Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11362 times)
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #15 - 06.05.2002 at 12:51:29
 
Heh, kaj pa cene, ste vidli? Undecided
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #16 - 06.05.2002 at 13:23:07
 
cene ... povej nam več ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #17 - 06.05.2002 at 13:49:20
 
Pa kaj je pravzaprav ta iniciacija, ce lahko kdo na kratko pove, nimam casa celega sajta brat.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #18 - 06.05.2002 at 16:55:14
 
[Takole mi piše v pošti, ki so mi jo poslali iz Društva za podporo Tibetu>>]
Kalačakra je največji budistični ritual, ki ga približno enkrat letno v Indiji vodi NS Dalajlama. Obred kalačakre je namenjen širjenju miru in strpnosti. Odprt je za vse, ki so jim dragocene splošne človeške vrednote, ne glede na to, ali so budisti ali ne. Za vse udeležence predstavlja ta obred poseben blagoslov, ki pripomore k razvoju miru in harmonije v njih samih in celotnega človeštva. Poleg tega pa predstavlja tudi blagoslov prostora prireditve.
Beseda kalačakra pomeni "kolo časa" in se nanaša na edinstveno predstavitev časovnih ciklov v Kalačakra tantri.
Iniciacijo sestavlja vrsta kompleksnih vizualizacij, s katerimi so različni aspekti človeške narave prečiščeni in transformirani. Te vizualizacije združene z blagoslovom NS in drugih razsvetljenih bitij nam pomagajo zmanjšati moč naših vzorcev navezanosti na koncept ega in popeljejo naš um v stanje čistosti in modrosti.

Celotni dogodek traja 11 dni. Prvih sedem dni bo NS vodil obredne priprave na iniciacijo in popoldne učil o najpomembnejših aspektih budizma. Zadnje štiri dni bo potekal obred kalačakra iniciacije.

Celotna prireditev, enajst dni, €350.
Samo učenja, sedem dni, €260.
Samo iniciacija, štiri dni, €175.
Znižane cene za otroke, študente, brezposelne, upokojence in invalide.

Informacije bodo baje tudi na Ezofestu 2002. Če pa še koga kaj več zanima, pa najbolje, da se obrne na Društvo za podporo Tibetu.

Aja, mislim pa tudi, da je en del te kalačakre tudi peščena mandala, ki jo delajo čez cel obred in zadnji dan podrejo.

Vsi si delimo ta majhen planet,
zato se moramo naučiti živeti v harmoniji in miru
en z drugim in z naravo.
To niso le sanje, ampak nujnost.
--NS Dalajlama--
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #19 - 24.05.2002 at 11:10:26
 
Tole sem dobila po emailu... Smiley Nekaj se manjka, malo sem morala skrajsat, vendar si vse lahko se preberete na Inetu.


Drage prijateljice in prijatelji Tibeta,

v veliko veselje nam je, da vas lahko obvestimo o naslednjih dogodkih:

N.S. Dalaj Lama bo julija obiskal Slovenijo

Njegova svetost Dalaj Lama bo od 4. do 6. julija letos v Slovenij, kjer bo z nami praznoval svoj 67. rojstni dan (6. julij).

Program obiska bo podoben kot je bil predviden za oktobra: podelitev naziva častnega senatorja Univerze v Ljubljani, predavanje za profesorje in akademike univerze o etiki za novo tisočletje in javno predavanje o moči sočutja. Natančen urnik obiska še ni določen.

Zaradi velikega povpraševanja za javno predavanje v oktobru smo se tokrat odločili, da ga pripravimo na odprtem in s tem omogočimo dovolj prostora za vse, ki se ga želijo udeležiti. Ena od možnih lokacij je travnik v parku Tivoli. Če bo le možno, bo vstop brezplačen, drugače bodo naprodaj vstopnice po minimalni ceni.

V tednu pred prihodom Njegove svetosti bo skupina tibetanskih menihov v Narodni galeriji izdelala peščeno mandalo Avalokiteshvare - Bude sočutja.

Tudi tokrat bo veliko priložnosti za pomoč. Iščemo:
- prostovoljce za delo v pisarni od začetka junija naprej, v času mandale in pri priravi javnega predavanja in spremljevalnih prireditev.
- prenočišče za pet menihov od 24. junija do 8. julija. Lahko v dveh skupinah, po dva in trije skupaj.
- pisarniške prostore od začetka junija do sredine julija, vsaj za štiri ljudi, s telefonom, krijemo stroške uporabe (telefon, elektrika...)
- sponzorje in donatorje, ki so pripravljeni finančno ali materialno podpreti obisk

In še osebna prošnja:
Če kdo ve za sobo ali stanovanje v Ljubljani, kjer bi lahko od začetka junija do sredine julija zivela Tina in jaz mi prosim sporočite.

