Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9039 times)
Lena
Guest




Zaščita
10.10.2001 at 13:52:26
 
Pozdravljeni.

Imam težavo, za katero vem, da mi boste lahko pomagali s svojim znanjem.
Namreč zanima me, kako se lahko zaščitim pred osebo, ki prihaja v našo hišo, ki me sovraži,sovraži mojega moža in otroka, ignorira nas v lastni hiši in hodi po dvorišču kot gospodarica. Dela zgago - ščuva taščo proti moji družini.Dejstvo je, da s taščo živimo v hiši, kjer smo iz naredili zgornjo etažo, in iz celotne hiše že pred leti izplačali svaka.Ta moja "koruzna svakinja" je izredno negativna oseba, ki povsod kamor pride dela razdor, ki ne vidi nobene svetle luči v svojem življenju. Bila je že poročena, pa je mož tragično preminil, namreč padel s stopnišča v 4. nadstropju. Takrat se je govorilo, da mu je ona pri tem pomagala. Potem se je preselila k moškemu, kateremu je tragično preminula žena. Govorili so, da jo je on obesil. Sedaj se je polastila mojega svaka in očitno ji on ni zadosti. Očitno želi narediti popolni razdor še v naši hiši.
Jaz pa si želim samo miru in še enkrat miru in razumevanja.
Ne recite mi, da naj ji pošiljam misli ljubezni, ker to pri njej ne pali.
Trenutno se je ogibam, kolikor je mogoče, odidem od doma ko pride na obisk k tašči, da bi se izognila strupenih pogledov in hinavskih posmehov, ki me zelo prizadenejo, to pa zato, ker sem tako njej, kot svaku v preteklosti zelo dosti pomagala na vse mogoče načine.

Lep dan vsem.

Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #1 - 10.10.2001 at 14:05:16
 
Včasih se je treba odreči želji po miru in razumevanju in vedeti, da si to vendarle v bistvu vsak v resnici želi, čeprav ni videti tako.

Včasih moramo nastopiti tudi 'grobo', se postaviti zase oz. postaviti stvari na svoje mesto, četudi nas to 'pretresa'. Ljubezen ni samo nežnost. Je tudi boj za obstanek.

Izogibanje soočenju nam ne pomaga. Pa včasih niti ni potrebno, da se pravzaprav soočimo z osebo, ki nam 'buri duhove', temveč le s svojimi strahovi: vprašati se, česa se pravzaprav bojimo izgubiti v danem primeru...

Pa spomnimo se, da so vse takšne situacije sočutne za našo duhovno rast ter da najdemo svojo avtentično moč.

P.S. Pošiljanje ljubezni pravzaprav res ne 'pali', če menimo, da je nekdo res naš sovražnik. Ker pali le resnična ljubezen.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Zaščita
Reply #2 - 10.10.2001 at 14:27:07
 
Hvala za odgovor LittleStar. Drži. Hotela sem se pogovoriti in vzpostaviti normalne odnose, pa sem dobila odgovor, "da se nimamo kaj pogovarjati".Torej sem se soočila s problemom in dobila po buči. Naj pripomnim, da se nikoli nisva sprli, da ji nikoli nisem rekla žal besede ali ji kakorkoli škodovala.

In sedaj se vpašujem, kako naj "ljubim" osebo, ki me ignorira, ki mi obrne hrbet ko jo pozdravim, ki ogovarja vse, ki jih poznam, imam rada, celo očeta, ki je že pokojen? Poskušala sem poiskati dobre lastnosti, zaradi katerih bi jo lahko jemala drugače. Ne uspeva mi. Lahko celo rečem, da čutim do nje že takšen odpor, da bi raje šla ne vem kam, kot pa se srečevala z njo.

Pozdrav.

Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #3 - 10.10.2001 at 14:36:19
 

Helena!
Po mojem je problemček tukaj, ker še zmeraj želiš, kot si napisala: vzpostaviti dobre odnose, se pogovoriti'. Odnehaj oz. dopusti, da pač je tako kot je. Odloči se za svobodo in svoje dobro počutje. O tem odločaš samo sama. In boš videla, da bo izgubila moč. Ker ji ti sama pripisuješ moč. Kakšna je ona, je njen problem. In ni ti treba iskati njenih dobrih strani. Važno je, da poznaš svoje.

LP
S.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Zaščita
Reply #4 - 10.10.2001 at 14:44:22
 
Še enkrat hvala S.

Storila bom točno tako in verjemi ali ne, mi je že lažje pri srcu. Če bi me videl, bi opazil, da se celo smehljam.

Lep dan.

Lena
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #5 - 11.10.2001 at 11:44:37
 
Draga lena

Si v poziciji, ko zgubljaš energijo in ne moreš storit kaj dost?
Če…

Hude stvari imaš tam in sam upava lahko, da boš znala, jaz sem šel skozi in sedaj znam, pa mi ni žal in predajam ti znanje

gre predvsem za urejanje energije
Ok, dokler se z gospo ne, da menit, nimaš kaj dost za naredit? In sicer vse kar narediš se šteje, kot da zgubljaš in bolj, ko hočeš kaj narest težje je, ker oni rečejo NE! In ti se tukaj trudiš brez haska, le pada ti moč besede glede na publiko, kajti vsi vejo da ni prav a hkrati nihče noče da mu razlagaš, ker sam nima odgovora in ker vsak hoče sodelovat le s tistimi, ki znajo uredit stvari, da lahko skupaj kaj naredijo, kajti če se zapleteš v boj ostajaš na mestu tam nihče noče bit s tabo, z drugim nekak isto niso.(TUKAJ JE PREHOD) to bom razložil dol

Dokler se tu trudiš na star sistem, ne gre...

Poglejva sedaj kako se drugače sesuje take stvari. Najprej se začne delat to, da padeš ven iz boja in misli, da se distanciraš od dogajanja in to lahko storiš z resnico in z izkušnjami. Govori le to kar si res doživela.

In pa to je včasih problem, da morda nikol za osebo ni dobr karkol narediš, to ti sesede samozavest in povzroči, da se tvoje področje reakcij zoža na majhno črto takoj ob dogodku, torej da reagiraš takoj in ko kaj delaš nisi sigurna, ker takoj urejaš, področje stabilnosti se sesuva.

Kaj narest?
za vsako stvar, ki jo delaš si določi, da jo delaš ker jo hočeš in ker DA JE NARAVNO, da imajo drugi drugačno mnenje, TOREJ IMEJ ODNOS DO TEGA KAR DELAŠ DOLGOROČNI, ohrani kar delaš s tem, da se učiš na vzven pa o tem ne diskutiraj ali je ok

Frand je mel idejo zadnč ampak je bla sam zanj ok in smo se ostal smejal, je reku pol zase je treba poskrbet sedaj, drugi se lahko tud drugič

In pa ključno pri vsem je da se veš da se učiš, ta oseba očitno mal drugač gleda, da te uči sam bo že dobila spoznanje...

Ampak, ko pogledaš sedaj z druge plati, če se učiš se zato da boš znala!
Ko zanš se v trenutku neha učenje, ane?
In torej dojemi in odpravi vzroke in bo tudi sama stvar odšla in bosta morda z gospo najboljše frendice, kot sem jaz s svojim največjim učiteljem SEDAJ!

drugače pa prehod ko namesto, da iščeš zaveznike in se prilagajš njim, začneš bi spet ponosna na svoje ideje in imaš odnos do njih da jih ohraniš v javnosti, ker so tebi ljube, se v javnosti lahko spet raste in te podpirajo, tu je točka kjer se obrne na vzgor.

