Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 13261 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
prizemljitev
29.03.2001 at 09:06:18
 
s čim se pa vi prizemljujete?

al ste vsi tako prizemljeni da preprosto se morate odzemljevati da vas nebi potegnilo v zemljo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: prizemljitev
Reply #1 - 29.03.2001 at 11:35:39
 
zemlja al pa ene druge dimenzije...
isti ti je kurac, samo da tega ne vidimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: prizemljitev
Reply #2 - 29.03.2001 at 15:28:50
 
aja
zakaj pa so men govoril da se je treba prizemljit preden meditiraš al pa izvajaš kakšno od tehnik. kao če se ne te lahko odnese.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #3 - 30.03.2001 at 20:31:49
 

     Kam pa se bojis da te bo odneslo? Povsod smo doma. Vsi smo glina in vse je iz gline. In glina je bog.  Prizemljitev pa je morda dobra ce se bojis za svoje tako imenovano dusevno zdravje, ki pa je itak relativen pojem. (ljudje ki so v tej civilizaciji 'zmesani' bi bili v drugi civilizaciji npr. zdravilci.)
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: prizemljitev
Reply #4 - 30.03.2001 at 20:47:58
 
nič se ne bojim da bi me kam odneslo (več), poleti je blo pa hudo.
v bistvu sem se bal za svoje duševno zdravje, ok, šele potem ko so mi drugi to povedali.
to da tisti ki so v 'polju' da imajo razvito zavest k brata vem ampak naša 'družba' tretira ljudi ki so povezani z bogom (preveč) kot nore, saj vidijo take stvari, ki jih drugi pač ne in zato se jim reče da niso prizemljeni. da pa lahko živiš na zemlji in se razvijaš, kar je cilj, pa moraš ostati na 'zemlji'. tko pač je. če te odnese ti nič ne pomaga. se ne moreš več razvijati. moraš počakat da umreš in potem drugič še enkrat od začetka. ne živimo v drugi civilizaciji ampak v tej. that's a fact. lahko se sicer spuščaš v duhovnost, sanjaš, gledaš aure ... ampak  MORAŠ ostati na zemlji.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #5 - 31.03.2001 at 19:21:46
 

gape prav imas odneslo me je, prevec sem zateoriziral, nisem bil prizemljen Wink  . Verjetno je treba ze iz prakticnih razlogov obdrzati svoje dusevno zdravje Lips Sealed (na racun osebne srece?)

No kakorkoli ze jaz se prizemljujem z vizualizacijo da se ulezem in se delam kot da mi korenine lezejo v nedrje zemlje
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #6 - 15.05.2002 at 14:55:10
 
se mi zdi da je zadnji še največ povedal o prizemljitvi-prizemljitev je termin in se v azijatskih borilnih veščinah tradicionalnega tipa zelo dosti uporablja......recimo v aikidu...judu........se pa lahko to v praksi sproba na način res vizualizacije korenin kise vraščajo v zemljo do njene sredine (razen če ni zemlja votla:))))()

Ta efekt se kaže kot popvečana stopnja stabilnosti ki se kaže kot stranski produkt nekega post-hipnotičnega stanja - vendar je to stanje potrebno vprogramirati da bi ga lahko kasneje uporabljali po želji tako kot delajo post-hipnozo na klik.....spomni se ruskih vohunov, ki so dobivali ukaze po telefonu.....in padali na telefonske besede v hipnotična stanja.........gre za klasično post-......nblalalalalalal.........ki je že zdavnej raziskano.

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #7 - 15.05.2002 at 22:46:09
 
gape wrote on 29.03.2001 at 09:06:18:
s čim se pa vi prizemljujete?



Sam precej meditiram (kriya yoga, nama japa...) in "prizemljujem" se tako, da:
1. Grem ven med ljudi.
2. Se s čim več ljudmi pogovorjam o čim več stvareh.
3. Se soočam s svojimi potlačenimi čustvi in vzorci v umu in ne krivim druge za svoje probleme.
4. Hodim na daljše sprehode.
5. NE BEŽIM PRED PROBLEMI V ODNOSU DO PARTNERKE, SODELAVCEV ter PRJATLOV
6. Pijem pivo (he, he, he...)...

