Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 24062 times)
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: aura
Reply #30 - 10.11.2001 at 18:22:06
 
Tole je cist zanimivo. Moje videnje energije oz. aure je v bistvu krivo, da sem se zacela truditi za svoj duhovni razvoj. Zgodilo pa se je takole: letos na morju me je mucila strasna tesnoba, pocutila cem se, kot da me bo raztrgalo, nisem prenesla, ce je kdo povzdignil glas, nasploh grozno. Prijateljico, ki se ukvarja z jogo, sem prosila, naj mi pojasni osnove meditacije in sproscanja. Zacela sem meditirati. Prvi fles je bil, da sem jaz v bistvu ogromno energetsko polje, prav taksno, kot sem se ga spomnila iz srednjesolske fizike. Fora je najbrz v tem, da sem si zvizualizirala svojo energijo. Naslednji dan sem opazovala soncni zahod. Kmalu sem pozornost preusmerila na galebe, ki so lebdeli v zraku. Opazila sem nekaksno  belomodrikasto  sfero okoli vsakega ptica. Najprej sem mislila, da je to zato, ker sem prej gledala v sonce in mi je pac ostala slika sonca v mozganih. Ampak galebi so se priblizali in okrogla svetloba se je povecala. Naslednji dan sem zopet opazovala ptice, in spet sem videla. In se vedno vidim.

Veronika, tudi meni se je utrnila misel, da je atmosfera neke vrste aura zemlje. Aura, ki odraza preteklost celotnega zivljenja na zemlji. Aura, ki pusca (ozonska luknja - porusena zascita) zato, ker je nas planet je bolan(stvar ima smisel - materializem - nepremisljeno izkoriscanje naravnih virov).
In mi smo tu zato, da ga pozdravimo. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: aura
Reply #31 - 10.11.2001 at 19:16:08
 
Ja majch zemlja ima svoje energetsko polje ki ga lahko tudi zacutimo (z malo vaje seveda)  Na zdravem mestu je ta visja kot clovek, ponavadi je nad visino bokov kjer je pa stanje zemlje slabo se pa visina tega ovoja dviguje v visino gleznjev. Zacutimo pa tako, da dvigujemo roko od tal in ko je ta se lahkotna smo v pasu zemljine energije ko pa zacutimo da postaja tezka smo ze uzunej. Seveda so take zaznave zelo subjektivne, nekdo drug po cutil mravljince v dlaneh tretji toploto... tko da ni splosnega pravila.....

Zgodba z morja je pa zlo lustna... Smiley
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
majch
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 20

Re: aura
Reply #32 - 11.11.2001 at 11:20:00
 
Ja, HerbY, to vem, da ima Zemlja svoje energetsko polje. Ampak kaj menis o atmosferi kot neki skupni zemeljski duhovni sferi, kjer se pretakajo misli in namere zemeljskih bitij ter ozonski luknji kot odraz duhovne korupcije? O.K., mogoce si domisljam, ampak kam pa pridemo brez domisljije Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aura
Reply #33 - 11.11.2001 at 11:28:51
 
lepo ti je dano tole videnje

brez domišljije bi stali na mestu.
kr dobr si ga napletla tole od ozona ... možno, možno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: aura
Reply #34 - 03.02.2002 at 07:04:41
 
Po obisku strani http://www.thiaoouba.com/seeau.htm

sem si izprintal tele krogce za vajo, ki jih ponujajo tam - modrega in rdečega s pikco črne barve na sredi. Zvečer sem se vsedel v postelji in po navodilih začel vaditi. Gledal sem v črno piko in nikamor drugam. počasi počasi se je začela okoli teh dveh krogov pojavljati bela svetloba, ki pa je čez nekaj trenutkov dobila barvo. Okoli redečega krogca zelena, okoli morega svetlo rdeča. Nato sen na podoben način začel opazovati svoje prste. Narisal sem črno piko na sredinec in jo začel opazovati. Enako kot v prvem primeru se je začela okoli vseh prstov pojavljati zelena svetloba v tanki plasti, na konicah prstova pa modra barva.
A je to aura? Ali je le posledica naprezanja oči po dolgotrajnem delovnem dnevu?
LP
Boo Ruth
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: aura
Reply #35 - 04.02.2002 at 16:41:40
 
Teh vaj še nisem poskusil, sam na začetku sicer je naprezanje...poskusi pa delat to par dni zapored...recimo kak teden al dva...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aura
Reply #36 - 05.02.2002 at 09:21:30
 
to je aura, vsaj tvoja trenutna percepcija le-te
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: aura
Reply #37 - 12.04.2002 at 14:34:31
 
Za vse tiste, ki stojijo trdno na tleh in le s težavo sprejemajo določene pojave evo primer:
Otrok, preden spregovori in preden mu vcepimo ideje trenutne družbe, VIDI AURO. Mnogokrat vidimo, kako se neka oseba otročičku smeji, ko pa ga vzame v naročje, začne ta otrok jokati. To je zato, ker aura tega človeka ni podobna auri njegovih staršev. Nekateri to ne verjamejo. Zato naj naredijo preizkus. Kdor ima to priliko naj to preizkusi na svojem sinu ali hčerki.

