Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13624 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Želje
23.03.2001 at 13:47:45
 
kaj je s temi željami a so one dobre al so slabe?
nekje sm bral da želje delujejo tko da se ti tisto kar si želiš skor zihr ne bo zrihtalo, po drugi strani pa če hočeš da se ti neki porihta moraš imet vsaj željo in to.
sej mam svoj odgovor na to pa me vseeno zanima kaj vi mislite.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Želje
Reply #1 - 23.03.2001 at 14:06:43
 
To, da tistega kar si močno želiš ponavadi res ne dobiš, bo skorajda držalo. To pa zato, ker v zameno za te misli dobiš le izkušnjo  želje, ne pa dejanske želje same.
Če si nekaj želiš, razmišljaj tako kot da tisto, kar si želiš že imaš. Se pravi sprogramiraj svojo (pod)zavest in si reci "Imam to in to....", namesto  "Želim si to in to....". Pri tem poskušaj kar najbolje vizualizirati stanje, ki si ga želiš in kar se da doživljati občutke, ki bi jih imel ob izpolnitvi želje (veselje, zadostnost, neodvisnost...).
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Želje
Reply #2 - 23.03.2001 at 14:16:07
 
Menim, da so želje O.K., če si človek zna 'prave' želje želet in če zna sprejet spoznanje, da morda niso prave in jih zna spremenit.

Kaj so prave želje? Mislim, da tiste, ki presežejo želje po lastni zadovoljitvi.

Vem, da če si nekdo resnično želi, se to uresniči.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Urban
Guest




Re: Želje
Reply #3 - 23.03.2001 at 14:25:11
 
Kar pa se polarnosti želja  in vseh ostalih stvari tiče, je moje mnenje tako, da so stvari same po sebi nevtralne. Naš razum je tak, da je vajen stvari primerjati in predalčkati. Se pravi, kar ni zgoraj je spodaj, če ni črno je belo ipd. Ravno tako je z željami. Če mislimo, da je naša želja "dobra" se lahko izkaže, da je za nekoga drugega lahko "slaba". In tako lahko nekdo kljub naši dobronamernosti doživi zanj  "slabo" izkušnjo, ki pa mu je morda omogočila novo spoznanje in osebnostno rast.
Torej je bilo to zanj "slabo"?
Mislim, da je tukaj tudi velik dejavnik čas, ki mora preteči od samega začetka izkušnje pa do končnega spoznanja, ki ga je izkušnja posredovala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Želje
Reply #4 - 26.03.2001 at 09:06:53
 
Mislim, da so želje tako kot npr. sex del življenja.
Tko da zanikat jih ali pa tlačit ni dobr. Verjetno pa je bistveno vprasanje katere zelje so prave, upravicene in katere so izkrivljena projekcija le teh.
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
S
Guest




Re: Želje
Reply #5 - 26.03.2001 at 09:29:58
 
Želeti si je človeško. Želje so pot. Vsi si želimo, da bi bili srečni, pa vendar so ravno želje morda tisto, česar se moramo osvoboditi za pravo srečo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: Želje
Reply #6 - 27.03.2001 at 13:39:33
 
??? Osvobodit se želja?
Ti verjetno tega še nisi probala, pa naj ti povem, kako to zgleda - verjemi, da ni fino. Ne vem sicer keko oz.na kakšen način sem ostala brez želja, brez ciljev, brez namena..pravzaprav sem prazna,tavam nekam v tri dni, če ni želja, ni nobenega smisla. Ko da bi imela v sebi luknjo. Praznina je obenem smešna in žalostna zadeva. Z željo je povezana tudi volja. Jaz pa nimam ne ene ne druge. Še tista zadnja želja po duševnem miru je izginila. Če bi imela željo po tem, da se spremenim, bi delala vsaj v tej smeri. Nobena stvar se mi ne da - ne jest, ne meditirat, skratka nič. Iz nekdaj ambicioznega človeka sem se sprevrgla v lenobo!! Do zaključka faksa mi manjka še pol diplome pa konec, pa sem že leto in 5 mesecev na tej točki!

A ni enkrat rekel Prešeren - srce si up in strah nazaj želi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Želje
Reply #7 - 27.03.2001 at 18:59:04
 
želja se osvobodit takrat ko jih imaš, v tem smislu da kot je reku urban si ne želiš ampak veš da to boš imel, kao to že imaš. ne jih zavreč kao.
ne vem če spadata cilj in namen v kontext želje. al pa tud.

