Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5574 times)
S
Guest




Biti resničen ali biti resničen
16.07.2001 at 10:02:09
 

Zanima me, če je pri vas tudi ločena ta zadeva:

OPEN MIND - razumevanje na eni strani (vse, kar misliš, da je prav in se trudiš, da bi bilo prav - tud nedelovanje) na drugi strani pa tisti JAZ SEM, KI SEM. Tisti, ki si ti, tisti, ki je skoz s tabo, ki ga imaš rad in ti je tako domač in ljub in si mu tako preredko pravi frend.

Koliko smo pravzaprav dolžni pojasnjevat naše nedelovanje, če vidimo in razumemo, kaj le-to stori bližnjim? Če nas to boli, ker jih imamo radi, pa vemo, da ni dobro razlagat, če hočemo ostati najprej zvesti sebi in s tem drugim. Da moramo prevzet odgovornost, da niti ne znamo povedat, za kaj so se stvari zgodile, če smo pa le dovolili, da so šle skozi nas.

Eh, malo sem zafilozofirala, pa vseeno me zanima, kako gre vam to?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #1 - 16.07.2001 at 10:44:09
 
jest imam probleme s pojasnjevanjem zato se ponavadi niti ne spuščam v pojasnjevanje tistim ki vem da ne morejo štekat.

sm pa glih neki bral prejle pa ti dam za prečitat mogoče ti bo kej pomagal:
Sai Ram, Know that you are God himself and God is within you.
(sai baba)
in babaji
http://scil.npi.msu.su/pub/religion/babaji/babaji.html

super dobr text.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S
Guest




Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #2 - 16.07.2001 at 11:49:40
 
Textov z resnicami je ful. Pa vendar, a se strinjate, da si malokdo upa biti resničen? Z vsemi kao osebnostnimi lastnostmi.., to kar je, v polnosti. Norec Grin. Za druge norce. Komu od vas je dovolj, da veste le vi? Kako lahko sploh drugače ljubiš, če ne tako, da si resničen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #3 - 16.07.2001 at 12:03:39
 
malokdo si upa biti resničen - saj je tako okolje, okolje nam ne dovoljuje biti vedno in povsod resničen - pravi z vsemi lastnostmi - včasih se je treba sprenevedati, da ti drugi preveč ne zagrenijo obstoja - treba je najti sredno pot.
meni ni dovolj da to kar vem vem samo jaz, zato to kar vem delim z drugimi - se trudim.

je pa dejstvo - treba bo začet še manj govort (tipkat) in še več živet - dajati zgled in to, s svojimi dejanji, s svojim življenjem. je pa to težko, ravno zaradi okolja, ki je temu nenaklonjeno.

trudim(o) se ljubiti in to tako da smo resnični, da bo ljubezen prava, ne pa zlagana.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #4 - 18.07.2001 at 08:35:27
 
S.

kaj je blo to???

včeri nisem mogu na net v službi, pa nisem odpisal nit na 3d function, ki sem jih začel, in mam full idej kaj spisat, da bom spoznal svari dalje.

tukaj sem hotel, sem hotel vprašat, kje si se spomnila open mind sistem, ker je res lep izraz!

kao od resnice, in tega da veš/vemo, je res, je treba bit širok, gledat z večine stvari in spoznat malenkosti, kar se vedno učim,

zavest postvit se v druge je težka, ampak bo treba če hočmo dojet stvari, čutit druge, ki se trudijo, dojet mizo, in mizarja, ki se je trudil zanjo občutit to, je nekaj povesem drugačnega kot jest iz nje.

je pa res S. slikam skozi moje oči, ker itak bom vedno, ker je prav da sem prvi, ker mam takrat največ zanja saj izhaja in govorim skozi moje izkušnje, vendar ko govorim drugim jih moram občutit, videt tudi skozi njih in spoznat, da je pravzaprav to, kar govorijo o sebi moj poblem, in občutit celoto!(prvo iz sebe nato iz drugih, ali naenkrat široko??)

