Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 24062 times)
teja (Guest)
Guest




aura
15.02.2001 at 19:14:41
 
ZANIMA ME,KAJ JE IMEL V MISLIH BIOENERGETIK,KO JE MOJI STARI MAMI REKEL,DA JI AURA PUŠČA.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aura
Reply #1 - 15.02.2001 at 19:27:18
 
ne vem zasigurno, gre se pa panavadi za to da imaš v avri 'luknje' tam aure pač ni, ker aura je kao neki zaščitni ovoj okrog telesa, ki ščiti telo pred zunanjimi vplivi. te luknje so ponavadi znaki da se na tistem delu telesa razvija bolezen. razvija! odvisno od tega na katerem delu telesa je luknja lahko določiš kateri organ se pripravlja k bolezni ali pa je celo že bolan.
kolkr jest vem. se pa da o tem precej prebrat če te zanima.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
teja (Guest)
Guest




Re: aura
Reply #2 - 16.02.2001 at 15:57:35
 
Hvala za odgovor.Verjetno pa je tudi bioenergetik govoril o luknjah,pa je mama malo zamešala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: aura
Reply #3 - 16.02.2001 at 18:12:06
 
men se tud zdi da je ta, ki je reku mami, da ji avra pušča, rekel mal na preprost način, sam da je to včasih mal bolj zahteven zastopit, kot pa če poveš kakor je...

gape:
si pa tole od avre dobr povedal Grin






Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: aura
Reply #4 - 16.02.2001 at 20:05:59
 
Ko smo glih pri avri. Včeraj, ko sem šla spat, sem gledala skozi okno zvezde in tuhtala od avre, ki jo kot večina ne morem vidit. Nekje sem prebrala, da ima vsaka stvar svojo avro, tudi kamni, pa se mi je utrnila misel, če je ozonski plašč avra zemlje. Ali ve kdo kaj o tem, ali spet jaz malo "blentam".
Po eni strani bi bilo logično, ker spet sem nekje brala, da je zemlja živ organizem, ampak, vsega tudi ni treba verjeti kar slišiš oz. bereš. Ali ve kdo kaj o tem? Gape, ti si baje že veliko knjig prebral. Če si bral od Lorgerja Zemlja, bi bilo tudi to logično, glede na to kaj vse tam piše.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aura
Reply #5 - 16.02.2001 at 20:54:41
 
videti avro je samo stvar koncentracije in vaje, ki dela mojstra. na samopomč-i najdeš link na Thiaoouba Prophecy in tam najdeš navodila kako videti avro v angleščini (pizda to sm enkrat že tipku na unmu forumu k je šou u kurac). ko bom tehniko obvladu v jedro bom napisu navodila v slo. obljubim.
ozonski plašč je kolkr vem bl kisik in to, dočim aura je sevanje na višjem (manjšem) nivoju. na nivoju ionov in še manjših delcev. v bistvu je to svetloba (fotoni), ki jo dejnsko oddajajo vse stvari žive in nežive. saj so vse zgrajene iz istih osnovnih delcev (nanotehnologija to dobro pove).
evo pa še ena praktična:
auro večina ljudi opazi takrat ko gleda npr nekam v daljavo, npr v drevesa, in ko nekaj časa gledaš tja v drevesa, se ti zgodi da se ti začne slika zamikat (leva in desna polovica možganov začneta komunicirat) to se zgodi tudi ko (če) pogledaš 'skozi' drevesa (premakneš fokus opazovanja) in opaziš kao neko sevanje okrog njih.
to je aura.
tisti ki vas zanima več in kakšne vaje delati da boste to obvladali in kaj si s tem lahko pomagate pa si poiščite sajt o katerem sem govoril prej.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Damijan (Guest)
Guest




