Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12995 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Filmi in nadaljevanke
15.08.2001 at 11:07:50
 
me je ena dobra zadesila učeri, no ja boste povedal če je dobra.

FILMI in NADALJEVANKE
kratke vsebine, njih namen, (ne)priporočamo ...

pač zadnje čase gledam mnogo malo tvja in filmov, če že pol une zripane z dvdjev - piratske. no in ker sem že mnogo časa nazaj slišu mohoriča (ivana) rečt po televiziji neki v smislu:
kar glejte malo filme ki nastajajo, kakšna je vsebina, kakšno je sporočilo, ti filmi so skozi ljudi kanalizirani (ni bilo te besede tam izrečene sicer), pač danes je tak čas da če hočeš nekaj sporočit ljudem jim to sporočiš čez medije in film je pač eden močnejših medijev. in pol seveda se mi je enkrat mind začel odpirat in sem filme začel razumet (v njih nisem več vidu samo akcije ipd , jokastih itak nikol nism gledu), iz njih izluščil precej pomembnih reči in zdej se mi dogaja da kar gledam ima neko sporočilo, pa ne vem mogoče samo take reči gledam, ali pa povsod vidim sporočila. sej veste ena so bolj prikrita, ena manj.
npr.
že tadrug film ki sem ga gledu od Segala, The patriot ima sporočilo v stilu, vojska lahko zagadi svet s svojo biološko bombo (in antidope ne dela ker reč mutira ipd), ampak stari indijanec ima čaj iz takih rožic da ne zboliš. na koncu filma seveda ne dajo vsem ljudem ne čaja ne injekcij ampak kar celo mesto zasujejo z rožicami ... Smiley
prvi ki je bil tak segalov je bil pa ... neki od nafte na severu nekje in od globalizacije in to, mam celo njegov govor nekje na satu stipkan
pa sej veste
Matrix-lepo pove kako reči stojijo,
Sfear-lepo pokaže kaj lahko naredi strah,
Stigmata-no ta mi je pa upadu glih ko me je blo najbolj strah u lajfu, kao tebe bomo določl, teb bomo zlil znanje
...
no pa da ne pozabim Star gate in film in nadaljevanka, materiala za razmišljet k dreka
pa The red planet-k je uletu glih takat ko sem ga rabu, kao znanstveno in to s citatom ki je tud na forumu bil napisan - pa ga bom kr še enkrat pastu:
Ugotovil sem, da znanost ne more odgovoriti na nobeno od zares zanimivih vprašanj, zato sem se obrnil proti filozofiji in od takrat naprej iščem Boga. [Chantilas - The red planet (the movie)]

no a bi naredil še eno novo alinejo na glavni strani kjer bi bili filmi in nadaljevanke notr, sej zarad mene so lahko tud žajfnce, če v njih kej vidite in se vam zdi da morate komu kej povedat

no that's tha idea, nism hotu kr na svojo roko postavt nove alineje, ampak tole se mi zdi hudo dobr, pa seveda, nujno se rabi nova glavna zato da lahko potem threade imenujemo po filmih, ker če bi naredil en thread - pač filmi in to, bi bla notr precejšnja zmeda.
lahko pa tud tale ostane sam samcat in bom kle notr zlivu vtise iz filmov

no kaj pravte???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #1 - 15.08.2001 at 19:09:00
 
Men je pa vsec Dnevnik Baneta Bajsa, ki se pocasi izteka, je pa vsak cetrtek po Tedniku.

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #2 - 21.08.2001 at 12:08:28
 
Kam so vsi mjuzikli sli?

Zadnjic sem na TV enga od Woody Allana gledal pa me je cist v pozitivo vrglo.
Ocitno pozitiva ne privlaci gledalcev, samo negativa, strah, groza, napetost, umori... ???
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #3 - 21.08.2001 at 21:02:06
 
Ja Herby sinko mili.... Najprej nepogresane cesarice odpres potem pa "spizdis". Welcome back.
Kam je sel DJ?? Tudi njega ni vec. Bi bilo dobro odpret thread ce koga izmed clanov iscemo...  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Filmi in nadaljevanke - Tanka linija smrti
Reply #4 - 21.08.2001 at 22:32:36
 
Tanka linija smrti mi je bil spet en tak film ki pove, da je je odpuščanje (sebi) eno najpomembnejših pravil ki so vgrajena v program, pa tudi precej lepo pokaže kaj se dogaja ko je človek mrtev. tko naj bi to izgledalo glede na izjave ljudi ki so bili mrtvi in so prišli nazaj.

mogoče je pa kdo drug kej drugega videl kot sporočilo tega filma, al res ne gledate filmov in tega skoraj nič?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #5 - 23.08.2001 at 12:35:58
 
Tanka linija smrti
Film, ki sem ga gledal vsaj petkrat...Ideja, ki so jo zlili v film, je nora. Bog je v nas, bog smo mi sami, v naših mislih...in ta bog sploh ni tako dober...dokler...mi to nočemo spremenit...čeprav je ravno to tisto kar si želimo...

Tema o filmih je kr prava. Jest sem ZA. Ker včasih se naredi da kakšen naslov spregledam, potem pa mi prijatelj ali znanec svetuje in res sem na tak način preživel nekaj prijetnih uric ob dobrih filmih.

Pa v bistvu mi je dobro videti še drugačne poglede o določenem filmu. Sto ljudi sto čudi. Na ta način
so komedije še bolj smešne, grozljivke bolj grozne in akcije bolj akcijske.

