Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2117 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
kvantno informacijska medicina
23.10.2011 at 15:32:22
 
iz maila

Quote:
OM: Znanost, duhovnost, zdravilstvo, ekologija, etika, modrost.
----------------------------------------------------------
Pozdravljeni,

Tokrat je izjemoma malo večji mail (zaradi priponk), a se mi zdi, da je vredno.  Se opravičujem tistim, ki težko prejemate večje maile zaradi šibkejših internetnih povezav...

Pred enim mesecem sem bil na odlični konferenci o kvantno informacijski medicini v Beogradu (QIM 2011: www.qim2011.org  ), ki je potekala od 23. do 25. 9. 2011. Zaradi veliko drugega dela, sem šele zdaj utegnil malo urediti stvari, da vas na kratko obvestim o sami konferenci.

Organiziral jo je s svojimi sodelavci kvantni fizik, prof. dr. Dejan Raković, ki smo ga imeli priložnost poslušati na naših konferencah na IJS v Ljubljani v letih 2000 in 2003 ter nazadnje na konferenci v Kamniku leta 2007. Predavatelji so bili večinoma zdravniki, ki se ukvarjajo tudi z alternativno medicino, bilo pa je tudi nekaj predavanj zdravilcev. Program je bil pester, zanimiv in zelo bogat. Dosegljiv je na tem naslovu skupaj s povzetki vseh predavanj (kompletne članke pričakujemo do konca leta): http://www.qim2011.org/2011_KIM_Drugi_poziv_i_Preliminarni_program.pdf

Srbi so glede alternativne medicine daleč pred Slovenijo - pri njih je uradno priznana in tudi Ministrstvo za zdravje jo podpira. Tako sem se lahko čudil, da so se zdravniki uradno predstavljali npr. kot "pediater in reiki mojster" - kaj takega si pri nas ne bi mogli niti zamisliti, vsaj ne javno. Med meni najboljša predavanja, ki sem jih poslušal (seveda je to subjektivno mnenje in je pogojeno z mojim zanimanjem in predznanjem), bi uvrstil sledeče (* označuje res odlična in inspirativna predavanja):


* ACUPUNCTURE-BASED & CONSCIOUSNESS-BASED HOLISTIC MEDICINE:

QUANTUM-INFORMATIONAL PSYCHOSOMATIC FRAMEWORK

D. Raković (Serbia)

* KNOWLEDGE FEDERATION HOLISTIC FRAMEWORK

D. Karabeg (Norway)

* DECOLONIZATION OF ALTERNATIVE MEDICINE

V. Stambolović (Serbia)

* PRAYER & PSYCHOTHERAPY

V. Jerotić (Serbia)

BODY PSYCHOTHERAPY AND TE-PSYNTESIS

Lj.Klisić, A. (Serbia)

YOGA & CONSCIOUSNESS EVOLUTION

D. Lonĉar (Serbia)

HEALTH & EXPERIENCE OF HIGHER STATE OF CONSCIOUSNESS (UNIFIED FIELD)

Ţ. Trišić (Serbia)

* ENTHEOGENIC SHAMANISM: ANTHROPOLOGY CATEGORY, TRANSPERSONAL DIMENSION OR PSYCHOTHERAPEUTIC MODEL

Ĉ. Hadţi Nikolić (Serbia)



Odzivi na moje predavanje so bili tudi pozitivni, sem pa kar malo razburkal (znanstveno in filozofsko) debato Smiley



V priponkah prilagam dva odlična članka prof. dr. Vuka Stamolovića, dr. med., ki je eden začetnikov uvajanja/propagiranja alternativne medicine v Srbiji. Prvi (prava pacijenta) je v srbščini, drugi (alternativna medicina in klinicni poskus) - nekoliko starejši, napisan pred 20 leti, pa še vedno zelo aktualen - pa je v slovenščini. V teh dveh člankih sem našel zelo jasno in eksplicitno napisano mnenje, ki ga že dalj časa čutim, a ga nisem znal tako lepo in sistematično ubesediti: znanstveni pristop (z dvojno slepimi poskusi) je nekompatibilen in neprimeren za preučevanje učinkov alternativne medicine! Zato je t.i. "znanstveni pristop", ki ga zahteva uradna medicina za priznanje metod alternativne medicine, že v osnovi zgrešen. Tu tiči tudi glavni vzrok, zakaj uradna medicina ne more napredovati v smeri človečnosti/humanosti (pa tudi učinkovitosti zdravljena)medicine, saj jo pri tem omejuje ravno znanstvena paradigma sama!



LP, Igor
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: kvantno informacijska medicina
Reply #1 - 23.10.2011 at 15:38:49
 
????
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: kvantno informacijska medicina
Reply #2 - 23.10.2011 at 23:16:02
 
Dogaja dogaja hmhm .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1