Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 26150 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Simboli Reikija
15.11.2001 at 11:29:55
 
Yo!

Spodaj so moji pogledi in izkušnje.
Prosim, zanašate na svoje lastne.

Reiki simbol je to, kar ime pove: simbol. Simbole lahko uporabljamo, ali pa ne. In prav zares, po večletni vsakodnevni uproabi reiki simbolov sem prišel do točke, na kateri jih  (praviloma) ne uporabljam več, enostavno zato ne, ker simboli reikija ne obstajajo ločeno od same energije imenovane rei-ki, univerzalna energija. So le na različne frekvence raztopljen Reiki in sestavljajo Reiki kakor različne mavrične barve sestavljajo belo svetlobo.

Simboli Reikija so tako le pripomočki, orodje v rokah reikista/ke, ki ga uporablja dokler pač tako orodje potrebuje... Podobna opažanja poročajo tudi nekateri reikisti iz tujine (obiščite Usenet novičarsko skupino "alt.healing.reiki")

Iz Japonske (kjer reiki izvira) curljajo zanimive informacije.
Dr. Usui simbole najprej sploh ni uporabljal. Svojim učencem jih je predstavil šele, ko je videl, da imajo nekateri težave pri meditaciji. Njegov namen ni bil "le" zdravljanje, ampak doseganje Satorija, razsvetljenja. In kakor je v Tandai Budizmu v navadi, je pri tem uporabljal mantre (ki izvirajo iz Shintoizma). Danes jih Japonski reiki mojstri imenujejo KOTODAMA (www.ShareReiki.org/kotodama.htm - v angleščini).
Simboli so le v vizuelno formo "oblečene" te Shinto mantre.

Iz mojega vidika reiki simboli niso nič posebnega. Niso sveti, vsemogočni, ni jih treba skrivati. Zakaj ne?
Simbol reikija lahko uporabljamo šele, ko nas nekdo uglasi oz. inicira v reiki. Potrebna je najmanj ena uglasitev.
Zgodbe o nevarnosti za tiste, ki vidijo simbole v javnosti so (po mojem skromnem mnenju) pretirane.
V tujini obstajajo spletne strani, na katerih so reiki in karuna reiki simboli objavljeni že doooooolgaaaa leta. Z lastniki teh strani sem v stiku in ne poznam primera, da bi se obiskovalci potožili, da jim je objava simbolov škodovala (razen reiki tradicionalistovm, ki so seveda pretirano zaščitniški glede reikija in njega simbolov - kar seveda po svoje govori o "vsemogočnosti" reikija).

Izvedel sem že precej uglasitev v reiki (vsega skupaj prek 100, če štejem tudi samoiniciacije ter iniciacije na daljavo) in večina ljudi ima težave z zaznavanjem reikija in simbolov tudi po uglasitvi. Kaj šele tisti, ki sploh niso uglašeni?

Vabim vas, da preberete tudi post "Vsemogočni Reiki"

edmond c.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Simboli Reikija
Reply #1 - 15.11.2001 at 12:23:23
 
Predlagam, da odpreš ne nekaj topicov na temo "kako sesuti Reiki". Boš imel boljšo reklamo za tehnike, ki bojda prinašajo "izkustvo Temeljne resnice obstoja".
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #2 - 15.11.2001 at 17:51:09
 

Quote:
Predlagam, da odpreš ne nekaj topicov na temo "kako sesuti Reiki". Boš imel boljšo reklamo za tehnike, ki bojda prinašajo "izkustvo Temeljne resnice obstoja".



Hmm.
Z vsem dolžnim in tudi siceršnjim spoštovanjem do tebe Miro in do tvojega razmišljanja....ampak...
...kaj res ne znaš drugega, kot streljati z manevrskimi naboji?

Bi rad kaj konkretnega povedal?



<premor>



Kako sesuti reiki.
Reikija se ne da sesuti, ker je energija. Energija, ki obstaja popolnoma neodvisno od tebe in mene ter najinih konceptov v umu.
Vendar menim, da ni stvar v tem.
Sam sem bil prekomerno začšitniški do svojega znanja ponavadi le takrat, ko je bilo le-to plitko in brez trdnih (izkustvenih) temeljev. Zakaj bi se sicer oklepal določenih konceptov in odreagiral vedno, ko se pojavi nekdo, ki je drugačnega mišljenja?