Re: aura
Reply #6 - 20.02.2001 at 09:37:40
 
Lep pozdrav !
Nekaj me zanima. Tole konferenco namrec ze nekaj casa spremljam, vendar se nekako ne morem aktivno vkljuciti. Morda razmisljam prevec drugace, ne vem. Bom poskusil.
No, pa preidimo k stvari, zanima me tole: Kaj si moramo pod pojmom aura pravzaprav predstavljati? Spada aura na fizicni nivo ali ne? Kaj je njeno bistvo? Ali je zelo pomembno, da poznamo svojo auro (najbrz je glavni razlog v preprecevanju bolezni)? Ali obstaja poleg aure se kaj drugega,k ar ne slutimo.
Samo pomislite kaj bi videli, ce bi nase oko lahko zaznalo IR (infrardeco) ali UV (ultraviolicno) svetlobo. Kaj sele, ce bi lahko zaznali kar celotni spekter Elektromagnetnega valovanja. Najbrz bi se pred nami odprl popolnoma nov, popolnoma drugacen svet, realnost, ki je ne poznamo.
Znanstveniki se trudijo odkrivati skrivnosti tega sveta s pomocjo cele vrste zelo kompleksnih merilnih naprav. Vendar so se dalec od tega, da bi prisli stvari do dna. Vprasanje je, ce je to sploh mozno. Saj je praksa nekako taksna, da eno odkritje sprozi plaz novih vprasanj in polemik.
Ce kdo pozna nacine, kako odkriti neodkrtio, na se prosim razpise. Saj bom gotovo odprl novo temo na ta racun.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aura
Reply #7 - 20.02.2001 at 10:19:02
 
Aura v bistvu je na fizičnem nivoju, saj je ona veš ali manj svetlobno in s tem energetsko sevanje. Vsi fizični nivoji pa so v osnovi sestavljeni iz energij - svetlobe, tudi tista najbolj trdna telesa.
Njeno bistvo je zaščita pred vsemi energijami ki napadajo človeka, mogoče ne napadajo ampak predvsem negativno vpolivajo nanj, od kozmičnih, preko zemeljskih sevanj pa vse do misli (slabih npr) ki jih generirajo drugi ljudje, tisti ki te poznajo so sposobni točno proti tebi usmeriti svoje misli k iso v končni fazi spet energija.
Ni tako zelo pomemebno da poznamo svojo auro je pa fajn da jo vidimo, saj nam omogoča prepoznavanje bolezni, še preden jih fizično občutimo. Tisti ki jo vidijo lahko npr opazijo laž že ko jo sogovornik generira v glavi (je sploh ne rabi izreči), torej je kar v redu če jo vidiš. Osebno poznam precej ljudi ki jo vidijo s prostim očesom. Tko kot sem zgoraj napisal več o tem si lahko prebereš na ... mah link najdeš na resnica -> samopomoč (sicer je ta stran v angleščini, pa bo že, čez čas če bo zanimanje veliko bom vse nabral na kup).

torej preberi si najprej vse tisto kar sem pripravil za tiste ki iščete znanje, ko prebereš vse tisto, preberi še tisto kamor te odpeljejo linki (druge strani na netu), ki se tičejo te stvari. Če se ti ne da brskat po poteh lahko v iskalnika na gape.org vpišeš aura ipd in si malo preberš. na morebitna vprašanja bom rad odgovoril nebi pa preveč tipkal tega kar je že natipkano.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Damijan (Guest)
Guest




Re: aura
Reply #8 - 20.02.2001 at 14:22:19
 
Če sem čisto odkrit, moram reči, da sem se enkrat že sprehajal po tvojih spletnih straneh, in če se prav spomnim je zadeva kar precej obsežna in seveda zanimiva. Najbrž si že veliko stvari naštudiral in jih sedaj deliš z vsemi, ki jih to zanima. Obljubim, da si bom tvoje mestece s še enkrat ogledal in si najprej nekoliko bolj razjasnil določene pojme.
Vendar ko govoriva o avri, imam še vedno nekatere pomisleke, ti pa so plod mojega logičnega razmišljanja in ne kakega študijskega pristopa. Svetloba kot vemo ni neka snov, katero bi se dalo enostavno stehtati ali izmeriti njeno dolžino. Lahko pa jo seveda merimo na drug način. Je pač oblika energije. In kot se za energijo spodobi, se ta lahko pretvori v druge oblike (npr. svetloba-toplota-elektrika-svetloba). Tako energije neprestano krožijo. Sprašujem pa se ali je energija (tudi avra) res cisto mateialna stvar, torej na fizičnem nivoju. Verjetno se tudi ti ne boš strinjal s tem. Kje se konča fizični nivo in kje začne višji, duhovni nivo, to je vprašanje. Morda se ta dva svetova med seboj prepletata. Takšno je moje prepričanje. Verjamem namreč, da nobena materialna stvar ni popolnoma materijalna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aura --- osnove
Reply #9 - 15.03.2001 at 23:18:54
 
