Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1859 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
slovenščina
22.07.2018 at 13:24:39
 
Quote:
Matej Pečar:
Slovenščina je edini jezik na svetu kateri ima imena vseh želišč v lastnem jeziku in 100% povezavo z pomenom in naravo. Nobeni veliko kasnejši umetni lažni popačeni jeziki nimajo te lastnosti vključno z umetno ustvarjeno lažno kvazi latinščino. Je pa tudi res da nam je novejši okupatorski lažni Rim popačil nekaj poimenovanj iz črke v na b in na f. Betetizem se reče temu lažnemu spačenju. To spačenje se je izvedlo zato da se uniči pravo povezavo slovenščine z staroselskimi plemeni, naravnimi pomeni, piramidami, zapisi, relikvijami, znanji, modrostmi ter Vedami oz. Sanskrtom po celotni Zemlji. Sam sem hitro našel da je slovenščina izredno prastari jezik in edini s katerim so razložljive Vede in piramidni zapisi ter Feničanški Arijski zapisi. Primer: noben ne zna razložiti zakaj se reče akaciji akacija. Zato ko te kača piči si daš lubje od akacije (pravilno akačja) gor na pik. Potem npr.: Breza se je imenovala vreza. Zakaj? Ko brezo vrežeš dobiš ven živo vodo bogato z vitamini, minerali, elektroliti. Potem noben ne sme vedeti da je Arijski Slovenec Jurij učil Vede v Arimiji (pravilen izraz za prastaro Kitajsko) več kot 7200 let nazaj. Potem noben ne sme vedeti da je Arijski Slovenec Ogneslav učil Dravidska plemena po Vindiji in Vindokini (pravilna izraza za Indijo in Indokino) Vede. Potem malo jih ve da se Ayurvedi pravilno reče Jurijevaveda saj je to veda o mladosti kot Jurij sam predstavlja povsod po svetu. Potem noben ne sme vedeti da je živel preko 1000 let če ne več. Enako velja za Ogneslava. Jurijev duh je živ. V Arimiji je ubil glavnega plazilca Demona preden je širil Vede med Arimijce (staro Kitajce). Seveda to vrhovni izobraženi Kitajci vejo. Zato izredno spoštujejo Ruse. StaroRusi pa tako ali tako izhajajo iz StaroSlovencev Arijskih Slovencev na kratko ASov. Kdor še ne ve. Vsi ki boste šli v Rusijo, posebej v najstarejše pravoslavne staroruske cerkve vas bojo njihovi župniki in izobraženci vse razumeli tudi med šamani staroselci v Sibiriji in celo staroselci v Aljaski in vi boste vse njih razumeli. Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenščina
Reply #1 - 15.12.2018 at 16:47:59
 


Slovenščina je izvirni jezik!
Peter Amalietti,
pisatelj in založnik nam je razkril zanimiva dejstva o slovenski zgodovini in koreninah našega jezika.

NA-KLJUČ-JE
(ni slučajno da mamo 2 različni besedi za 2 različna pomena)

POL-ITI-KA (M)
...
ŽIV|LJ|EN|JE = živ en je
Back to top
« Last Edit: 17.12.2018 at 11:31:38 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: slovenščina
Reply #2 - 03.01.2019 at 11:48:19
 
https://www.misteriji.si/blog/2018/12/24/imamo-najvec-narecij-na-svetu/

Quote:
Kot vemo, Slovenci ne izviramo iz enega samega plemena, čeprav so bila vsa zadevna plemena iz istega rodu starih Slovenov. To je naše najmlajše ime, saj so etnonim Slovan skovali šele na začetku devetnajstega stoletja, da so lahko poimenovali iz starih Slovenov na novo nastale narode: Ruse, Poljake, Čehe, Slovake in Bolgare. Če torej vemo, da so naši predniki na slovenskem ozemlju živeli že pred prihodom Rimljanov, potem tudi poznamo imena njihovih plemen, ki jih tudi zgodovinarji imenujejo ilirska: Norijci (potomci Antenorja), Tavriski (Tisti, ki vriskajo), Latobiki (Govedorejci z ograjami iz lat), Karnijci (nekdanji častilci boginje Kar), Japidi ali Japodi (izvirajo iz Jefetov, torej potomcev Noetovega sina Jafeta) …

»Tu je na vrsti moje odkritje, do katerega sem prišel povsem naključno. Med prebiranjem zgodovinske knjige, v kateri sem naletel na zemljevid Slovenije iz časov pred rimsko zasedbo, na katerem so bila jasno označena ozemlja maloprej naštetih slovenskih (zgodovina jih opisuje kot ilirska plemena, Jafeti) plemen, sem imel na pisalni mizi pred seboj odprt Ramovšev zemljevid slovenskih narečij iz leta 1931. Tedaj sem opazil, da se naša današnja glavna narečja in ozemlja naših glavnih plemen iz časa pred rimsko zasedbo skoraj povsem ujemajo!«
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1