Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9895 times)
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
In mi jih volimo?
19.01.2003 at 18:13:33
 
Leto 2003. Leto v katerem je zaenkrat napovedanih 6 referendumov, morda bo kakšen več, kakšen manj, bomo videli. Strojniki bi tudi radi kakšnega, pa oni in oni. Veliko "scen" je v zlo slabem stanju, gospodarstvo nasplošno, standard je nizek, država šepa, in z njo šepamo tudi mi, če da državljan s povprečno delavsko plačo pol ali več za položnice, pač, za life, potem je kriza a ne? V glavnem, stanje je - slabo.

In potem se vprašam. Naša država je po številu prebivalstva nekaj kot manjše predmestje kakšnega več milijonskega mesta nekje v svetu. In ta naša vrla vlada ne more organizirat in preskrbet, preživet, teh nas dva milijona!?



Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: In mi jih volimo?
Reply #1 - 19.01.2003 at 20:17:10
 
hja mi jih volimo ... sej veš kako je med  samim slabimi možnostmi se je treba odločit za manj slabo ... katera pa je manj slaba?

ja ... tega bi jest prestavu v slovenijo, če dovolš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: In mi jih volimo?
Reply #2 - 19.01.2003 at 22:23:38
 

Gape:

Quote:
hja mi jih volimo ... sej veš kako je med  samim slabimi možnostmi se je treba odločit za manj slabo ... katera pa je manj slaba?


Bistvo demokracije je menjava vlade.Teji fantje ki so že deset let gor so so začeli domišljat da lahko delajo kar hočejo  in zgleda da je res tako.Poglej na primer absurden primer letala.Javno mnenje je bilo odločno proti praktično vsi ne glede na politično usmerjenost,vedar letalo so kupili za 35 milijonov dolarjev-s tem bi rešili vse probleme v javnem zdravstvu vključno z pediatrično kliniko.Niti Avstrija si ne privošči letala !!! To nobega zdaj ne briga več in tako je z vsem.
Predvsem zaradi medijev ki so očitno v službi te politične in tudi ali predvsem gospodarske elite -to je cela znanost(Chomsky).Zato se bo na naslednjih volitvah zgodba ponovila- če bi imeli ljudje dostop do  informacij bi se odločili drugače.Že samo tvoj stavek- ni boljše izbire- odraža mentalno sužnost slovencev sedanji eliti.
Vse je boljše od sedanje monopolne situacije (LDS).

ps.Ne bi se rad politično opredeljeval slučajno ima pač monopol levo sredinska vlada.










Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: In mi jih volimo?
Reply #3 - 19.01.2003 at 22:36:13
 
Gepe:
Se opravičujem. Za tisto, že samo tvoj stavek-ni boljše izbire-... je bila kriva  prevelika vnema. Vendar sem to že večkrat slišal zato se mi je verjetno samo od sebe vrinilo vmes. Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
Realbe
Guest




Re: In mi jih volimo?
Reply #4 - 19.01.2003 at 22:38:39
 
Sranje- zdaj pa še gepe namesto gape
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
Guest




Re: In mi jih volimo?
Reply #5 - 20.01.2003 at 11:44:41
 
Grin Lepo povedano ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: In mi jih volimo?
Reply #6 - 20.01.2003 at 12:16:58
 
nimaš kej dost veš ... jest sm sse s tem obremenjeval, zdej se pa ne več, nadim kar lahko, ostalo sprejemam ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: In mi jih volimo?
Reply #7 - 23.01.2003 at 11:16:02
 
to je beseda gape...kaj bi se obremenjevali s tistim,kar ne moremo spremenit..,če pa je tolko stvari na katere lahko vplivamo...,pa še več časa in energije ostane za te stvari.

Včasih sem se obremenjeval s takimi stvarmi...in kaj sem dosegel??samo slabo voljo Cry

delaj tisto kar znaš Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Picola2
Guest




Re: In mi jih volimo?
Reply #8 - 23.01.2003 at 16:47:25
 
Hja,mogoče je of topic,ampak k ste glih začel s tem.Jst imam isto s tem probleme.Kako naj se neham s tem obremenjevat.Vsake tolk časa me popade nekej in se obremenjujem enkrat z onesnaževanjem,enkrat z vojno,enkrat s celim sistemom,enkat...A vi res mislite,da človeštvo res nima nobene besede več?A res mislite,da če bi bili vsi(ali pa vsaj velika večina ZA-karkoli pač že),da se ne bi nič spremenilo v naši državi ali v svetu?Al majo res vse niti uni tm gor?Ker če je tko,potem pa se v meni poraja še več strahu...A mi hočete odgovorit na to,prosim.Hvala.Lep dan vam želim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: In mi jih volimo?
Reply #9 - 24.01.2003 at 10:05:38
 