OK naj ti bo; nekaj osnovnih 'dokazov' o tem kar govoriva je na :

http://www.gape.org/gapes/tehnologija.htm
Torej, vsaka snov (fizična kao, kolikor je znanost do danes dognala) je sestavljena iz molekul, molekule so sestavljene iz atomov, atomi so sestavljeni iz protonov, elektronov, nevtronov itd, ti so sestavljeni iz fotonov (svetloba), nevrinov in podobnih mikro sranj - energije (podrobneje si preberi). Torej vsaka trdna snov je sestavljena (v bistvu) iz svetlobe, ki je energija.
OK?
Tudi tvoje telo je v bistvu samo energija, ki pa jo ljudje skozi svoje (vcepljene) vzorce zaznavamo kot telesa. Ta energija trdnih teles niha na drugi frekvenci in valovni dolžini kot nihajo energije aure, čaker, eteričnih teles itd. Vse pa je neločljivo povezano. Do smrti.
Torej lahko trdiš zaradi mene da svetloba ni snov, jaz pa mislim da je svetloba ravno toliko snov kot tvoje telo ali tvoja misel.
Nivoji se medsebojno prepletajo. Vsi nivoji vplivajo na ostale nivoje. Če je 'fizično' telo zdravo bo tudi aura zdrava in bo tudi duh zdrav. analogno temu lahko rečeš da če si pozdraviš bolanega duha si pozdraviš tudi telo. Lahko bi celo rekli takole če si ti kot del vesolja zdrav je vesolje zdravo, če pa si bolan (fizično ali duševno) je bolano vesolje. Tko pač je.
bodi dovolj ...

Last modification: gape - 03/15/01 at 23:18:54
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Urban (Guest)
Guest




Pomen barv v auri
Reply #10 - 20.02.2001 at 15:10:48
 
Pa se nekaj za tiste, ki vidite, pa morda ne veste kaj pomeni:

