Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5050 times)
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Teoretska razhajanja
19.05.2001 at 22:24:01
 
Vprasal bom nekaj na kar se (ne) da odgovorit.

Castaneda in se nekateri avtorji (indijanci, samani) trdijo da smo zavest ki je prisla na ta svet;  po smrti pa se bomo spet stopili (obogateni z izkusnjami) z Orlom (Bogom).

Hinduisti, budisti, (kristjani) pa trdijo da je cilj da se zlijemo z Bogom. Sam za to se moramo muciti mnogo, mnogo inkarnacij, da odstranimo karmo in gremo nazaj domov.

Kje je fora: eni pravijo, da je ubistvu problem da umremo in izgubimo individualno zavest, ker se zlijemo z absolutom. Drugi pa si na vse kriplje prizadevajo za to in jim uspe sele po mnogih zivljenjih? Angry
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Teoretska razhajanja
Reply #1 - 19.05.2001 at 22:28:37
 
vse je eno in isto samo interpretacije so druge
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Iam
Guest




Re: Teoretska razhajanja
Reply #2 - 19.05.2001 at 22:48:04
 
Mene isto zanima predvsem vprasanje, ali resnicno izgubimo individualno zavest? Kaksen je nacin zavedanja (ce sploh je) ko se enkrat zlijemo nazaj z vecjo zavestjo (silo, bogom, karkoli) ki nam je dala to zivljenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Teoretska razhajanja
Reply #3 - 20.05.2001 at 11:24:06
 
Slavinski razlaga nekako takole: duše se utelešajo zato, da izkusijo življenje v materialni obliki. Vsako življenje in njegove posledice se v dušo "zapisujejo" in ostajajo nekje v človeku v podzavesti. To se pravi, da duša tega ne izgubi, ko se iztelesi, vedar obstaja varovalka - ko se duša na osnovi dejanj iz preteklega življenja reinkarnira, se tega ne zaveda, saj bi bila tako preveč obramenjena s preteklostjo. Čeprav se ti dogodki kot prebliski vračajo skozi podzavest v sedanje življenje. To se pravi, da film ni izbrisan, ni pa tudi aktiviran.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Teoretska razhajanja
Reply #4 - 20.05.2001 at 12:05:29
 
Iam, mislim da ti tega nihče ne more povedati, ker to ve samo tisti/a ki se je že združil z bogom. ko pa se združiš z bogom te tu ni več in zato tega nikomur ne moreš povedat. nekateri sicer se kao vrnejo ravno zato da bi to povedali drugim, ker pa ne vedo točno se samo trudijo, ker je pač to le v podzavesti - auri - ki to ve ampak zavest tega ne ve. še. verjetno (upam) bo zemeljska zavest kmalu tako visoko da bomo to izvedeli.

to bo Resnica. ko bo.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Teoretska razhajanja
Reply #5 - 30.05.2001 at 20:43:29
 
Način zavedanja po smrti je neopisljiv, jaz sem se ga dotaknil na ibogainu... Moram reči, da so se mi potem človeška zavedanja in vaša vprašanja s tem v zvezi zdela precej čudna... Stvari so full bolj preproste, kot si jih zamišljamo...
Dileme ni, sta le dva vidika iste stvari...
Hindujci pravijo, da se moramo zliti z bogom za časa življenja.
Castaneda pravi, da moramo doseči svojo celost za časa življenja.
Ker je vse bog, je to eno in isto.
Nikjer ne piše, da je to treba mnogo življenj - eno je zadosti - to, ki ga živiš zdaj.

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Iam
Guest




Re: Teoretska razhajanja
Reply #6 - 30.05.2001 at 22:15:47
 
> Hindujci pravijo, da se moramo zliti z bogom za časa življenja.
> Castaneda pravi, da moramo doseči svojo celost za časa življenja.

Meni se ne zdi, da gre za isto stvar. Zliti se z bogom je nekaj, celost pa spet drugo. Tako kot se zavedamo zdaj, kot posameznik se po zlitju z 'bogom' ne bomo nikoli vec.  Nikoli vec ne bos lahko rekel 'jaz sem', ampak samo se 'mi smo'. Kar je govoril Castaneda  (Don Juan) je to, da moramo 'jaz sem' doziveti (izziveti) do konca in s polnim zavedanjem le tega. Za njega je bilo zlitje z 'bogom' smrt posameznika kot takega.

Dilema je. Vsaj jaz jo dojemam tako. Stremeniti k zlitju z 'bogom' (kar se bo slej ko prej tudi zgodilo), ali stremeniti k cim vecjemu zavedanju sebe kot tega posameznika, ki to nikoli ne bo vec?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: Teoretska razhajanja
Reply #7 - 30.05.2001 at 22:29:58
 
Nikoli vec ne bos lahko rekel 'jaz sem', ampak samo se 'mi smo'.

Pop quiz - WROOOONNNGGG !!! Rečeš jaz sem.. ker si v enosti in si vse samo ti... Ko vidiš drugega, gledaš sebe...

Pa a vas niso že vaši duhovni učitelji tega naučil... Grin

Sicer pa poizkusi sam.. recimo, pojdi na intenziv razsvetljenja ali pa vzemi kako primerno rastlinico Grin, al pa nared kaj drugega, whatever works 4 u...

Our task is to become fully aware that we are God...

Ampak, kakor sem jaz dojel, je tako, da je naš lajf itak čist sam en mejhn koščk v morju slik...

Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1