Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8661 times)
A.
Ex Member




srednja pot
26.02.2001 at 22:14:57
 
Verjetno je skrajni čas da to napišem:
Duhovnost in vse to je zelo fajn stvar, ki nam lahko (in mora) pomagati pri resničnem življenju, ki ga živimo. Ne smemo pa pozabiti da živimo tukaj in zdaj. Ne smemo se prepustiti temu da nas duhovnost odnese od resničnosti; meni se je to skoraj zgodilo sredi poletja ko sem duhovnost odkril. Poznal sem jo že od prej skozi krščanstvo in podobno, nisem pa pozanl vseh teh (predvsem) vzhodnjaških tehnik, ki so močne, k oti potegne v čem je sploh fora. In ko sem jih začel furat je bilo težko, težko je bilo ne opustiti jih. Najlažje bi bilo opustiti jih in znanje ki sem si ga nabral uporabiti za služenje denarja! Nekateri so mi celo priporočali da bi za kakšnih 5 let opustil nalogo ki sem si jo zadal. Njene sadove lahko berete tukaj in na mojem sajtu.
Zato vam vsem ki ste na začetku svoje poti toplo priporočam, ne zajemajte duhovnosti z veliko žlico ampak z manjšo, kot katerokoli stvar v resničnem svetu, ker je ukvarjanje s sabo in s svojo dušo fajn stvar, se pa, če skačeš z velikimi koraki lahko spremeni v nefajn.
Spet me je odpelal...

Hotu sm rečt ni point v duhovnosti (na internetu) ampak v srednji poti. O njej smo na starem forumu že veliko razpredli. Res škoda da ga ni več

Tolk bi reku torej, ne samo duhovnost ampak predvsem navodila (izkušnje) kako naj si iskalec pomaga v tej poplavi informacij, duhovnost je pomoč, je ena od poti, ni pa edina.
To me je od vedno motilo pri imenu Svet duhovnosti, pa nisem znal povedat. Ljudje smo različni, imamo vsak svojo pot in vse poti se končajo na istem mestu.
Srednja pot je najlažja in najlepša. Zato si ne smemo dovoliti da odbijamo od skupne poti tiste ki duhovnosti ne marajo, enkrat v lajfu bodo videli da jo potrebujejo, do takrat pa jim pomagajmo z izkušnjami da ne bodo ponavljali napak ki smo jih mi že naredili.
Maaah lahko bi tipkal v nedogled!

gape


Srednja pot je res najboljša, ne strinjam pa se, da je najlažja. Mislim, da je najtežja. Zakaj?
Zato ker:
NIHALO ZMERAJ ZANIHA IZ ENEGA KONCA NA DRUGEGA.

sharon

in kje piše da ne porabi najmanj energije takrat ko ne niha

gape


tole je iz http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest&action=display&num=42...

in nadeljujemo tu:


Last modification: A. - 02/26/01 at 16:31:51


Last modification: A. - 02/26/01 at 22:14:57
Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: srednja pot
Reply #1 - 26.02.2001 at 16:40:01
 
Moram premislit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: srednja pot
Reply #2 - 26.02.2001 at 16:40:42
 
tole sem imel pripravljeno za pogovor o sredni poti na starem forumu; in ga limam tu klele
http://www.gape.org/gapes/prispevki/angelipogacnik.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: srednja pot
Reply #3 - 26.02.2001 at 18:16:20
 
problem srednje poti?

V soboto sva sedala z Milanom pri meni in se menila o željah. Milan je vztrajal, da v primeru, da si brez misli in želja potem vse razumeš in vse ti je jasno, samo da on še ni prišel do tja...
ok, ga vprašam niti filmčka v glav, nič?

sam saj veste, da težko verjamem v to, pa sem razmislil... če si brez misli in želja sediš in je tema?
ja, tam ni nič za razumet, ok torej razumem! Grin

samo vprašanje je sledeče zakaj se odpovedat vsemu, kot nas učijo modreci?
ja saron me je napeljala na misel, če si na dnu krivulje (sin 3T/4)  te malo katera stvar vrže ven mora bit  že res močen impulz, da zanihaš, če pa si na vrhu(sin T/2) te že majhen dražljaj vrže iz ravnovesja, torej se moramo odpovedat vsem željam, da pademo v najnižjo točko in delamo res samo to kar nas veseli, torej če se odpoveš vsem željam si stabilen v svoji ravnovesni legi, kar pa je enako srednji poti,
odpovej se vsemu in si tu.


energije ne porabiš nič, je pa drugi porabijo več da te premaknejo

so pa zapeltene matematične in programske funkcije v ozadju, da dokažem znanstveno kako poteka, se bom pa to lotu kmalu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: srednja pot
Reply #4 - 26.02.2001 at 22:18:14
 
mislil sem na to da če se odpoveš mislim te ne vleče več nikamor in si svoj šef

isto kot s hrano, dokler ne probaš bit teden dni brez si vezan nanjo in misliš le nanjo, ko pa si tolk časa brez veš pol, če je nekaj ur ni, da je vse ok!!!

Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: srednja pot
Reply #5 - 27.02.2001 at 19:47:09
 
sem računal nekaj tele funkciej pa niti najman en razumem kako grejo, no razumem že, sam sem povezal z regulacijskimi procesi in vplivom motenj pa je takoj v glavi naredlo ničlo(sam to itak že odprej razumem ane?) Grin

ok, težke so tele funkcije, moram pogledat v knjige, sam bom šele čez kakšen mesec.

je pa vprašanje sledeče, a kdo mogoče ve kako ostat na dnu funkcije?

en odgovor je zihr teža, sam ostalo?
dobr je imet stabilne in jasne misli s težo, a to bo to?

A.

PS: A KDO MOGOČE RAZUME O ČEM GOVORIM?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: srednja pot
Reply #6 - 28.02.2001 at 08:39:36
 
gape

včeraj sem pol razmišljal, ko sva se pogovarjala po telefonu, ali ima srednja pot veze z nihanjem in kdo ga povzroča in...

SREDNJA POT DAFINITVINO IMA VEZE Z NIHANJEM

res pa je da imamo seštevke nihanja kar je sploh zapleteno zračunat...

no, saj vsi vemo med težo in lahkotnostjo(da si gibljiv ravno prav) , med levo in desno, med vrhom in tlemi, torej funkcija je za vsakega posameznika drugačna in vsak imam drugačen regulacijski proces.

razumeti pa je treba točko srednje poti sin T = 0 torej tu nihanja ni, ne kot cilj, pač pa kot  točko!!!
poanta je v nihanju, ne v točki!

aja saj res se vam dogaja da takoj, ko si rečete, da definitivno ne boste več počeli nekaj kar nočete, čez nekaj dni pride preizkus?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: srednja pot
Reply #7 - 28.02.2001 at 10:54:33
 
Jest vidim srednjo pot nekako takole
vsi smo definirani z nekimi predpostavkami iz karme ko se utelesimo na zemlji. potem gremo svojo pot - se napolnimo z vzorci ki nam jih trenutne življenske situacije prinašajo.
cilj je definiran že od začetka in tja gremo. lahko da je cilj velik lahko da je majhen. lahko ga dosežemo, lahko ga ne. lahko ga presežemo, lahko ga ne.
to je odvisno od nas. od poti katero si izbiramo na vsakem križišču do katerega pridemo. ta pot ki si jo vsakič sproti izbiramo definira odstopanja od srednje poti, ki je usmerjena naravnost proti cilju. to bi lahko označil za nihanje. s tem ko imamo cilj definiran poti pa ne v tem se kaže svobodna volja človeka.

lahko bi reku tudi tako.
univerzum nam daje ves čas energijo za življenje. če to energijo porabimo za prave stvari, smo uglašeni z univerzumo, delujemo v smeri delovanja univerzuma. če pa to energijo porabimo za tiste stvari za katere je univerzum ni namenil, potem jo porabimo več kot je dobimo in se zgodi presežek ali manjko energije v telesu. in noben ni v redu. energije mora biti ravno prav. toliko kot je dobimo toliko je moramo tudi oddati saj ona itak vseskozi priteka v nas. in če se upoiramo pretoku je glih tko bl bed ...
no skurcite me, pa me spravte v okvire matematike in znanosti.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
T. (Guest)
Guest