Q
Če mislimo, da je naša želja "dobra" se lahko izkaže, da je za nekoga drugega lahko "slaba". In tako lahko nekdo kljub naši dobronamernosti doživi zanj  "slabo" izkušnjo, ki pa mu je morda omogočila novo spoznanje in osebnostno rast.
Torej je bilo to zanj "slabo"?
Q
se mi ša zdi da je želja ki je dobra, dobra za vse, pač ''dobra'' in ostale so slabe. kot misel. želja je menda itak ena najmočnejših misli. sploh ko jo obdeluje podzavest ne pa zavest
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Želje
Reply #8 - 28.03.2001 at 19:32:51
 
Človek mora biti previden, kako oblikuje željo. Kot sem brala v eni knjigi; neki ženski je bila zelo všeč sosednja hiša in želela si je, da bi jo imela. Čez nekaj časa je lastnik tiste hiše umrl in je lahko kupila hišo. Res da je to ekstrem, ampak je prav govora o željah, saj je ženska nato napisala, da če bi vedela, da se bo to zgodilo, bi si drugače oblikovala željo.
Meni se dostikrat uresničijo želje, a ne nujno točno tako, kot si jaz zaželim. Mogoče univerz ne razume prav tvojih želja, ali pa ve, kaj je bolje za tebe.

Pa še to; BOG TI NE DA ŽELJE, NE DA BI TI DAL MOČI, DA BI JO URESNIČILI. Roll Eyes
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Želje
Reply #9 - 29.03.2001 at 11:31:40
 
Želim si samo to, da bi dva dni ne srečal ne videl  nikogar, lenaril, ležal in se praskal po jajcih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana (Guest)
Guest




Re: Želje
Reply #10 - 29.03.2001 at 20:18:47
 
Dva dni!! Jaz bi crknla od dolgcajta!
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Želje
Reply #11 - 29.03.2001 at 20:48:28
 
Saj res, kaj si kdo v resnici želi?
Enkrat sva s kolegico sedeli pred kapelico in bilo je že mračno. Pogovarjali sva se, kaj si želimo, oz. tri želji. Najprej jih je povedala ona, nato jaz. In v trenutku, ko sem končala, je pričelo v kapelici šumeti. Spogledali sva se in pričeli teči v hrib za kapelico, zraven pa sva se smejali. Nikoli ne bom pozabila tistega teka. Bilo je kot v risanki, ko kar koplješ na enem mestu.
A če pomislim za nazaj, so se mi tiste želje izpolnile. lepo, a ne?

saj veste kaj pravijo:
PAZI KAJ SI ŽELIŠ, KER SE LAHKO URESNIČI. Roll Eyes
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Želje
Reply #12 - 09.04.2002 at 11:51:18
 
Tole je pa čudno, še pred momentom je bil tuki post od Suzi13, sem jih hotel tale link o željah, dat gor:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=993040...

pa je moja želja ustreči šla po vodi!

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Želje
Reply #13 - 09.04.2002 at 11:54:24
 
Hahahahahahaha... Pomotoma sem ga poslala 2x, potem sem poskusila zbrisati enega ali drugega pa... Mi je javljal, da mu moji posti niso všečni...Wink
Napisal mi je nekaj takega: bad post no. 12 oz. bad post no. 13.

Moram Gape-u pisati, da sta itak oba izpuhtela... Čudeži se dogajajajo, želje se uresničujejo! Wink

Res je pa tudi, da sem imela željo, da bi vsaj eden ostal, četudi ne bi bil na 13-em mestu...

Mike, hvala za prijaznost! Smiley  Kiss

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Želje
Reply #14 - 09.04.2002 at 12:18:17
 
Mike... Sedajle sva dokazala, da se Želje uresničujejo izredno hitro... Meni je bila želja, da je moj post 13-i na strani. Želja je vzklila po tem, ko sem ugotovila, da sem ga poslala 2x nehote... In potem sta oba izginila!
Nakar se ti, moj dragi angelski uresničevalec želja, odločiš polepšati mi dani trenutek in še kakega, ter mi pošlješ link. Jaz ti odgovorim in... moj post je 13-i!!!  Cheesy  Grin Cheesy

Bravo + hvala, Mike! Wink Smiley

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3