Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12666 times)
A.
Ex Member




open sorce ali kako igramo na odprte karte
13.02.2001 at 19:06:20
 
--------------------------------------------------------------------------------

bom pozvedu točno.
za informacije morm prašat mojstra, ker ponavadi se te stvar (naj nebi) govorile okrog.

gape @ gape.org webmaster
--------------------------------------------------------------------------------

Zakaj pa ne stari, open sorce

A.
     

--------------------------------------------------------------------------------

mah sej veš una varijanta da če pridejo do tega znanja nepravi ljudje ga lahko izkoristijo za svoje temne namene....
ker kao da človek do tega znanja pride mora imeti že dovolj visoko razvito zavest da tega znanja ne bo zlorabil (kar je v bistvu logično) se pa jaz s tem ne strinjam.

drugič naprej...

gape @ gape.org webmaster
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #1 - 13.02.2001 at 19:30:05
 
takole je gape

velik ljudi v sloveniji misli da je odkril full stvari in skriva znanje, da jim ga nebi kdo ukradu, ali pa da nebi prešlo v slabe roke...

ok gape tkole je uni tipčki ki obvladajo sceno itak znanje že imajo, tko da znanje skrivajo sam tisti ki tega ne vejo in sluzijo na teh ki ne znajo in iscejo sebe!

poglej si še tole nepster in net varianta bitka je oddana potrošniku, tolk naslovov ti dam od katere kol stvari, da ne prideš v celmu življenju skoz

edino to da znanje damo in sooblikujemo je rešitev, to da imaš zase ne pripelje nikamor!

vem meja skrivnosti je padla sedaj je treba naredit skupno potezo...

jaz ponujam net kot opcijo, prvic nam je dano da je znanje in širjenje informacij iskanje rešitev, odvisno od vseh ljudi, ne le od peščice doktorjev ki odločajo kaj je za upoštevat...

tukaj je možnost da vsak da znanje in vprašanja ki se mu pojavljajo in soustvari rešitev z ostalimi!!! tako da dobimo eno res široko in pravilno rešitev za veliko večino primerov.

VSE PODROČJA RAZDELIT IN POVSOD POSTAVIT STVARI

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #2 - 13.02.2001 at 20:37:22
 
kdo drug kot A. se je obesu na tole

Glej stari
to znanje ki ga imam o vsem kar VEM sem si nabral s tem da sem prebral nekaj pravih knjig - tistih ki sem jih potreboval, da sm se razvil do tega kjer sem. veliko ljudi ki bi imeli tak razvoj kot jaz bi se nekje na poti ustavili. jest se nisem. naučil sem se precej stvari, v teoriji, v praksi manj. zase pravim da veliko VEM. imam še kar razvito zavest - tisti del možganov ki ga lahko upravljam.
s tem znanjem ki ga imam (upam da) znam upravljati. to znanje bi lahko prabil za služenje denarja, do denarja pa je najlažje (če ne celo edino možno) tako da ga vzameš drugim ali jim daš del sebe zato da dobiš njihov denar.
ok
če imaš dovolj energije, ti ni tak problem, čene te ščasoma zjebe, ker delaš proti načrtu, bi lohka reku, delat moraš zase po možnosti pa še za druge hkrati.

torej znanje ki sem ga pridobil preko knjig, člankov, ... skratka medijev, do katerih lahko vsak pride, če se le malo potrudi, ga delim zastonj z vsemi ki ga hočejo. malce se morajo potruditi da do njega pridejo to pa je tudi vse. Toliko že morajo imeti razvito zavest, da pripeljejo brovser do tja ob vsej tej poplavi informacij.

znanja ki pa so mi ga dali drugi (ponavadi predvsem tako ko so mi dokazovali da vejo več od mene), predvsem mojstri raznorazni, tega pa ne morem delit brez da tistega, ki mi je znanje dal vsaj vprašam in če me je sposoben prepričati da ne smem tega govoriti tega pač ne bom govoril, edino mogoče detajle, ki so namenjeni posamezniku (so mu itak namenjeni, vprašanje je samo kdaj bo do tega prišel).

ko bom kaj sam odkril tega definitivno (upam) ne bom skrival pred vami

pa drugič naprej...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #3 - 14.02.2001 at 14:00:58
 