ja S. sem včeraj prišel do istih zaključkov z drugimi, vendar sem bil v tvoji vlogi sam, tudi oni niso vidl tega.
tako da vem kaj govoriš in cenim tebe kot človeka ki oblikuje stvari.

včasih me zanese v višine in čas nas premami, da lahko rečemo nismo meli časa, vendar želja sam ni dovolj, ni dovolj da ko pride prijatelj mi rečeš dobr dan, ker ti vzame 1 min ali si vzameš čas za pet vpašanj in dojemnaj kaj prinaša ali zgol za pozdrav. nestrpnost ni enako učenju, ni enako resnici...

hvala S. resnična si, kot mal ljudi in ostan taka, ker nas vrneš v življenjsko obliko.

v resnici res ni izmikanj

A. razumem in upoštevam
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #5 - 18.07.2001 at 09:34:41
 

Tistim, ki vas zanima, naj povem, da sem A.ju včeraj pisala, da mam vsega dost. Slab dan. Spet eden tistih, ko se zdi, da nobody realy cares, razen mene. Pa seveda ni temu tako, le slika se včasih popači (al pa tud ne), ko zagledaš sebe, da se bolj trudiš za nekaj, ko nekdo drug sploh ne. Kaj je tisto nekaj, je zdaj vprašanje. Za druge? Zase? Za koga določenega? Za umetniški vtis? Zaradi dobrega nasploh? Za svoje odrešenje? Za večni mir? Za neznano?

Seveda, tisti drug ne more razumet, saj še včasih sami ne, ko pa je človek tako tako zapleteno bitje.

A.: sori Embarrassed. Mi je nerodno, ker sem te tako videla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #6 - 18.07.2001 at 11:14:52
 
tud jaz se večkrat vidim drugače
tole dam ti da vidiš moje misli, da vidiš, da morda poveš izkušnje...

včasih se vprašam ali odgovorit takoj ali mora pretečt čas, da se zgodi, da dozorijo ideje misli...
ker jih šele potem vidimo...

včasih se vpašam ali velja zame ali druge...
ali morda za vse!

evo to dvoje je stvar, ki je ne vidim vedno?

bolj retorično, kot ne.

trudiva se naprej, saj veva zase
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #7 - 19.07.2001 at 10:46:44
 
kar se tiče resnice:
resnica je definirana glede na čas(matematka), torej za resnico je ključnega pomena v katerem trenutku in na kakšen način se predstavi, ker v nekem trenutku, lahko poveš in so reakcije najboljše, v drugem pa so posledice prehude.

zato?


biti resničen je ok, vedet resnico tudi, povedat in ohranit resnico pa je čarovnija!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #8 - 19.07.2001 at 12:37:21
 
s: jest pravim zase in hkrati za druge.

resnica pa pomoje ni glih definirana na čas, mogoče iz te perspektive kjer živimo - iz materialnega pogleda - sicer je.
ampak.
resnica je bolj program, ki je definiran tam kjer ni definiran prostor-čas, ker ne obstaja. prostor-čas obstaja samo v tej dimenziji, tam kjer je resnica zapisana, ne obstaja prostor-čas. mi zaznavamo samo svojo percepcijo resnice in se jo trudimo delit z drugimi, da bo nastala večja (skupna) resnica, taka ki bo zaobjela vse in bo Resnica. po njej bomo vsi lahko delovali saj bo Resnica.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Rudi
Guest




Re: Biti resničen ali biti resničen
Reply #9 - 20.07.2001 at 01:00:08
 
Bravo gape, dobro si napisal. So resnice in je Resnica. Pa še poučna zgodba iz Indije:
 Kip Bude, okrog njega ljudje, ki ga častijo, pa pride mimo razsvetljen človek in pljune na kip. Ljudje vzkipijo, se razburjajo:"Buda je resnica, na resnico si pljunil"!
 "Pokažite mi, kje je ni, pa bom pljunil tja".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1