Picola2:
Misli globalno, deluj lokalno! je nekako moj moto. Če ozavestiš in spremeniš sebe, da deluješ v dobro zase kar je hkrati dobro tudi za druge, pa če to delovanje razširiš v svojo bližnjo okolico, si že naredil dovolj, to čist zadostuje. Ker če bi vsi ljudje tako storili, bi bil svet idealen. Ne moreš pa ti vseh križev sveta na svojih plečih nositi. Tega ne more nihče.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: In mi jih volimo?
Reply #10 - 24.01.2003 at 10:41:17
 
evo tko kt je valentina napisala

konkretno

človeštvo ima besedo (ima pa tako kot mu je v usta položena)
če bi bla večina za bi se (lahko) spremenilo karkoli (na žalost pa so ljudje trenutno za avto, hišo ...)
uni gor imajo samo svoje niti v rokah, so pa tiste niti kr precej podobne špagam se men zdi, kar pa niti slučajno ne pomeni da se teha špag ne da odrezat.

strahu ne rabiš, ker dejansko, tvoj svet bo tak kakršnega si boš v sebi ustvarila, eni preprosto ne gledamo več televizije, da nam njihov svet ne sili (preveč) v naš svet.

pač pri sebi je treba začet ... druge ni.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: In mi jih volimo?
Reply #11 - 28.01.2003 at 12:10:13
 
Quote:
hja mi jih volimo ... sej veš kako je med  samim slabimi možnostmi se je treba odločit za manj slabo ... katera pa je manj slaba?


Ja je še ena možnost - sploh ne volit.

Zakaj?

Zato, ker ti dajo izbor, ki so si ga sami izmislili in financirali z našim denarjem. Ko greš na volitve, pomeni da daš legitimnost izvoljeni oblasti, se pravi da se strinjaš s tem, da ti bo vladal tisti, ki bo izvoljen.

Je pa še druga varianta in sicer volilna abstinenca. Marsikdo bo rekel, da s tem pa nič ne narediš, ampak mislim, da ni čisto tako.

Poglejmo:

volilna abstinenca 0-40% - oblast ne jebe
volilna abstinenca 40-60% - oblast je nervozna, negotova
volilna abstinenca nad 60%  - oblast se boji lastnega ljudstva in mu poskuša nekako zlesti v rit. Vsaj v večstrankarskih sistemih naj bi bilo tako. In lahko pade kakšna drobtinica tudi ljudstvu.

Če greš volit, pomeni, da igraš igro, katere pravila so si izmislili drugi zato, da boš izgubil - ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: In mi jih volimo?
Reply #12 - 28.01.2003 at 13:26:13
 
prosim te lepo miro, nekako res ne moreš pričakovat da se 60% slovencev toliko ozavesti in to izvede ... ali pač?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: In mi jih volimo?
Reply #13 - 28.01.2003 at 16:16:15
 
če bomo vsi tako govorili in mislili kot Miro potem zagotovo!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: In mi jih volimo?
Reply #14 - 28.01.2003 at 21:01:54
 
Quote:
prosim te lepo miro, nekako res ne moreš pričakovat da se 60% slovencev toliko ozavesti in to izvede ... ali pač?


To so že izvedli in še izvajajo.

Primer: njega dni, v stari  Jugi, je bilo tako, da nas je voska ful klicala na orožne vaje, če nisi prišel, si šel pa lahko tudi v arest. No, pa so Slovenci hitro pogruntali in tako množično ne prihajali na tiste vaje, da preprosto ni bilo več mogoče izvajati sodnih postopkov, ker bi jih bilo preveč. In se je vojska morala zadovoljiti samo s tistimi, ki so bili tako nori, da so prišli. Zelo uporabno tudi za današnje nabornike.

2. primer: Ko gre za denar, Slovenci to dobro znajo. Slišal sem npr., da država izterja blazno malo od prometnih prekrškov - ljudje ne plačajo, pošiljajo jim opomine pa se tako drkajo, dokler mandatna kazen ne zapade.

Zakaj jim torej ne bi končno potegnilo tudi na državnem nivoju? Pa čeprav se je nad Slovenci menda še bog zjokal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3