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: prizemljitev
Reply #8 - 15.05.2002 at 23:31:30
 
pijem pivo ... Smiley
ta ti je dobra ...

lepo da si se vrnu med nas maxix
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #9 - 16.05.2002 at 11:07:13
 
Maxix moj člouk......a za Geštalt terapijo si slišou?

Ja to je tko k si prej reku .... tko je treba........to je temelj prizemljevanja in večje stabilnosti.....soočanje z vsem in čim manj bežanja.....to je ta naravni pristop k stvari.........umetni pa pol tisti s katerim se zavedamo kako v določenem elementu narobe stojim in pol poskušamo to u prakso butnt. Ampak najhitreješe učenje je u vsakodnevnem lajfu se strinjam. Tko je biu neki cajta pr men zlo velik problem da sem samo čitou in čitou ......ampak zunej pa zame sploh ni obstajou.......in prva taka odločitev je padla da sem se začeu gibat tut u drugem mediju mal manj introvertirano da sem sprejeu take vrste nauk, k ga tle priporočaš in zadnjih 15 let je kr u redu......skoz oči polne teorije se pretaka tudi neki prakse......no pa ne sam skoz oči

Smiley))

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #10 - 17.05.2002 at 22:27:22
 
gape wrote on 15.05.2002 at 23:31:30:
pijem pivo ... Smiley
ta ti je dobra ...

lepo da si se vrnu med nas maxix


Ma ja, dej. Sm več al manj non-stop online (za tujino) pa si ne vzamem cajta za the best forum na sončni strani alp...sramota...
bo že bolš...

Ti, tista glede piva je pa res, veš!

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #11 - 17.05.2002 at 22:30:45
 
BRUS-LI wrote on 16.05.2002 at 11:07:13:
Maxix moj člouk......a za Geštalt terapijo si slišou?



Ja, sm že slišu, tko na prbližno.

Se pa strinjam, ja. Intelektualno znanje ima seveda svojo vrednost, vendar brez realizacij v življneju prav nobene...

Nice to meet you BRUS-LI!

m.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #12 - 18.05.2002 at 13:00:41
 
tenks,  

ja ni kej ni ga čez prakso

sem še u dijaških letih - pešačil proti avtobusni postaji in ....glej ga ....kako mi enkrat en čudn filing u podplatih začne delat in se mi je začel zdet da hodm po enih brisačah.....in potem sem se mau uživel u ta filing in mi je blo tko kt da bi mi podplati dihal iz zemljo skupej ....vse je blo tko kt da bi si dih izmenjevala podlaga skupi s podplati.....res hecna stvar.......ampak hec je bil da sem hodu po takem asfaltu da si tega nkol ne bi mislu

Hecna stvar.....od takrat gledam na prizemljevanje ....kot čist fizično obliko in možnost pritrditve telesa oz. njegove komunikacije s podlago (sej obratno od tega sem pa vidu da se eni pogovarjajo o hoji po vodi itd....ampak to bi bla nasprotna manifestacija tega istega).

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: prizemljitev
Reply #13 - 02.06.2002 at 20:09:43
 
Prizemljitev, "prisebitev":
če sem preveč high, naredim eno fajn vizualizacijo... predstavljam si, medtem, ko sedim vzravnano, kako mi korenine poganjajo s podplatov in gredo v sredino zemlje. Hkrati pa si predstavljam, kako s svojo temensko čakro "dojemam" vesolje. In sem nekako na dveh koncih hkrati. Poskušam občutiti oboje.. sredino zemlje in vesolje.
Drgač pa si začnem postavljati kaka zlo logična vprašanja....  Grin Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: prizemljitev
Reply #14 - 03.06.2002 at 11:02:20
 
ni kej naenkrat povsod....pogodi što imam? al kako je že šel tisti vic...???

plp

Smiley)))

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1