Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6680 times)
A.
Ex Member




GLOBAL
11.10.2001 at 13:05:31
 
za vse ki čutite, da je delovanje v svetu vaša pot
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: GLOBAL
Reply #1 - 17.10.2001 at 13:47:16
 
Projekt Global
V tem delu se bomo vprašali kje smo falili in kje je naša dolžnost V SVETOVNEM oziru, pogledali bomo, če morda duhovnost kot pomembna protiutež tržni ekonomiji, sploh opravlja svojo nalogo ali smo morda zaspali smo se morda preveč zanašali na iskanje sebe in stika z bogom smo se ogradili do sveta, smo prišli na zemljo zaradi lastnih interesov, kajti tudi poziv duhovnih učiteljev k skupnemu sestanki v svetu prelaga, kot da duhovnost nima odgovora na porajajoča se dogodke!

Kot da je duhovnost spregledala znamenja ki so se kazala z vstopom tržne ekonomije v svetovni sistem, kot da iščemo in kažemo vzroke le v ekonomskih kriterijih kot da se ne zavedamo DA SMO  tudi sami in predvsem sami odgovorni za svetovno ureditev! IN KOT DA SE NE ZAVEDAMO SOODGOVORNOSTI NA TEM PLANETU!

V iskanju odgovora in rešitve...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: GLOBAL
Reply #2 - 17.10.2001 at 14:08:06
 
Je duhovnost pozabila na svojo funkcijo?
Se sploh kdo sprašuje zakaj so takšni ekstremi na svetu?

Smo sposobni boljšega odgovor na človekovo svobodo,
Kot je lahko zahodnjo usmerjen ki, pomeni odprtost svobode in pomeni primiskuteto eksternizma in na drugi strani ekstremizem zaprtosti, ko ni nič dovoljeno

je sploh to vprašanje?

Je res težko najti sredno pot , je res težko razumeti vzroke, je res težko vedet kaj sploh počnemo?

Ima duhovnost odgovor ali ne, ga ima psihologija, ga ima sploh kdo?

Večina svetovnih učiteljev je zaspala in se sprašujem sploh smo pripravljeni na izive prihodnjih tisočletij smo sposobni dojeti svet?
Back to top
 
 
IP Logged
 
klimax
3
***
Offline

there is moment as you're
waking, when you become
aware of the real world
around you, but you're
still dreaming
Posts: 176

Gender: male
Re: GLOBAL
Reply #3 - 17.10.2001 at 14:08:20
 
ze sama beseda duhovnost ima za mnoge ljudi dolgocasen prizvok, zato tudi ni zanimanja za duhovnost, ker je asociacija na religijo.....zivimo pa v takem casu, ko je clovek znanstveno dokazal veliko protislovij z religijo.
Cim pa recimo debata pripelje do nekih stvari, ki se vsem dogajajo...recimo sanje, moc intuicije,...pol pa vsem rata zanimiv Smiley
Glavni problem je ze pri sami socializaciji posameznika v druzbo, ...ce bi v osnovni soli imeli
poleg sportne vzgoje se duhovno vzgojo bi bla situacija popolnoma drugacna.
Treba je osvescat ze na samem zacetku, ker je vecina ljudi produkt druzbe, in dandanes le redko kdo pade ven iz tega mainstreama....predvsem zaradi vpliva medijev in programiranja ljudi
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: GLOBAL
Reply #4 - 17.10.2001 at 15:17:09
 
...ce bi v osnovni soli imeli
...
pa nimamo, večina nas ve kaj bi bilo če bi bilo, pa ni.
kaj pa lahko naredimo?
tukaj in zdaj?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: GLOBAL
Reply #5 - 19.10.2001 at 20:36:46
 
...vas  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: GLOBAL
Reply #6 - 20.10.2001 at 21:02:50
 
to itak

pa prej. kaj lahko delamo preden bomo imeli vas?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: GLOBAL
Reply #7 - 22.10.2001 at 18:37:38
 
Kana huda tema... ali je sploh smisel se sprašuješ aleš ali je sploh kakšen cilj oziroma cilj je sam kako do njega....
Aleš zate mam samo eno besedo - vztrajaj!!!