Na splošno lahko vidimo, da otrok gleda pogostoma mimo nas. To pomeni, da gleda našo auro.

Na splošno je tudi znano, da se barva aure spreminja z našimi mislimi.

Zato poglejte od blizu otroka. On bo pogledal mimo, gledal bo vašo auro. Tedaj pomislite (ne tega izreči) na nekaj lepega, pozitivnega. Npr: "imam te rad" in to pomislite z vsem srcem. In otrok se bo posmejal. Takoj zatem pa pomislite na nekaj manj lepega, pomislite na eno vašo vsakdanjo skrb in tudi na njo pomislite z vsem srcem. Otrok bo v istem trenutku nasmeh zamenjal z jokom ali žalostjo. ZAKAJ? VAŠA AURA JE SPREMENILA BARVO.

To sem tudi sam preizkusil in ostal z odprtimi usti.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: aura
Reply #38 - 12.04.2002 at 14:41:28
 
Jaz sem bila tudi nemalo presenečena, ko sem nenačrtno odkrila, kaj je mislil Osho z meditacijo gledanja v ogledalo: nepremično gledaš v ogledalo, v svoje oči, ali pa čisto blizu njih tako kot bi bil npr. zamišljen, pustiš mislim in da grejo skozi tebe... ali pa jih seveda zavestno misliš in lahko opaziš spreminjanje odseva, svetlobe in barve, ki jih dajejo tvoje oči okolici...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: aura
Reply #39 - 12.04.2002 at 14:46:30
 
Ja, gledanje aure je zelo zelo dobra zadeva. In razvijanje te sposobnosti te pripelje vedno do novih spoznanj. Že samo učenje koncentracije, ki je del procesa, prinese neverjetne učinke.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: aura
Reply #40 - 12.04.2002 at 20:42:15
 
Dobro, da imamo tebe Borut, da nam rihtaš linke z vajami.  Bom v kratkem še jaz to vajo naredil. Avro sem sicer že videl, ampak se v tem ne specializiram.  Ne vem, nekako mi
ne pade mi na pamet.
Sem pa večkrat opazoval moja dva otroka in njuno vedenje ob negativnih ljudeh. Nekoč je nek šofer pripeljal domov omaro in še koraka ni v stanovanje naredil, ko je moj sin začel od sile jokati.
Podobno je z živalmi in tudi tu smo si enotnih misli se mi zdi. Pred letom dni so v neki trgovini najprej psa k meni spustili, da me je ovohal in šele po tem so se odločili, da bodo od mene kupovali. Danes so oni moja največja stranka.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: aura
Reply #41 - 12.04.2002 at 21:03:13
 
Andres. To ni link. To je samo moj lastni preizkus nabranega znanja.

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: aura
Reply #42 - 15.04.2002 at 10:18:46
 
Mene pa zanima, je to gledanje sebi v oci namenjeno samo videnju svoje aure?
To sem poskusila in imam malo cudasko izkusnjo. Gledala sem se precej dolgo, enkrat potem, ko mi je moj reiki mojster potrdil, da je to uvid v sebe. Cez cas so postale moje oci nekako hladno ledene in se je moj obraz spreminjal v lobanjo oz. druge obraze, spreminjale pa so se tudi barve. Najhujsi je bil strah, ki se je pojavil ob tem, ker sem gledala v nekaj povsem tujega, ko da me gleda nekdo nazaj in sem se takrat vprasala, pa kdo sem sploh jaz, kar precej sovrastva je sevalo nazaj in vse skupaj je bilo cutit dejansko kot nekaj morilskega. Tista podoba me je tako spravila iz tira, da sem bila po tistem zelo pozorna, kako dolgo se gledam v ogledalo. Se mi zdi, da sem odkrila svojo sencno stran. Se sama ne vem, kaj je bilo to. Sem se lotila vsega na napacen nacin?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: aura
Reply #43 - 15.04.2002 at 11:03:19
 
Tako kot praviš je bolj verjetno, kot pravi tvoj mojster - uvid v sebe, in to res verjetno nima neposredne zveze z auro. Tudi jaz sem videla kar strašljive podobe do tistih najčisteših - čiste luči (svoje?).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boo Ruth
Ex Member




Re: aura
Reply #44 - 15.04.2002 at 11:21:42
 
Gledanje v oči ni gledanje aure. To, kar si Devi napisala je tisto pravilno. Bistvo pri gledanju aure je gledati v eno in isto točko več kot trideset sekund brez mežikanja. To pripelje do tega, da pripeljemo nekako več svetlobe v naše oči (enako kot pri fotografiji). nakar zagledamo tudi tisto svetlobo, barve, ki jih drugače ne vidimo. To so tisti drobni in fini delčki svetlobe, ki jih oddaja naše telo.

kar se pa tiče gledanja v oči. Moram preverit tudi jaz.

Odprte oči, odprta glava in ena ketna do zemlje pa bo šlo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5