Glede reklame se pa ne bojim, saj mi ti delaš kr precejšno (nenamenoma sicer a verndarle...).
Morda bi v prihodnje lahko svojim komentarjem dodal še link do naše strani?  Smiley     Smiley
<šala mala>




Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Simboli Reikija
Reply #3 - 15.11.2001 at 21:06:40
 
zakaj si ne dodaš - v podpis al pa kam - linka na site namreč.

morm tole rečt - moramo se združevat ... moramo razčistit (sami s sabo) nesporazume z drugimi in it naprej.

vidva morata najti skupni jezik.
imho.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Simboli Reikija
Reply #4 - 15.11.2001 at 21:23:33
 
Z manevrskimi naboji streljam zato, ker pravi naboji povzročajo rane.

Če pa bi rad pravi naboj, tudi v redu.

1.
Vse, kar si povedal o Reikiju, je tvoja projekcija in izhaja izključno iz tebe. Izkušnje, ki si jih pri tem dobil, po tvojem veljajo za vse, predvsem pa za Reiki kot tak. Skratka, resnica o Reikiju naj bi bilo tvoje razumevanje tega in naj bi veljalo za vse. Seveda se pri tem sklicuješ na nekatere vire in se seveda ne oziraš na druge, samo zato, da dosežeš svoje. Prispevkov pod imenom Maxix na tem forumu ne pišeš ti, ampak tvoj ego, ki hoče prevladovati in obvladovati vse.

2.
Reiki vsakomur sede po svoje. Nekaterim bolj slabo, kot se je zgodilo tudi tebi in od tod omalovažujoči podtoni, ko pišeš o tem. Nekaterim sede še slabše, nekaterim pa bistveno bolje. Meni je na primer na kožo pisan in sem zadovoljen s tem. Ne mislim pa nikogar posiljevati s svojim videnjem Reikija.
Vse, kar sem prej o tem napisal, ni bilo namenjeno tebi, ampak tistim, ki se za Reiki zanimajo, poznajo ga pa še ne. Priznam, da sem ga polomil (tudi iz mene je govoril ego), ko sem se spustil v polemiko s tabo. S to debato sva samo zmedla ljudi, da ne morejo pristopiti k Reikiju neobremenjeno in ga občutiti, kakor jim je pač dano. Saj so ja sami zadosti pametni, da se bodo znali odločiti in se opredeliti.
S sesuvanjem Reikija sem torej mislil ravno na provociranje takih debat. Zdaj pa samo še reci, da tale dva tvoja zadnja topica nista bila provokaciji, namenjeni meni, pa bo slika popolna.

3.
O simbolih. Oglejva si tvojo "argumentacijo":
"Iz mojega vidika reiki simboli niso nič posebnega. Niso sveti, vsemogočni, ni jih treba skrivati. Zakaj ne?
Simbol reikija lahko uporabljamo šele, ko nas nekdo uglasi oz. inicira v reiki. Potrebna je najmanj ena uglasitev.
Zgodbe o nevarnosti za tiste, ki vidijo simbole v javnosti so (po mojem skromnem mnenju) pretirane.
V tujini obstajajo spletne strani, na katerih so reiki in karuna reiki simboli objavljeni že doooooolgaaaa leta. Z lastniki teh strani sem v stiku in ne poznam primera, da bi se obiskovalci potožili, da jim je objava simbolov škodovala (razen reiki tradicionalistovm, ki so seveda pretirano zaščitniški glede reikija in njega simbolov - kar seveda po svoje govori o "vsemogočnosti" reikija)."

Kdor zna brati, bo pač videl, da tvoja "argumentacija" ne priča o ničemer drugem kot o "vsemogočnosti" tvojega ega. Malo tujine, pa malo o tradicionalistih, ki s(m)o taki in taki. In da ti ni znan noben primer, da bi simbol škodoval. Da ne? No, enega ti bom pa jaz povedal, da ti bo znan.