Duhovnost - Če bi men nekdo rekel (pred tremi leti), da bom čez tri leta:
Reiki mojster - bi ga samo čudno gledal...
pa rekel bi mi da bom treniral Tai ji - spet kaj sploh to je..., pa če bi mi rekel da bom zamenjal službo, da bom spoznal nove prijatelje, začel bordat... bi mu rekel, da se mu meša, da  ne ve kaj govori...

In ti... ki si toliko pomagal za duhovnost, si se začel spraševat ali si zgrešil pot in taka "čudna"  vprašanja- vsaj zate čudna... ker dobro veš koliko je tebi pomagalo, ker dobro veš, kaj vse ti je dalo...
Pa še ena misel... mislim da jo poznaš pa vseeno...

Želim spremeniti svet in svet želi spremeniti mene,
želim spremeniti svojo drago in ona želi spremeniti mene,
Vendar jest se nočem spremeniti, ker imam prav, želim pa pomagati - kaj naj naredim...
Tuhtam in tuhtam in na koncu se mi posveti... ko bom spremenil sebe - se bodo spremenili frendi, punca, familija, spremenila se bo okolica in okolica bo vplivala na svet in svet bo spremenjen ne zaradi mene ampak ker je svet to hotu...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: GLOBAL
Reply #8 - 23.10.2001 at 09:46:10
 
samo brez skrbi magla sprašujem se za druge in zase, da postavimo kritični pogled na vse?

spašujem se da dobimo pogled v nove dimenzije kajti zgolj opazovanje ni dovolj?

sprašuejm se kdaj bomo rekl dovolj in dal svetu to kar je vaš dar

in sprašujem se ali smo prišli do točke, ko smo mi tisti da začnemo delat globalne stvari?

saj smo tu zato! Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: GLOBAL
Reply #9 - 23.10.2001 at 19:44:39
 
Sori A. sam jest te čisto nič ne zastopim.... Tvoje misli so na drugi valovni dolžini, višini al pa širini ker... nekako tako kot bi midva poslušala radio pa bi ti pokal od smeha ker bi slišal vice... jest pa bi samo slišal šumenje...  Grin  

ja je prišel čas...
sam dej razlož mi kaj bomo delal... kaj lahko delamo...  Wink  -  tvojo vizijo, pa dej to zapiš tko kot da bi razlagal 6 letnemu otroku (poglej slikico)  Smiley
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: GLOBAL
Reply #10 - 26.10.2001 at 16:36:05
 
kar se tiče global moraš zastopit sam to, če je to tvoja pot?

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: GLOBAL
Reply #11 - 09.11.2001 at 15:08:18
 
zakaj je zemlja dobila ljudi ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: GLOBAL
Reply #12 - 09.11.2001 at 19:52:55
 
in zakaj jih prenaša?
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: GLOBAL
Reply #13 - 09.11.2001 at 19:56:54
 
Sej jih vse slabse prenasa.  Grin

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: GLOBAL
Reply #14 - 28.03.2002 at 01:15:34
 
Zemlja je dobila ljudi ker se je nekdo uštel, ko je mislil, da ne znamo misliti dovolj s svojo glavo. Človek in delfin sta dva genija na zemeljski polobli. Oba dobro mislita, oba sta genija. Le da eden živi v skladu z naravo in zemljo, eden pa zadnje čase proti njej. Kdo je kdo?

Sicer pa ukinimo GSM telefone in internet. svet se bo ustavil ali vsaj vpočasnil dirko. Niti ni tako pomembno računalnike odnesti. Važna je komunikacija. ljudje še srat ne gremo več brez telefona. Ja in vsi antiglobalisti uporabljajo internet - pojem proglobalizacije. Svašta.

Ali si upate biti brez interneta en mesec? Mislim, da bi se marsikdo bolj ukvarjal z duhovnostjo.

Svet brez komunikacije dobi popolnoma drugi smisel. Enako kot pri hujšanju ko dobi solata ali pa puranji zrezek na žaru brez soli nenadoma drugačen - dober okus. Tisti, ki so ga imeli naši predniki, ko soli še niso poznali.

Na žalost je globalizacija v polnem teku in počasi se bodo začeli pojavljati vsi odseki vsakdanjega življenja iz filma Peti element.

Po mojem bomo vsi dobili eno številko, po kateri bomo klasificirani, klicani, jebani,....... Mislim, da bo to funkcijo prevzel mobilni telefon. Že sedaj smo pripopani na njega in gorje, če se šefu ne javimo.

LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2