Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7919 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Cerkev in živali
04.10.2008 at 18:29:44
 
A ni lepo videt, da počasi tudi Cerkev spreminja odnos do naših živalskih bratov in sestric, s katerimi delimo naš planet.

Smiley

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/masa-za-zivali.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Cerkev in živali
Reply #1 - 04.10.2008 at 20:18:52
 
satis wrote on 04.10.2008 at 18:29:44:
A ni lepo videt, da počasi tudi Cerkev spreminja odnos do naših živalskih bratov in sestric, s katerimi delimo naš planet.

Smiley

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/masa-za-zivali.html

Ježeš, a ne bi bilo še lepše, če bi Cerkev predvsem spremenila svoj odnos do ljudi? Torej da ljudi ne bi več videla kot svoje potrošnike katerim mora servirati vedno znova pogreto juho, in si izmišljati vedno več starega v vedno novi prevleki, ampak bi ljudem lepo povedala: "Dragi potrošniki. Že več kot dva tisoč let vam ponujamo prazne obljube za mastne denarce. Vse kar smo vam povedali so si izmislili naši dežurni romanopisci, katere najamemo enkrat na sto let, seveda samo najboljše iz generacije, ki potem za nas pišejo odlične bajke in pripovedke, ki vam lepo burijo domišljijo."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Cerkev in živali
Reply #2 - 04.10.2008 at 20:31:55
 
satis wrote on 04.10.2008 at 18:29:44:
A ni lepo videt, da počasi tudi Cerkev spreminja odnos do naših živalskih bratov in sestric, s katerimi delimo naš planet.

Smiley

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/masa-za-zivali.html


Satis

Poet ti je lepo odgovoril. Mislim,da sem te osebno dojel. Na nenasilen način lepo sprovociraš temo. Res je flora in favna so isto tako življenje kot mi. Človek ima v sebi zakodirano skrb za ostalo življenje,ker to njemu samemu omogoča preživetje.Logika vesoljnega življenja in garant našega večno-sedanjega preživetja!!!!
RKCerkev bi uvedla še krst za živali samo,da bi si zagotovila materialno -finančno preživetje in samozadostnost,ki ji omogoča manipulacijo z verniki.

Pozdrav Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Cerkev in živali
Reply #3 - 05.10.2008 at 11:09:59
 
satis wrote on 04.10.2008 at 18:29:44:
A ni lepo videt, da počasi tudi Cerkev spreminja odnos do naših živalskih bratov in sestric, s katerimi delimo naš planet.

Smiley

http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/masa-za-zivali.html


Ja, že, vendar z tistimi praznimi ceremonijami ne bodo nikogar rešili.

In, bolje bi bilo, da bi najprej poskrbeli za ljudi, šele potem za živali, ki so manj uboge kot revni ljudje .

Kot je že podobno rekel Poetko,  - to delajo samo zato, ker si prizadevajo obdržati še tistih nekaj preostalih zaslepljenih vernikov ki še hodijo k njim .

Pa dober + lep jasen dan, vam + tudi živalim želimo , še naprej , ... Cool...

by Boštyxz + # team + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Cerkev in živali
Reply #4 - 05.10.2008 at 12:02:46
 
Alojz in Sandib wrote on 04.10.2008 at 20:31:55:
RKCerkev bi uvedla še krst za živali samo,da bi si zagotovila materialno -finančno preživetje in samozadostnost,ki ji omogoča manipulacijo z verniki.

Pozdrav Alojz Cool



Grin Grin Grin se strinjam, vse za manipulacijo.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Cerkev in živali
Reply #5 - 05.10.2008 at 18:10:19
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 04.10.2008 at 20:31:55:
RKCerkev bi uvedla še krst za živali samo,da bi si zagotovila materialno -finančno preživetje in samozadostnost,ki ji omogoča manipulacijo z verniki.

Pozdrav Alojz Cool



Grin Grin Grin se strinjam, vse za manipulacijo.  Smiley


Ja, žal se moram tudi jaz strinjat. Cerkvi ni bilo nikoli mar za živali, kar pa se je svet začel spreminjati in so se znašli pod pritiski kritike zaradi neustreznega odnosa do drugih živih bitij, so počasi začeli spreminjati mišljenje.

To me spominja na dober vic:
Quote:
Dober dan, gospod župnik, prišel sem z zelo nenavadno željo...
- Bog daj, kar na dan z njo.
- Poginil mi je pes, ki je bil zares moj prijatelj, zato bi vas prosil za mašo zadušnico zanj.
- Zelo mi je žal, vendar za živali ne moremo imeti maš. Pojdite k Hare Krišni, morda vam bodo lahko ustregli.
- Prav. Ali mislite, da je dovolj, če jim plačam 1.000 EUR?
.. Človek božji, zakaj pa niste takoj rekli, da je bil vaš pes katolik!


Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Cerkev in živali
Reply #6 - 05.10.2008 at 22:31:47
 
satis wrote on 05.10.2008 at 18:10:19:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 04.10.2008 at 20:31:55:
RKCerkev bi uvedla še krst za živali samo,da bi si zagotovila materialno -finančno preživetje in samozadostnost,ki ji omogoča manipulacijo z verniki.

Pozdrav Alojz Cool



Grin Grin Grin se strinjam, vse za manipulacijo.  Smiley


Ja, žal se moram tudi jaz strinjat. Cerkvi ni bilo nikoli mar za živali, kar pa se je svet začel spreminjati in so se znašli pod pritiski kritike zaradi neustreznega odnosa do drugih živih bitij, so počasi začeli spreminjati mišljenje.

