Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4180 times)
A.
Ex Member




EUREKA
19.03.2001 at 10:33:24
 
upelo mi je juhu!

vem kje je začetek!

Enkrat sem vas spraševal kje začet a z meditacijo, okolico, govorom itd...

in če se pohvalm dobim 2 x več(sam moraš pol upoštevat kritiko), zato bom reku da sem najboljši programer za možgane 8) in ...

EUREKA!

Začetek je v tem da se odločimo kolk časa dnevno in kako se bomo ukvarajl s sabo!

In če mislite, da vem kako niste daleč od resnice! Cheesy

ps: ja se vsaj enkart občutu arhimeda Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EUREKA
Reply #1 - 19.03.2001 at 10:45:54
 
sicer te ne štekam najbolj amapk zakaj je pomembno da se odločiš koliko in kdaj boš delal na sebi. men se zdi da se moraš v vsakem trenutku sproti odločati kaj boš delal in glede na okoliščine izbrati najboljšo varianto.

ps
a ti sploh kaj bereš kar je objavljeno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: EUREKA
Reply #2 - 19.03.2001 at 12:38:22
 
za začetek moraš določit, da delaš na seb
pol lahko začneš! pol urejaš vse po vrsti, kar pride pač...

saj vem preprosto a učinkovito!

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: EUREKA
Reply #3 - 21.03.2001 at 07:41:08
 
ja tole sem še hotel povedat, začetki po filozofiji so čudenje samo pred čudenjem je zavedanje, tako da nebi filozofi zapadl v krizo...

ja kakor kol že po tem je vedno odločitev za...

samo za to da lahko karkoli naredimo kar smo se že odločili, da bomo pa potrebujemo lokacijo in dobro okolje,  zato bom naredil okolje linuks/WIN (oko – lje) a??? za MOŽGANE, da enkrat sesujem tole nedorečenost v new agu, da določimo, da vse gre enostavno in natančno, da ni vse na trhlih tleh pač pa, da so zakoni za delovanje

končno pa zato da se naučimo delat programe!  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: EUREKA
Reply #4 - 21.03.2001 at 08:25:21
 
dej začni že s temi konkretnimi in to; počas bi lahko že nehu s tisto diplomsko - al je ona samo izgovor?
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: EUREKA
Reply #5 - 21.03.2001 at 15:42:49
 
ja vse bomo napisal skupaj, zato me zanima vaše mnenje o teh stvareh.


govorim zato da skupaj naredimo okolje po ose
Back to top
 
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: EUREKA
Reply #6 - 29.03.2002 at 09:08:45
 
Spet sem našla en eno leto star topic...! Tralalalalalala... Hahahahaha... Polna luna je bila včeraj, se mi pozna... Wink  Cheesy

Zaceti je vsekakor potrebno pri sebi. Vendar se mi zdi, da smo (redke izjeme potrjujejo pravilo! Wink) precej leni in dokler neka stvar ni "mus", se je ne lotiš. Sodim po sebi in po ljudeh, ki jih poznam.

Ne moreš se brez razloga odločiti, da se boš začel ukvarjati s seboj. Nismo se še naučili najti smisel v nesmislu... Wink

Kako začneš pa je verjetno odvisno od človeka kot posameznika. To bi morali imeti v mislih kar vsi... Meni osebno je najtežje odgovoriti na vprašanje: kje naj začnem? Meni je odgovor: pri sebi, enostaven, toda...

A., saj te ne podcenjujem, niti nimam namena to početi, vendar... program, ki bo pomagal ljudem začeti oz. delati na sebi (vsaj tako sem jaz razumela napisano) se mi zdi malodane nemogoč. Razen, seveda, če ga boš prilagodil vsakemu posamezniku...

Vsekakor držim pesti, da ti bo uspelo!

Veliko razumevanja vsem nam...

Suzana Roll Eyes
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: EUREKA
Reply #7 - 01.04.2002 at 01:10:25
 
Spremeni sebe in spremenil boš svet.

Kdo je že to rekel? Ima popolnoma prav.
Jaz se dolgo nisem spremenila oz. sem se v sebi počutila vedno slabše, ker sem vedno mislila, da se mora zgoditi nekaj velikega.
Velika sprememba, velika stvar...

No, spoznala sem, da so me osrečile čisto male stvari.
Sedaj se najbolj trudim, da v vsaki stvari poiščem pozitivno stvar.
Nikogar več si ne želim obsojati, moralizirati, stremim k temu, da sem iskrena do drugih kot tudi do sebe...
To so moji začetki, a sem v kratkem času napredovala bolj kot prej, ko sem se dolgo let vrtela v začaranem krogu.

love is all we need...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: EUREKA
Reply #8 - 01.04.2002 at 11:10:16
 
Moje celo življenje je ena sprememba. Že od pubrtete se spreminjam in rastem - intenzivno in zavestno.
Kar se pa tiče, da si določiš koliko časa in kdaj si boš vzel čas za meditacijo, se pa popolnoma strinjam. Jaz že potrebujem to spodbudo, kot neko domačo nalogo. Ker se povsem zavedam, da meditacijo potrebujem, a me ego blokira in se sploh ne morem spraviti. Če pa imam domačo nalogo,...
Danes domača naloga, jutri veselje in užitek.

Največja umetnost v življenju pa je vsakega sprejeti takšnega kot je, in ne vihati nos nad njim. In če si drugačen, to najbolj potrebuješ.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: EUREKA
Reply #9 - 02.04.2002 at 10:17:40
 
Fino je, če se eureka zgodi kar tako, nekega dne veš, kaj boš storil in to. Meni se (žal?) ni, ampak mi je življenje zadalo krepko brco v ta zadnjo. Pa saj je bil že skrajni čas, živela sem v eni strašni iluziji, ki z življenjem ni imela nič skupnega, bedno, če danes gledam nazaj. Zato sem napisala žal v oklepaju z vprašajem.  Torej, ko pride pravi čas, zrel čas, se ti zgodi, na tak ali drugačen način, zavestno ali spontano.

Ko pa spoznaš, ko se odločiš, se mi pa zdi najtežje najti ravnovesje med spontanostjo in disciplino, brez enega ali drugega se mi zdi da ne gre, ne napreduješ.  Vprašljive se mi zdijo nekatere duhovne metode, ki te naučijo neke tehnike, ki jo potem prakticiraš ne vem deset let. In obtičiš. In rabiš novo eureko.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1