Mogoče pa bi združili filme in knjige, saj tko al pa tko veliko filmov izhaja iz knjig. Se pravi Filmi & Knjige = nova alineja

Kar se pa tiče Baneta Bajsa, bi pa potrebovali nov forum - za TeleBajske, Smrkce, in njim podobne znanstvene filme imenovane risanke   Smiley

Grin Smiley Cheesy Grin Angry Sad Shocked 8) ??? Roll Eyes Tongue Embarrassed Lips Sealed Undecided Kiss Cry

Mjuzilki : Obstaja jih mnogo, priznavam pa samo Plesalko v temi - res zakon. Pri ostalih me moti, kako kr plešejo, če pa ne morjo kr plesat pa strelat istočasno - sanje so sanje in če hočejo to tko povedat, da si en samo predstavlja tako, potem naj to povejo. ne pa da začne kr  PEEEEEETI in SRAAAAti, potem pa kot da se ni nič nardilo.

Itak pa je to samo moje mnenje in izgleda da kr velike večine, zato pa tud ni tok mjuziklov...Smiley

kej sera sera, vat ever vil bi, vil bi,
d fjučer is not auver tu si,
kej sera, sera...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #6 - 23.08.2001 at 21:42:24
 
Knjige & Filmi & Nadaljevanke
kratke vsebine, njih namen, (ne)priporočamo ...

mi je všeč.
še kdo?
bom reku tko, če niste za, ste proti, ampak če ste za vam ni treba povedat.
če ste pa proti pa kr povejte.
ker kolkr sm dozdej ugotovu na tem forumu ljudje bolj povedo svoje mnenje kadar se ne strinjajo z napisanim ali pa bi temu še kaj dodali. tko da če nihče nič ne napiše, to pomeni da se strinjate.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #7 - 24.08.2001 at 08:03:46
 
ZA !

morda prireditve not tud?
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #8 - 27.08.2001 at 13:54:38
 

Kaj pa ta video 'Another chance'? Veliko srce neke mladenke (preveliko?), ki ga nosi naokrog se zmanjša, ker ga ne sprejmejo (jih je strah ljubiti), ampak dobi še eno priložnost in je spet veliko in srečno. Tako sem dojela. Kaj pa vi? Ta je dobra na temo 'Kako izklopiti razum'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #9 - 01.09.2001 at 18:52:37
 
evo seagala z linkom vred

The Message of the film
"On Deadly Ground"
made in a speech by Steven Seagal

http://www.gape.org/gapes/eng/ondeadlyground.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #10 - 03.09.2001 at 10:40:11
 
Gledas tisto, kar ti razvedri srce in duso. Lahko tudi tisto, kar ti poveca adrenalin. Navadno vsak sam v roki drzi daljinca. Vsak izbira, kaj mu bo gledanje prineslo.

Kar se tice odpiranje foruma, bi bilo kar v redu, ce pa se bo pokazalo, da ni tako obsezen, se vedno lahko ostane podveja nekega vecjega foruma.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #11 - 10.09.2001 at 17:22:56
 

Zdajle moram pa hitro tole gor vrzt, ker sem prejsnji teden cel forum preiskala pa tega threada ni blo! Wink (sicer sem pa razumela da se dogovarja o odpiranju nove alineje?)

Torej: Ally McBeal
Poanta cele nadaljevanke (in skoraj vsakega posameznega dela) je v tem, da ta zenska isce partnerja, s katerim bo prezivela preostanek zivljenja, ki ji bo naredil zivljenje polno in ji ga osmislil, se mi zdi da je enkrat izjavla.

V zadnjem casu se ob Ally vsakikrat spomnim na izjavo, ki jo je pred par tedni napisal nekdo nekje na tem forumu: da vcasih ko kdo izgubi partnerja tega ne more preboleti, ker mu je partner s svojo energijo krpal kaksno energetsko 'luknjo'.

Sklep: tale Ally ima ocitno nekje pomanjkanje energije, ki ga hoce resiti s tem, da si bo nasla partnerja?

Oziroma, menda cisto v vsaki knjigi o duhovnosti pise, da moramo biti najprej zadovoljni sami s sabo in sele potem lahko imamo uspesno razmerje (Zgleda da Ally teh ni brala. Smiley ).

Pa se moje osebne izkusnje, saj sploh ne vem ce ima zvezo z zgoraj napisanim: menda je hara center, kjer clovek skladisci svojo energijo. Opazam, da mi ful pase stisnit se k hari mojega fanta, in to s predelom moje srcne cakre. Ali mislite, da si nabiram energijo? Pa se to: ali jo on s tem izgublja?

Back to top
« Last Edit: 12.09.2001 at 09:24:54 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #12 - 11.09.2001 at 18:58:48
 
Marjana: danes je že nov dan.

Pa prosim te ne sekirej se ti za Ally,

Partnerja ne moreš preboleti, samo iz tega pogleda, če si si ga na kakršenkoli način lastil.

Ziher!
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #13 - 11.09.2001 at 20:38:06
 
...al pa ga ne more prebolet, če misli da je sam(a) kriv(a), in si ne zna odpustiti...

Men se tud Ally preveč ponavlja...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Filmi in nadaljevanke
Reply #14 - 12.09.2001 at 09:26:11
 

Sori, mam malo guzvo, ce ne bo cel svet ponorel zarad te amerike grem jutri v tople kraje, si malo baterije polnit.

No sem malo spremenila in dodala, poglejte zgornji post. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2