POMEN BARV V AURI


BELA ( briljantno bela s kristalno modro nianso - kot sveže zapadel sneg)
- je barva življenjskega bistva, zato je znak visoke duhovne uglasitve
SREBRNA
- je barva, ki sprošča intuitivno in kreativno kanaliziranje (pri umetniških trudih kot so pisanje, glasba...)
RUMENA
- inteligenca, umska odprtost, inventivnost, vzdrževalni vidik življenjske sile;
- rumena (življenjsko vzdrževanje), modra (modrost), in rdeča (moč) so tri primarne in v trenutku spočetja in rojstva , tri barve skozi katere »eksplodiramo« v inkarnacijsko obliko.
ZLATA
- sončna barva; tudi barva novo-dvignjene zavesti,
- odtenek najvišje zemeljske vibracije, ki jo je moč doseči
ORANŽNA ( bučno-oranžna in vse zlato-oranžne barve)
- je ena  izmed treh univerzalnih - zdravilnih barv,
- označuje veselje, vitalnost, izobilje, bogastvo, še posebej pa zmožnost, da v svoje življenje priklicujemo materialne dobrine in nam sorodne in simpatične ljudi.
RDEČA
- moč, delo, aktivnost;  ker pa sta naša družba in okolje že sama po sebi takšna, ni priporočljivo, da rdečo barvo še posebej krepimo v svoji auri in čakrah,
- svetlo-rdeča nastopa kot blažilec in stimulant bolečine hkrati,
- temno- rdeča :  čutnost, strast, (trenutna) jeza,
- bakreno- rdeča :  potlačena jeza, pogosto mešanica ljubosumja in strahu; v Tibetanski medicini je to astralna barva raka,
- opečnato- rdeča:  globoko vsidrana jeza, ki kljub številnim temperamentnim eksplozijam ne gre iz nas
ROŽNATA
- ljubezen in naklonjenost
ORHIDNA  (svetla modro-vijolična)
- idealizem
LAVENDER
- sentimentalnost, nostalgija
ZELENA
- ravnovesje, jasnost, notranji mir;
- zdravilna in nevtralizirajoča barva; v splošnem je barva rasti - ko je aura zelena, takrat rastemo
SVETLO OLIVNO - ZELENA
- barva, ki stimulira sočutje in usmiljenost
RJAVA
- pomembna barva za izboljšanje naših organizacijskih sposobnosti materialnega sveta; bolje je,da jo uporabljamo z oblačili, kot pa da jo dodajamo v energijsko polje;
- isto velja za bež in rumeno-rjavo barvo, ki pomagata pri organizaciji na mentalnem nivoju
RJASTA (rdeče-rjava, oranžno-rjava)
- če imate težave s služenjem denarja ali če dobite premalo za tisto, kar počnete - nosite to barvo
ŠKRLATNA
- čiščenje in transmutacija, duhovna moč,:
- uporabna pri pomembnih osebnostnih spremembah
INDIGO
- pomirjujoča in očiščujoča
NEBEŠKO MODRA
- mir in harmonija z vesoljem,
- barva božanskosti, ki je v vsakem bitju,
- barva na katero se fokusiramo, ko skušamo biti eno z vsem
TURKIZNA
- zdravilna barva, preprečuje nezgode in privlači srečo
TEMNO MODRA
- dogmatizem (slepo vztrajanje pri načelih), togo mišljenje
SIVKASTO - ZELENA
- pesimizem
BLEDO - SIVA
- strah
TEMNO - SIVA
- obupanost, potrtost
SIVA  (zelo » mrk« odtenek)
- popolna depresija in negativnost,
- v tej barvi se domnevno pojavi angel smrti
ČRNA
- privlači negativno energijo, zato ni priporočljivo, da jo nosimo pogosto, sploh pa jo pod nobenim pogojem ne vnašamo v auro in čakre,
- nošenje črne barve povzroči nekakšno čutno izolacijo, tako da imamo takrat priložnost ogledati si naše stare podatke, ne da bi bili moteni zaradi vpliva novih






Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: aura
Reply #11 - 20.02.2001 at 18:05:02
 
ja ja tole je res lepo napisano...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: aura
Reply #12 - 21.02.2001 at 11:40:22
 
Nisem bioenergetin in tudi doktor ne. Laik pac, toda iz  prakse lahko zapisem le sledece. Nekoc sem govoril z zensko, ki auro vidi in uci druge kako se auro da videti.  Skratka ima neke vrste tecaje za gledanje aure. http://www.nenavadno.com/ufomeet.html
Gledala mi je v auro in rekla, da imam na enem mestu kot praznino. Normano, na tistem mestu sem imel operacijo. Torej. Tvoja babica si je na tak ali drugacen nacin poskodovala auro in zato ji pusca oziroma tam ni vec delujoca in ne sciti telesa. Toliko od mene, za specializiran odgovor pa bo brzkone kdo drug znal vec povedati.

Andres

Last modification: gape - 02/21/01 at 11:40:22
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: aura
Reply #13 - 21.02.2001 at 11:42:10
 
: Urban  hvala za še en kos znanja; to je cilj tega foruma pomoje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Damijan
1
*
Offline


Posts: 4

Gender: male
Re: aura
Reply #14 - 21.02.2001 at 15:15:37
 
Gape, ogledal sem si tvoje strani in si jih bom še, ker so zanimive. Tisto, kar me zanima namerč preberem, kar me ne spustim.
Vendar kolikor jaz vem (iz fizike, ne iz spleta)
so fotoni nemasni delci, ki nastajajo pri preskakovanju elektronov iz višjih nivojev na nižje. Možen je seveda tudi obraten proces, torej ob naletu fotona se elektron nabije z določeno energijo in preide v vičje stanje. Pa nebi preveč o tem sedaj.
Vseeno se mi zdi nekoliko smešno ko govoriš o nekakšnem "mikro sranju". Spet sem se naučil nekaj novega, ni kaj Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5