To me spominja na dober vic:
Quote:
Dober dan, gospod župnik, prišel sem z zelo nenavadno željo...
- Bog daj, kar na dan z njo.
- Poginil mi je pes, ki je bil zares moj prijatelj, zato bi vas prosil za mašo zadušnico zanj.
- Zelo mi je žal, vendar za živali ne moremo imeti maš. Pojdite k Hare Krišni, morda vam bodo lahko ustregli.
- Prav. Ali mislite, da je dovolj, če jim plačam 1.000 EUR?
.. Človek božji, zakaj pa niste takoj rekli, da je bil vaš pes katolik!


Grin

Ja, ja, tako je to z našimi cerkvami.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Cerkev in živali
Reply #7 - 05.10.2008 at 23:09:24
 
M. L., jaz cenim te verske organizacije, ker imajo to edinstveno nalogo, da združujejo ljudi s skupnimi interesi, jim posredujejo božjo besedo...Vsaka od teh organizacij različnih religij želi prevladovati na verskem trgu, to je človeško, ampak na koncu bodo ljudje zaupali le tistim, ki bodo res sijale luč Boga in se ne bodo pehale samo za posvetnimi dobrinami.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Cerkev in živali
Reply #8 - 05.10.2008 at 23:36:25
 
satis wrote on 05.10.2008 at 23:09:24:
M. L., jaz cenim te verske organizacije, ker imajo to edinstveno nalogo, da združujejo ljudi s skupnimi interesi, jim posredujejo božjo besedo...Vsaka od teh organizacij različnih religij želi prevladovati na verskem trgu, to je človeško, ampak na koncu bodo ljudje zaupali le tistim, ki bodo res sijale luč Boga in se ne bodo pehale samo za posvetnimi dobrinami.

Ja pa jade, vse organizacije so na svetu zato, da POTVARJAJO pravo besedo, ne živeti v iluziji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Cerkev in živali
Reply #9 - 06.10.2008 at 00:30:00
 
satis wrote on 05.10.2008 at 23:09:24:
M. L., jaz cenim te verske organizacije, ker imajo to edinstveno nalogo, da združujejo ljudi s skupnimi interesi, jim posredujejo božjo besedo...Vsaka od teh organizacij različnih religij želi prevladovati na verskem trgu, to je človeško, ampak na koncu bodo ljudje zaupali le tistim, ki bodo res sijale luč Boga in se ne bodo pehale samo za posvetnimi dobrinami.


Kok si smešna, takoj se vidi da si pod vplivom organizirane religije.  Seveda ceniš te verske organizacije, saj jih moraš,  če jih kritiziraš pluvaš v lastno skledo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Cerkev in živali
Reply #10 - 06.10.2008 at 07:54:53
 
Kot primer, zakaj bi recimo zaničevala šole, če sem  jaz slab učenec in če obstajajo med dobrimi tudi slabi učitelji? Iz šole vedno lahko potegneš tudi znanje, nekaj dobrega.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Cerkev in živali
Reply #11 - 06.10.2008 at 11:06:59
 
satis wrote on 06.10.2008 at 07:54:53:
Kot primer, zakaj bi recimo zaničevala šole, če sem  jaz slab učenec in če obstajajo med dobrimi tudi slabi učitelji? Iz šole vedno lahko potegneš tudi znanje, nekaj dobrega.


Hmm, no, to si res dobro povedala !  Exclaim Smiley Roll Eyes Cool

Sem ti že mislil nekaj ugovarjati, pa sem se zadnji trenutek udaril po roki na tipkovnici  Wink Tongue Smiley Roll Eyes Cool

Hvala Satis  Roll Eyes Cool.

+ sploh Hvala Mojstru Mojstrov - Dobremu Gospodu Bogu  Roll Eyes Kiss Kiss Kiss Cool.

Čawči
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Cerkev in živali
Reply #12 - 06.10.2008 at 11:23:32
 
Bošty, nič ne tolči rokice, kar udari po tipkovnici, če se s čim ne strinjaš. Vsak ima pravico do svoje resnice in svojega mnenja, samo kimanje še nikoli ni prineslo napredka.

Smiley Wink Cool
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Cerkev in živali
Reply #13 - 06.10.2008 at 11:31:02
 
satis wrote on 06.10.2008 at 11:23:32:
Bošty, nič ne tolči rokice, kar udari po tipkovnici, če se s čim ne strinjaš. Vsak ima pravico do svoje resnice in svojega mnenja, samo kimanje še nikoli ni prineslo napredka.

Smiley Wink Cool


Thanx, ampak tule ne, ker sem zadnji trenutek sprevidel mojo zmoto + samo od Boga načrtovani zakasnitvi mojega ugovarjanja se imam zahvaliti da nisem butnil prehitro  Embarrassed. No, saj, v najslabšem primeru bi še vedno lahko izbrisal moj post  Embarrassed  Wink. Zatorej ni take panike  Cool.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Cerkev in živali
Reply #14 - 06.10.2008 at 11:36:57
 
Aja, no, moram / želim pa še povedat tole ( glede na tvojo razlago o organizacijah ) . Roll Eyes

Zdaj, vse organizacije so zmotne , čeprav v bistvu/osnovi pač tudi zmotna RKC dela dobro delo, kot si zapisala . Exclaim Cool

Vendar pa je ta (duhovna) pot primerna bolj za "začetnike"  Roll Eyes.

Naprej mora vsak iti sam  Cool , če hoče duhovno dovolj napredovati  Exclaim.

Pa dober + napreden dan nam vsem želim, še naprej, juheeejjjjjjj, ,,,... Cool Roll Eyes Cool ...


by Boštyxz + # brotherz' company + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2