Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10204 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
10.06.2010 at 14:12:09
 
V srednjem veku se je sladkor dobil zgolj v lekarni. Potem so ga začeli masovno pridelovati, kar naenkrat so se pojavile duševne bolezni. Danes smo bombardirani z njim povsod, kapitalizem živi od njega.

Današnja epidemija morbidne debelosti in ne vem česa še - produkt uživanja sladkorja? Vse več ljudi temu pritrjuje.

1. Sugar can suppress the immune system.
2. Sugar can upset the body´s mineral balance.
3. Sugar can cause hyperactivity, anxiety, concentration difficulties, and crankiness in children.
4. Sugar can cause drowsiness and decreased activity in children.
5. Sugar can adversely affect children´s school grades.
6. Sugar can produce a significant rise in triglycerides.
7. Sugar contributes to a weakened defense against bacterial infection.
8. Sugar can cause kidney damage.
9. Sugar can reduce helpful high density cholesterol (HDLs).
10. Sugar can promote an elevation of harmful cholesterol (LDLs).
11. Sugar may lead to chromium deficiency.
12. Sugar can cause copper deficiency.
13. Sugar interferes with absorption of calcium and magnesium.
14. Sugar may lead to cancer of the breast, ovaries, prostate, and rectum.
15. Sugar can cause colon cancer, with an increased risk in women.
16. Sugar can be a risk factor in gall bladder cancer.
17. Sugar can increase fasting levels of blood glucose.
18. Sugar can weaken eyesight.
19. Sugar raises the level of a neurotransmitter called serotonin, which can narrow blood vessels.
20. Sugar can cause hypoglycemia.
21. Sugar can produce an acidic stomach.
22. Sugar can raise adrenaline levels in children.
23. Sugar can increase the risk of coronary heart disease.
24. Sugar can speed the aging process, causing wrinkles and grey hair.
25. Sugar can lead to alcoholism.
26. Sugar can promote tooth decay.
27. Sugar can contribute to weight gain and obesity.
28. High intake of sugar increases the risk of Crohn´s disease and ulcerative colitis.
29. Sugar can cause a raw, inflamed intestinal tract in persons with gastric or duodenal ulcers.
30. Sugar can cause arthritis
31. Sugar can cause asthma.
32. Sugar can cause candidiasis (yeast infection).
33. Sugar can lead to the formation of gallstones.
34. Sugar can lead to the formation of kidney stones.
35. Sugar can cause ischemic heart disease.
36. Sugar can cause appendicitis.
37. Sugar can exacerbate the symptoms of multiple sclerosis.
38. Sugar can indirectly cause hemorrhoids.
39. Sugar can cause varicose veins.
40. Sugar can elevate glucose and insulin responses in oral contraception users.
41. Sugar can lead to periodontal disease.
42. Sugar can contribute to osteoporosis.
43. Sugar contributes to saliva acidity.
44. Sugar can cause a decrease in insulin sensitivity.
45. Sugar leads to decreased glucose tolerance.
46. Sugar can decrease growth hormone.
47. Sugar can increase total cholesterol.
48. Sugar can increase systolic blood pressure.
49. Sugar can change the structure of protein causing interference with protein absorption.
50. Sugar causes food allergies.
51. Sugar can contribute to diabetes.
52. Sugar can cause toxemia during pregnancy.
53. Sugar can contribute to eczema in children.
54. Sugar can cause cardiovascular disease.
55. Sugar can impair the structure of DNA.
56. Sugar can cause cataracts.
57. Sugar can cause emphysema.
58. Sugar can cause atherosclerosis.
59. Sugar can cause free radical formation in the bloodstream.
60. Sugar lowers the enzymes´ ability to function.
61. Sugar can cause loss of tissue elasticity and function.
62. Sugar can cause liver cells to divide, increasing the size of the liver.
63. Sugar can increase the amount of fat in the liver.
64. Sugar can increase kidney size and produce pathological changes in the kidney.
65. Sugar can overstress the pancreas, causing damage.
66. Sugar can increase the body´s fluid retention.
67. Sugar can cause constipation.
68. Sugar can cause myopia (nearsightedness).
69. Sugar can compromise the lining of the capillaries.
70. Sugar can cause hypertension.
71. Sugar can cause headaches, including migraines.
72. Sugar can cause an increase in delat, alpha and theta brain waves, which can alter the mind´s ability to think clearly.
73. Sugar can cause depression.
74. Sugar can increase insulin responses in those consuming high-sugar diets compared to low sugar diets.
75. Sugar increases bacterial fermentation in the colon.
76. Sugar can cause hormonal imbalance.
77. Sugar can increase blood platelet adhesiveness which increases risk of blood clots.
78. Sugar increases the risk of Alzheimer Disease.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #1 - 10.06.2010 at 15:17:55
 
Dobr bi blo da bi se vsi zavedali da smo eno z naravo mi koristimo njo ona nas . Ce bi se tega res vsi zavedali nebi blo slabo: )
Cukr je pa itk povsod v prehrani totalno prevec .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #2 - 10.06.2010 at 21:19:25
 