Re: srednja pot
Reply #8 - 28.02.2001 at 20:20:06
 
Uf, spet ste pogreli staro temo...sredno pot. Meni se zdi, da jo vsaki na svoj način razumemo. Vsaj na taki način kot si jaz razlagam srednjo pot je popolnoma nesmiseln. Zato ne vidim v njen nič kaj posebno dobrega. Zakaj bi se morali držati srednje poti, če lahko v extremih toliko več izkusimo in doživimo? Zakaj bi morali doživljati vedno eno in isto srednjo pot, ko pa so odmiki tako privlačni in zanimivi...? Lepo je če človek najde srednjo pot v sebi, vendar ta nikakor ne sme biti v preveč uokvirjena.
Način kot se meni zdi srednja pot smiselna in sem tudi že doživela veselje le-te, pa se malo razlikuje od standardnih opisov. Srednja pot je tista, ki združuje vse aspekte zaznavanja dogodkov okrog nas...zato so vanjo vključene negativne in pozitivne stvari, vse poenotene, tako da vseeno doživljaš extreme. Seveda je pa težko preliti v besede, ki so duhovne narave. Za njih zveš šele, ko se ti zgodijo in se jih zaveš. Lepote življenja se ne da naučiti. Najti jih moreš v sebi.
Kar pa se tiče funkcij, v katere hočeš A. uokviriti zakone duševnosti,saj toliko pa imaš sigurno razvito introspekcijo da lahko veš, da vsaka duša deluje na svoj edinstven način, zakonov ni, še posebej ne fizikalnih. Ali pa vsaj v glavnem ne. Podobnosti se pač pojavijo.
Good luck and find laws of your own will - all of you

T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: srednja pot
Reply #9 - 28.02.2001 at 23:00:58
 
se mi zdi da vseeno obstaja načrt - program po katerem deluje vse skupaj, od začetka do konca. in odkrili ga bomo kmalu. po tem istem programu deluje tudi srednja pot, pot po kateri nja bi človek hodil. ko odkrijemo program za eno stvar ga vemo za vse stvari.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S.
Guest




Re: srednja pot
Reply #10 - 01.03.2001 at 13:50:57
 
Pod srednjo pot, kot najtežjo, sem imela v mislih posameznikovo željo upreti se nihanju, katerega povzroča neprepoznavanje lastnih vzorcev. Če želje po preseganju ega ni, seveda srednja pot ni težka, vendar pa bo nihalo nihalo dokler človek ne bo popolnoma spoznal samega sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Abramelina (Guest)
Guest




Re: srednja pot
Reply #11 - 09.03.2001 at 10:58:31
 
Zagotovo obstoja vedno srednja pot, nekje vmes...med skrajnostmi, ki nas nihajo sem in tja...treba se je uglasiti nanjo, prisluhniti tistemu, kar obstoja že pred tabo...
Če tvoj korak sledi enako hitro kot korak, ki ti je določen, potem si zagotovo na srednji, pravi poti.        Abramelina

Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: srednja pot
Reply #12 - 19.09.2001 at 15:43:13
 
Govor o sredni poti, je pač tema, ki je zimzelene narave...
Mam vprašanje: Kaj pa je srednja pot? Pa kle ne mislim, koliko moraš napeti struno na inštrumentu, (kjer je Buda dobil to idejo).
Mislim predvsem, ali je srednja pot narediti največ kar pač lahko v danem trenutku, ali je dobro ljubiti kokr lahko, a je dobr uživat v določenem trenutku kokr lahk. K men se zdi da sem v tistih trenutkih evforije al pa sreče najbližje bogu, najbliži ljubezni... in po drugi strani, ko ti je bed in bi bil rad sam, stran od vseh, a tud kle ne smeš bit ful depresiven (se potopiti v globine duše)- se pravi nikol iti do konca...hmmm

grafa:

dobr
0-----------------sredna pot
slabo

dobr-       ----   ----
0    -    -     - -    -    -
slabo ----       -      ----

Na grafu sem naredil dve poti, za katere menim, da sta srednje...končen rezultat šteje...

Sam nimam (zaenkrat) vpogleda v prihodnost. S tem mislim povedat preprosto resnico, da ne vem kaj se bo zgodilo. Ali bo eno moje dejanje dobr, ker sem tko mislil, ali pa slabo, ker nisem vedel kaj pravzaprav delam...
Torej zame sredna pot je pot, ki ne loči dobrega slabega, višjega od nižjega, v bistvu ne loči, ker je vse eno...

namesto dobr&slab lahko uporabljate tudi druge izraze... vsi predstavljajo dvojnost
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: srednja pot
Reply #13 - 19.09.2001 at 16:01:29
 

Saj maš prav Magla, to zadnje. Ker srednja pot kot srednja je možna samo, če obstajajo še druge poti v naših glavah - torej dualizem. Če si pa v enem, pa nihalo ne niha, ker ni cilja (želje, ego in iz tega sploh pot).
Back to top
 
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: srednja pot
Reply #14 - 25.09.2001 at 17:06:38
 
Ja tole z matematiko je zanimivo. Vendar sem v končni fazi skeptičen, da se da neke duhovne stopnje popisati z formulami. Mislim, da je bistvo, da se odločiš za tehniko, ki ti je najbliže, ki ustreza tvojemu okolju, načinu življenja in to furaš. Ker z iskanjem tehnik, lahko človek izgubi full cajta.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1