Tu bi ful rada nekaj povedala. Ker res je, tako kot je A. napisal. Kdor ve, tisti ve. Kdor ne ve, tisti išče. Kdor neha iskati, tisti najde. Kdor misli da ve, še vedno išče. Dobro, malo bluza ne škodi. Hotela sem reči - ljudje mislimo, da bomo ful nekaj izgubili, če bomo razkrili neko svojo skrivnost, nekaj, kar smo spoznali (preko trpljenja mogoče), pa bojimo se izraziti ljubezen,(ker se nam tako redko pokaže v vsej veličastnosti, pa mislimo, da imamo mi ful zasluge za to), pa bojimo se pokazati, kakšni smo v resnici (mogoče nas ne drugi ne bodo sprejeli, pa bo spet hudo). To je zmotno. Ni se treba bati, ker človek nič ne more zgubiti. Tisto, kar izgublja in je tako boleče, je prav, da izgublja. Nekje sem prebrala:
Ničesar ni razen ljubezni.
Naj vas maske in poze ne preslepijo.
Ljubezen je lepilo, ki drži vesolje skupaj.

KAKO igramo na odprte karte - tega pa se je treba res učiti.. To je delikatno in tu mogoče ni vse tako nesmiselno.

S.




Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #4 - 15.02.2001 at 17:39:00
 
IGRANJE KART - dobra ideja za razvit

ej tole je tako da vsi mislijo, da je stil in pristop naravno določen samo ni!!!

vsak se lahko nauči nastopa in open sorce načina, kar je zgrešeno da se tega ne učimo nikjer
šola, cerkev, itd... ne znajo povedat zakaj??

ja zakaj??

in vi veste zakaj nas ne učijo nič?

A.

več o tem jutri...
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #5 - 16.02.2001 at 18:32:55
 
in vi veste zakaj nas ne učijo nič?

zato, zato,...

ker ne vejo kako gre, ne res ne vejo, zato pa ne morejo dat sistema, ki bi povedal kako gre v vseh situacijah in zato mladi in stari ne znajo ravnat v kritičnih in drugih trenutkih.

ok, imajo le izkušnje, ki so bile dane iz trenutka, ki je mimo, ko nam predajo to in mi pridemo v podobnen trenutek pa ne moremo kaj dost z nasveti, kajti vse je drugače...

torej zato jih niti ne upoštevamo, še lastne izkušnje nas ne naučijo kaj dosti!

je pa rešitev ...

iščimo v smeri tega, da vsak dan kuhate in juha ne bo ista če delate po občutku, kajne?
če imate recept pa ste bližje...

povem, kot zanimivost, skrivnost je v malenkostih

Last modification: A. - 02/16/01 at 18:32:55
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #6 - 18.02.2001 at 12:46:25
 
zakaj ne dajat znanja okrog?
Sm včeri imel iniciacijo v prvo stopnjo reikija.
In sm zvedu par stvari. Npr. zakaj ne delit znanja okrog npr. reiki simbolov.
'Reiki simboli ojačujejo misel človeka neglede na to ali je misel slaba ali dobra (ker simboli niso pametni, oni samo ojačajo misel, prošnjo...). In če za simbole veš jih lahko uporabljaš tudi v slabe namene.'
Tako kot lahko znanje (duhovno...) uporabljaš na različne načine, kar se tudi dogaja, saj tisti ki imajo moč, imajo dostop do vseh znanj tudi do duhovnih in si z njimi pomagajo. če bi si ne pomagali, ne bi bili tam kjer so ampak bi šli že u kurac.
(smo npr brali med počitnicami kako menedžerji množično hodijo na hojo po žerjavici, češ 'če se tega ne ustrašin se ne bom ničesar', da o drugih še močnejših tehnikah ne govorim)

zakaj ne dajat znanja okrog zastonj?
npr (iz izkušnje mojstra):
'ko sem podelil par iniciacij zastonj, ljudem ki kao niso imeli za plačat, je bilo to brez veze ker tisti ki so znanje in pretočnost dobili zastonj tega niso znali ceniti in tudi reikija niso uporabljali naprej. tko da od takrat dajem iniciacije in znanje (moje izkušnje, splošno znanje se da povsod prebrat) samo še za denar, lahko na obroke, lahko na njih 12, ampak plačat je treba, da znaš to ceniti'
tko pač je!