Razen cukra še sem spada bela moka in bel riž....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #3 - 10.06.2010 at 21:58:07
 
Ma ja. Meni pa vseeno posladka življenje, sploh če je pomešan s kakavom pa smetano, nadevom, štrudlom itd

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #4 - 11.06.2010 at 08:36:57
 
Quote:
Ma ja. Meni pa vseeno posladka življenje, sploh če je pomešan s kakavom pa smetano, nadevom, štrudlom itd

Hja, ravno to hoče kapitalizem. Ti proda en mali strupek za mastne pare, potem ta mali strupek spremeni kemično ravnovesje v tvojih možganih in ti postaneš zasvojen s cukrom, kapitalizem pa živi na tvoj račun. Če se sam spomnim na Valentinovo, pa noč čarovnic, pa kaj ti jaz vem še. Ker zanimivo, zasvojenci s cukrom imajo podobne simptome kot odvisneži od malo manj legalnih drog. Da ne omenjam, da sedaj odkrivajo, koliko enih negativnih učinkov povzroča uživanje sladkorja, cela štala.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #5 - 11.06.2010 at 10:14:47
 
Ma ni vse odvisnost. Določene zadeve so dobre, tako kot sladkorl. Seveda ga ni potrebno sedaj konzumirat v velikih količinah. Odvisnega te naredi država, ker te smatra za lastnino, ki ji z delom plačuje davke. Le ne jej "škodljivih" stvari, da boš zdrav in lahko dolgo delal.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #6 - 11.06.2010 at 10:34:33
 
Quote:
Ma ni vse odvisnost. Določene zadeve so dobre, tako kot sladkorl. Seveda ga ni potrebno sedaj konzumirat v velikih količinah. Odvisnega te naredi država, ker te smatra za lastnino, ki ji z delom plačuje davke. Le ne jej "škodljivih" stvari, da boš zdrav in lahko dolgo delal.

Lp,Igor

Mah, lih to hoče država. Jej škodljive stvari, tako bo kapital bolj korpulenten, nadaljne bodi zaradi tega bolj reven in bolj bolan, da boš dal denar za različne lekove, ki te bodo naredili še bolj bolanega. Potem pa ko si "bolan", tako fizično kot tudi prestrašen, potem pa boš bolj zagnano in z večjo vnemo delal, ker boš pač prestrašena ovčka in te bo stalno skrbelo, zraven boš pa odličen potrošnik.


Pa tudi ni res, da je sladkor dober - sladkor, ki ga dobiš naravno v sadju že ja, samo vse drugo pa jebe imunski sistem, in če je imunski sistem zjeban se zjebe še vse drugo. Ne vem če si opazil, naš imunski sistem je najbolj na udaru iz čist rpeprostega razloga: iz tega sledijo vse druge bolezni, ki se jeih lahko zdravi/prodaja na tisoč in en način.

Kar se mene tiče sem opravil s sladkorjem, ker povzroča hitra nihanja v ravni energije, naprej iluzorno gor (hiper) pol te pa zabije dol in si stalno v tem blesavem valovanju. Dans sem že pil kavo brez cukra in mleka in začuda nisem nič pogrešal bele droge. Tud zeleni čas z limono pijem brez vsega, je grenek, a jebiga, ne bom si več zaradi sladkega kapitalizma jebal vse drugo.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #7 - 11.06.2010 at 10:42:01
 
El Pesnik wrote on 11.06.2010 at 10:34:33:
Quote:
Ma ni vse odvisnost. Določene zadeve so dobre, tako kot sladkorl. Seveda ga ni potrebno sedaj konzumirat v velikih količinah. Odvisnega te naredi država, ker te smatra za lastnino, ki ji z delom plačuje davke. Le ne jej "škodljivih" stvari, da boš zdrav in lahko dolgo delal.

Lp,Igor

Mah, lih to hoče država. Jej škodljive stvari, tako bo kapital bolj korpulenten, nadaljne bodi zaradi tega bolj reven in bolj bolan, da boš dal denar za različne lekove, ki te bodo naredili še bolj bolanega. Potem pa ko si "bolan", tako fizično kot tudi prestrašen, potem pa boš bolj zagnano in z večjo vnemo delal, ker boš pač prestrašena ovčka in te bo stalno skrbelo, zraven boš pa odličen potrošnik.


Pa tudi ni res, da je sladkor dober - sladkor, ki ga dobiš naravno v sadju že ja, samo vse drugo pa jebe imunski sistem, in če je imunski sistem zjeban se zjebe še vse drugo. Ne vem če si opazil, naš imunski sistem je najbolj na udaru iz čist rpeprostega razloga: iz tega sledijo vse druge bolezni, ki se jeih lahko zdravi/prodaja na tisoč in en način.

