da je vsa duhovnost, maziljenje svojega telesa in duše ter "ukvarjanje s samim seboj" eno navadno preseravanje, če se človek ne potrudi za tiste, ki jim je človek na tem planetu zgradil pekel brez primerjave v človeški zgodovini. Živali, ki jih pobijemo več deset milijard na leto. Račun za takšno ravnanje bo prišel za vse, ne samo za tiste, ki to počnejo aktivno. Kdor se z masovnim ubijanjem živali ne strinja, ima vse možnosti, da nekaj naredi. Kdor uporablja taktiko Noj, bo našel vse razloge, najbolj lep pa je, da ga razmišljanje o tem samo spravi v slabo voljo. Dragi moji, verjetno se strinjate, da je takšno razmišljanje za v otroški vrtec. S tem, ko smo prenehali jesti meso smo naredili samo prvi korak od mnogih.

V ponedeljek je bil v Dnevniku objavljen članek o povezavi med mesnimi proteini in boleznimi srca in ožilja. Prejšen teden v Financah članek o zavarovalnicah in prehrani. V januarski številki Naše žene bo še en članek o bolezni srcain ožilja zaradi holesterola v živalski prehrani. Ali se vam ne zdi da nas  malce  preveč   boli k.  za to kar se dogaja. Če je to samo zato, ker je nam fino ta hip, potem  imam  občutek da  bo še vroče,   hudo  vroče! Neki zahodni modrec je rekel, da ko so vsi okoli  vas v paniki vi pa ne, takrat vedite da je nekaj narobe z vami. Osebno  sem precej v paniki, kdor pa je sproščen v svojem zadovoljstvu, trdno verujoč v boga, angelčke in svoje mesto v nebesih mu predlagam, da si prebere knjigo The Food Revolution. V tem tednu bom naročil po internetu nekaj izvodov in če želite lahko dodam še vašega. Če želite še naprej sladko spančkati in imeti medene sanje vam želim, da se vseeno čimprej zbudite, sicer se ne boste imeli več kje zbuditi.

Lep pozdrav,

Jure
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: vege pobuda
Reply #1 - 23.11.2001 at 10:54:06
 
Menim, da je najboljša metoda vplivanja na javnost dober vzgled
(degustacije, dobre vegetarijanske restavracije, promocije, ipd.). Tukaj bi
Vegetarijansko društvo lahko veliko naredilo. Seveda se postavlja vprašanje
zakaj takšnega društva še nimamo. Glede tega ima Jure hudo prav, večina
vrlih slovenskih jogijev z mano vred je očitno preveč zaposlena z
intoniranjem svetih zlogov in izmeničnim stiskanjem zadnjične odprtine, da
bi se usedla skupaj in tako stvar zorganizirala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: vege pobuda
Reply #2 - 23.11.2001 at 10:54:40
 
Pred dnevi sem v knjigarni na Copovi v Ljubljani zasledila pobudo za
ustavno spremembo na podrocju varstva zivali. Njen avtor je pravnik V.
Began, ki mi jo je poslal v el. obliki in jo najdete na koncu dokumenta
(jo bom pejstala, ker ce se prov spomnim attachi na sloyogi niso vec
mozni-zaradi tega ni podpisne liste o kateri govori na zacetku). Prejela
sem jo danes zjutraj, ravno v casu nase debate....

Strinjam se s Tarasom, da gre za problem zavesti ljudi, mi pa lahko na
svoj nacin (z aktivnim drustvom veg.-poudarek na 'aktivno', ker drustvo
baje ze obstaja) informiramo in delujemo. Potem pa je stvar vsakega
posameznika ali se ga bo to dotaknilo ali ne-s kladvom po glavi ga pa
tud ne mors prepricat (svobodna volja pa to).
LP
Masa
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1