Praznovanje Saka Dawe - obletnice rojstva, razsvetljenja in paranirvane Bude (sobota 25. in nedelja 26. maj)

V juniju učenja tibetanske nune Robine Courtin - iščemo prostor za meditacijo

Od četrtka 6. do ponedeljka 11. junija bo v Ljubljani avstralka Robina Courtin, ki je že 25 let tibetanska nuna in je znan po zanimivi in jasni predstavitvi idej in praks budizma. Natančen program obiska še ni znan. V četrtek, petek in v ponedeljek bodo učenja in delavnice, čez vikend pa meditacijski "retreat" na temo stopenj na poti do razsvetljenja (Lam Rim). Med tednom bodo učenja v Slovanski knjižnici za Bežigradom, za viked meditacije pa še iščemo ustrezen prostor (vsaj 50 ljudi, primeren za meditacijo) nekje v Ljubljani ali bližnji okolici. Če kdo kaj pozna, nam prosim sporočite.


Lep dan in vse dobro,

Matjaž
Društvo za podporo Tibetu
e-pošta: info@tibet-drustvo.si
www.tibet-drustvo.si
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #20 - 04.07.2002 at 12:11:52
 
today is the day

Dragi prijatelji, z veseljem vam sporočamo dve možnosti, da v četrtek, 4. julija, izrečete dobrodošlico Njegovi svetosti Dalaj Lami ob prihodu v Slovenijo.

Lahko ga pričakate na letališču Brnik ob 12:45 ali pa pred hotelom Union ob 13:15.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #21 - 04.07.2002 at 12:38:55
 
gape, ne mi zamert, sam tale tvoj post mi pa lici ze na fanatizem...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #22 - 04.07.2002 at 12:42:55
 
John_Doe wrote on 04.07.2002 at 12:38:55:
gape, ne mi zamert, sam tale tvoj post mi pa lici ze na fanatizem...  Smiley

whatever

not my problem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #23 - 04.07.2002 at 13:32:20
 
fanatiki gor al dol...
kako je lahko sploh mozno, da ves za dalajlamo pa ga nimas neskoncno rad ?

to je mozno samo, ce ga ne poznas, John Doe....pa smo te dobli Wink

Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #24 - 04.07.2002 at 13:41:41
 
Devi, a ti ga pa poznas?
Sta krave skup pasla? Smiley
Hehe... pna, pna, pna....
Vsakega dibidusa pa tud ne morem poznat, no!
Kam bi pa prsu?

Pa sej nisem un Rudi iz Litostroja, ki vilicarja vozi in ko je prsu Bush do njega na obisk in ga mal povprasal kako kej, mu dal cigare in sel. Rudijev direktor je pa cudn gledal, pa se je isto zgodilo pol se s parimi predsedniki (da mal skrajsam vic) pa je direktorja hudo zanimal, ce pozna papeza. Pa ga je Rudi poklical po GSM-ju in papez povabi oba v Vatikan in na odvoritveni govoranci, stopi Rudi do papeza, mal debatirata, nakar se Rudijev direktor sredi publike zgrudi po tleh. Na vprasnja kej se je zgodl, je en reku, da je direktorja samo vprasal, kdo je un v beli obleki zraven Rudija iz Litostroja in tip je pol odapeo...

Eee... nisem jest tist Rudi, res ne... poznam ga pa... Rudija namrec, sej kdo ga pa ne? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #25 - 04.07.2002 at 15:26:32
 
no mi smo že nazaj
škoda k nism šu po blagoslov na letališče ... je blo bolj osebno menda ... manj ljudi in to
sonce je tud že posvetu ... vici padajo ... dalaj lama se skoz sam smeje ... tko da ...
u soboto po blagoslov ... ta večji fanatiki pa poslušat predavanje na fakulteto v petek ... etika za novo tisočletje ... kdaj in kje točno bo ta prvi event pa ne vem ...
http://www.tibet-drustvo.si/Obisk/

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #26 - 04.07.2002 at 18:27:28
 
Se vidimo v soboto ob 8 uri!

(vsi fanatiki, vsi enaKOPRAVNI!!!) Grin

Kiss
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #27 - 06.07.2002 at 01:11:18
 
mm...js sm svojo porcijo ze dobila dons...sm se zmeri nad oblaki pa kr smeji se mi...tko kot se je njemu Smiley jutr (oz cez enih par ur) pa se predavanje. sicer si nisem mislila, samo bit v istem prostoru kot on, ga videt, poslusat.....res me je mal "dvignilo". Verjetno samo moja glava, ampak vseeno.
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #28 - 06.07.2002 at 13:03:11
 
nas je čist presvetlil ... dl pa še sonce



sm prejle gledu posnetek govora na tv ... full bi mel prepis tega govora ... če ga kdo najde ... ali celo napiše ... se priporočam
Back to top
« Last Edit: 06.07.2002 at 22:34:18 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
regla
1
*
Offline

"nothing exists outside
the moment"
Posts: 37

Gender: female
Re: Njegova svetost 14. DALAJ LAMA
Reply #29 - 07.07.2002 at 16:39:28
 
Gape, probi na društvu.
Back to top
 

moje mnenje
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3