Imam dve grdi izkušnji z uporabo 3. simbola, čeprav sem že bil iniciran za njegovo uporabo. Uporabil sem ga za vpogled v prihodnost, ki se je potem res zgodila. Stvar me je dobro zamajala in če ne bi imel solidnega duhovnega predznanja in če ne bi bil ustrezno prizemljen, bi se težko stabiliziral. Kako bi bilo nekomu, ki bi imel manj "podlage" in imel po možnosti še kakšen drug problem, pa si lahko mislimo.

Tudi argument, da na tiste, ki niso bili inicirani, simbol ne more (negativno) vplivati, ne drži. Nekateri so na Reiki izredno občutljivi. Moj prijatelj, ki tudi piše na ta forum, je npr. sposoben natanko opisati, kaj sem "počel z njim", ko sem mu pošiljal Reiki na daljavo. Sicer pa, če ljudje na simbole ne bil bili občutljivi, se jih sploh ne bi dalo zdraviti na daljavo, vsaj neiniciranih ne.

Kako enostaven argument, a ne?



No, link pa tudi ne bo problem, izvoli:
http://www.napredek.org/index.htm
Dobro blago se samo hvali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Simboli Reikija
Reply #5 - 15.11.2001 at 21:29:22
 
Gape,

Najti skupen jezik je lahko, ko so vsi za. V ta namen tudi s svoje strani končujem to razpravo, ki je, kot sem že napisal, samo zmedla tiste, ki Reikija ne poznajo, pa bi ga radi spoznali.

In v tem smislu sva z Maxixom naredila samo škodo.

Kar se mene tiče, ne mislim več škodovati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Simboli Reikija
Reply #6 - 15.11.2001 at 22:00:11
 
pomoje nikomur ne moreš škodovati če deliš svojo resnico z njim.

reikiju težko škoduješ pomoje, več tabujev bomo sesuli bolj ga bodo ljudje spoznali, kar je dobro, sploh za širitev zavesti, in reiki ima veliko praktikantov in škoda bi bilo da jih ne združimo - spet - po tem ko so že razpadli.

imho.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #7 - 15.11.2001 at 23:11:27
 
gape wrote on 15.11.2001 at 21:06:40:
zakaj si ne dodaš - v podpis al pa kam - linka na site namreč.

morm tole rečt - moramo se združevat ... moramo razčistit (sami s sabo) nesporazume z drugimi in it naprej.

vidva morata najti skupni jezik.



LOL
Glede linka sem se samo hecal. It was just a joke.

Glede skupnega jezika - saj ga imava, oba sva reikista, le najini percepciji celotne zadeve se razlikujeta.
Je to res tako hudo?!

Back to top
« Last Edit: 16.11.2001 at 00:17:25 by e. »  

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #8 - 15.11.2001 at 23:13:47
 

gape wrote on 15.11.2001 at 22:00:11:
pomoje nikomur ne moreš škodovati če deliš svojo resnico z njim.

reikiju težko škoduješ pomoje...



Se kar strinjam s tabo.
Vendar, kot že rečeno, tu ne gre za reiki sam, ampak za poglede nanj in na njegovo uporabo.

Drugače misleči s(m)o vedno trn v peti.

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #9 - 16.11.2001 at 00:16:18
 

Quote:
1.
Prispevkov pod imenom Maxix na tem forumu ne pišeš ti, ampak tvoj ego, ki hoče prevladovati in obvladovati vse.

2.
S to debato sva samo zmedla ljudi, da ne morejo pristopiti k Reikiju neobremenjeno in ga občutiti, kakor jim je pač dano. Saj so ja sami zadosti pametni, da se bodo znali odločiti in se opredeliti.

Zdaj pa samo še reci, da tale dva tvoja zadnja topica nista bila provokaciji, namenjeni meni, pa bo slika popolna.

3.
...tvoja "argumentacija" ne priča o ničemer drugem kot o "vsemogočnosti" tvojega ega.

In da ti ni znan noben primer, da bi simbol škodoval. Da ne? No, enega ti bom pa jaz povedal, da ti bo znan.

Tudi argument, da na tiste, ki niso bili inicirani, simbol ne more (negativno) vplivati, ne drži

No, link pa tudi ne bo problem, izvoli:
http://www.napredek.org/index.htm
Dobro blago se samo hvali.