s tem da veš, da  vse je učenje in si odpravil vzroke tako da si postal lahko spet boljši si odpravil problem ki si ga mel, čez to noben ne zna, ker potem on zgublja, ker se potem sam uči in ti si daleč, daleč, on pa tam...

drugače pa svoje izkušnje predaj sem, da se tudi drugi naučijo in nadgradijo učenje
Back to top
« Last Edit: 12.10.2001 at 10:17:41 by A. »  
 
IP Logged
 
Jure
Guest




Re: Zaščita
Reply #6 - 11.10.2001 at 11:53:33
 
Slovnica 1A, ni kaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #7 - 11.10.2001 at 11:59:21
 

Stvari se spremenijo! Jaz sem doživela skorajda šok, ko sem bila primorana videti, kako nebogljeni so v bistvu ti 'zmaji', ki nas preganjajo. Dejansko nas prosijo, da jim pomagamo. Pomagamo jim ko se postavimo zase, ko se sprejmemo... takrat uvidimo pravo sliko njih in brž ko jo mi uvidimo, jo tudi oni zagledajo. S tem je veliko narejenega.
In ne biti presenečeni ob dejstvu, da so tisti, ki delujejo krhko in ranljivo, ponavadi v resnici močni.


Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #8 - 12.10.2001 at 10:21:52
 
sedaj sem popravil, res je blo težko brat razlogi so in o njih drugič...

nanizal sem par točk, kjer se pade not in ven!
in par orisov, kako človek sam poskrbi da se nauči kar se more.

tako draga lene, če se ti zdi DA BI to kar doživljaš mal bolj resno opredelit, potem lahko delamo na projektu urejanju energije

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Zaščita
Reply #9 - 12.10.2001 at 13:39:58
 
Pozdravljen A.

Ne razumem točno, kako misliš, da naj to kar se mi dogaja bolj opredelim.
Verjetno misliš, da bi bolj podrobno obrazložila. Evo, bom na kratko.
Živimo s taščo v isti hiši, ona v spodnjem nadstropju, mi v zgornjem.
Njen mlajši sin se je ločil in si poiskal drugo žensko. Poznala sem jo prej, saj je prej živela z vdovcem iz našega naselja, se pravi soseda. Nista se preveč razumela, pretepala sta se in žalila. Takrat sem ji pomagala, da je od njega odšla, ji zrihtala kredite in sploh ji pomagala tako psihično kot fizično. Enako sem pomagala tudi svaku, ki je močno trpel zaradi ločitve. Potem je preko mene ta druga ženska dobesedno ujela svaka. Vsak dan sta bila pri nas, tako da na koncu že več nismo imeli časa dihati. Ni bilo dneva v dveh letih, ki bi ga lahko preživeli sami skupaj. To sem omenila tašči in od takrat naprej sem neprijatelj št. 1 njej, njenemu sinčku in nesojeni svakinji. Takrat je umrl moj oče, kar me je do kraja potrlo. Veliko časa sem posvetila svoji mami, pa tudi sama sem morala zalizati svoje rane. Nekoliko sem se umaknila, nisem več bila pripravljeni igrati kuharico in kelnarico tašči, svaku in njegovi najdražji. Zato me je tašča napadla mene in sina, sprli sva se,  in se nato pomirili. Takrat je nastopila svakinja. Mene in sina je začela ignorirati na lastnem dvorišču, ko je prišla k tašči na obisk. Če sem prišla na dvorišče in pozdravila ni odgovorila, obrnila mi je hrbet, odšla na vrt, ali v sadovanjak. Če sem sedal k mizi, je vstala in odšla drugam. Skratka, obnaša se še sedaj, kot da me ni. Pri tem ponosno hodi okrog hiše, kot da je gospodarica hiše in se hinavsko smeji. Hotela sem se pogovoriti, vprašala sem kaj je narobe, pa je bil odgovor, da se nima kaj pogovarjati z mano.
Še vedno redno prihaja k nam, ker hodi obiskovat taščo; sicer me ne briga, vendar svojih staršev ne obiskuje, ker je sploh ne prenesejo.
Mene ta ignoranca moti, saj mislim, da če prideš v neko hišo, potem je  normalno da vsaj pozdraviš, ali odzdraviš. In če s kom nočeš imeti kontakta, potem greš pač svojo pot. Toda pozdrav... to je tisto osnovno. Vse to mi pobira energijo, me draži.. Rada bi se rešila teh neprijetnih občutkov in na nek način zaščitila svojo energijo. SEdaj tudi sama ne želim več z njo imeti kontaktov, vendar se ne želim kregati. Čisto dovolj bi bilo povedati "dober dan" in početi svoje naprej.

