http://www.politika.hr/protiv-ulaska-hrvatske-u-eu/6204-novi-sok-iz-eu-g-tajno-i...O ovome niste mogli čitati u mainstream medijima i o ovome se ne priča - u srijedu 18.09. Europska unija je izglasala novi paket ekonomskih mjera poznatijih pod pitomim nazivom - Six Pack. Ono što se krije iza ovog zakona je zapravo puno dublji problem koji po prvi puta na legalan način ostvaruje ono o čemu se već dugo priča u kritičkim krugovima - početak centralizirane ekonomske diktature!
Europska komisija je tako dobila pravo da odlučuje o proračunima zemalja članica kao i o svim složenijim pitanjima vezanima za ekonomije pojedine države, poput politike zapošljavanja kadra, otpuštanja radnika, radnog vremena, praznika itd. i to s mogućnošću ukidanja svih radničkih povlastica ukoliko to zahtjeva trenutno stanje u državi članici. Preneseno značenje ove rečenice se najlakše može uočiti u jučerašnjoj izjavi predsjednika uprave PBZ-a, Bože Prke, koji je izjavio da treba povećati PDV, odlazak u mirovinu produžiti do 70. godine, ostvariti porez na nekretnine a s druge strane tvrtkama osigurati manje poreze jer tvrtke čine gospodarstvo. Ovakve izjave su samo plod današnjice u kojoj je tvrtka glavni akter državne politike u uskoj sprezi s bankama i krupnim kapitalom dok je čovjek samo alat tih organizacija ka stjecanju dobiti i samoodržanju.
Ovim aktom je europska komisija kao formacija koja nije izravno odgovorna građanima po tko zna koji puta iznad EU parlamenta čiji je utjecaj gotovo minoran. Predsjednik komisije Barosso ovakve poteze naziva revolucijom što nas nevjerojatno podsjeća na revoluciju Baracka Obame koji je u Vladu uveo glavne krivce za globalnu krizu s opaskom da će najbolje problem riješiti oni koji su ga i stvorili. Sada krupni kapital i neoliberalizam u sprezi s moćnim bankarima počinju diktaturu Europom na dosad neviđen način, poput Goldman Sachsa u SAD-u. Monetarna kontrola i komisijska diktatura su začahureni pod nazivom Six Pack i Reforma deficita zemalja članica, kao i pod čvrstom medijskom blokadom.
Ovo nije želja za centralizacijom Europe nego otvorena borba protiv prava ljudi, socijalne i zdravstvene zaštite. Američke bankarske institucije su očigledno stvorile krizu upravo zbog želje za još većim potlačivanjem radnika i ljudskih prava, a domino efekt u Europi doveo je do samo dva moguća buduća scenarija - Federacije (regionalizacija Europe s geografsko nepovezanim regijama i cijepanje nacionalnog bića pojedinih država) ili raspada. Kako su sve države u ekonomskoj katastrofi (prije krize je samo Grčka jecala u dugovima) ovaj prvi scenarij je jedini izlaz za nastavak kapitalističkog ustroja moderne Europe. Analitičari tvrde da je ovakav zakon uveo veću ekonomsku kontrolu i centralizaciju nego što je ima Kina prema odvojenim državnim jedinicama poput Hong Konga ili Makaa.
Transparentnost Europske unije se ovime izgubila poput igle u plastu sjena, stranačka pripadnost više ne postoji i sve je zapravo zamaskirano pod veom kapitala. Neoliberalizam sve više postaje korporativna diktatura čiji je glavni ulov čisti kapital. Počinje ekonomska diktatura koju više ni najhrabriji ne mogu zanijekati...