Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6789 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Kontrola !!!
25.09.2001 at 23:21:02
 
Mene pa zanima, kaj mislite kako moc ima lahko administrator telih strani?

Lahko posega v vsebino, ki jo kdo napise?
Lahko brise poste, ki mu niso vsec?

In vsa podobna vprasanja, ki se vam porajajo...
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kontrola !!!
Reply #1 - 25.09.2001 at 23:43:02
 
Ja ja ja  Mike, ti je "kapnilo" Smiley.  Vsak administrator  ima vpogled v posto in vso navlako na njegovem serverju. Po moje si se ti kaj ustrasil in sedaj bos sibal sto na uro posto brisat. Saj ves, tisto, ki je se za Gapea prevec.......... uhu.


Andres  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kontrola !!!
Reply #2 - 26.09.2001 at 11:38:57
 
reč je taka

lahko posegam v vsebino ki jo kdo napiše (lahko posega vsak moderator - piše na vrhu kdo so), sicer pa se potem pojavi text da sem spreminjal in datum zraven.
to delam samo ko so linki slabi - nedelujoči (brez vprašanja lastniku), in kadar me kdo prosi, ko se je kej zmotu.
drugače pa je tale forum svobodna dežela in načeloma ne spreminjam(o) in brišem(o) nič.
zato tudi vas prosim (marjana npr., kolkr sm razumel) da ne brišete svojih postov, ker se potem izgubi kontext.

torej lahko brišem - pa ne!!!

če se komu zdi da sem mu kaj pobrisal naj se javi. do sedaj se je edin magla se mi zdi, ki pa bo moral apgrejdat explorerja, al pa zamenjt netskejpa za explorerja, če en bo hotu met problemov, ker explorerja vseeno piše armada programerjev, netskejpa pa (ne žalost) zanesenjaki.

lahko tudi berem osebno pošto če se mi zazdi, pa bi bilo preveč dela ... skratka ... sem dober nisem slab, sem za svobodo, ne za policijsko državo.

SKRATKA moč je maximalna - to je pač administratorstvo - z močjo pa seveda pride tudi odgovornost, da je gape.org živ vedno kadar bi ti rad bral ali odgovarjal.

mislim da še nismo imeli konkretnih downtimov, tko da ... očitno je kr gut tale admin.

strah je tvoj edini sovražnik, če te bo nečesa strah se ti bo to tudi zgodilo - zdej grem gledat tvojo pošto ... me prov zanima ...


Cheesy Cheesy Cheesy

no tole se pa napiše če spreminjam, verejtno bi to lahko skenslu pa se mi ne da jebat.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kontrola !!!
Reply #3 - 26.09.2001 at 15:53:57
 

Gape,

zal mi je, da te je to tako vrglo iz tira.

Kontekst se pa ni izgubil, sem prej preverla.

Z ljubeznijo,
Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kontrola !!!
Reply #4 - 26.09.2001 at 17:52:27
 
iz tira???

cssssss

pomoje ne

ampak tak naj bi bila pravila - ne brišemo nič.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Kontrola !!!
Reply #5 - 26.09.2001 at 19:30:30
 
Meni se pa ne zdi, da bi Gapea kaj iz tira vrglo. Svojo sluzbo administratorja prav v redu in ekspeditivno opravlja. Ce bi bil placan bi zagotovo bolj "meglo vlekel".  

Andres

Seveda. Z ljubeznijo: Andres  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kontrola !!!
Reply #6 - 27.09.2001 at 10:08:24
 
gape wrote on 26.09.2001 at 17:52:27:
ampak tak naj bi bila pravila - ne brišemo nič.


sori, tega pravila pa nisem zasledila. sem hotla ravnokar obljubit, da ne bom vec, ampak se mi zdi, da bi potem dosti tezje kak post sploh napisala ???

Z ljubeznijo,
Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kontrola !!!
Reply #7 - 27.09.2001 at 10:14:17
 

Mene pa zanima, če še kdo ni vedel, (al spet samo jaz Roll Eyes)da ima administrator (Gape) vpogled v osebno pošto?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kontrola !!!
Reply #8 - 27.09.2001 at 10:41:46
 
hvala andres

ni blem marjana - tko je blo pač zamišljeno - da bi ne brisali postov, ker resnica je povsod, tudi v najbolj brezveznih postih

littlestar to bi pa ja lahko vedla, vsak admin ima vpogled v vse, siol, hotmail ... vsi lahko gledamo, pa noben ne gleda, ker če bi, bi bila to policijska država, torej natančneje, to se ne sme.

lahko pa si zihr da je od new yorka naprej, vsak mail ki leti preko amerike definitivno preskeniran, gleda pa ne gape, ki ti nič noče, ampak ameri ki HOČEJO exportat svoje vrednote povsod po svetu. to pa je črno, mi smo pa beli. in tega se boj, če se že kej bojiš kdo bo kaj bral, pa še začni se bat kdaj ti bodo poslušal mobitel ... če maš kej za skrivat. Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Kontrola !!!
Reply #9 - 01.10.2001 at 17:20:42
 
Men je to čist logično, da Admin lahko posega. Vedno se vsak sam odloči, ali bo to vsebino pustil skozi ali ne.
LittleStar, administrator je pač oseba, ki jim te pravice hočeš, nočeš moraš prepustiti. Saj vsak mail, ki ga ti pošlješ lahko pregleda cela četica oseb. Si mislila, da je z navadno pošto kaj drugače.

Če je potreba, da se vzpostavi kontrola, se lahko zelo hitro. Tudi na FREE serverjih, podobnih kot je ta (Yahoo, hotmail, email,...) mora nekdo skrbeti za vse okolje. In na nekaterih je menda edini pogoj, da te ne skenslajo, da vsaj na 14 dni prejmeš ali pošlješ mail. Ker folk odpira maile tja v tri dni, pozabi na njih, potem se pa vsa ta klobasa nabira na serverju.

Tko da ni vprašanje, ali lahko vidi ali ne? To itak lahko, gre za vprašanje, ki se mogoče navezuje na eno prejšnjih tematik...

Open source / pogovori
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kontrola !!!
Reply #10 - 01.10.2001 at 20:41:33
 
Q
gre za vprašanje, ki se mogoče navezuje na eno prejšnjih tematik...
Q
katero vprašanje torej je to???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Kontrola !!!
Reply #11 - 02.10.2001 at 07:58:48
 
Zihr je mike mislil na zlorabo pooblastil... ki pa ne velja v tem primeru.... Grin

Matr da sem tale post že enkrat pisal...v sanjah...dejavuuuu
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1