Miro, moji odgovori:

1.
Sem na začetku napisal:
"...Spodaj so moji pogledi in izkušnje.
Prosim, zanašate na svoje lastne..."
Si spregledal ?

Glede mojega namena obvladovanja vsega, ali kako si že napisal.
Hmmm. Zanimivo, da samo ti to tako vidiš, drugi uporabniki se ne pritožujejo...
Kako to?
Aja, spet, hvala za prijetne besede!

2.
Ja, ljudje so dovolj pametni, da prepoznajo kaj je kaj. Ravno zato, ker v ljudi zaupam, sem podelil svoje izkušnje (ki so lahko tudi zmotne, kot sem napisal) in tako prezentiral svoje poglede na "vsemogočni" reiki...

Napisal si:
"...Zdaj pa samo še reci, da tale dva tvoja zadnja topica nista bila provokaciji, namenjeni meni, pa bo slika popolna..."

Oprosti Miro, ampak ti mi pomeniš prav toliko, kot lanski sneg. Bore malo, torej.
To seveda zato, ker te ne poznam osebno.

Prav isto debato sem pred nekaj leti načel na mednarodnem forumu, na Usenetu, newsgroup alt.healing.reiki. Tudi takrat sem se skliceval na iste argumente kot tukaj.
Moj namen takrat je bil isti: demistifikacija reikija. Tudi stran na www.ShareReiki.org  je namenjena istemu cilju.
Menda ja ne boš rekel, da sem tudi to spletno stran postavil le zato da tebe provociram? Come on!
Oprosti še enkrat, ampak ti se mi ne zdiš tako pomemben, da bi le zaradi TEBE začel govoriti o tem.

Hmm. Pravzaprav si ravno s to izjavo marsikaj povedal o svoji predstavi o sebi...

3.
Ja, vem. Jaz NISEM popolnoma in pravilno osvobojen (kot Ramana Maharshi ali pa Sri Babaji, npr.) in vsaka beseda, ki pride iz mojih ust je okužena z mojim vsemogočin egom. Priznam.
Se pa trudim, da podelim izkušnje, kot jih doživljam. Le-te pa, naj poudarim še enkrat, morda niso pravilne in vsekakor veljajo le zame.
Vsak naj se zanaša na svoje izkušnje in ne na stališča drugih...

Tvoja izkušnja ne spada zraven teme, o kateri sem govoril. Govoril sem namreč o tem, da neinicirani v reiki ne more uporabljati reiki simbolov (in tako jim javno objavljeni simboli tudi ne morejo škodovati)

Eno je občutljivost na reiki, drugo pa je zmožnost uporabe reiki simbola. Ti govoriš o prvi jaz o drugi stvari. Si malce zamešal te dve stvari, zgleda...

Poznaš koga, ki je začel uporabljati reiki brez iniciacije?
Če ja, vsekakor podeli to z nami.
Če ne, bo treba po ostrejšo municijo, oštja...

Miro, prosim te, ne ženi si mojih izjav tako k srcu!
Najine izkušnje se pač razlikujejo. Pa kaj?
Saj se le pogovarjamo! Saj ne gori voda!
Saj te bo še kap, oštja!

Čeprav z vsem srcem verjamem v druge ljudi in v moč izražanja in razumevanja, je morda res najbolje, da nehava.
Pa ne zaradi tega, ker bi tudi jaz mislil, da s tem škodujeva uporabnikom tega foruma, ampak enostavno zato, ker se nočem ubadati s tvojimi žalitvami v smislu "...imaš vsemogoči ego...hočeš vse obvladati...omaležuješ reiki...provociraš...itd..."

Če nimaš namena pisati brez obtoževanja in žalitev (kot tisti tvoj post o naši strani, katere si pravzaprav sploh nisi podrobno ogledal...), je (iz mojega vidika) bolje, da se ne spuščaš v debato. Sam sem se namreč pridružil temu forumu z namenom izmenjavanja izkušenj, pogledov, stačlišč.
Če sam torej ne premoreš toliko odprtosti, da bi svoje poglede in izkušnje "branil" in delil brez žalitev, se prosim vzdrži komunikacije z mano.
Vsekakor pa spoštujem tvojo odločitev v katero koli stran.

Peace brother!

