Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3319 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
A I - umetna inteligenca
06.10.2001 at 21:56:48
 
sm glih pršu iz kina, in dokler sem še pod vtisom, sej ne da sm čist pod vtisom, pa vseeno.

film je postavljen v čas ko smo ljudje tolk zjebal ozon da se je stopil led na polih in to in je obalna mesta zalilo. začeli smo producirat robote ki niso razen začetne investicije porabljali nobenih sredstev, in je se en model spomnu da bi naredil robota otroka, takega ki bi znal ljubiti ... in so ga naredil. in on valjda od strašev nazaj ni dobival ljubezni, celo ga je mama odpeljala v gozd da ga ne bi rabla vrniti izdelovalcu (kot se spodobi za prvi prototip), ki bi ga uničil (se pravi da ji vseeno ni bilo vseeno zanj).
potem vidimo kako smo ljudje še vedno nemarni (čeprov se je že led stoil) in uničujemo robote, ki smo jih sami zgradili zato da nam lajšajo življenje (imeli so tudi take ki so znali sexat (dobro), kar pač so ljudje pozabili), uničujemo pa robote seveda tako da raja uživa v tem, čeprav je reč kruta in to.
ta otrok potem zbegne uničenju (ker je pač otrok in to in ker prosi za življenje, kar drugi roboti do tedaj niso obvladali (zavest, cilj in to)) in začne iskati vilo iz ostržka da bi mu vdihnila življenje (cilj). jo tudi najde. in jo 2000 let prosi za to da bi postal navaden deček, katerega bi mama ljubila in to.
med temi 2000 leti se vsi ludje pobijemo, ostane samo še on, ki prosi vilo.
in pridejo vesoljci in mu dajo življenje, in za en dan mu vrnejo tudi mamo, da ga lahko ljubi in to.
iz njega poberejo tudi podatke, ki so jih želeli izvedeti o ljudeh, ker pač ljudi ni da bi podatke o njihovem razvoju dobili od njih.
za finale pa vesoljec fantku pove še nekaj o tem kako imajo edino ljudje varijanto da pomagajo vesolju, al neki. če bo šel kdo gledat in si bo to misel zapomnil, naj jo tukaj doda.
lahko da sem kej pomešu ampak tko nekako sem ta film doživel jaz.

aha, najbolj všeč v celem filmnu pa mi je bil supertoy medvedek.

pa še tole ... je en model v filmu prjavu da je tud bog naredu adama zato da bi ga ljubil (adam boga), zakaj torej mi ne bi naredili robota, ki nas bo ljubil???
in s tem seveda postanemo bog, za te robote.
???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: A I - umetna inteligenca
Reply #1 - 08.10.2001 at 19:51:02
 
Ja, jest mam tut mešane filinge o tem filmu... Po eni strani se je Spilberg res lepo dotaknil pojma ljubezni, kjer robot s to človeško lastnostjo doseže mnogo več, kot pa ostali roboti... Po drugi strani pa je šel v skrajnost s happy endom. Menim, da bi se film lahko končal mnogo prej... cukr na  kvadrat  Cry

gape tisti vesoljci so bili po mojem roboti, katere smo mi ustvarili in prenesli vse znanje na njih. Potem pa so se oni sami razvijal naprej... Vmes pa se je izgubil stik z ljudmi...saj je minilo cca 2000 let  

Da ali Ne...
Kapa vem... Ne najboljši film, pri katerem sta mi dve uri hitro minile... Lahko rečem, da se mi zdijo filmi skoz boljši in boljši... pa se rado nardi, da sem že razvajen...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: A I - umetna inteligenca
Reply #2 - 09.10.2001 at 09:13:15
 
Q
gape tisti vesoljci so bili po mojem roboti, katere smo mi ustvarili in prenesli vse znanje na njih. Potem pa so se oni sami razvijal naprej... Vmes pa se je izgubil stik z ljudmi...saj je minilo cca 2000 let  
Q
pomoje pa ne, vsaj nič ni bilo rečeno v tem kontextu ... lahko pa ...

Q
Lahko rečem, da se mi zdijo filmi skoz boljši in boljši...
Q
enako se men zdi
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1