Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8124 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
avto na vodik?
19.02.2009 at 21:25:29
 
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: avto na vodik?
Reply #1 - 20.02.2009 at 11:59:20
 
m wrote on 19.02.2009 at 21:25:29:

Po mojem se za podobne ali celo bistveno boljše rezultate (čistejši izpuh in motor) bolj splača avto (bencinar) predelat na plin.

V tem primeru motor z notranjim izgorevanjem poganja tele celice, ki z elektrolizo ločujejo vodo na ogljik in vodik, kar naj bi nato dodali zmesi bencina in zraka in povečali učinkovitost motorja. Vendar po mojem ne za toliko, kolikor porabimo za elektrolizo.

Do praktične uporabe fuzije, ki bo, ko bo, če bo, po mojem nima smisla razmišljat o vodiku.

Trenutno pa spet zgleda zanimivo etanol ali biodizel, tokrat zarad alg:
http://groups.google.com/group/spectre_event_horizon_group/browse_thread/thread/...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: avto na vodik?
Reply #2 - 20.02.2009 at 20:31:57
 
Quote:
m wrote on 19.02.2009 at 21:25:29:

Po mojem se za podobne ali celo bistveno boljše rezultate (čistejši izpuh in motor) bolj splača avto (bencinar) predelat na plin.

V tem primeru motor z notranjim izgorevanjem poganja tele celice, ki z elektrolizo ločujejo vodo na ogljik in vodik, kar naj bi nato dodali zmesi bencina in zraka in povečali učinkovitost motorja. Vendar po mojem ne za toliko, kolikor porabimo za elektrolizo.

Do praktične uporabe fuzije, ki bo, ko bo, če bo, po mojem nima smisla razmišljat o vodiku.

Trenutno pa spet zgleda zanimivo etanol ali biodizel, tokrat zarad alg:
http://groups.google.com/group/spectre_event_horizon_group/browse_thread/thread/...


Nič od tega ni smiselno,uporabno na dolgi rok,cena ????.Rešitve so v sami vesoljni  EM sili kot vzroku in posledici samodelovanja celotnega stvarstva.Ekološko čist vir energije pa še vesoljno neomejen.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: avto na vodik?
Reply #3 - 21.02.2009 at 13:08:48
 
tnx, bp (a za dizle pa ne?)

Alojz, kaj pa je po tvojem mnenju uporabno na kratek rok?
Tvoje rešitve žal ne razumem, lahko daš kak konkreten primer, za kaj se lahko uporabi, in na kak način?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: avto na vodik?
Reply #4 - 21.02.2009 at 20:36:23
 
m wrote on 21.02.2009 at 13:08:48:
tnx, bp (a za dizle pa ne?)

Alojz, kaj pa je po tvojem mnenju uporabno na kratek rok?
Tvoje rešitve žal ne razumem, lahko daš kak konkreten primer, za kaj se lahko uporabi, in na kak način?


To kar imamo ob uvedbi neomejenega vesoljnega vira energije. Če takoj prenehamo z vso 'staro'' proizvodnjo energetov in energije bo čez noč na Zemlji kaos. Postopno uvajanje ob opuščanju starih praks.
S.M.O. Samodejni magnetni oscilator- utirjenega magnetnega polja bo zamenjal vse vire energij po zgoraj opisani postopnosti. To je to, m!!!! Bodi v cvetju in v upanju,da veliko veš.Toliko da lahko sodiš druge!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: avto na vodik?
Reply #5 - 22.02.2009 at 11:51:43
 
OK. Kaj SMO je, ne vem. Me pa zanima, če se že kje uporablja v praksi, in v kake namene? A je to kaj takega, kar lahko jaz v svojem življenju konkretno uporabim?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: avto na vodik?
Reply #6 - 22.02.2009 at 22:11:38
 
m wrote on 21.02.2009 at 13:08:48:
(a za dizle pa ne?)

Pri dizlih, razen pri res najnovejših z vgrajenim DPF oz. filtrom trdih izpušnih delcev, je problem prav izpust saj in drugih mikro delcev.
Ljubljana, ki ni posebej prepišno mesto, ima s tem dejanske probleme in večkrat presežemo mejne vrednosti. Odkar smo nehali kuriti premog in pa zunaj kurilne sezone, zna k temu bistveno prispevat raba dizelskih motorjev. Se pa o tem prav dosti, zanimivo, ne piše in govori. Kako je z naknadno vgradnjo DPF ne vem, mogoče lahko tukaj kaj Kopron oz. Boštyxz pove, ki se menda spozna na razne predelave.

Sicer pa se dizla ne da predelat na kakšne pline, vključno z vodikom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: avto na vodik?
Reply #7 - 23.02.2009 at 18:20:37
 
m wrote on 22.02.2009 at 11:51:43:
OK. Kaj SMO je, ne vem. Me pa zanima, če se že kje uporablja v praksi, in v kake namene? A je to kaj takega, kar lahko jaz v svojem življenju konkretno uporabim?


Za vse kar si lahko izmisliš in kjer rabiš 'energetski vir'. Električni dalnovodi odpadejo,nafta,plin,termoelektrarne,hidroelektrarne, in jedreske centrale. Avtomobili kot obstoječe prevozno sredstvo,bo konstrukcijsko in pogonsko popolnoma spremenjen,letala,ladje,transport bo spremenjen -železnice gredo na odpad itd. skratka vse odpade in S.M.O. nadomesti neslišno-ekološko neoporečno vse poznane vire in sisteme za pridobivanje in uporabo energije.

S.M.O. lahko tudi imenuješ Zlati gral-Večne luči!!!!! Ki ga bo človeštvu daroval še letos A.V-e v obliki P.D.

Lp Alojz Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
quantum
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 7

Re: avto na vodik?
Reply #8 - 13.11.2009 at 12:45:08
 
Še par let, pa pridejo tudi k nam 100% električni Renault ZE avtomobili. Potem rabimo pa samo še eno nuklearko pa se bomo vozili brez izpuhov!

http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Z.E.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1