Aja, hvala za link.
Bila je sicer le šala, a hvala vseeno.
In pa, dovolj bi bilo, če bi napisal www.napredek.org (brez index.htm)
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Simboli Reikija
Reply #10 - 16.11.2001 at 01:26:24
 



Maxix!

"Glede mojega namena obvladovanja vsega, ali kako si že napisal.
Hmmm. Zanimivo, da samo ti to tako vidiš, drugi uporabniki se ne pritožujejo...
Kako to?
Aja, spet, hvala za prijetne besede!"

Ves, vec uporabnikov tule vidi kot Miro, toda namensko se ne oglasijo. Osebno precej dobro cutim ljudi oziroma njihovo naravo, znacaj, vendar ti, tako kot mi vsi, moras se malo pomesti pri sebi kar pomeni, da dokler bos pometal pac nisi tako visoko na duhovni stopnji kot to mislis sam, ali kot si se predstavil nam. Mogoce se  zanasas izkljucno na vec letno prakso v tem in onem clearingu.

Ko si v pisal v thread Reiki in sedaj v tem sem se brzkone domislil, da  ne vem kako dober prodajalec Maxix nebi mogel biti. Verjetno je res najbolje da ostanes pri reikiju. Prevec se lepo slisi, da bi bilo res.

No in naslednja tvoja izjava, ki ti je brzkone usla zavestno, tako da se na podzavest ne bos mogel zagovarjati.
"Oprosti Miro, ampak ti mi pomeniš prav toliko, kot lanski sneg. Bore malo, torej.
To seveda zato, ker te ne poznam osebno."

Tocno tako cutis Maxix in cenim te, ker si iskren.
A vendarle sem radoveden Maxix kaj bi se zgodilo ce bi se Miro vpisal na tvojo stran
http://www.napredek.org  in ne na  www.napredek.org  ter obenem prosil za zastonj reiki. Cakaj malo, on ti pomeni toliko kot lanski sneg, saj tako si napisal. O ne, tako pa ne bo slo.  Ne mores pisat ljudem negativno, na strani se mnozici predstavljas izredno pozitivno, ko pa izpises 20 postov, se opazi, da vendarle nisi popolnoma pozitivna oseba.

Sorry Maxix, tako te vidim jaz in sem tudi preprican, da ce nebi bil tako dalec, bi me verjetno ze na gobec.  Al pa ne, saj je verjetno se vec taksnih ki ti toliko pomenijo kot lanski sneg.


In reciva, da sem jaz duhovno bolj nizko kot ti Maxix. Cudno, da meni noben clan foruma ne pomeni toliko kot lanski sneg. Imamo carice, imamo reikiste, lucidne sanjace, one ki imajo tezave s spanjem, vse zivo tule dobis Maxix. Enako kot ti sem iskren, vsakega pa cenim enako in veckrat ko se oglasi bolj ga spoznavam, cetudi se v dolocen thread ne oglasim. Torej, lanski sneg je sel, clani so ostali. Tudi Andres.

Miro je tudi omenil prijatleja ki mu je dal na daljavo Reiki.  Prijateljev ima zagotov vec, toda ni jih veliko, ki pisejo semle zato sem se prepoznal. Ce to nisem bil jaz, se Mirotu opravicujem.

Tako je bilo.. Mirota sem pred neko sredo, ki bi morala odigravati za mene precej kljucno vlogo v zivljenju prosil za Reiki. Ob dogovorjeni uri sem jaz legel, v dnevno sobo na kavc in malo meditiral nakar sem videl belo barv in skozi telo se mi je nasibala neka energija. Po krajsem casu sem videl  se vec bele barve toda primesala se je vijolicna.  Tretjic sem videl veliko vec vijolicne in zelo malo bele.



Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Simboli Reikija
Reply #11 - 16.11.2001 at 09:04:59
 
Zanimivo, Andres,

med prvo iniciacijo v reiki sem doživljala enake barve kot ti med sprejemanjem energije: najprej velike oblake žareče bele svetlobe, ki se je kasneje postopoma spremenila v žarečo vijolično. Namesto izraza žarečo bi raje uporabila ime: astralno. A kaj so to astralne barve? Hja, jaz temu rečem, da tako lepih barv v vsakdanjem življenju ne vidiš.