Kar se mene tiče sem opravil s sladkorjem, ker povzroča hitra nihanja v ravni energije, naprej iluzorno gor (hiper) pol te pa zabije dol in si stalno v tem blesavem valovanju. Dans sem že pil kavo brez cukra in mleka in začuda nisem nič pogrešal bele droge. Tud zeleni čas z limono pijem brez vsega, je grenek, a jebiga, ne bom si več zaradi sladkega kapitalizma jebal vse drugo.

V čaj si daj med, kavo pa lahko piješ s saharinom. Tako delam jaz in se počutim čisto v redu.
Trenutno je vlada na strani delodajalcev in ti potrebujejo zdravega delavnega človeka seveda z opranimi možgani. Potrošništvo pa ohranjajo z javnim delovnim aparatom, zato ne zniža plače. To je4 trenutno, drugo leto bo pa verjetno drugače. Odvisno, kako se bo obrnila glista v črevesju, našega Boruta in ostalih pasjejebcev.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #8 - 11.06.2010 at 11:30:10
 
saharin in podobno sranje ni glih prava izbira, ker vse te zadeve - ponavad - vsebujejo aspartame

tko da jest useen cukr dam u kofe ... tarjavga
tablega redko ...  



cukr sam po seb pomoje debelosti ne povzroča
jest ga pojem kr neki še več sm ga pa prej ... in nism nikol bil niti pod razno zadebeljen ... sm pa (hiper)aktiven ... čim okolje to zahteva od mene ...

debelost je blj posledica strahu, kolkr jest razumem, za strah zmanjšat pa je cukr ok glih tko kt kej druzga, pa še dobr je ... misli potegne stran od strahu pač ... frdr je ta refleks roke, da skoz neki nosi u usta ...
hrana je najtrša
pijača že blj na izi
dim pa je še najblj 'duhoven'
sam da majo roke kej za počet, da grejo misli stran od strahu ... k čimerkoli drugemu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #9 - 11.06.2010 at 12:37:24
 
Quote:
V čaj si daj med, kavo pa lahko piješ s saharinom. Tako delam jaz in se počutim čisto v redu.

Glih berem, da je med isto sranje, saharin in taki in onaki izdelki so pa isto škodljivi. Tak da men je v bistvu boljš brez vsega.

Gape: rjav sladkov je pa res čisto minimalno boljši, še vedno pa je izredno škodljiv. Aspartame in umetna sladila so pa čista invazija na zdravje.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #10 - 11.06.2010 at 14:46:29
 
Pravkar gledam to sladilo in ima ciklamat (E952) ter saharin-natrij (E954) v razmerju 10:1. Problematičen je predvsem ciklamat, ki menda poškoduje moda. In ga je FDA prepovedala.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #11 - 11.06.2010 at 19:37:42
 
Vsi E-jevi oziroma aditivi so navadno sranje!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #12 - 12.06.2010 at 11:45:39
 
Se kdo boji smrti? Smrt je del življenja enako kot je rojstvo.

Preveč misilite nase-premalo na ostale in ostalo življenje.Boli me patak za cuker.

Zanima me bolj kaj mi je početi,da bom lahko samoiniciativno vrnil vesolju dar lastnega življenja!!

Vesolje in njegovo življenje naj nosita v sebi brezčasen spomin,da sem živel za vesoljno življenje.Dajte iztopite iz tega strahu kaj boste jedli in kje boste cepli!!

Brigajte se za življenje,ki vam je bilo darovano in glejte in skrbite za življenje.Dost mi je že teh vaših strahov in brige zase. Wink Wink Wink

Sam STRAH VAS JE VKUP ne skrb da bi naredili  nekaj plemenitega in etičnega za življenje. Smiley Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #13 - 13.06.2010 at 01:10:29
 
Alojz in Sandib wrote on 12.06.2010 at 11:45:39:
Se kdo boji smrti? Smrt je del življenja enako kot je rojstvo.

Preveč misilite nase-premalo na ostale in ostalo življenje.Boli me patak za cuker.

Zanima me bolj kaj mi je početi,da bom lahko samoiniciativno vrnil vesolju dar lastnega življenja!!

Vesolje in njegovo življenje naj nosita v sebi brezčasen spomin,da sem živel za vesoljno življenje.Dajte iztopite iz tega strahu kaj boste jedli in kje boste cepli!!

Brigajte se za življenje,ki vam je bilo darovano in glejte in skrbite za življenje.Dost mi je že teh vaših strahov in brige zase. Wink Wink Wink

Sam STRAH VAS JE VKUP ne skrb da bi naredili  nekaj plemenitega in etičnega za življenje. Smiley Smiley Cool

Podobna primerjava je takšna, da smo kot nekakšni sužnji (trpečo življenje), za katerega bi morali služiti egipčanskemu faraonu (brezčasno vesolje) pred več kot 5000 let?  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sladkor - sodobni strup oz. strup sodobnosti
Reply #14 - 13.06.2010 at 02:07:20
 
Če se identificiraš kot suženj, potem to tudi si.
Pa, če se spomniš na Faraona ali pa ne. Suženjstva je več oblik. Eni so sužnji sladkorja. Ga preveč konzumirajo ali se ga pa bojijo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3