Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3497 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Apostol
01.11.2001 at 17:29:49
 
Je kdo gledal film tedna v sredo: Apostol
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Apostol
Reply #1 - 01.11.2001 at 18:19:22
 
Torej kot vedno, se javljam na dužnosti:) DRuže kapetane!Smiley... Jap dovolj heca, jaz sem gledal film.. In razmišljal poleg.. Vprašanje Mike?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Apostol
Reply #2 - 01.11.2001 at 18:27:54
 
A je kaj povedal tebi ta film oz. potrdil?
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Apostol
Reply #3 - 01.11.2001 at 23:05:15
 
Mike več spektrov in več stvari, katerega ciljaš, bi malo bolj obširno podal vprašanje?Smiley Da bomo vedeli v katerem grmu tiči zajec Wink
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Apostol
Reply #4 - 02.11.2001 at 09:25:25
 
Sej niti ne gre za vprašanje. Za doživetje filma, in njegov pomen.

No, meni se je zdel dobro narejen film in še enkrat več lahko vidimo, da so v življenju naše poti, postavljene na Hard in Izi vey. In navadno pride dogodek, ki te malo OHARDI, kjer je treba zbrati vso osebno moč in pravilno odgreagirati.

In tudi župnika je (lahko bi tako sklepal) življenje (Bog, višja sila) postavila pred preizkušnjo. (žena mu uide z drugim in prevzame njegovo cerkev). Seveda kot prvo je "napačno" odreagiral, ko je ljubimca s kijem usekal po glavi.

Vendar je v nadaljevanju vseeno živel življenje učitelja, dokazal da lahko med ljudmi prebudi ljubezen, spoštovanje vrednot, združevanje in smisle življenja.

Zanj tudi lahko rečemo, da je iskalec, navaden človek v službi boga. Seveda strah, da bi ga roka pravice prehitro našla, je bil vzrok, da je branil svojo cerkev tudi s pestmi.

Toda, spreobrnenje tistega dečkota, zadnja pridiga, ki jo je imel, pove veliko.

Zapor, ob koncu filma, bi lahko komentiral kot potrditev, da se je človek spremenil, da je obžaloval svoje predhodne izpade, vseeno pa pusti občutek holivudskega zaključka.

No meni je bil všeč kader, ko vzame tistega dojenčka k sebi in pravi:"Ali bi vi starši, za dobro človeštva, skozi te drobcene nedolžne rokce nabili zarjavele žeblje. No Bog je to storil. Lastnega sina, lastnega sina je pustil pribiti na križ."
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1