Pripominjam še to, da sem bila v času prve iniciacije v globoki življenjski krizi, da nisem vedela o reikiju popolnoma nič, da sem šla na reiki na prigovarjanje ene od sosed (imela je bolnega sina, zaradi česar je iskala rešitve pri alternativcih), da mi bo to gotovo pomagalo. Zanimivo je bilo to, da sploh nisem imela namena iti, in zaradi te odločitve sem doživljala izredno hud notranji boj, nemir itd. Potem sem pa čez nekaj dni sama sebi rekla: "Pa kaj! Itak se vse odvija pri sosedih, mož bo pa ja nekaj ur popazil na otroke, saj tako nikoli nikamor ne grem." In v meni se je po teh besedah nekaj odlomilo, v trenutku sem postala lažja za kako tono, postala vesela in komaj dočakala sobote, da se je vse začelo odvijati. Doživela sem grozen šok, ker sem si vse predstavljala kot neko predavanje, nikoli še nisem slišala za iniciacijo, itd... odreagirala sem s histeričnim smehom, a to je bilo, kar je bilo nujno, da doživim. Od takrat postavljam življenje na nove temelje.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #12 - 16.11.2001 at 09:25:54
 
Andres wrote on 16.11.2001 at 01:26:24:
Ves, vec uporabnikov tule vidi kot Miro, toda namensko se ne oglasijo.

...da  ne vem kako dober prodajalec Maxix nebi mogel biti.

bi me verjetno ze na gobec.  

In reciva, da sem jaz duhovno bolj nizko kot ti Maxix.




Glede duhonve stopnje.
Ne mislim, da sem ne vem kako duhoven.
Tudi predstavil se nisem kot ne vem kako duhoven.
To si sedaj ti rekel.
Hmm. Sploh pa, kaj misliš s tem, Andres?
Se mi zdi, da smo se malce narobe razumeli...

Se pa učim, zato sem tukaj.
Kaže pa, da moji pogledi tudi tebi niso ne vem kako po godu, zato tudi tako kritičen odnos do mene, se ti ne zdi?
Kaj čmo, se pač razlikujemo...

Če več uporabnikov meni, da "...hočem oz. moj ego prevladovati in obvladovati vse..." mi je žal, da me tako razumejo.
Sem pa prepričan, da so sami dovolj zreli, da lahko to sami povedo in ne potrebujejo tebe, da to poveš namesto njih.
Vem, ja, še daleč sem in še veliko bo treba da se bom rešil ega...

Lanski sneg.
S to prispodobo sem popolnoma hote in zavestno hotel le pokazati, da se Miro krepko moti, in da nanj sploh nisem mislil, ko sem pisal tista dva posta...
Vidim pa sedaj, da se lahko to kar precej narobe razume...

Kaj misliš tisto o prodajalcu?
Sorry, te ne razumem.

Spet glede lanskega snega.
Nisem popolnooma pozitivna oseba. Ti si? Je sploh kdo?
Mene recimo dela negativnega tu in tudi drugje, da imam drugačne poglede in izkušnje, na reiki recimo.
In pa to, da povem kar mislim. Je to tako hudo?
Žal mi je, da ti vidiš to kot negativno.


Praviš:
"...bi me verjetno že na gobec..."
Motiš se. Zakaj le?
Ker se ne strinjaš z mano?

"...In reciva, da sem jaz duhovno bolj nizko kot ti Maxix..."
To praviš ti, ne jaz.
Hmm. Od kje ti te ideje, če lahko vprašam, oštja?

Spet lanski sneg (te je pa prizadelo to, kajne? Sorry...)
Cenim vsakoga, ni problema. Tvoje poglede spoštujem in poglede Mira tudi.
Hmm. Si sploh prebral Mirov post? Sploh ni govoril o mojih pogledih (malce že, no), le nizko me je brcal.
Moj odziv je pač bil na nivoju obsojanj in "žalitev".
Negativnost gor ali pa dol, konflikti so neizbežni, nasilje ne...

Aja, verjetni meniš, da se je tudi konfliktom treba izogibati in biti ves bel in duhoven.
Se motim?