dilema je velika. zavest ljudi je majhna. sicer se veča to je res.
pomojem bo treba znanje res deliti zastonj neglede na to da je veliko razlogov proti. ampak tako znanje ki je splošno dostopno, samo potruditi se je treba in do njega priti. torej da ta trud lahko zmanjšamo ker časa je malo.
Kar vsepovprek pa znanja vseeno ne moreš deliti. zaenkrat ne. je zavest ljudi premajhna. še vedno dajo ljudje preveč na to kaj bodo drugi rekl in premalo na to kaj mi pravi moje telo, moja zavest ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #7 - 19.02.2001 at 09:07:54
 
Gape, napisal si:

'ko sem podelil par iniciacij zastonj, ljudem ki kao niso imeli za plačat, je bilo to brez veze ker tisti ki so znanje in pretočnost dobili zastonj tega niso znali ceniti in tudi reikija niso uporabljali naprej. tko da od takrat dajem iniciacije in znanje (moje izkušnje, splošno znanje se da povsod prebrat) samo še za denar, lahko na obroke, lahko na njih 12, ampak plačat je treba, da znaš to ceniti'
tko pač je!

Jaz pa mislim:

Ni brezveze, ker tudi če človek ne vidi, da kao niso znali ceniti, ampak enkrat bodo, boš. Štekaš? Je pa res, da ko je človek "čist", takrat komaj lahko vidi čisto (you know - čisto).

Kaj pa zraven zavesti še sočutje?



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #8 - 19.02.2001 at 11:00:50
 
1. (iz izkušnje mojstra):

2. to mi je jasno da enkrat bodo; ampak če ne dojamejo je škoda časa človeka ki obvlada, lahko bi ga porabil za druge BOLJŠE stvari - dejanja. ki bodo nekaj spremenila. tko pač jaz mislim. ne rečem da tako tudi je. v svojem bistvu bi tudi jaz delil znanje zastonj, tako kot npr jezus ali buda in ostali, pa ne vem če je to v tem času 100% modro. lahko da je.
sej pravim dilema je velika!
zato pomagajte da se bomo lažje odločili za pravo stvar vsi ki nekaj že vemo, sploh pa tisti ki vedo ogromno. oni bi se morali odločiti in nam njihovim učencem dovoliti da znanje neovirano (copyleft) širimo naprej.

sočutje je pač sočutje, pobira (oddaja) energijo to je pa tudi vse
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #9 - 19.02.2001 at 11:26:25
 
Je nastala neka blokadica. Bom malo razmislila o tem. Torej, do takrat..
Back to top
 
 
IP Logged
 
S. (Guest)
Guest




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #10 - 19.02.2001 at 12:58:07
 
O.K. Praviš, da bi lahko porabil nekaj svojega za druge BOLJŠE stvari, dejanja, ki bodo nekaj spremenila. Če pa TO SO TISTE NAJBOLJŠE stvari, dejanja - tukaj, zdaj, v tvojem svetu, tu v tem okolju lahko spreminjaš in s tem spreminjaš svet. To, da bi rad še boljše je vodilo, toda bodi skromen, in daj vse od sebe tukaj, po svojih zmožnostih zdaj. In NE BOJ SE BITI V SVOJEM BISTVU, tu si najboljši-svetoven.
Sicer pa, saj vem, da veš. Saj bo...


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #11 - 19.02.2001 at 15:12:34
 
ma trudim se delati to tako, ampak ... pa sej piše gor višje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #12 - 19.02.2001 at 17:13:15
 
stari, tkole je simbole se težko fura ker so simboli za furat nas...

da se furat e-je s simboli ampak te mal folka lahko. tisti ki pa jih, itak vejo!!!

kar kdo misli je e in to je to, simboli(AMAO SE NEKI VMES) ??

KAR SE TIČE DELJENJA ZASTONJ IN DA JE BREZ VEZE, STARI NE SE HECAT A SI V ŠOLO HODU A KVA!!!

vsak car bo reku, pomagaj tem za katere mislis da je brez veze oni rabijo najvec pomoci!!!

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #13 - 19.02.2001 at 17:21:38
 
aja

gape vidim da mislis po tradiconalni logiki

pa si poglej tole tradicijo: lacnemu ne dajaj ribe, nauči ga loviti

A.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: open sorce ali kako igramo na odprte karte
Reply #14 - 19.02.2001 at 22:48:13
 
sm odprl nov sublject; ko bo zadost lačnih bomo zrihtal, se bom žrtvoval če bo treba!
ko so učenci pripravljeni (ko sploh so) se najde učitelj!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2