Je bilo dovolj?

Lep pozdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zaščita
Reply #10 - 12.10.2001 at 19:03:16
 
Predlagam WU-WEI...
To je način, ko drugi, karkoli govori, stori, misli ali pa deluje s svojo pojavo - ne more vplivati na tvojo presojo, čustva, mišljenje... vem da je lažje reči kot narediti, ampak v praksi to izgleda tko, da smo mi do ostalih dobri pa če jim je prav ali ne... Bi blo pa dobro (če je to sploh izvedljivo) da se ji opravičiš... ker kot sam zastopim, je užaljena pa ne glede na to kako pravična si ti bila in kako narobe je ona vse to zastopila...
Evo sam sem imel težave z očetom... in ker sem vedel, da imam prav - sem zahteval od nega da se on spremeni...pa valjda se ni nič spremenil, samo jest sem se jezil pa to... kr probi pogledat situacijo iz njene perspektive in pa ne pozabi, da je vse to samo igra dam - daš... recimo da ona je vse tvoje usluge cenila, potem pa ko je slišala to štorijo preko tvoje tašče (sigurno malo spremenjeno) si je ustvarila svoje mnenje...popačeno...mogoče ne bi bilo napačno tudi s taščo razčistiti

aja z očetom sem izboljšal odnos s tem, da sem mu dal svobodo... pač naj bo karkšen želi (zamorjen, tiho al kar koli...) - mu dajem vedeti, da ga vidim kot človeka...

p.s. pa brez zamere

LP Magla
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zaščita
Reply #11 - 12.10.2001 at 19:59:24
 
manjka ti energije:
www.gape.org/gapes/tezave-resitve.htm#energija

zaščita in ostalo:
www.gape.org/gapes/prispevki/urok.htm

samopomoč:
www.gape.org/gapes/samopomoc.htm

urejanje energije:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo&action=display&num=...

poglej nižje kjer je zaščita:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje&action=displ...

pa še črna magija - se ti očitno dogaja in to:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general&action=display&num=990204...

pomoje ti je najbolje probat eno od varijant:
1.
kot pravi zvezdica, da se spoprimeš s problemom, d hard vey, pač greš do nje in ji začneš nabijat zakaj točno je taka do tebe, da ti si ji pomagala, da si bla dobra do nje itd ... ona pa je taka do tebe, da če drugega ne si zaslužiš razlago stanja kakršno je nastalo, da to da nisi najprej njej povedala (direktno) da tvoja družina potrebuje nekaj (več) časa zase, da si se o tem prej zaupala tašči ne more in ne sme biti razlog da je ona taka do tebe.

2.
da nafuraš totalno nedelovanje ... kar bo pač bo ... si to kar si ... ne zadržuješ ničesar v sebi ... vse sustiš ven ... pri tašči in pri tej ženski, kot tudi pri sinu tašče ... tu boš potrebovala zaščito, veliko zaščite

