Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 39462 times)
Ponocnjak
1
*
Offline


Posts: 22

Gender: male
Re: OSHO
Reply #30 - 23.09.2002 at 12:06:38
 
Julija wrote on 22.09.2002 at 14:09:09:
"Besede so lahko lepe, vendar so prazne.
Beseda ljubezen ni ljubezen,
beseda hrana nas ne bo nasitila in
žeje si ne boste potesili z besedo voda;
besede so nevarne, lahko vas obdrzijo v zmoti,
da veste."

Ja, krasno povedano.

Nekaj takega, na kar opozarja tisti ameriški sociolog, ki svoja predavanja o televiziji in medijih začne tako, da na tablo obesi sliko krave in vpraša šolarje, kaj vidijo. Ponavadi v zboru odgovorijo:

Kravo!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: OSHO
Reply #31 - 23.09.2002 at 20:24:18
 
Julija - valjda sem prebral knjigo zvok ene roke... in je ful lepa... kot pesmca na 200-tih straneh al pa še več...

Sam nevem, mene ta knjiga ful dvigne ko sem u podnu... je pa res da po enkratnem branje take knjige sigurno nisem memoriral vsega...

sam fora pr njemu je glih to - ker nekaj pove kako je dobro...čez par strani pa to isto stvar ful popluva.... in valjda sem se strinjal z njegovimi besedami, kako je to dobro...pol k pa pove o tisti stvari spet ful bed...se pa spet strinjam in to je tist kar on hoče... da te meče iz enga stališča v drugo stališče... oba stališča pa sta le različna pogleda na stvar, ki je neopisliva... tko da gre pr vsem skup za besedno igro...k miselno sploh ni logična... razen če si  v stanju nirvane...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: OSHO
Reply #32 - 24.09.2002 at 08:43:44
 
Hvala Magla
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: OSHO
Reply #33 - 04.10.2002 at 14:04:45
 
Osho je bil en navaden nakladač. Sicer je imel briljanten um, vendar je to tut use. Zelo dobro zna leporečit in tut stvari pozna ampak kej globje od razmišljanja ni prišel. Pred davnimi leti sem gledou oddajo o njemu na zagrebu. Tam v Ameriki so naredil en mest, on je pa, se mi zdi Rolsroyse zbiral. Njegov telesni stražar je govoril, da je bil proti koncu na drogah in je govoru, da sedaj prvič leti???. In potlej se je tip spraševal kaj je delal pri Oshot, če ni bil razsvetljen.
Kar se nakladanja tiče menim, da je Osho ogromno teorije  od Krišnamurtija pobral.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: OSHO
Reply #34 - 08.10.2002 at 10:20:27
 
sidha wrote on 04.10.2002 at 14:04:45:
Osho je bil en navaden nakladač. Sicer je imel briljanten um, vendar je to tut use. Zelo dobro zna leporečit in tut stvari pozna ampak kej globje od razmišljanja ni prišel. Pred davnimi leti sem gledou oddajo o njemu na zagrebu. Tam v Ameriki so naredil en mest, on je pa, se mi zdi Rolsroyse zbiral. Njegov telesni stražar je govoril, da je bil proti koncu na drogah in je govoru, da sedaj prvič leti???. In potlej se je tip spraševal kaj je delal pri Oshot, če ni bil razsvetljen.
Kar se nakladanja tiče menim, da je Osho ogromno teorije  od Krišnamurtija pobral.


A si ti Osha osebno poznal? A to iz vidika oddaje komentiraš? Ali si prebral kako njegovo knjigo?

lp
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: OSHO
Reply #35 - 08.10.2002 at 11:06:31
 
knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ... knjigo ...

prebrat NUJNO ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: OSHO
Reply #36 - 10.10.2002 at 12:22:20
 
Gru Gru wrote on 08.10.2002 at 10:20:27:
A si ti Osha osebno poznal? A to iz vidika oddaje komentiraš? Ali si prebral kako njegovo knjigo?


Ne osebno nisem imel priložnosti. Nakladanje je razvidno iz knjig. Velik in lepo govori, vendar malo praktičnega (razen meditacij, pa še te je večinoma od drugot pobral) pove.
Prebral sem večino njegovih knjig, v začetkih še v hrvaščini. Sej tut men je bil dolg cajta zelo všeč, ampak sčasoma spoznaš, da je več vreden gram prakse kot tona knjig.

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: OSHO
Reply #37 - 10.10.2002 at 15:24:46
 
sidha wrote on 10.10.2002 at 12:22:20:
Sej tut men je bil dolg cajta zelo všeč, ampak sčasoma spoznaš, da je več vreden gram prakse kot tona knjig.


Fino, to me veseli, še posebej ker ravno to vseskozi naklada, lepo govori in pove.... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: OSHO
Reply #38 - 10.10.2002 at 16:40:44
 
Quote:
Fino, to me veseli, še posebej ker ravno to vseskozi naklada, lepo govori in pove.... Grin

Ja, ampak razlika je v tem, a ti to samo skoz bereš ali to resnično spoznaš.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: OSHO
Reply #39 - 14.10.2002 at 13:00:32
 
sidha wrote on 10.10.2002 at 16:40:44:
Ja, ampak razlika je v tem, a ti to samo skoz bereš ali to resnično spoznaš.


Pa sej on to ne začhteva preko tebe zame.

Pove ti,  tako kot vsi veliki, da moraš sam ti, tako delat, živet. Takoj ko to na drugega vališ, si že v vseh igricah, ki jih opisuje oz. o njih govori....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: OSHO
Reply #40 - 14.10.2002 at 13:02:05
 
sidha wrote on 04.10.2002 at 14:04:45:
Osho je bil en navaden nakladač. Sicer je imel briljanten um, vendar je to tut use.


Aha, pa še to sem te želel vprašati.

Kateri pa je tvoj ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
OSHO the site - http://www.osho.com
Reply #41 - 28.10.2002 at 12:30:30
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: OSHO
Reply #42 - 28.10.2002 at 19:37:38
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: OSHO
Reply #43 - 21.02.2003 at 13:01:27
 
Osho ....droga... Resnica

Osho je  bil na drogi kar dolgo časa in zelo neslavno umrl - kot narkoman ... pa to še ne pomeni da ni bil razsvetljen... pomeni  da je bil človek

in pri takih glavobolih mu pač ne moreš zameriti da je izbral trenutno olajšanje...to je prešlo v odvisnost in kokr se spomnim k sem enkrat brau, je to da v času ko ga je bolečina objela ni bil zmožen misliti in mel je eno redko bolezen...

nevem kaj točno je bilo...takrat ker nisem bil zraven...vseeno pa si zasluži mesto med najstvetlejšimi...saj je mnogim približal pojem razsvetljenja do srca in ne samo do uma

Veliko kar je napisal je laž...vendar pa valjda si nekateri to laž narobe predstavljajo... saj govori o stvareh za katere ni besed in nikakor se to ne da povedat z besedam - vsaj ersnica ne... če pa se v te laži resnično poglobiš...ne samo z umom ... lahko v lažeh vidiš več...
in ni vse kar je napisal - laž...

Krišnamurti...se je vsaj men zdel ... dost drugačen
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: OSHO
Reply #44 - 21.02.2003 at 13:06:16
 
od kje si pa ti zdej s tem uletu magla?

si kakšne nove fakte kje dubu?

kje?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4