Hvala, andres, ker si podelil tvojo izkušnjo.  Smiley






Back to top
« Last Edit: 16.11.2001 at 19:41:10 by e. »  

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #13 - 16.11.2001 at 11:42:32
 

Andres wrote on 16.11.2001 at 01:26:24:
Tako je bilo.. Mirota sem pred neko sredo, ki bi morala odigravati za mene precej kljucno vlogo v zivljenju prosil za Reiki. Ob dogovorjeni uri sem jaz legel, v dnevno sobo na kavc in malo meditiral nakar sem videl belo barv in skozi telo se mi je nasibala neka energija. Po krajsem casu sem videl  se vec bele barve toda primesala se je vijolicna.  Tretjic sem videl veliko vec vijolicne in zelo malo bele.



Zanimivo, Andres.
Zania me, kako je to pelivanje energije in barv vplivalo na tvoje vsakdanje življenje?

Ne vem, to sprašujem zato, ker ne razumem.



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Simboli Reikija
Reply #14 - 16.11.2001 at 12:06:59
 
Andres wrote on 16.11.2001 at 01:26:24:
Cudno, da meni noben clan foruma ne pomeni toliko kot lanski sneg. Imamo carice, imamo reikiste, lucidne sanjace, one ki imajo tezave s spanjem, vse zivo tule dobis Maxix. Enako kot ti sem iskren, vsakega pa cenim enako in veckrat ko se oglasi bolj ga spoznavam, cetudi se v dolocen thread ne oglasim. Torej, lanski sneg je sel, clani so ostali. Tudi Andres.



Glede lanskega snega sem ti že odgovoril. Si pač narobe zastopil...
Glede duhovne stopnje tudi. Si me kar sam okronal za visoko duhovno razvitega...

Te pa razumem ja. Jaz sem tu novinec in verjetno bi bilo nekaterim bolj prav, da bi se do stalnih članov (senior members) obnašal drugače.

Mi je žal, če sem s svojim nastopom koga prizadel.

Ampak povedal bi rad nekaj drugega.
V Hrvaški obstaja spletna stran, namenjena izključno reikiju. Imajo skupne akcije, projekte, forum precej podoben temu. (url-ja ne vem več).

Prijatelj Andrej S. se je pač priključil temu forumu in tam podelil svoje izkušnje (podobne mojim) in ponudil reiki brezplačno.
Reakcija je bila še hujša kot tukaj. Označili so ga za šarlatana in ga "...jako napali...", kakor mi je povedal sam.

Menim, da naši zadnji konflikti izvirajo ravno v tem:
moje izkušnje in pogledi se pač razlikujejo od tvojioh in od Mirovih.
So what?
Je res potrebno nedosledno obtoževanje in plitko kritiziranje? (na katero se bom vedno odzval, sem pač pod vplivom ega)
Če ne moreta sprejeti mojih pogledov je to ok. Niso pa potrebne žalitve in obtoževanje, ok?

Kaj res ne moremo najti skupne besede?
Isto življenje bije v tvojem srcu Andres kot v Mirovem, in isto v mojem.
Je tako hudo, če zame reiki ni vsemogočen (zate in za Mirota očitno je) in je na lestvici tehnik, ki jih uporabljam, na zadnjem mestu?
Take so moje izkušnje. Sorry. Taki so moji pogledi.
Se bomo zdaj tu kregali v nedogled?

Predlagam, da si nehamo metati polena pod noge (se obtoževati) in se le izrazimo (povemo svoja mnenja) in pustimo drug drugemo biti.
Sicer glede na tvoje prve reakcije na moje poste in tudi glede na reakcije Mirota, bo kar težka.

Naj končam.
Za vsem kar sem do sedaj tu in na naših straneh napisal o reikiju stojim 100%.
Ne trdim pa, da so ti pogledi edini pravilni ali da veljajo za vse. Toliko pod vplivom ega pa spet nisem.

No, če skupiram stavek iz posta o vsemogočem reikiju:
"...Kar sledi, so moje osebne izkušnje in pogledi na obravnavano temo in kot taki so ali pa niso pravilni.
Vabim vas, da se zanašate na svoje lastne intimne izkušnje..."

Si morda tudi ti to spregledal, Andres?





Back to top
« Last Edit: 16.11.2001 at 19:37:01 by e. »  

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4