3.
ta je men najbolj všeč ... da sprejemaš ... vse kar si napedenala sprejmeš ...(textov o sprejemanju je malo morje, klikni search natipki sprejemanje dej 300 dni za preiskat in čitej) ... z energijo je nekako tko ... sploh čustveno ... kar si je kamorkoli vložila jo boš morala spucat ... recimo si pomagala tej ženski (in njenemu decu) to bi na eni strani pomenilo, da bi ti moraala ona pomagat 'big time' (vložit približno enako količino energije vate) in bi bila energija izenačena ... ali pa po drugi strani ko si ji spustila veliko količino pozitivnih čustev ji moraš sedaj spustit enako količino negativnih zato da se vajina karma izenači ... ponavadi je v življenju sicer tako da ta druga čustva skompenziraš pri nekom drugem (čez čas, ker smo pač zapacani, danes pa energije hitreje laufajo, ker se mudi), ni pa vedno tako. in ker se je ona nalepla na tebe in ti še kar ni dajala nič pozitivnega ampak ti je še kar pila energijo (in ti jo še) moraš ti ki si bolj pretočna, bolj ozaveščena to izenačit ... z nedelovanjem, ki ni nujno 'dobro'. nedelovanje je v določenih primerih tudi 'slabo' dejanje, ki ga je  treba pač izvest.

skratka sprejet moraš sebe kot slabo osebo, da boš lahko šla še bolj naprej ... moraš naredit nekaj za kar ti morala pravi da je slabo ... pa v bistvu ni ... ker je in zate in zanjo to v bistvu dobro ... sploh s karmičnega stališča.

verjetno obstajajo še druge varijante ... pa zaenkkrat sprobi neki od tega. tisto kar ti intuicija (srce pravi da je gut) ... lahko pa kr več varijant pomešaš v svojo novo varijanto ... kokr koli že ... tak blem ima precej ljudi pa se ga ne zna sprevit reševat ... če pogruntaš rešitev ki bo delala zate, pridi in jo napiši, približno 1/3 ki imajo ta problem ga boš rešila.

pa kr preberi si tisto kar sem ti napedenal linkov, boš zihr kej uporabgnega našla, mogoče pa še kej več, kaj kar si iskala pa nisi vedla da si iskala.

pa dobr zrihti

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Zaščita
Reply #12 - 15.10.2001 at 09:34:33
 
Pozdrav.

Hvala. Grem kaj takoj gledat, kaj se da napraviti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #13 - 16.10.2001 at 08:21:03
 
ej aaaaa...

ne še takoj, najprej napiši kako se boš lotila??

ker se bodo smejal  Grin
in boš sam še bolj zgubilia Cry

priporočam, da se strokovno lotiš in zmagaš
torej da najprej napišeš kaj te je motilo, nato kako boš rešila, drugač drugač boš nesigurna v dejanjih in te bo sesul še bolj aaaaa...
poa tudi prilagajal boš lahko načine, drugače bo težko sproducirat boljše tehnike.

torej?

ni treba sem pisat sam napiš doma, ampak brez tega jaz nisem znal, ker sem neki napol, ampak sem se pol lotil strokovno in zmagal...
če maš pa tako možgansko kapaciteto pa tud dobr...

mal ti bom pol napisu, kako se lotit in boš videla ali ti je zanimivo, drugač pa vseen lahko probaš najprej po svoje, ampak jaz sem in sem se "hitro" po nekaj mesecih bojev odločil, da se ne bomo šli več belfa in sem spisal storkovn in je blo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lena
Guest




Re: Zaščita
Reply #14 - 16.10.2001 at 11:16:20
 
LP
Najprej bom temeljito pregledala strani, ki mi jih je predlagal Gape.
Šele nato bom naredila načrt.
Do takrat pa bom vizuelno zidala zid in se bom vsekakor držala na drugi strani in bom prepričana, da skozi ta zid ne teče nobena energija, ne moja čez in tudi druga ne k meni. Skratka nekakšen energijsko- čustveni mrk. Trenutno sem zdravstveno na totalnem psu, zato se bom poskušala nekoliko spraviti skupaj in tačas preštudirati, kar ste mi predlagali.
Hvala in pozdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2